• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dragon's Hill - 108l

Szia gberecz!

Szépen bedúsult!
Egy kicsit szimmetrikus lett így az elrendezés, viszont egészséges formát mutatnak a növények (kivéve a Hydrocotilét)

A.ttila!

Köszi a megjegyzést, igazad van, a következő rendezésnél valamit kezdeni fogunk a szimmetriával is a hardscape láthatósága mellett!
 
Akkor úgy tűnik az amano félbe hagyott valamit :D na jó inkább alszok, mindenkinek jobb lesz.
 
Csak nehogy nagyobb tervek járjanak az amano fejében. Egy James Bond film jut erről az eszembe The Galaxy is Not Enough ha jól emlékszem a címére. XD
 
Lassan három hónapos lett az akvárium és sok minden történt amióta nem írtam, nyilvánvaló tanulságokkal.

Majdnem egy hónapja, amikor átálltunk a palackos CO2-re, elkezdtek hullani a halak, elpusztult három oto és úgy folyamatosan elhullott vagy 5-6 galaxy is. Sokáig nem tudtam mire gondolni, de amikor a szűrőket kezdtem tisztítani, akkor kiderült, hogy a kisebbikben rengeteg kosz halmozódott fel. Érdekes a helyzet, mert a 950l/h eheim szűrő gyakorlatilag csont tiszta volt (viszont az aljából előkerült egy ÉLŐ! galaxy) - ettől függetlenül perlon csere is volt, de úgy tűnik az áramlás az összes szemetet a 750l/h-s JBL-be nyomta. Most, hogy tiszták a szűrők - lehet, hogy pszichés csak, de nekem úgy tűnik - mintha a halak vidámabban úszkálnának és jobban is ennének. Mindenesetre elhatároztam, hogy a JBL-t ezentúl havonta ki fogom tisztítani, hosszú távon meg valahogy úgy kellene rendezni a flow-t, hogy inkább a komolyabb szűrő kapja a nagyobb terhelést.

A másik negatívum az volt, hogy egy félreértés miatt az elmúlt hónapban amikor nem én tápoztam a 100l aki csak 2-2 ml micro/macro tápot kapott, ami sajnos elég kevés. Ennek következtében - persze valószínű, hogy a koszos szűrőnek is szerepe volt benne - megjelent a staghorn az akiban. Most, hogy tisztázódott a félreértés újra 4-4 nyomás tápot adagolunk.

Remélhetőleg a változtatások nyomán a halhullás megszűnik (szeretném visszapótolni az otokat és a galaxykat).

Ja, még egy negatívum, sajnos megjelentek a planáriák nálunk is, egyelőre easy carboval gyilkoljuk őket, de ha ez nem válik be, bevetjük a fenbendazolt.

Növények:
  • A hydrocotyle tripartita sp. japan gyakorlatilag teljesen kipusztult, a probléma okára sajnos nem jöttünk rá. Helyére alternathera reineckii mini került, ami azóta szépen nő. Maradt néhány szál hydro azért, ha megmarad akkor kaphat még egy esélyt.
  • A riccardia chamedryfolia végre elkezdett növögetni, örülök, mert nagyon tetszik.
  • Még az indítás előtti időkből maradt némi HC, ami egy kőre kötözve bekerült az akiba. Ez elterjedt és egyre több helyre jut belőle, előfordulhat, hogy át fogja venni a marsilea hirsuta helyét. A nagyszemű aljzatba víz alatt ültetgetni viszont egy rémálom, ehhez tényleg powder sand kellene.
  • A cryptocoryne-k gyönyörűek, úgy tűnik nagyon jól érzik magukat.
  • Az aki bal eső részébe felmerült, hogy ammania bonsai-t tennénk, de ezt még nem léptük meg.
És akkor egy mobilos kép a kis dzsungelről:
20130203_203117.jpg
 
A tegnapi napon az elhullott halak pótlására bekerült az akváriumba 8db rézlazac (Hasemania nana).

