• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savanna

Szerintem ez blue dream ;)
Én gondolkodtam, hogy áttérek CRS tartásra, de már most a még nem kifejlett példányok is nagyobbak, mint a felnőtt sakuráim és ez nem tetszik... Vagy az én sakuráim kicsik. Mondjuk sosem nőttek akkorára, mint GA-ban az ELOS akiban, de nem is marhaszívet adok nekik :D
Ha nem titok elárulhatnád hol szerezted és milyen áron.
Az utódokat meg figyeld :) Csinálhatnál egy olyan képet ahol több garnéla látszik, dobj nekik valami kaját, amit megmásznak :D
 
Meddig tervezed titokban tartani?
Tudod, csak mert több szem többet lát;):D:whistle:
:Dez jó kérdés még mindig, ha megmutatom, elárulom a titkot, elmúlik a varázs, s 2 hét múlva csak egy régi akvárium marad ami már a kutyát sem érdekel:D, szóval még várat magára a publikáció.:cool:
 
photoshop-olva a hal, ha hiányzik a verseny fotón:p, úgy is ez megy már a nemzetközi akvakertész versenyeken:( ,gusztustalannak is tartom, más meg itthon órákat foglalkozik , a terelgetéssel, ááá mind1(n).
Igazán bekerülhetnének a shopba vízálló életnagyságú fotók a legnépszerűbb halakról. Damil aljára ólom, közepébe a körbevágott kép, teteje a világításon. Oda feszíted őket ahová akarod. Se etetés, se terelgetés... Bár akkor már a növények is lehetnek fröcssöntöttek... :wacky::LOL:
 
Igazán bekerülhetnének a shopba vízálló életnagyságú fotók a legnépszerűbb halakról. Damil aljára ólom, közepébe a körbevágott kép, teteje a világításon. Oda feszíted őket ahová akarod. Se etetés, se terelgetés... Bár akkor már a növények is lehetnek fröcssöntöttek... :wacky::LOL:
Ha nem is kép formájában, de életnagyságú és élethű műanyag halakat használva simán meg lehetne csinálni, libasorba állítod őket az akváriumban és mehet a fotó, ennyi, s akkor nem is kell a photoshop, de akkor minek minősülne ez, ez is csalás lenne?
 
:Dez jó kérdés még mindig, ha megmutatom, elárulom a titkot, elmúlik a varázs, s 2 hét múlva csak egy régi akvárium marad ami már a kutyát sem érdekel:D, szóval még várat magára a publikáció.:cool:
Aha.
Egyszer már elhatároztam, hogy én soha nem fogok így köcsögösködni, de ez a mondat nagyon meggyőző volt...

Ha nem is kép formájában, de életnagyságú és élethű műanyag halakat használva simán meg lehetne csinálni, libasorba állítod őket az akváriumban és mehet a fotó, ennyi, s akkor nem is kell a photoshop, de akkor minek minősülne ez, ez is csalás lenne?
Szerintem nem csalás, csak kicsit furcsa lesz, hogy a halakat is mindig a hardscape rubrikába írodo_O
 
Válaszolok. Igen :)
S ha nem veszed észre mint a photoshop-os halakat??
Na tényleg mindegy, de azért ez tényleg gáz, hogy volt amikor 110 képből választottam ki azt az 5-öt, amiben élesek és jól úsztak a halak, s nem azért fotóztam ennyit, mert nem volt jó az akvárium, hanem csak a halak miatt :mad:. Viszont ha így érek el eredményt, akkor azt legalább elmondhatom, hogy igen is ezt én csináltam, és nem kellett photoshop, ez felbecsülhetetlen.
 
Most olvasom a naplot es mindig a 4-ik oldalig jutok!Tudom nem akarod megmutatni(Megertem),de....

elő kellett venni a vakut is, s azt is a nem megszokott módon hátulról kellett villantani, áááá, na mind1 majd belejövök.
Erröl irhatnäl pär infot a tanulni vägyoknak.

ez a titka egy jó fotónak.
Milyen fenykepezö geppel nyomod a fotokat?
 
Most olvasom a naplot es mindig a 4-ik oldalig jutok!Tudom nem akarod megmutatni(Megertem),de....


Erröl irhatnäl pär infot a tanulni vägyoknak.


Milyen fenykepezö geppel nyomod a fotokat?
Nincs benne nagy titok, s nincs ezen mit tanulni, hiszen a mostani scape-ben sok kis fa van, rajtuk üde zöld riccardia lombkoronával, ezért a fa törzse a fotózáskor nagyon sötét lesz, ha felülről a lámpa fényével van világítva, viszont, ha hátulról vagy elölről rásegítünk egy vakuval, bevillantunk a lombkorona alá, rögtön láthatóbbak lesznek a részletek is.
Tibi kaphazunk reszlet fotot? Vagy legalabb a szines garnikrol ;)
Megpróbálok valamit fotózni ;).
 
Ennek a stílusnak a neve és egy kicsit elrendezésileg is persze, távolkeleti országonként változik, tehát
Kínában - Penjing
Szia Mester!
Megnéztem ezeket a távol-keleti csodákat,hát gyönyörűek,ahogy az akvárium is biztosan az.
Nem is kell erőltetni a totál képet,akkor elszáll a varázs és a misztikum,csak egy kis részletet mutass mindig (y)
 
De ha elölröl vakuval rasegitesz akkor az akvärium üvegen nem fog lätszodni a vaku fenye?+milyen geped van fotozäshoz?
Rosszul fogalmaztam, elnézést. Szóval felülről vakuzok, de nem merőlegesen, hanem egy kicsit megdöntve, ferdén, így lehet, még érdekesebb képeket, lőni, hogy fentről elölről vagy fentről hátul vakuzol, sőt ha két vakud van, akkor egyszerre használva, érdekes fényeket tudsz belecsempészni a fotóba.
A gép, Canon 550D + Tamron 17-50mm.
Viszont versenyfotóra, Viktor mesteri technikáját kértem segítségül, s persze magát a fotóst is. Remélem nemsoká lesz rá lehetőség megint, már megérett ez az akvárium is , erre az eseményre.
 
Nekem 600D canonom van.Szinten Tamron 17-50 2.8 Obival(A Te ajänläsod alapjän),de valahogy nem igazän jövök rä,hogy milyen beälitäsokkal csinäljak ertekelhetö fotokat!?Vagy A-dep,m.avtv,täjkep stb...mär itt bajba vagyok.
 
Nekem 600D canonom van.Szinten Tamron 17-50 2.8 Obival(A Te ajänläsod alapjän),de valahogy nem igazän jövök rä,hogy milyen beälitäsokkal csinäljak ertekelhetö fotokat!?Vagy A-dep,m.avtv,täjkep stb...mär itt bajba vagyok.
Nem kell túl parázni, jó a géped is és az objektíved is (másnak még ilyen sincs). Személy szerint szeretem a Manuál módot, hiszen itt én állíthatok be mindent, én általában az f rekeszértéket 6-10-ig állítom, attól függ mit fotózok, a zársebesség meg adja magát, ha vakuzok, fel tudom vinni 1/160-ra is. A többivel ne foglalkozz, hiszen kaptál Canon programot , ott a Photo Proffesional-gan mindent szépen be lehet állítani, színt, élességet,kontrasztot stb.
Szóval no para, gyakorolni és gyakorolni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére