• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Untitled story (270l) - a második nekifutás

De az anubias innen már sztem nem fog helyrejönni. Ill. A C.Helferi levelei sem okésak. Meglátjuk pár nap-hét múlva. :)

A ronda anubias leveleket nyugodtan vágd le.
De ugye azt tudod, hogy pl egy monte carlohoz képest ezt 100x lassabb? Még mindig úgy érzem sietteted a növényeket pedig eléggé eltérő a növekedési ütemük.

Helferiről nem tudok nyilatkozni. A fotódon élénk zöld. Nem tudom hány hetes az akvárium de ő szintén nem egy sprinter. Hetek telnek el mire beilleszkedik és látható fejlődést produkál.
 
De az anubias innen már sztem nem fog helyrejönni. Ill. A C.Helferi levelei sem okésak. Meglátjuk pár nap-hét múlva. :)
Dehogy nem, én úgy látom a fotón hogy van egy friss szép levélhajtása és amíg van egy nővénynek ereje friss hajtást hozni, lesz ereje talpra is állni ám! ;) :)
 
Dehogy nem, én úgy látom a fotón hogy van egy friss szép levélhajtása és amíg van egy nővénynek ereje friss hajtást hozni, lesz ereje talpra is állni ám! ;) :)

Máshogy fogalmazok: az a sok kis rothadó levél = kuka. Fent ugyan jön egy szép kis levél, de maga a rizsa üres lesz lefelé, vagyis azt a kis 'üreget' nem tölti ki, nem lesz szép. Lefelé nem hiszem, hogy növekedne. :) ha mégis akkor meaculpa. ;)
 
Máshogy fogalmazok: az a sok kis rothadó levél = kuka. Fent ugyan jön egy szép kis levél, de maga a rizsa üres lesz lefelé, vagyis azt a kis 'üreget' nem tölti ki, nem lesz szép. Lefelé nem hiszem, hogy növekedne. :) ha mégis akkor meaculpa. ;)
Lefele valóban nem igazan fog növekedni, de egy oldalhajtást még hozhat ám :)
Legrosszabb esetben majd levághatod a csupasz törzset és újra oda kötöd 2 hónap múlva :)
 
hogy pl egy monte carlohoz képest ezt 100x lassabb? Még mindig úgy érzem sietteted a növényeket pedig eléggé eltérő a növekedési ütemük

Persze, tudom, hogy lassú. ;) Siettetni nem is akarom őket. Tudod, még beszéltük is, hogy még lehet lassítani kellene, hogy ne 6-8-10 hónap legyen az aki élete. Már amikor tényleg a toppon van. Itt a 'nyűgöm' abból fakad, hogy sok növény kipurcant. A pl. nem levélváltó cserepes Pogostemon Helferi elolvadt, teljesen. Meg úgy mindenki rosszabb bőrben lett, mint ahogy bekerült. A Stau kivétel, ő nagyon jól megindult... egy levele sem esett le..stb.
Az egész meg abból indult, hogy nincs több éves tapasztalat, hanem ami van (60 literes próbálkozás és egyszer teljes újraültetés), az alapján nekem eddig egyetlen növényem sem olvadt el. Se a glosso, se a parvula, se a stau és volt benne azt hiszem rotala is - sőt egy ideig volt pogo helferi is... ő is tök jól elvolt. Ebből pedig következtettem arra, hogy itt sem lesz ilyen gond. Persze más növények...stb. Szóval nem feltétlen akartam a hangulatot kelteni... csak jött a pánik, hogy 'halnak a növények és nem mellékesen olvad a pénz'. :)


Helferiről nem tudok nyilatkozni. A fotódon élénk zöld.

Csal a kép.. mert közelről nem túl szép. A levelek vége mállik. Írtad, hogy vágjam le őket, 5-6ot le is nyisszantottam.. de a többi is kezdi. Vagy ha nem a vége, akkor a többi részén vannak barnás foltok. ha a hibás leveleket levágom, akkor szerintem 1 levél sem marad. :( Mindenesetre adok neki is időt... aztán meglátjuk. :)

A Hygrophila pinnatifida-ról nem beszéltem még... ő a stauval van partiban, mert majd kicsattan. Elkezdett terjeszkedni, és már pirosas színű hajtásokat hoz. Szemmel láthatóan is sokat nőtt.

A vízparaméterek egyébként, amiket mérni tudok:

PO4: 0,75 - 1 között
Ammónia: 0,02 vagy alatta
PH 6,2 (talán lehetne magasabb... tegnap bőven 6 alatt volt egész nap)
Hőfok: 24,5-25.
 
