• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?

Én anno tartottam gyöngygurámi mellett RC-ket és Amanokat, de nem egy nyerő párosítás! Amint a garnikat beletettem az aksiba a gurámi egyből eleségnek nézte és elkezdte hajkurászni őket. :facepalm: A lényeg hogy a garnélák eléggé húzták a szájukat a guri láttán és szinte végig bujkáltak! Szóval én már nem társítanám őket. Én neonokat és razbórákat tartottam sikeresen a garnélák mellett!
Köszi, akkor gyöngygurámi nem lesz. Törpegurámi jó lehet esetleg? Ők sokkal kisebbre nőnek meg, így a szájuk is max feleakkora lehet. Szeretnék valami különlegesebb halat mindenképp...
 
Köszi, akkor gyöngygurámi nem lesz. Törpegurámi jó lehet esetleg? Ők sokkal kisebbre nőnek meg, így a szájuk is max feleakkora lehet. Szeretnék valami különlegesebb halat mindenképp...
Hát ha az a szíved vágya akkor egy próbát megér! :) Mondom, nekem a legnagyobb problémám a gurámival az volt hogy eléggé stresszelte a garnélákat és így a garnélák állandóan bujkáltak. És mondjuk az ember nem azért tesz garnélákat az akváriumba hogy a növények közt észrevétlen bujkáljanak. :) Hogy a törpegurámival működne e a dolog azt így meg nem mondom, de egy próbát megér. Mondjuk egy nagyobb testű garnélacsoporttal /amano, sepregető/ nagyobb sikerre lehet számítani. Szerintem!
 
Hát ha az a szíved vágya akkor egy próbát megér! :) Mondom, nekem a legnagyobb problémám a gurámival az volt hogy eléggé stresszelte a garnélákat és így a garnélák állandóan bujkáltak. És mondjuk az ember nem azért tesz garnélákat az akváriumba hogy a növények közt észrevétlen bujkáljanak. :) Hogy a törpegurámival működne e a dolog azt így meg nem mondom, de egy próbát megér. Mondjuk egy nagyobb testű garnélacsoporttal /amano, sepregető/ nagyobb sikerre lehet számítani. Szerintem!

A gurámik, garnikkal elveszett ügy. Mindegyik hal ami befér a száján azt kajának nézi és meg is kóstolja. A garnéla kimondottan finom csemege! Hihetetlen jól fejlôdnek tôle a halak! Neveldébe a felsô vízréteget preferáló borarasok tarthatók csak.
 
  • Like
Reactions: TZ
"A garnéla kimondottan finom csemege! Hihetetlen jól fejlôdnek tôle a halak!"
Hááát öregem, ezekkel a mondataiddal könnyen kirobbanthatsz egy garnis vs. halas belháborút a fórumon!!!;)
 
"A garnéla kimondottan finom csemege! Hihetetlen jól fejlôdnek tôle a halak!"
Hááát öregem, ezekkel a mondataiddal könnyen kirobbanthatsz egy garnis vs. halas belháborút a fórumon!!!;)

Ez igaz visszafele is! Nálam tekiknek szánt fagyasztott halat is kapnak... :)
 
Kérdés :
Barbus Titteya VS. Red Cherry
Ezt csak azért kérdezem mert nagyon meg tettszettek ezek a halak,és még a meglévő Amandákkal is jól mutatnának.
 
Barbus Titteya VS. Red Cherry 1:0 ;)
Tesómnak vannak, megkapta a halovány rcket hogy karba tartsák a 100literesét. A rákok fogytak, a márnák híztak. No komment. :(
 
Barbus Titteya VS. Red Cherry 1:0
Tesómnak vannak, megkapta a halovány rcket hogy karba tartsák a 100literesét. A rákok fogytak, a márnák híztak. No komment.
Akkor maradnak ahol vannak az állatkereskedésben :)
Köszi Geri a választ (y)
Majd egyszer jöhetnétek úgy is Fehérvár felé hogy meg tudjam mutatni az akváriumokat élőben is ;)
 
Akkor maradnak ahol vannak az állatkereskedésben :)
Köszi Geri a választ (y)
Majd egyszer jöhetnétek úgy is Fehérvár felé hogy meg tudjam mutatni az akváriumokat élőben is ;)

Igyekszünk! Lassan vége a vetési szezonnak és ráérôsebbek leszünk. ;)
 
Sziasztok ;)
Galaxy razbóra vagy inkább villásfarkú kalászhal a kevésbé rossz választás garnikhoz?? Melyik nem annyia vad? :D
 
Sziasztok ;)
Galaxy razbóra vagy inkább villásfarkú kalászhal a kevésbé rossz választás garnikhoz?? Melyik nem annyia vad? :D
Én a galaxyról tudok csak véleményt. Az egyáltalán nem vad. Kifejezetten félős.
A garnélákkal teljesen jól megvan, a kicsiket sem bántotta.
 
Sziasztok ;)
Galaxy razbóra vagy inkább villásfarkú kalászhal a kevésbé rossz választás garnikhoz?? Melyik nem annyia vad? :D
Csatlakozom az előttem szólóhoz, a galaxik (gyöngy dánió egyébként) Nálam sem bántottak senkit, viszont elég bujkálósak. A villásfarkúakat nem ismerem.
 
Nálam nagy vadászok a galaxik. Simán vadásszák a parvulában a kis bloodykat. Lehet, hogy több kaját kellene adnom nekik? :D
 
Sziasztok
Indítottam egy Aquael Nano 20 literes akváriumot a Sakura csapatom számára, közel 15 példány. Van Jávai moha - szőlő szárra kötözve, csöves garnéla bújó, és 1-2 tő fodros levelű növényem. A Sakurák ránézésre jól érzik magukat, kaptak szobatársnak 2 Zebra és 2 Nyúl csigát - később beköltözött még 6 zöldcsíkos törperazbóra (Boraras uropthalmoides) 2 Boraras Maculatus és 2 Kéksávos törperazbóra (Danio erythromicron). Azt olvastam, hogy a törperazbórákból 10-15 sem sok egy ekkora akváriumba. Szerintetek a Kéksávos razbóráktól félnem kell a kis garnélák miatt? Ha jól tudom szoros rokonai a Galaxy-knak és a Galaxy-k azok levádásszák a kis garnikat a kollégámnál.
Illetve merjem 2-4 törperazbórával növelni az állományt 12-14 páldányra?
 
Villásfarkú kalászhal szereti a garnélát.
16008208966_ac1356f00f.jpg
 
upssz :) én pont most kacérkodtam elindítani egy akváriumot Yellow Fire garnélákkal és Villásfarkú kalászhalakkal................
Ezt a képet te csináltad? Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire "hevesen" vadásznak a kalászhalak. Néha-néha egy-egy poronty esik áldozatúl, vagy pusztítanak mindent.
 
Utoljára módosított:
Kezdem kicsit kevésnek érezni a halállományomat, szeretném egy új fajjal feldobni a mostani vörös karcsú díszmárnákat, lehetőleg valami aktív úszóval.
Zebra vagy leopárd dániót tart valaki garnélákkal? Növényes akvárium révén búvóhely rengeteg van.
 
Back
Oldal tetejére