• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project Idyll

Tibó, ez nagyon szépen alakul! A weeping az elején kicsit tanakodni szokott, aztán szinte kiírthatatlan - bőséges lesz a lomb, ezért javaslom a kezdetektől csippentsd le a nem szükséges részeket. Ebben az esetben kicsi és tömör, jól formázható lesz. (y)
 
Úgy veszem észre, hogy mióta betettem a Twinstart, azóta brutálisan beindult. Fissidensre leszek még kíváncsi. Mintha több új hajtást látnék rajt.
Vettem 3 Otot is, de egyelőre még a régi akiban vannak. Nagyon jópofák, nem volt még ilyen halam eddig.
CO2-t a javaslatok után egy órával korábban indítottam, a világítás felkapcsolásakor már zöld volt a DC ma.
Szóval köszi a tippeket.
 
Ma újabb vízcsere lesz, de előtte rámértem az víz értékeire.
Easy life tesztcsíkkal csak a PH tűnt alacsonynak, ezért rámértem cseppteszttel is.
PH: 6.5; TDS: 106
Szerintem ez elég alacsony, pedig a múltkori vízcserénél 1/3 csapvizet is használtam.
Igaz nem levegőztetek, mert nincsenek halak. Skim se ment túl sokat, mert nem láttam indokoltnak. Így most azt is észrevettem, hogy a DC reggel még zöldes volt.
Lilyvel nem merek levegőztetni, mert félek, hogy elengedi a tapadókorong és szétcsattan az akvárium oldalán.
Ezt mindig meg akartam kérdezni, hogy van-e rá valami praktika :D
Ha lesznek élőlények, akkor mindenképpen fogok beporlasztani, de egyelőre még a másik akiban megy.
Mit javasoltok? (PH növelés, levegőztetés témában)
Amanok lesznek, amanda lazacok és kubotai és/vagy danio margaritatus.
Később esetleg pár CRS.
Arra is kíváncsi lennék, hogy összesen kb. hány ilyen termetű halat telepíthetnék, ami még az egészséges keretek között van egy ilyen akvárium esetén.
 
Lilyvel nem merek levegőztetni, mert félek, hogy elengedi a tapadókorong és szétcsattan az akvárium oldalán.
Ezt úgy oldom meg,ha szükség van rá hogy a csövezésen van egy eredeti szűrőhöz kapott tapadókorong és azzal ia az akváriumhoz fogatom,így ha engedne az üveg részt tartó az még bőven megfogja.

Arra is kíváncsi lennék, hogy összesen kb. hány ilyen termetű halat telepíthetnék, ami még az egészséges keretek között van egy ilyen akvárium esetén.
Nálam jelenleg 12 amanda 4 oto van az akváriumban hasonló méretre,de amandából lehet nyugodtan 16 db is,ha meg kubotai lesz abból is lehet ez a szám de szerintem még a 20 db is elviselhető mert nem nagy halak.

Szerintem ez elég alacsony, pedig a múltkori vízcserénél 1/3 csapvizet is használtam.
A talaj miatt alacsony a PH de ez még egy darabig így is lesz,a kezelt csapvíz a megoldás bár amíg nincsenek bent élőlények addig még ez az érték sem igazán mérvadó mert ugye most megy a vízcserés időszak.:)
 
Szóval akkor összesen 20 hal, ami jónak mondható.
Közben kevertem vizet, 1/1-be és 7,4-es lett a Ph. TDS-t nem tudok mondani, ugyanis megúsztattam benne és jelenleg nem működik. Még jó, hogy ilyen napos idő van, megszárítom és remélem életre kel. Micsoda balfék...
 
Jelentem a TDS mérő üzemel :)
Az akvárium bedurrant rendesen, elöntött a GDA. Kaparom és vízcserézek. Aztán ma-holnap szerintem beküldöm a takarító brigádot. (3oto,8 amano)
 
A co2-vel kapcsolatban, ugye tudod, hogy a dropchecker kb egy órával előbbi állapotot mutat.
 
Arra is kíváncsi lennék, hogy összesen kb. hány ilyen termetű halat telepíthetnék, ami még az egészséges keretek között van egy ilyen akvárium esetén.

Nálam most bővült az amanda csapat 10-ről 25-re. (30-ra saccoltam a maximumot.) Az akvárium ugyanekkora méretű és a szűrés szintúgy. Pár cory, oto és amano lakik még velük... így tűnik most optimálisnak a látvány. A víz persze elméletileg még terhelhető lenne egy ilyen szűrés, meg heti feles vízcsere mellett, szóval elég szemmértékre dönteni.
 
Ma átraktam az amanokat és a 3 törpe szívóharcsát. Szépen neki is álltak takaritani. Ünnepek után megyek és beszerzem a többi lakót is.
A zöld poralga nem tágít, remélem a Twinstar és a takarítók együttes erővel azért képesek lesznek visszaszorítani.
 
Ma vásároltam 10 amanda lazacot. Többet nem mertem, mert kíváncsi voltam így mit mutat a látvány. Sajnos nagyon kevés, szinte észrevehetetlenek az akiban. Szóval majd bővítem a csapatot 5-10 darabbal. Viszont jó lenne, ha még egy hasonló méretű halból is tudnék betenni egy kisebb csapatot (6-8db).
Amik tetszenek (tetszési rangsorban): 1. Kubotai, 2. Gyöngy dánió, 3. Boraras brigittae
Szeretném kikérni a véleményeteket!
Jelenleg a következő lakók vannak: 8 amano, 3 oto, az említett 10 amanda, és egy Sulawesi még átkerül a régi akiból a napokban.
 
Szeretném kikérni a véleményeteket!
Akkor Én írnám is :D
Én is belefutottam ebbe a hibába már mint a szeretnék még melléjük halakat témába.
Én úgy tapasztaltam hozzáteszem a saját példámon is hogy növényes akváriumokban az egy féle csapathal a nyerő nem jó keverni a fajokat.
Én azt javasolnám hogy még egyszer ugyan ennyit tegyél be és meglátod milyen szépen együtt fognak úszni és a színük is nagyon jól elő fog jönni ha megszokták a helyüket és a száraz/fagyasztott kaját.Én tetra pro color-t javaslom morzsolva és a vörös fagyasztott Cyclops-t ;)
Ja és kérnék majd egy totál szemből képet is ha lehet :D:snaphappy:
 
Akkor Én írnám is :D
Én is belefutottam ebbe a hibába már mint a szeretnék még melléjük halakat témába.
Én úgy tapasztaltam hozzáteszem a saját példámon is hogy növényes akváriumokban az egy féle csapathal a nyerő nem jó keverni a fajokat.
Én azt javasolnám hogy még egyszer ugyan ennyit tegyél be és meglátod milyen szépen együtt fognak úszni és a színük is nagyon jól elő fog jönni ha megszokták a helyüket és a száraz/fagyasztott kaját.Én tetra pro color-t javaslom morzsolva és a vörös fagyasztott Cyclops-t ;)
Ja és kérnék majd egy totál szemből képet is ha lehet :D:snaphappy:


Köszönöm! :)
Tetra Pro Colorral etetek most is, és van mellé Energy is.
Lehet akkor az lesz, hogy még 10 amanda.
Aztán kubotai majd a következő projektnél.

Képet igyekszem készíteni, de csak telefonom van, így túl sokat ne várj! :)
 
ez az akvarium hogy 70centi magas? nincs feltoltve? 20 amandat siman elbir egy 60*30*36os akvarium ennyit tudok mondani :)
 
Back
Oldal tetejére