• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes talachi 247.5L - Walking on the outskirts

talachi

Legenda
Legjobb napló
23370735_9d0da01a30075590f5bbde54ca40c31f_xxl.jpg

Ismét elkezdődik egy történet!

Ma elkezdtem rakosgatni a köveket, mert hétvégén megcsinálom az új akváriumom.
Első benyomásom az, hogy jól kib...tam magammal amikor a megkövesedett fa mellett döntöttem!
Ezt egy őrület összeválogatni színenként! Világ összes köve nem lenne elég!
De most mindegy is ,mert a cél egy egyszerű szép szoba dísz megalkotása. Semmi kreatív versenyaki, csak a fent tarhatóság!

Adatok:

üveg: 110x45x50 cm, 247.5 liter, 10-12 milis üvegből átlátszó ragaccsal.
fény: saját készítésű lámpa, 5x 36 watt power compact reflektorral, szálcsiszolt saválló acél lámpa tartó
szűrés: 2 db Eheim 2075, siporax ,mátrix, substrat pro, Seachem Purigen töltet, üveg ki és befolyó
talaj: tropica táptalaj, ADA amazonia, ADA La plata sand
dekor: megövesedett fa
co2: nagynyomású rendszer, kerámia diffúzorral
táp: Green Aqua Micro, macro, easy carbo

Növények:

parvula
acicularis
blyxa
mini anubias
staurogyne
többféle moha a kövekre
(esetleg pár levél bébi microsorum needle a hangulat kedvéért)

Itt tartok most. Egyedül a fő kővel nem vagyok elégedett, de sehogy sem tudom megdönteni. Nem áll meg

23358943_ba7cca05e687100f82624d7e8cd2ecde_xxl.jpg

egy kép felülről, hogy látszódjon minden:

23358933_66a7be4019de82f3f4a28f50e86d5f23_xxl.jpg

és egy kis photoshop játék hogy milyennek képzelem a növényesítést:
( a köveket moházom)

23358935_507cbda298ee5420f2af9d7f7d123447_xxl.jpg

Még lehet minden változik! :) Ez csak az első fellángolás volt!
A lényeg, hogy így vagy úgy hétvégén építkezés!
Természetesen majd jelentkezem képekkel.
 
Utoljára módosított moderátor által:
A playmobil dobozból bedobtam volna egy emberkét, hogy jobban érzékeljük a méreteket.

Remélem nem szálanként rajzoltad a füvet :)
 
tényleg kéne egy jobb főkő, de engem az egyhangú alacsony front-fal jobban aggasztana a helyedben.
Felülről igazán szuper, tök sok helyed marad így a növényeknek úgy, hogy szemből tök homogén benyomást kelt az egész, állat+4%!
 
Remélem nem szálanként rajzoltad a füvet :)

De de, ez bizony úgy lett csinálva! nem volt vészes csak irkafirka! :)

tényleg kéne egy jobb főkő

Sajnos nincs másik! Kalapáccsal sikerült egy kicsit behangolni. Szerintem így sokkal jobb. Kicsit előre dől és megváltoztak a fények rajta.
( csak gyorsan hanyagul vágtam ki, de a lényeg látszódik)

23360449_a9760a399639457ae756c00927ca0610_xxl.jpg


de engem az egyhangú alacsony front-fal jobban aggasztana a helyedben.

Szerintem csak a photoshop vitte el az egészet, a valóságban nem egyforma. De értem mire gondolsz.

Figyeltem rá, hogy ne csak sorba rakott kavicsok legyenek. Berajzoltam valójában mi fog látszódni, nekem nem tűnik egyhangúnak.
Mit gondolsz?

23360453_d3830c338ecf6fdbe3da42b0cb9c0b7a_xxl.jpg
 
Én már megint elcsábultam a köves akváriumok felé.
Tettszik de Lets-nek igazat adva az elején még lehetne bolondítani.
Engem növényesített rajzon már a fő kő sem zavar,főleg hogy mohákkal nagyon okosan lehet csalni az arányokat.;)
 
Szerintem is túlságosan egy síkban van az első kősor. Némelyik alá tehetnél még egy vagy két polisztirol lapocskát. Kíváncsi lennék úgy mit ad ki.
 
