• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savanna

ott a Photo Proffesional-gan mindent szépen be lehet állítani, színt, élességet,kontrasztot stb.
Hät ez az,ott baltäztam el multkor is.Valahogy nem sikerült beälitani a jpeg-re visszaälitani a rawba.Meg nekem ehhez nincs sok erzekem.
 
Köszi srácok, de túlzásokba nem kell esni, azért nem egy Forest Lair, nem érzem olyan erősnek.;)
Amit szerettem volna megépíteni, azt hellyel közzel sikerült is, de így is ez az akvárium megosztó lesz mások számára, hiszen tudom, hogy nem mindenkinek jön be a landscape. Részletek majd lesznek mutatva, de az egész akvárium még mindig nem lesz publikus. ;-)
 
Na szóval, mint már ViktorLantos írta, hétvégén meg volt a fotózás.
Nem sok időm volt az akváriummal foglalkozni, de a szombati szokásos Green Aqua bolt után, nekiálltam az akváriumnak, vizcsere, majdnem nagyítóval néztem a riccardia lomkoronákat algákra vadászva (szerencsére nem sok volt, pár szál fonál), hogy minden patent legyen a fotón. Mivel megbeszéltük, hogy a végső fotón ne legyenek halak, ezért az egyetlen fonalalgázómat, 14db borarast és az összes nagytestű amano garnélát kihalásztam, ne hogy belekontárkodjanak a végső képbe. Ettől függetlenül a sok RC-ről megfeledkeztem, valahogy mindig a felső csúcsot és a lombkoronát pécézték ki maguknak, s ott kapargatták a riccardiát, evvel persze megnehezítették a fotós dolgát.
Vasárnap reggel ismét egy gyors kontroll algák után, majd leengedtem a vizet a kellő magasságba, a szűrő csövek ki, s egy akvárium vízzel teli flakonba betéve, újra elindítva, folyamatosan járt a szűrő a fotózás alatt, vigyázva a szűrőbaktériumokra. Majd megjött Viktor, iszonyat sok fotós cuccot hozott, kettőnknek kétszer kellett fordulnia, hogy bevigyünk mindent a kocsiból aztán felcipelni az emeletre és kezdődhetett a munka (bár én csak pislogtam, Viktor meg fotózott:D). A végeredmény magáért beszél, a fotósra nem lehet panasz, már iszonyat profin nyomja ezt a hobbit is, viszont az akvárium nem lett annyira jó (én úgy érzem), sok hiba van benne, amit egy igazán jó képen lehet látni, lehet csak én vagyok ennyire maximalista, de látom benne azokat a dolgokat, amik miatt idén nem kell reménykednem a nemzetközi sikerben. Aminek viszont örülök, hogy idén is van egy olyan akváriumom ami ott lesz a versenyeken, s evvel a mostani landscape-es akváriummal, magamnak is bizonyítottam, hogy nincs olyan hogy lehetetlen az akvakertészkedésben.

Na sok a rizsa, itt van pár kép amit már láttatok egy másik topikban, de itt a méltó helye:
Egy kép a jobb oldalról.
12456489445_57a34a8239_z.jpg

Majd egy kép a középső részről.
12456668373_2f13b9eb58_z.jpg

S végül.
12417788865_efa69b51f2_z.jpg

Van még egy pár makró részlet, meg pár durva vidi is, de egy ideig szerintem ennyi.
 
s evvel a mostani landscape-es akváriummal, magamnak is bizonyítottam, hogy nincs olyan hogy lehetetlen az akvakertészkedésben.
Ez így is van,és szerintem sokunknak szolgálsz folyamatosan példával és követni valóval (y)
Az akváriumról meg nincs mit beszélni,vagy is lenne de ide nem férne el,úgy hogy NAGY GRATULÁCIÓM ehhez is (y)(y)(y)
Még is egy valami,ezek a részletek bámulatos aprólékos megvalósítás,hol vagyok Én még ehhez,de legalább van inspiráció ;)
 
Tibi az első kép az az akvárium hány százalékát mutatja? Ha nem mondod előre, majdnem azt hittem hogy az a teljes akvárium, olyan jól megkomponáltátok a képet. Egyébként nagyon pöpec. Nagyon megy már neked ez a gyepes dolog. Szuperul meg tudod bolondítani néhány apró kis részlette. Egy-egy eleocharis, vagy anubias levélke és máris teljesen más hatása van a gyepnek. Mintha tényleg erdőben lennénk. Szuper. (y)
 
Az eddigi képek alapján,megint ki tettel magadért!

Ez azért kicsit tulzäs!Miért is?

