• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Forest Lair

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
8337553099_2a652f0987_c.jpg


Elérkezettnek látom a pillanatot, hogy egy kicsit írjak az új akváriumomról!
Hiszen történt, hogy a kis 45cm-es akváriumom elkelt, így a régi álom, hogy nagyobb akváriumom legyen, kezdett megvalósulni. Ment a fejben a töprengés, hogy mekkora is legyen, de végül elhatároztam, hogy 60cm-es lesz, normális bútorral, világítással, szűrővel, szóval zsebbe nyúlós móka. Viszont a GA csapatnak hála, mindent betudtam szerezni + Necro-nak a szűrőért!! (y)
Szóval ment a tervezés, hogy milyen is legyen belül az akvárium, minden féle képen erdős hangulatot akartam létrehozni, a Source akim után, hiszen ez a stílus illik jobban a nappalim hangulatába.:cool:
A tervezgetés több hétig tartott, közben bújtam a netet, természet járás stb. mire rátaláltam, hogy én ilyet szeretnék létrehozni, ezt a hangulatot akarom megvalósítani. Majd szépen lassan otthon az üres akváriumban ment a legózás.

Indítás: 2012.09.10
Technika:
Akvárium:
60x45x40 (8-as opti üvegből)
Világítás: Giesemann Refflex nano 150W
Talaj: Tropica táptalaj, New Amazonia, Nile Sand
Szűrés: Eheim 2075
Co2: 5kg-os nagynyomású rendszer a jól megszokott Atomizer in-line diffúzorral
Dekor: Red Moor fák és Megkövesedett fa
Tápozás: ADA Brighty K és Step 2
Növények:
Anubias petite
Lilaeopsis brasiliensis
Microsorum narrow
Microsorum narrow needle leaf
Microsorum trident
Lomariopsis lineata "köszi A.Kavicsos"
Fissidens fontanus "köszi eMZé"
Vesicularia ferriei 'Weeping' "köszi Svarci"
Riccardia chamedryfolia
Fontinalis sp. willow
Gorontalo moss
Triangle moss
Sagitaria subulata
Bolbitis difformis
Myriophyllum sp. Roraima
Myriophyllum Matogrossense 'green'
Staurogine repens
Staurogine sp. Porto Velho
Eleocharis acicularis
Eleocharis vivipara
Hygrophila difformis
Élőlények:
Cristal Red shrimp
Red Cherry shrimp
Amano shrimp
Otocinclus affinis
Sundadanio axelrodi

Tehát akkor következzen pár kép:
Egy ADA stílusú laminált akvárium bútor (GA) egy oti white akváriummal (GA)
7772781766_af31b56339_c.jpg

https://farm9.staticflickr.com/8424/7772781766_e68e348524_h.jpg
Durva mélységet lehet vele fotózni 18mm-en
7772814278_2ef313e09c_c.jpg

https://farm9.staticflickr.com/8434/7772814278_846583e696_h.jpg
Majd összeraktam egy hardscape-et az elképzeléseim alapján.
7942956386_44d7559734_c.jpg

https://farm9.staticflickr.com/8318/7942956386_44c946b369_h.jpg
Eltelt azóta kb. 1,5-2 hónap, ezt hétvégén lőttem!!
8156968390_da6f72ccb8_c.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7125/8156968390_89b6ebc502_h.jpg

Tényleg sok köszönet a fórum társaknak akik segítettek, nagyon jó érzés volt , hogy ha kerestem valamit, akkor önzetlenül rögtön segítettek!! Összetartó közösség , Akvakertész forever!!(y)

Az akim megjelent egy távol-keleti oldalon, ez már nagy szám, hogy felfigyeltek és érdekesnek találják külföldön is!(y)
造景之路:水草造景(60CM)-43 - 田园漫步的日志 - 网易博客
 
Utoljára módosított moderátor által:
Tibi! Ezzzz nagyon komoly lett! Már a Source fedőnévre hallgató aksid is iszonyat szép lett, de ez viszi a prímet eddig! A hardscape, a fa textúrája, agyeldobós! Nekem eddig ez viszi a prímet a pályafutásod során! (y)
 
1,5-2 hónap? Ennyi ideig bírtad titkolni ezt a szépséget?
Az mindig felemelő, ha egy álom valóra válik! Most nagyot álmodtál és nagyot alkottál!:)
Gratulálok!
Alig várom, hogy lássak egy "szemből" fotót. Biztosan tele van izgalmas apró részletekkel!
 
Tibi! Ezzzz nagyon komoly lett! Már a Source fedőnévre hallgató aksid is iszonyat szép lett, de ez viszi a prímet eddig! A hardscape, a fa textúrája, agyeldobós! Nekem eddig ez viszi a prímet a pályafutásod során! (y)
Köszi szépen stevo, egy kicsit jobban átgondolt cucc lett mint a Source, de nagyobb helyem is volt megvalósítani!
1,5-2 hónap? Ennyi ideig bírtad titkolni ezt a szépséget?
Az mindig felemelő, ha egy álom valóra válik! Most nagyot álmodtál és nagyot alkottál!:)
Gratulálok!
Alig várom, hogy lássak egy "szemből" fotót. Biztosan tele van izgalmas apró részletekkel!
S még titkoltam volna:LOL:.
Már nagyon régen tervben volt egy váltás, már nagyon ideje volt, de megszületett!!
Nem igazán szeretnék még több részletet mutatni (majd egyszer), igaz a HAC-ról lecsúsztam, de ott vannak a jövő évi versenyek, amikre még csinosítani szeretném és még több apró részlettel el szeretném látni!!
patzu , írásodat olvasva a boldogságtól könnyek cseppennek szememből.;)
 
Tibi, nagyon szép "kis" akváriumot raktál össze, és irígylésreméltó részletességgel dolgoztad/zod ki! (y) Én is kíváncsian várom a teljes technikai feltételekkel (pl. új világítás) fejlődő scapet! majd írj már pár sort, hogy a kis geisemann hogyan szuperál!
 