A Pogostemon helferi egy meglehetősen hisztis növény. Az átültetést kifejezetten rosszul tolerálja. Itt a fórumon tudják róluk páran, hogy sok szép növényünk volt-van, de ezzel a növénnyel már mi is sokat szenvedtünk. Viszont ha valahol megtalálja a helyét, akkor szinte megállíthatatlan.
P1260555 by Lovas Attila, on Flickr

Bal oldalt elöl van ő. Alig tudtuk megtartani. Nem nőtt, az algaevők mindig kitúrták, felúszott. Már majdnem lemondtunk róla és egyszer csak beindult és négy hónap múlva így nézett ki:

P1270667 by Lovas Attila, on Flickr

Szóval újfent csak türelem!
 
Vízcsere. Nagyon algásodik a dekor, illetve már a homok is zöldes árnyalatú.... :( Ma ismét lefogkefézem a fákat, köveket, és megkínálom PythonGittel a berendezést. A homokot még nem tudom hogy-smint, de majd találok rá megoldást. :)

Tegnap kimaradt a Carbo adag, mert bekerültek a Galaxy razbórák is. Beindult az élet... :)
 
Utoljára módosított:
Vízcsere, python git kezelés, simmer takarítás, dekor takarítás, üveg takarítás, visszatápozás, szemrevételezés - KÉSZ! :)
 
Hogy a Quad lámpáról is szóljak.
Nekem nagyon bejött eddig. Igaz, nincs műszerem kimérni a fényerejét. Tetszik benne a Moonlight led is. Elég sokszor megy éjszakánként 1-2 órát... tök hangulatos. :)

Viszont arról nem találtam nagyon semmi infót, hogy ehhez miként viszonyul az alga...? Hozhat ez magával algásodást? Vagy a kék fény nem számít? A halakat gondolom 1-2 óra + félhomály nem zavarja... az éjjel hátralevő részében amúgy is vaksötétben vannak.
Van valakinek tapasztalata a fentiekkel kapcsolatban?
 
Hogy a Quad lámpáról is szóljak.
Nekem nagyon bejött eddig. Igaz, nincs műszerem kimérni a fényerejét. Tetszik benne a Moonlight led is. Elég sokszor megy éjszakánként 1-2 órát... tök hangulatos. :)

Viszont arról nem találtam nagyon semmi infót, hogy ehhez miként viszonyul az alga...? Hozhat ez magával algásodást? Vagy a kék fény nem számít? A halakat gondolom 1-2 óra + félhomály nem zavarja... az éjjel hátralevő részében amúgy is vaksötétben vannak.
Van valakinek tapasztalata a fentiekkel kapcsolatban?
Nekem kek LEDbol egy egesz sor vilagit az ejszaka nagyobb felen, igaz csak 10%on, es nem latom hogy burjanozna az alga vagy artalmas lenne a halakra. Galaxyk szerintem meg egyenest imadjak, mert az akvarium kozepen a LEDek alatt driftelnek :D
 
Ez azért tolja neki keményen a fényt... :) (8 db led és nem hiszem, hogy le lenne szabályozva)

A halacsok nálam is csípik - már amennyire értek halul. :D
 
Ez azért tolja neki keményen a fényt... :) (8 db led és nem hiszem, hogy le lenne szabályozva)

A halacsok nálam is csípik - már amennyire értek halul. :D
Hát... nekem 120 centis LED sor van.... nem számoltam hogy hány darabból áll, de van az a sánta gyanúm hogy kicsivel több mint a 8... :D

Ragaszd le 1-2t hogy ne vakítsa telibe a halakat! :LOL:
 
A homokot még nem tudom hogy-smint, de majd találok rá megoldást.
Egy kedves akvakeresz ismerősöm ajánlotta a következőt:Leszívja a homokot vékony csővel,Cloroxal(amit tőlem kapott,mert itt a Nemeteknel nem lehet kapni)kifehéríti,ätöbliti párszor,és mehet vissza az akiba!Működik,hiszen a boltba van kb 10 aki amibe homokot igy tisztítja!Érdekes,en meg nem probältam!
 
Hogy a Quad lámpáról is szóljak.
Nekem nagyon bejött eddig. Igaz, nincs műszerem kimérni a fényerejét. Tetszik benne a Moonlight led is. Elég sokszor megy éjszakánként 1-2 órát... tök hangulatos. :)

Viszont arról nem találtam nagyon semmi infót, hogy ehhez miként viszonyul az alga...? Hozhat ez magával algásodást? Vagy a kék fény nem számít? A halakat gondolom 1-2 óra + félhomály nem zavarja... az éjjel hátralevő részében amúgy is vaksötétben vannak.
Van valakinek tapasztalata a fentiekkel kapcsolatban?
Én valahol azt olvastam,hogy a világítás 10% a mehet egész éjjel és nem okoz semmi problémát.
 
Back
Oldal tetejére