• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?

Sziasztok!

Nekem egy 112 literes van és kaptunk először 10 garnélát leginkább rc, ekkor kivettem a vitorlást és a 3 gurámit a többi (xifó, izzófényű lazac, anci, botia, ormányos márna) maradt. Egy sem tűnt el közülük, viszont most kaptunk még 15 garnélát, és ahogy elnézem 2-3 tele van petékkel. Na arra leszek kíváncsi, hogy kis rákokat fogok-e látni. Ha nem, amúgy is gondolkodom egy nano beüzemelésén, akkor legalább lesz indok :)
Előző hétvégén volt egy nagy átalakítás ( ecsetalga miatt aljzatcsere, növény ritkítás stb) így most nincs olyan rengeteg búvóhely, de rajta vagyok az újra telepítésen növény ügyileg..

Szia!
Kis garnélát addig nem nagyon fogsz látni, míg meg nem nőnek akkorára, hogy már egy hal száján sem férnek be. Elég ügyesen rejtőzködnek.
(Amúgy kicsit nagynak tűnik ez a halállomány nekem.)
 
Pedig nem is írtam darabszámot. ;)
De akkor 7 xifó, 10 izzófényű, 2 botia, 1 nagyobb (kb7 cm) sziámi ormányos, 2 kics ormányos, 1 anci..
Szerintem még határeset, vagy nem.....?
 
Sziasztok!

Nekem egy 112 literes van és kaptunk először 10 garnélát leginkább rc, ekkor kivettem a vitorlást és a 3 gurámit a többi (xifó, izzófényű lazac, anci, botia, ormányos márna) maradt. Egy sem tűnt el közülük, viszont most kaptunk még 15 garnélát, és ahogy elnézem 2-3 tele van petékkel. Na arra leszek kíváncsi, hogy kis rákokat fogok-e látni. Ha nem, amúgy is gondolkodom egy nano beüzemelésén, akkor legalább lesz indok :)
Előző hétvégén volt egy nagy átalakítás ( ecsetalga miatt aljzatcsere, növény ritkítás stb) így most nincs olyan rengeteg búvóhely, de rajta vagyok az újra telepítésen növény ügyileg..
Szerintem indíthatod a nanot.;)
 
Sziasztok!

Botia Lohachatáról szeretném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat a topik témájának fényében! Azt biztosan tudom, hogy a csigafalászat jellemző rá, de vajj az RC-ket is szereti kajálni?
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! :p

Üdv.: Zoli
 
Nekem neonok mellett egy év alatt 5 red cherryből kb 600 lett,most is rengetegen vannak,az anci csak zavarta őket,de nem bántotta,
most plattyval van nekem együtt garnéla,remélem jól meglesznek.
 
Szia Lilla!
Köszönöm!
Sajnos még nem ismerem a viselkedésüket, és hát restellem, de nem volt még időm utána olvasni részletesebben a dolgoknak.


Szia!

Addig amíg csak pár darab van nem jönnek elő.. Én 4 darabbal kezdtem nem is láttam őket csak takarításkor egyébként behúzódnak a kövek alá, növények közé stb.. Ahogy többen lesznek elő bújnak felmásznak a növényekre élik világukat..:)
Aztán a végén már szemtelenül lopják a halak kajáját is..;)
 
Sziasztok Endler guppi ivadékok és galaxy razbóra mellé lehet tenni petés RC garnélát? Jávai moha van a neveldében.
 
Sziasztok
Na akkor kérdezek én is egy hűjet, neon hallakal lehet tartani garnelakat ? :?
 
AZ endler guppy mellé lehet tenni garnelakat egy barátomnak már 3 éve úgy vannak össze rakva garnelak a guppykal
 
Back
Oldal tetejére