• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dragon's Hill - 108l

Nagyon drukkolok,hogy mind megmaradjon!Gyönyörűek!

Köszi, reméljük, minden rendben lesz! Tegnap, amikor megjöttek, teljesen ki voltak fehéredve, de amint bekerültek a zöldbe, kb. fél óra alatt visszajött a színük.

Érdekes egyébként, hogy az 5 otocinclus sp. cocama érkezésével a meglévő 4 oto affinis is teljesen felbátorodott. Ma üldögéltem pár órát az aki mellett és úgy tűnik, teljesen megváltozott a viselkedésük. Az összes oto ide-oda úszkál, bandáznak, mozognak, nagyon sokat érnek egymáshoz. A front üvegen eddig csak elvétve lehetett otot látni, most meg csapatban lógnak rajta. Tiszta Oto-lak lett az akvárium :)
 
A ma reggeli mobilos képen 5db otocinclus sp. cocama-t rejtettünk el :snaphappy:

20131217_074502-1.jpg
 
Nekem előjöttek a zöld pont algák, pedig GA-val tápozok előírás szerint. Látom, hogy Te is tolod a foszfátot külön. Ennek a zöld pötty az oka?
 
Nekem előjöttek a zöld pont algák, pedig GA-val tápozok előírás szerint. Látom, hogy Te is tolod a foszfátot külön. Ennek a zöld pötty az oka?

Nem különösebben. Zöld pont alga minden high-tech akiban van. A foszfátot a növények szeretik, nekem úgy tűnik.
 
Jaj de cuki kis halacskák! Hol tettél szert rájuk?

Végül az amazonas-os fiúk hozták őket a németországi nagykereskedésből. Sajnos az ötből kettő elment az első két hétben, de remélem a maradék megmarad már. Ha igen, akkor tavasszal megpróbálom pótolni az elvesztetteket. Remélem sikerül nekik jó környezetet teremteni, pár affinis be is ikrásodott. :)
 
Végül az amazonas-is fiúk hozták őket a németországi nagykereskedésből. Sajnos az ötből kettő elment az első két hétben, de remélem a maradék megmarad már. Ha igen, akkor tavasszal megpróbálom pótolni az elvesztetteket. Remélem sikerül nekik jó környezetet teremteni, pár affinis be is ikrásodott. :)

Az új rendelésnél engem is érdekelne!Sajnálom az elhullottakat,bevallom én ennél rosszabb arányra számítottam.Remélem a többi most már rendben lesz!Másról nincs infód kinek milyen arányban maradtak meg?
 
Az új rendelésnél engem is érdekelne!Sajnálom az elhullottakat,bevallom én ennél rosszabb arányra számítottam.Remélem a többi most már rendben lesz!Másról nincs infód kinek milyen arányban maradtak meg?

Nem hiszem, hogy túl sok lenne az országban ezeken kívül :)
Mondjuk én nagyjából biztosra mentem, RO víz van és a normál otok közül nem hullott el egy sem már időtlen idők óta.
 
Úgy tudtam közösen rendeltetek páran,mivel 15-20volt a minimum amit behoztak.De lehet,hogy félrecsúszott az infó valahol:)

Az lett volna egy verzió, de nem volt elég jelentkező 30db halhoz. Így rendeltem máshol, egyedül.
 
Hosszas szünet után előbányásztam a naplót, hogy dokumentálva legyenek a változások.

Az akvárium kicsit több, mint két éves és elég jól beállt. Íme a legutóbbi nyírás előtti állapot:
20150117_154634.jpg


Régóta tervezem egy új indítását, de mivel a jelenlegi bútorral, sötét üvegből készült, merevítős akváriummal nincs értelme nagy dolgokba vágni, ezért inkább a mostani keretek között kerestem új kihívást. Tibi naplóit olvasva világossá vált, hogy bizonyos feltételeket szem előtt tartva lehetséges high-tech növényes akváriumban taiwan bee garnélákat tartani. Ez lett hát az új kihívás.

A jövevények beköltöztetése előtt a következő előkészületeket tettem:
  1. Ennek a topicnak, és Tibi tanácsának hatására kivettem a szűrőből a siporax-ot és egy liter zeolitot (savas, vulkanikus kőzet) raktam a helyére a PH csökkentéséhez. A zeolit egyébként kiváló biológiai szűrőanyag is egyben.
  2. Beszereztem egy garnélarácsot a szűrő befolyó ágára.
  3. A CO2 mögül kivettem az időkapcsolót, így napi 24 órában megy a CO2, ezzel stabilan alacsonyan tartva a PH-t. A PH így nagyjából 6 körül van stabilan és egy 50%-os vízcserénél se megy 6.4 fölé.
  4. Beraktam az akiba egy oxidátort a magas CO2 szint ellensúlyozására.
  5. Felraktam az akira a múlt nyáron gyártott hűtőt és a két ventilátor közül az egyiket a legalacsonyabb fokozatra állítottam. Így a 24C-os lakás és a világítás ellenére sem megy 23C fölé a hőmérséklet.
  6. A korábbi 100-130-ról a Salty Shrimp GH+ adagolásának növelésével 130-140-re emeltem a TDS-t.
  7. A neonokat és a rézlazacokat száműztem az akváriumból.
Miután meggyőződtem róla, hogy stabilan tudom tartani a paramétereket, a múlt héten beköltözött 6 taiwan bee, a mai nappal pedig további 9. Bár érzékeny kis állatok, 4-6 órás szoktatással simán beköltöztek (fél óránként kettesével engedtem be a csapatot, így jött ki a 2 óra eltérés az első és az utolsó tagok között).

Íme néhány beköltöző:
King kong
20150215_173256.jpg

Blue bolt
20150215_173314.jpg

Red wine
20150208_200417.jpg

És végül egy apró shadow panda:
20150210_202323.jpg


És most drukkolunk, hogy mindenki jól érezze magát minálunk :nailbiting:
 
Utoljára módosított:
Az első taiwanok érkezése óta eltelt egy hónap, nagyobb baleset nélkül. Az egyetlen említést érdemlő esemény az előző vízcserénél történt, amikor ki akartam cserélni a difit, de a nyele beletört a CO2 csőbe, a csonk meg átszúrta az ujjam. A hiányt (nem az ujjam, hanem a difi) pótlandó, tegnap elbaktattam a GA-ba és beszereztem egy újat. Úgy tűnik az a tanulság, hogy időnként ezeket is cserélni kell, mert össze nem lehet hasonlítani, hogy mennyivel jobban porlaszt az új, mint a másik 2 éves difi.

A garnélák is jól vannak, a diffúzor mellé vettem nekik egy kis szeretetcsomagot. Catappa levél, kéreg, égertoboz, ásványi kő. A levélnek és a kéregnek láthatóan az otok örülnek a legjobban, de remélem hamarosan a taiwanok is rákapnak. A rákok sajnos nem túl látványosak a sok növény között, csak annyiból látom, hogy megvannak, hogy időnként előmerészkednek és néha találok egy-egy vedlést is.
 
Back
Oldal tetejére