• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project Idyll

Sziasztok! Próbáltam növelni a foszfátot, de elég rosszul jöttem ki belőle. Az eddigi zöld pontalga helyett jött a zöld szőr. Tele van vele a weeping. Ezt ugye nem karbózhatom... Akkor mit tehetek az ügy érdekében azon felül, hogy abbahagytam a foszfát adagolását?
 
Sziasztok! Próbáltam növelni a foszfátot, de elég rosszul jöttem ki belőle. Az eddigi zöld pontalga helyett jött a zöld szőr. Tele van vele a weeping. Ezt ugye nem karbózhatom... Akkor mit tehetek az ügy érdekében azon felül, hogy abbahagytam a foszfát adagolását?
Blackout kinyírja. Esetleg black molly és amano garnéla elnyamnyogja, de a blackout hatásosabb, csak a parvulát kissé megviselheti a dolog.
 
Zöld szőr, ecset és agancs...
Nem akartam blackout-ot, de így nem nagyon lesz választásom.
Az a baj, hogy pl az agancsot és az ecsetet okozhatja gyenge áramlás és rossz co2 eloszlás, de nálam elvileg mindkettő rendben van. Inkább attól szoktam félni, hogy erős az áramlás. 64 litert szűröm a 2075-el kicsit visszafolytva. Valakinek esetleg építő jellegű gondolata?
 
Meg volt a blackout,szépen letisztult minden. Viszont két nap után megint látom, hogy fejlődik az ecset és a zöld szőr.
Feljebb húztam a szűrőt teljes gázra, ha esetleg a keringés volt a gond. És sürgősen szereznem kell vmi rövid indájú úszó növényt, hogy árnyékoljak. Lemna minort javasolt itt egy kedves hozzászóló, de erre felénk nem kapható. Van esetleg valakinek, aki tradelne velem?
 
Így állunk most....
1a87794b47f5fcc597db3d2ec7addbdb.jpg
 
Ma megmértem minden paramétert, amit csak tudtam.

Ph - 6.7
TDS - 168
NO2 - 0.03
Gh - 4
Kh - 2.5,
Fe - 0.2
PO4 - 0.2

Viszont az alábbi problémáim vannak:
- Tripartita és reineckii mini levelei nem szépek. Hozzák az új hajtásokat szépen, de a levelek rövid időn belül összetekerednek, lekonyulnak.
- Van ecset, agancs, zöld szőr és zöld pont is. Viszont ami érdekes, a weepingen szinte semmi, pedig az van a legközelebb a világításhoz.
- A dekorkavics sem szép, pedig van twinstar és phiton gitet is adagolok heti 10 cseppet.

Ma áthelyeztem a befolyó ágat is bal hátulra, hátha ez javít az áramláson. Úgy gondolom, hogy az ecset és agancs algát ez okozza. Meglátjuk így változik-e valami.

A levelek fonnyadására vmi tipp, segítség?
 
Ja és a foszfát annak ellenére ilyen alacsony, hogy két hete felemeltem a napi adagot 2 milire... :/
Pedig ez elvileg segítene visszaszorítani a zöld algákat.
 
Back
Oldal tetejére