• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project Idyll

Némi probléma mutatkozik az alternanthera reineckii minivel kapcsolatban. A levelein zöld foltok jelennek meg, aztán kilyukadnak, lehullanak. Miféle hiánytünet lehet ez?
Továbbá probléma még, hogy a ph elég alacsony, hiába adagolok majd 50-50 arányban csapvizet az ro-hoz. Hogy tudnám egy kicsit növelni a pht?
Esetleg a limnobium helyett nem tudtok javasolni vmi úszónövényt, ami nem növeszt 10-20 centis indákat? Nagyon belekapaszkodik a weepingbe a bonsaion, alig bírom lehámozni róla, hozza magával a mohát is. :(
 
Egy hónappal az indulás után....

835c9c252d54e26b30762f4b2e3b01c9.jpg
 
még most szedd ki óvatosan, hogy ne szakadjon, mert utána kiirthatatlan gyom lesz belőle... a legkisebb foszlányából is képes újranőni...
Szerencsére csak a fissidens hálóján van, ami kimaradt. Csak nem akartam kidobni, hátha később szükség lesz rá, vagy oda tudom adni valakinek.
 
Mértem ma víz értékeket:

PH 6,6
KH 4,5
GH 0
TDS 172ppm
Vas 0,4
Foszfát 0,4

Sajnos ezekhez annyira nem értek...
GH esetében fura a nulla, nem?

Micro, macro, carbo megy napi szinten 2-2 ml.
Van némi zöld pontalga az üvegen, jellemzően a sarkokban.
Pici fonal a weepingen, ahol erősebb az áramlás és szintén kevéske zöld poralga a megkövesedett fákon. Bonsai már csak nagyon kevéssé "taknyol". Amanok néha egy kupacban gubbasztanak a skimen vagy a sarokban, de egyébként munkálkodnak.
Víz értékekkel kapcsolatban jó lenne, ha tudnátok nyújtani iránymutatást :)
Előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére