• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csodás álmok jönnek

pazur

Kertész tanonc
Üdvözlök minden kedves jelenlegi/jövőbeli Akvakertészt!

Egy nagyon rövid bemutatkozással kezdeném, mielőtt belecsapnék a közepébe.
22éves budapesti srác vagyok. 3 éve akvarizálok, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Kiskorom óta űzöm a horgászat minden válfaját, nagy rendszerességgel, úgyh a halak élettere, viselkedése, táplálkozási szokásai nem állnak tőlem távol. Először egy Dél-Amerikai sügeres medencém volt, Geophagusokkal. Mint a nevük is mutatja, nem sok esélyt adtak a növényeimnek, hogy a földben maradjanak.:) A köv. aksim egy afrikai sügeres lett, egy árva szál növény nélkül, szóval ez lesz az első olyan akváriumom, ahol a hangsúly a növényeken lesz, és a halaknak kell majd hozzájuk alkalmazkodni, és nem fordítva.:)
Az akváriumot még csak most fogom beindítani, és ahogy láttam, rengeteg segítséget, inspirációt kap mindenki, aki feltölti az akiját, és mivel ez az első ilyen irányú törekvésem, biztos sok akadályba fogok ütközni, főleg a megfelelő felszerelés hiányában, úgyhogy várom szeretettel a pozitív-negatív kritikákat, észrevételeket.
A címválasztás azért erre esett, mert szeretnék egy kicsit szürrealista világot alkotni, sárgás-pirosas tónusú növényekkel, sok mohával, göcsörtös fákkal. Aki látta a filmet, látja szerintem az összefüggést. És persze sok elképzelésem van az akival kapcsolatban, ami remélem nem csak álom marad.....de elég a rizsából, lássuk a kiskertem paramétereit. :D

Akvárium: 80x40x40 = 128l
Bútor: Egy ősrégi cipősszekrényből alakítottam át, lefedve bükkszínű öntapadós matricával, élfóliával, és az ajtók átrendezésével
Szűrés: Sera Serafil 900 900l/óra töltet: siporax, perlonvatta, szivacs
Fűtés: Hydor ETH 200w
Világítás: 2db Heto kompakt fénycsöves lámpatest 36w, tehát összesen 72w
Co2: Egyelőre élesztős
Tápozás: GA mikro+makro+easy-life carbo
Talaj: táptalaj-Tropica, növénytalaj-ADA New Amazonia, dekortalaj-ADA Nílus dekorhomok
Dekor: fenyő gyökerek

Ezek azok a részei, amik megvannak már. Háttérnél az opálos öntapadós matrica felé hajlok. Nem szeretnék sötét hátteret.
Növényesítésre szívesen fogadok ötleteket, ha lesz időm, én is készítek egy tervet, hogyan gondoltam. Tudom, hogy ez egy low-tech aki, nem direkt keresem a bajt, csak erre van keret. :cool:
 
6438406381_42e16c7b1e.jpg


6438406531_7700d15123.jpg


6438406679_a1093d645f.jpg
 
szóval az első kérdésem már itt az elején felmerül...szerintetek elég az egyik fenyőgyökér, vagy maradjon benne mind a 2? esetleg a baloldali helyére kövekből kellene valamit alkotni?
 
pazur said:
szóval az első kérdésem már itt az elején felmerül...szerintetek elég az egyik fenyőgyökér, vagy maradjon benne mind a 2? esetleg a baloldali helyére kövekből kellene valamit alkotni?

Hello,

Szerintem az egyik fa elég. De az a fa nagyon ott van! Hol lehet ilyet szerezni? :shock:

Üdv.
 
Köszönöm.:) Pilisvörösvár után van egy kis fenyőerdő, ott találtam. én pl kifejezetten emiatt mentem oda, és kb fél óra alatt találtam ezeket. Úgyh ahol erdő van, vagy sok fa, ott van kidőlve illetve kiszáradva, kivágva is, úgyhogy könnyű találni.
Az más kérdés, hogy mennyire lesz időtálló víz alatt.:)
 
Az a lényeg, hogy neked tetsszen! ;) A jobb oldali fa, tényleg bitang jól néz ki, szép fogás! :D Ha egyedül ez lenne, az is elég hangsúlyos képet adna, de természetesen két fával is meg lehetne oldani, rajtad áll.
 
Mielőtt beteszed a fá(ka)t áztasd jó sokáig, mert szerintem nem fog lent maradni a víz alatt és ne a már talajjal növényekkel vízzel megtöltött akváriumban érjen a meglepetés. Azért sok szerencsét hozzá.
 
pazur said:
Köszönöm.:) Pilisvörösvár után van egy kis fenyőerdő, ott találtam. én pl kifejezetten emiatt mentem oda, és kb fél óra alatt találtam ezeket. Úgyh ahol erdő van, vagy sok fa, ott van kidőlve illetve kiszáradva, kivágva is, úgyhogy könnyű találni.
Az más kérdés, hogy mennyire lesz időtálló víz alatt.:)

Szia!

Ahogy ÉN tudom kemény fafajták felelnek csak meg a vízben. ???
 
Szia!

Én csak a jobboldali fát hagynám bent, és a tetején a vágott részt lefedném mohával.
Sok sikert ;) !
 
@Stevo, köszönöm:D.amúgy teljesen igazad van, az a lényeg, h nekem tetszen, de talán több szem többet lát ;)

@Zoltan 2000, Igen, ezt olvastam én is, de nem nagyon hallottam konkrét eseteket, hogy valaki pórul járt volna emiatt. Végül is a mangroowe is puhafa.
talán annyi, hogy jobban színez, az meg idővel megoldódik.

@Hoza, igen, sajnos valóban nem marad lent, ázott már pár napot, úgyhogy úgy döntöttem, palára fogom rácsavarozni.

@AQViktor, én is erre felé hajlok, köszi a tippet. :thumbup:
 
A jobboldali alomszep!De attol felek,hogy baj lesz a fenyofelevel...gyantas :(
Ha nem mas akkor az hogy sosem fog "lefekudni"
 
A fenyővel a legnagyobb gond szerintem nem is a puhasága, hanem a gyanta... Én nem tudom be merném-e vállalni, bár tényleg nagyon szép az a két fa, van bennük lehetőség bőven. Először tényleg mindenképpen áztasd őket egy darabig, aztán meglátod, hogy mi lesz az eredmény.

Én bent hagynám mind a kettőt! :mrgreen: A kisebbet egy nagyobb dombon, egészen az akvárium bal hátsó sarkában, míg a nagyobbat kicsit előrébb, szintén egy dombon, hogy minél közelebb legyen a vízfelszínhez, ne látszódjon a csonkolás.

Sok sikert hozzá!
 
Hali!


Én is gondolkodom ezen a gyantán.Még soha nem olvastam, hogy valaki ilyet rakott be volna az aksiba.

Én a biztonság kedvéért megvárnám amíg megkövesedik... ;)
 
úgy döntöttem csak a jobb oldali fát hagyom bent, és ahogy Luna javasolta, egy dombra teszem rá, hogy a vágás ne látszódjon...kövekkel próbálom majd megoldani, hogy olyan hatást keltsen, mintha arra gyökerezett volna a fa... egyszerűen nincs szívem kidobni, de egy darabig áztatom majd előtte.. nekem csont száraznak tűnik a fa, persze attól még tartalmazhat valamennyi gyantát, de végülis egy természetes anyag, csak nem tesz semmiben kárt...
 
woww, köszi a linket N-emy, akkor még van esélyem, hogy nem ragadnak a halaim a dekorhoz :D
 
CAU-n is használtak fenyőt de ott lekezeltél előtte Phyton Gittel, hogy ne legyen belőle probléma.
A fád nagyon szép, kár lenne ha nem tudnád használni. ;)
 
N-emy said:
jojo said:
Hali!


Én is gondolkodom ezen a gyantán.Még soha nem olvastam, hogy valaki ilyet rakott be volna az aksiba.

Én a biztonság kedvéért megvárnám amíg megkövesedik... ;)

Valaki tudatta már a tavalyi IAPLC győztes Pavel Bautinnal is?
viewtopic.php?f=26&t=665&p=29465&hilit=Pavel+Bautin#p29465

Ahogy írtam:" Még soha nem olvastam .." Nem azt mondtam, hogy senki ne tegyen be ilyet.

Ez nem azt jelentette, hogy nincs is olyan, aki ilyet használ.

Persze, ha idejében tudom, hogy Pavel ilyet akar berakni akkor is csak azt tudtam volna neki mondani, hogy Pavel, én ilyenről még nem olvastam, de Te tudod.

Az utolsó sor meg évődés.
 
Back
Oldal tetejére