Nagyon szép halak, meg is lepődtem, hogy nincsen még külön fórumuk. A különböző oldalakról a következőket tudtam meg:
  • Név: Rézlazac vagy ezüstös pontylazac
  • Tudományos név: Hasemania nana
  • Szinonímák: Hasemania marginata, Hemigrammus nanus, Tetragonopterus nanus
  • Csoport: pontylazacfélék
  • Származás: Brazília, Sao Francisco folyó és a Parus folyó
  • Méret: 5 cm
  • Hőmérséklet: 22-26C, 25C a szaporításhoz
  • PH: 5-8 (ez változó, hol mit írnak)
  • Keménység: 5-20 NK°
  • Dekoráció: Sok növény, tér az úszáshoz.
  • Halnépesség: 6 hal 50l-re
  • Várható életkor: 5 év
  • Viselkedés: Csapathal, ami több leírás szerint is jól viseli más csapathalak társaságát, pl. a neonhalakét. Mozgékony halak, amelyek egyes leírás szerint agresszívé is válhatnak.
  • Táplálkozás: Mindenevő, minden eleséget elfogad, de szereti a rovarokat és az élő eleséget.
Linkek:
diszhal.info/rézlazac
Rézlazac fajtái és gondozásai

Néhány kép az akváriumból:
Hím #1:
2013-02-05.jpg

Hím #2:
2013-02-05.jpg

Nőstény:
2013-02-05.jpg
 
A hydrocotyle tripartita sp. japan gyakorlatilag teljesen kipusztult, a probléma okára sajnos nem jöttünk rá
Üdv!
Ez valóban érdekes, ilyenről még nem nagyon hallottam... főleg amellett, hogy a többi növényed szépen zakatol (y)
 
Ez valóban érdekes, ilyenről még nem nagyon hallottam... főleg amellett, hogy a többi növényed szépen zakatol

Szerintem a tápanyag hiány volt az oka (2-2ml volt adagolva egy darabig), most rendesen tápozunk, ki fog derülni, hogy feltámad-e a megmaradt pár szál. Ha igen, akkor gyorsan el fog újra terjedni.
 
Szep egeszseges növenyek,szinek stb..DE SAJNA EZ A SZIMETRIA tul termeszetellenes:(.Bocs,hogy öszinte voltam.;)
 
Szia!
Szerintem nyugodtan nyiss egy új topic-ot a Rézlazacoknak a megfelelő helyen;)
Amúgy nagyon szép halak, nekem is tetszenek!
 
A mai nap nagy átalakítások történtek. Hátul kiszedtem az összes stemet, mivel a táphiányos időszakban teljesen felkopaszodtak. Újraültettem tehát az egész hátteret, balról jobbra ilyen sorrendben: HM, Alternanthera reinekii mini, Rotala macrandra, Rotala rotundifolia, Pogostemon erectus. Amint látszik, a Limnophilia sessiliflorának mennie kellett, bármilyen szép is, egyszerűen nincs időm, energiám kétnaponta nyírni.

A két terhes amano átköltözött egy keltető nanoba, de kétlem, hogy lesz belőlük valami, mert eléggé túl vannak már a 4. héten és még nem engedték el a lárvákat. Ettől függetlenül beszereztük a tengeri sót és egy adag lárváknak való tápot, hátha mégis lefialnak.

A maradék 3 galaxy ment a konyhai garnélás akváriumba, remélhetőleg a YF garnélák nem fogják őket zavarni és jól fogják ott érezni magukat. Ha megmaradnak, kapnak majd társakat.
 
A múlt heti háttér átalakítás után ma sort kerítettünk az előtérre is. Megpróbáltuk kiirtani az összes elburjánzott eleocharis tenellust és marsilea hirsutát. Jött ma velünk 5 doboz zselés növény a GA-ból (eleocharis parvula, eleocharis acicularis, hemianthus callitrichoides), ezekkel töltjük fel az irtás után támadt űrt. Ezeken kívül nem tudtunk ott hagyni egy szép tő ludwigia sp.-t, ő még bekerült a háttérbe.

A nap nagy eseménye mégsem ez volt, hanem hogy végre az aki indítása utána 4 hónappal rendes fényt kapott egy Giesemann Matrix II 4x24W T5 személyében :happy:. Kemény 4 óra alatt sikerült felfúrni az aki feletti csigalépcsőre, mivel mind a négy függesztőkábel külön lépcsőfokra jutott :banghead:. Ezen felül kicsit a szívem is megállt, amikor a felszerelés után a két belső cső az első 4-5 bekapcsolásnál 3 másodperc után kikapcsolt. Hála Istennek ez a jelenség elmúlt és remélem nem is jön vissza.