Ezt,hogy érted?Mire gondoltál?
Mindenkinek van egy lépcső amin ha felmegy, akkor eléri a célját. Nekem a tavalyi Forest Lair egy nagy lépcsőfok volt, ami elhozta a sikert számomra, viszont a mostaninál, én úgy érzem, hogy egy lépcsőfokkal visszább léptem. Sok olyan dolog van amit a versenyen vagy nem fognak vagy épen lefognak pontozni, ilyen példáúl, hogy nem lesz benne hal, lehet túl műnek (makett) néz ki az akvárium, pl. Karen Randall az AGA-n eddig lepontozta a minimál landscape-s akváriumokat. Szóval megosztó lesz a bírók között.

Az hogy nincs lehetetlen az akvakertészkedésben, ezt arra értem, hogy amit megálmodtál, azt meg is tudod valósítani a víz alatt, nincs olyan hogy lehetetlen, bármit megépíthetsz. Már évről évre kezdem látni én is, hogy nem szabad leragadni egy helyen, tovább kell lépni, s merni kell tovább lépni, ha valamit úgy érzel, hogy nem lehet megalkotni, nem szabad ott hagyni, próbálkozni kell, s a végén sikerülni fog.
 
Utoljára módosított:
Van egy másik dolog, amit már egy ideje le akartam írni, még pedig a mohák állapota.
Köztudott, meg persze mi is rizsázzuk eleget, hogy az igényes mohák, riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus, s a többiek nem szeretik az ingadozó vízkeménységet, ezekre az is igaz hogy lágy vízben a legszebbek. Így én is félve indultam neki eme projektnek, mert ugye túlnyomó részt növényileg mohákból áll a növénylistám, s melléjük a Manten követ választottam, ami hasonló képen változtatja a víz keménységet mint a Seyrui sziklák. Viszont mióta a Twinstar mini benne van az akváriumban, a mohák életrekeltek, előtte, a riccardia sötét zöld színű volt, ami azért tetszett is, de mióta bent van a távol keleti mágikus algaölő, egyszerűen nem lehet velük bírni, a riccardia színe is kicsit világosabb lett és megmutatta az igazi szépségét, ezt ViktorLantos is igazolni tudja, mert meg is jegyezte.
 
Terepasztal! Pár apacs indián a hegyoldalra és kész. :)
Lenyűgöző részletesség. Mindig élmény nyomon követni az akváriumaidat.
 
Kíváncsi voltam mennyi idős is az akvárium, utána számoltam, s kb. 4,5 hónapos most. A kezdetek óta egy két részlet változott, persze jó irányba, ez köszönhető @viktorlantos@ és @letsgodisco@ (Gergőnek) a háttérsegítőknek:D.
Ami érdekes lehet az a növény és talajválasztás, nem hittem, hogy sikerül, mert egy teszt is volt egyben. Szóval az egész elő és középtérben Mekong dekorhomokot használtam, majd rátettem a riccai kövekre kötözött karácsonymohát, s a lapokat tudatosan úgy helyeztem el, ahol zöldet akartam látni. Az Elos talaj csak a hátsó részen van a tropica táptalaj felett, ez a rész a képeken nem látszik, de ide ültettem azokat a növényeket amik segítettek az akváriumnak a kezdetekkor. Most már csak MC, parvula és crenata van hátul. Az elő és középtérben lévő növények meglepő módon szépen fejlődnek, (MonteCarlo, Marsiela crenata, Anubias petite és az Eleocharis parvula) pedig csak be vannak ültetve a moha lapok közé.
Van még egy másik dolog, amit máshogy csinálok, már egy jó ideje, még pedig a tápozás. Visszatértem az ADA tápozáshoz, de a megszokott Green Brighty Step és Brighty K-ból csak a Káliumot használom napi adagolásban egy kis foszfáttal (KH2PO4-el, hogy meglegyen az az 1ppm szint), szóval a tápozásomból kihagytam a mikró tápokat. Azért hagytam ki, mert a mostani akváriumom 80%-a mohákból áll, ezért nekik nem kell annyi tápanyag, mint egy rendes növényekkel telepakolt akváriumnak. Még lekopogom, kopp-kopp, hogy bevált és jól működik. Evvel nem azt akarom mondani, hogy mindenki így csinálja, de be kell látni, hogy növénymennyiségtől is függ az adagolás, tehát ha nagyon kevés növényt használsz, akkor lehet nem kell a teljes mennyiséget adagolnod.
Azt hiszem hirtelen ennyit akartam leírni;), további szép napot mindenkinek!(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére