• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csodás álmok jönnek

Elég rég nem írtam már, de most összefoglalom az idáig történteket.

Az akváriumot elvileg egy sera 900-as szűrő szűrte volna, amit vaterán vettem használtan, de mikor már a növényeket beültettem, és beindítottam volna az akváriumot, az istenért nem sikerült úgy összerakjam a szűrőt, hogy ne eresszen a fej és a tartály illesztésénél. Mivel motorfejtömítést nem találtam gyorsan hozzá, muszáj volt vegyek egy szűrőt a 2. nap után, nem akartam, hogy a növényeim bánják. Tehát vettem egy Atman At-3336-ast, 700l/h, újonnan, 4 év garanciával, töltettel 19.755 Ft-ért, ami elég jó árnak tűnik.

Gondoltam, hogy a serát azért csak megjavítom, hogy elegendő legyen a szűrésem, úgyh vettem is egy új tömítést bele. Egy jópár liter elfolyt víz után rájöttem, hogy nem a tömítéssel van a baj, úgyh leszedtem a fej burkolatát, és láttam, hogy 2 helyen is szivárog át a víz. Ez egy "kifogástalan állapotban lévő"-ként hirdetett szűrőnél elég bosszantó, és még a 2000Ft-os tömítés is kidobott pénz volt.

Na mind1, túltettem magam rajta, megragasztottam, és azóta mind a 2 szűrővel működik az akvárium.

Most körülbelül 2 hete megy az akvárium, a fán megjelent a sokaknál olvasott fehéres trutyi, amit egy körömkefés mosás úgy néz ki meg is oldott. A felszínen sajnos fehér hártya képződött, annak ellenére, hogy mozgatom a felszínt, de ezt is betudom a kezdeti, még be nem állt akvárium hatásának.

A növényekről annyit, hogy a Nymphaea lotusom érzi magát a legjobban, tökéletes gyönyörű leveleket hoz, ráadásul sokat. :)
A rotala is egész jól megvan, csak befelé az akvárium közepe felé nő, mivel a 80cm-es akváriumon csak 40cm-esek a csövek.
A parvula terjed szépen, de sajnos barnulnak a levelei, erről tettem egy képet fel, olvastam, hogy a régi leveleit ledobja, szóval bízom benne, hogy hamarosan rendbejön.
6589205171_4cbb156f41.jpg

http://www.flickr.com/photos/71227255@N06/6589205171/
A microsorium sajnos barnul, főleg a levelek végén, és nem is hoz új leveleket.:(
Valisneria van még hátulra ültetve, véletlenül indításkor a külső fűtő felcsavarodott 38 fokra :S az minden növény átvészelte, de a valisneria szinte szétfoszlott egy nap alatt, de azóta gyökérből kinőtt újra, és már vagy 4centis.:)

Sikerült vennem egy magasnyomású co2-t, 2kg-os palackkal, nyomáscsökkentővel, mágnesszeleppel, bubiszámlálóval, mindössze 23e ft-ért, már csak a palackot kell megtöltetnem, és remélem onnatól már egyik növényem sem fog agonizálni.

Egy kép a jelenlegi állapotról:

6589121169_0557155017.jpg

http://www.flickr.com/photos/71227255@N06/6589121169/

Még szeretnék pár új növényt a közeljövőben, szívesen fogadok ötleteket, hogy mit, hova.
 
Elég sok változáson ment keresztül az akvárium, ahogy a képen látszik, kb két hete felkerült a 3. 36W-os lámpa, mert elől eléggé megritkult a parvula.
Szintén kb. 2 hete beüzemeltem a magasnyomású CO2-t is.

6988016569
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem tudom milyen növény lehet a képen, a boltban elfelejtettem megkérdezni, és szeretnék kicsit utána nézni, milyen igényei vannak. Aki tartott már ilyet, egy-két sort írhatna, milyen tapasztalatai vannak.

6841950360
 
Szerintem Ludwigia repens Rubin vagy Ludwigia glandulosa.Inkább az első :!: Alacsony igényű növényke,alacsonyabb fény mellett is hozza a piros színét.Glandulosának lilásabb színe van és jobban szereti a fényt,valamint a levelei is hosszúkásabbak.Én is most ültettem, 2 hete az akimba,most találta meg a helyét,pár apró levélkét már hozott.Én is most ismerkedem vele,tudtom szerint igénytelen növényke :)
 
Én kb. egy hete ültettem, az Alternanthera reineckii-vel együtt, a reineckii már hoz levelet, és a színe kezd ciklámenes-lilássá alakulni, de a Ludwiga R. meg sem mozdult.:)
Ültetésnél pedig az volt a furcsa, hogy a többi növényemmel ellentétben kemény szára van, és csak leszúrtam a földbe, mint valami botocskákat :D
Remélem hamarosan magához tér, és gyors növekedésbe kezd, ahogy kellene neki.
 
Nagyon tetszik amit látok, a garnilakok meg pláne. Na de tényleg kérünk képet arról a mohaszörnyről!:alien: :D
 
örülök, hogy tetszik, köszönöm a like-okat :) csinálok majd normális képet, de nem vagyok egy fotós zseni sajnos...
a napokban, ha több időm lesz, kiveszem a csöveket, és lefotózom rendes.
sajnos mióta eladtam a co2 rendszerem az egész parvula gyepem "felszívódott", pedig már benőtt mindent :)
 
örülök, hogy tetszik, köszönöm a like-okat :) csinálok majd normális képet, de nem vagyok egy fotós zseni sajnos...
a napokban, ha több időm lesz, kiveszem a csöveket, és lefotózom rendes.
sajnos mióta eladtam a co2 rendszerem az egész parvula gyepem "felszívódott", pedig már benőtt mindent :)
Remélem, azért egy képet csináltál róla. :)
 
sajnos nem :( nem volt akkor semmi időm az akival foglalkozni, azért is adtam el a co2-t mert nőttek a növények mint a gomba :)
 
Back
Oldal tetejére