Ha jól alakulnak a dolgok, előbb-utóbb képek is lesznek. Addig azért még van mit tenni, már rég esedékes az üvegek tisztítása is.
 
Nagyon szuper lámpát választottál.(y)Volt szerencsém hozzá a GA-ban.A tenellus rendesen el tud szabadulni nem lehetett semmi meló..
már csak a foto hiányzik..:)
 
Nagyon szuper lámpát választottál.(y)Volt szerencsém hozzá a GA-ban.A tenellus rendesen el tud szabadulni nem lehetett semmi meló..
már csak a foto hiányzik..:)

Nem véletlen, eredetileg ATI-t terveztünk, de amikor megláttam a GA-ban kiállítva, szerelem volt az első látásra. Őszintén szólva, az ATI DIY cuccnak látszik ez mellett. Amikor felszerelésnél megigazgattam a csöveket, kiderült, hogy egy negyed kilós tömör alu lap tartja a helyén a csöveket védő plexit. Anyag az van benne rendesen. Ezen felül Viktor is csak jókat mondott a lámpáról is meg a hozzá adott csövekről is (az ATI árában csövek nincsenek). Fényerőben az ATI lehet, hogy erősebb a túlhajtásnak köszönhetően, de nekünk 1W/l bőven elég kell legyen. Majd írok tapasztalatokat, pár hét múlva meg már látszani is fog.

A tenellus is, meg a marsilea is vitte magával gyakorlatilag a teljes parvula gyepet. Ezért is akartuk végleg kiirtani őket, mert ha egyszer elfutnak, akkor már csak a többi növénnyel együtt lehet kiszedni őket. Jó tanulság volt ez az első pár hónap a futónövényekkel és a mohákkal is.

A fotókra kicsit még várni kell. A HC ültetést is be kell még fejezni, na meg a mai üveg tisztítás közben eltört szűrő befolyócső helyettesítése sem túl dekoratív egyelőre :(
 
Nem véletlen, eredetileg ATI-t terveztünk, de amikor megláttam a GA-ban kiállítva, szerelem volt az első látásra. Őszintén szólva, az ATI DIY cuccnak látszik ez mellett. Amikor felszerelésnél megigazgattam a csöveket, kiderült, hogy egy negyed kilós tömör alu lap tartja a helyén a csöveket védő plexit. Anyag az van benne rendesen. Ezen felül Viktor is csak jókat mondott a lámpáról is meg a hozzá adott csövekről is (az ATI árában csövek nincsenek). Fényerőben az ATI lehet, hogy erősebb a túlhajtásnak köszönhetően, de nekünk 1W/l bőven elég kell legyen. Majd írok tapasztalatokat, pár hét múlva meg már látszani is fog.

A tenellus is, meg a marsilea is vitte magával gyakorlatilag a teljes parvula gyepet. Ezért is akartuk végleg kiirtani őket, mert ha egyszer elfutnak, akkor már csak a többi növénnyel együtt lehet kiszedni őket. Jó tanulság volt ez az első pár hónap a futónövényekkel és a mohákkal is.

A fotókra kicsit még várni kell. A HC ültetést is be kell még fejezni, na meg a mai üveg tisztítás közben eltört szűrő befolyócső helyettesítése sem túl dekoratív egyelőre :(
gondolom a passzív hűtés miatt olyan vastag az alu a lámpában.
 
Tegnap és ma - az eltört üveg helyére - elkészült a két szűrőhöz a DIY akril befolyócső. A hajlítás viszonylag jól sikerült, csak egy próbadarab tört el közben. A befolyó réseinek elkészítése sajnos szerszámok híján még hagy némi kivetnivalót, lombfűrésszel, köröm- és kulcsreszelővel nem volt nagy élmény dolgozni. A végreredmény mindenesetre használható, bekerült az akváriumba, de legközelebb a sebesség helyett inkább a minőséget kell majd szem előtt tartanom :whistle:
 
Back
Oldal tetejére