De de, ez bizony úgy lett csinálva! nem volt vészes csak irkafirka! :)



Sajnos nincs másik! Kalapáccsal sikerült egy kicsit behangolni. Szerintem így sokkal jobb. Kicsit előre dől és megváltoztak a fények rajta.
( csak gyorsan hanyagul vágtam ki, de a lényeg látszódik)

23360449_a9760a399639457ae756c00927ca0610_xxl.jpg




Szerintem csak a photoshop vitte el az egészet, a valóságban nem egyforma. De értem mire gondolsz.

Figyeltem rá, hogy ne csak sorba rakott kavicsok legyenek. Berajzoltam valójában mi fog látszódni, nekem nem tűnik egyhangúnak.
Mit gondolsz?

23360453_d3830c338ecf6fdbe3da42b0cb9c0b7a_xxl.jpg
főkő: problem solved :D
AZ ELSŐ KÖVEKKEL NEM NEM AZ A anyád capslock - szóval nem az a baj, hogy az egyhangúságuk miatt néznének ki ember-építette kőpárkánynak, hanem inkább szerintem az, hogy az általános iránya tök vízszintes és a frontüveggel tök párhuzamos. Az is megoldás lehet, hogy kívülről bemoházod itt-ott, ami megtöri -- akár teljesen el lehetne így tüntetni így a főkő alatt 4 kis követ. És egy két másikat meg polisztirollal kiemelni jobban, ahogy @eMZé mondja.
 
Na megszületett!

Ráment az egész napom, hulla vagyok!
A "főnökasszony" kérésére az eleje maradt ahogy volt. Azt az egyet sajnálom, hogy a nagy építkezésben a fő kő totál középre csúszott!
Azért így sem hányok tőle, nekem nagyon tetszik a végeredmény! :):) Lényeg ,hogy szép dísze legyen a nappalinak!
A jövő héten érkezik moha akkor még hozzányúlok.

A kaland képekben:

23367217_fe158d8206350f1f27a33c245fe1913a_xxl.jpg


23367219_074b9c8278ca47e772853110be80c5da_xxl.jpg


23367221_7ab59426eccc6f24a28127733d537a3b_xxl.jpg


23367223_9d53292f58d49fd74f2dc61a2cd1804d_xxl.jpg


23367227_b00751d44a0273971de123c880915cd6_xxl.jpg


23367229_ede56571cb1761c6c735cb5047e270f2_xxl.jpg


23367231_1e894d164ad4053f59d7916bc995b958_xxl.jpg


Végre feltöltve:

23367233_d581a11594ebc177715658af3991fbf1_xxl.jpg


Letisztulva. Mivel a szűrők egy percet sem álltak és be vannak járatva visszaszórtam az élővilágot is. Bízom benne, hogy nem okoznak gondot.

23367235_d30cb5fa41e6d75415400167ed936837_xxl.jpg


hangulat lámpaoltás előtt:

23367237_88085e6d1bb22d83b098a246cc598c7c_l.jpg
 
Én sem hányok tőle! :p;)

Azért igazi növényekkel jobban adja.
A bal oldali kő nekem picit nagy/magas, de pont ezek kiugrások tesznek egyedivé egy akváriumot.
 
Szerintem is nagyon jó lett! Egy dolog jutott eszembe a képeket nézve, és szerintem ez másnak is eszébe fog jutni, hogy akik a munkáidat és a GA-s iwagumi versenyen elért eredményeidet ismerik, hogy van egy egyéni stílusod, nagyon klassz scape-ket raktál össze seiryu kövekből, és emiatt aggatták rád többen a 'magyar iwagumi mester' címet. Most feladtad a leckét magadnak a megkövesedett fával, jóval nehezebb természetes képet alkotni ezzel a fajta kővel, mint a seiryu-val. Írtad a napló elején, hogy most nem egy versenyakit akartál öszerakni, hanem inkább egy könnyen fenntartható lakásdíszt, mégis hiányzik belőle egy 'wow' faktor, amitől mindenki elégedetten csettint, hogy ' A Laci megint nagyon eredeti hardscape-t alkotott!'... Ezért is írtam a mondókám elején, hogy szerintem klassz lett, csak az a kis "fűszer" hiányzik belőle, amitől felismerhető a stílusod...
 