Azt még mindig nem értem miért kellett ennyit titkolózni. Így távolból nézve iszonyat jól néz ki az akvárium(y) Persze hiányolom, hogy nem látom benne a Fissit amit adtam:D Csak szívatlak, mert szeretnék némi közelebbi fotót és részleteket is kapni.
Ennyi növényt belapátolni egy ekkora tankba azért nem semmi lehetett. Persze ahogy ismerlek minden pont ott van ahol lennie kell, nem sok és nem kevés.
Képeket még:)
Most könyörögjünk??
 
Tibi! Ez nagyon ott van!!!! :woot::finger: Tökéletes!!! :) Gratula! :)
(Nem kell bele 1 db pöttyös boraras? :D :D ;) Bocsi, nem bírtam kihagyni :D )
 
Gyönyörű az akvárium. Volt szerencsém a kezdetektől picit részt venni benne. Az különösen tetszik, hogy folyamatosan finomítod addig, amíg tényleg brutál lesz. A mostani állapotot már láttam szemből is :) Ha minden megvelósul ami tervben van garantált nemzetközi sikere lesz.

Esetleg írhatnál picit arról is hogyan épült fel a fa és az őt tartó talapzat. Ötletes volt (y)
 
Tibi, nagyon szép "kis" akváriumot raktál össze, és irígylésreméltó részletességgel dolgoztad/zod ki! (y) Én is kíváncsian várom a teljes technikai feltételekkel (pl. új világítás) fejlődő scapet! majd írj már pár sort, hogy a kis geisemann hogyan szuperál!
Köszi Ati a szép szavakat!!(y)
Mindenről beszámolok folyamatosan, most már legalább van naplója az akimnak is!!
De ez nem üt akkorát mint egy low-tech Atikám!:hilarious:
 
Azt még mindig nem értem miért kellett ennyit titkolózni. Így távolból nézve iszonyat jól néz ki az akvárium(y) Persze hiányolom, hogy nem látom benne a Fissit amit adtam:D Csak szívatlak, mert szeretnék némi közelebbi fotót és részleteket is kapni.
Ennyi növényt belapátolni egy ekkora tankba azért nem semmi lehetett. Persze ahogy ismerlek minden pont ott van ahol lennie kell, nem sok és nem kevés.
Képeket még:)
Most könyörögjünk??
Ne könyörögj Zoli, majd idővel megmutatok mindent!!:cool:
A fissid rendesen el van téve vagy 6-7 helyre, ahogy kell, baromi egészségesen került hozzám és még mindig az is.(y)
 
Gyönyörű az akvárium. Volt szerencsém a kezdetektől picit részt venni benne. Az különösen tetszik, hogy folyamatosan finomítod addig, amíg tényleg brutál lesz. A mostani állapotot már láttam szemből is :) Ha minden megvelósul ami tervben van garantált nemzetközi sikere lesz.

Esetleg írhatnál picit arról is hogyan épült fel a fa és az őt tartó talapzat. Ötletes volt (y)
Igen, hát a kezdetek!!
A talaj emelés topikban jobbnál jobb ötletekkel találkoztam, de ami már régóta megfogott az a hungarocel, ki akartam próbálni, s ami a legnagyobb előnye, hogy könnyen formázható és nem esik össze idővel az elrendezés !! A másik, pedig hogy könnyen alakítható, tehát az összes szikla alatt hungarocel van és a kanyon is úgy lett megformázva, hogy mélységet tudjak adni az elrendezésemnek, sőt még a barlang alapjánál is és a kialakításában is segített. Ami még nagy fejtörést okozott az a barlang legózása és a különböző faágak imitálása, hogy az úgy tűnjön mint ha a a nagy fa gyökerei lennének, ezeket is ragasztással oldottam meg. Ez a rendezkedés rendesen eltartott 1-2 hétig is, amíg nézegettem forgattam, legóztam az akváriumban.
 
Elképesztő...másfél órája olvastam, de csak most jutottam oda, hogy írjak is valamit. Hosszú perceket töltöttem azzal, hogy a növényeket kikeressem, melyik micsoda:) Általam sose hallott növények, elképesztő válogatás, bizonyára minden a helyén....hát megnézném élőben...Ha nem is akarod nagyon mutogatni, én csak nagyon jó helyezést/szereplést/fogadtatást kívánok nektek bármilyen versenyen indultok el:) A többesszám nem véletlen(y)
Gratulálok és tényleg sok sikert! A naplód azért folyamatosan szem előtt lesz.
 
Back
Oldal tetejére