Szerintem is nagyon jó lett! Egy dolog jutott eszembe a képeket nézve, és szerintem ez másnak is eszébe fog jutni, hogy akik a munkáidat és a GA-s iwagumi versenyen elért eredményeidet ismerik, hogy van egy egyéni stílusod, nagyon klassz scape-ket raktál össze seiryu kövekből, és emiatt aggatták rád többen a 'magyar iwagumi mester' címet. Most feladtad a leckét magadnak a megkövesedett fával, jóval nehezebb természetes képet alkotni ezzel a fajta kővel, mint a seiryu-val. Írtad a napló elején, hogy most nem egy versenyakit akartál öszerakni, hanem inkább egy könnyen fenntartható lakásdíszt, mégis hiányzik belőle egy 'wow' faktor, amitől mindenki elégedetten csettint, hogy ' A Laci megint nagyon eredeti hardscape-t alkotott!'... Ezért is írtam a mondókám elején, hogy szerintem klassz lett, csak az a kis "fűszer" hiányzik belőle, amitől felismerhető a stílusod...

Abszolut igaz amit írsz!
Ebben a méretben ami a wow faktorhoz kell az nem az én pénztárcámnak és az akváriumozásra fordítható indőmnek való sajnos!
(Persze csinálhatnék kicsi aki, de az megint nem az én világom)
Most is csak azért megkövesedett fáztam, mert abból már volt itthon és viszonylag "kis" befektetéssel tudtam a készletet fejleszteni.
Persze terveim és álmaim vannak ezzel kapcsolatban és remélem majd egyszer itthon is össze tudok hozni egy ultimate akvát! Az erő velem van! :)
Ez is és a srácoknál összerakott akva is jól mutatja, hogy ezt a "sportot" csak profiként, kompromisszumok nélkül lehet igazán jól és különlegesen üzni!
 
Első nap:

23370735_9d0da01a30075590f5bbde54ca40c31f_xxl.jpg
Nagyon jo lett,nekem mar nincsen benne kivetni valom bar nem vagyok egy kő fenomen [emoji16]
Es amit szerettel volna egy egyszeruen fenntarthato akvariumot az szerintem meg is valosult.
Azert majd 2 honap mulva nagyot uthet [emoji106]
 
SZÉP! Ez újra egy nagyon mutatós aki lesz Laci! ;) Egy apró agymenés csak, ami eszembe jutott. A főkövet nem próbáltad meg jobbra vagy balra dönteni, akár egy kis kőékkel alatta? Akkor nem tűnne középen erősnek, áthelyezés nélkül ki lehetne tolni a szélek felé? ;)
 
SZÉP! Ez újra egy nagyon mutatós aki lesz Laci! ;) Egy apró agymenés csak, ami eszembe jutott. A főkövet nem próbáltad meg jobbra vagy balra dönteni, akár egy kis kőékkel alatta? Akkor nem tűnne középen erősnek, áthelyezés nélkül ki lehetne tolni a szélek felé? ;)

Próbáltam én mindent! De ez csak így akart ide becuppani! Atom stabilitásra mentem! A tervhez képest is beljebb csúszott sajnos.
 
Próbáltam én mindent! De ez csak így akart ide becuppani! Atom stabilitásra mentem! A tervhez képest is beljebb csúszott sajnos.
jó az úgy -- centrális erôteret képez, remélem elôbb utôbb magába szippantja az elsô kôsort is :)

szép így tisztán -- sokat várok a moházástól!
 
Már most imádom az új akit!
Fullos karbantartás, vízcsere fél órán belül!( azért gondolom később lesz fogkefe party:))
Tök jó, hogy hozzá lehet férni mindenhez, nem kell kerülgetni semmit, nem kell vigyázni semmire!! (y)

Amúgy minden rendben egyenlőre!
UGYANEZT ÉRZEM!!! csodálatos érzés.
 
Back
Oldal tetejére