• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Untitled story (270l) - a második nekifutás

Fénycsöveket cseréltél amúgy a lámpában, vagy ezek a gyáriak? Lehet azt sem lenne rossz lecserélni valami épkézláb csövekre, ha még nem történt meg, mert a minőségi fény is nagyot tud dobni a helyzeten.
 
Ezt szintén támogatnám én is!Érdemes lenne pumpálni bele,még ha nem is véglegesen.Vagy ha ez nem tetszik,akkor úszó növény is jó lehet erre a célra,amit aztán később könnyebben ki tudsz venni! :)
Szerk.:kicsit kevésnek tűnik a növény mennyiség az akvárium méretéhez.

4 vagy 5 cserép pogo helferi
6 Tropica parvula
12 Tropica és GA mc (ezen felül minimum 2 emberes tenyérnyi másik akváriumból)
2 Tropica stau
Ezen felül legalább 12-14 cserép és zselés egyéb növény van még benne.

Abból indultam ki, hogy ezek csak növekedni fognak. 4-5. oldalon van kép viszonylag jó minőségben a friss akirol. Sokkal több volt akkor benne.
 
A tápozás hozzá van igazítva ehhez a sűrű vízcseréhez? Brutál sok táp kell a 2 naponkénti vízcseréhez.
 
Fénycsöveket cseréltél amúgy a lámpában, vagy ezek a gyáriak? Lehet azt sem lenne rossz lecserélni valami épkézláb csövekre, ha még nem történt meg, mert a minőségi fény is nagyot tud dobni a helyzeten.

Vásárláskor vettem hozzá azonnal új csöveket. :)
 
4 vagy 5 cserép pogo helferi
6 Tropica parvula
12 Tropica és GA mc (ezen felül minimum 2 emberes tenyérnyi másik akváriumból)
2 Tropica stau
Ezen felül legalább 12-14 cserép és zselés egyéb növény van még benne.

Abból indultam ki, hogy ezek csak növekedni fognak. 4-5. oldalon van kép viszonylag jó minőségben a friss akirol. Sokkal több volt akkor benne.

Nem akarlak elkeseríteni,de ez nem sok! :)
Ami meg pláne nem jó,hogy nincs benne olyan,ami gyorsan szippantaná felfele a fölös tápanyagokat..ezért is írtuk többen a stemes hadműveletet! :)
Szerk.:nem akarok butaságot mondani,de szerintem ez kb. egy 70-80 literes tankba lenne vagány növény mennyiség!
 
Azért ha megnézitek a telepítést tényleg ígéretes start volt.

Viszont az amanok helyetti kézzel kapálás azzal is jár, hogy sok növényt esetleg kiszippantasz az aljzatból amikor bírkózol a diatommal.
Szerintem egy része az algaharc áldozata is lett.

Továbbra is 3 hét az nem túl sok. Lássuk mi lesz 1 hét múlva.
 
Ez lenne az. Csalóka a kép... távolról nézve nem olyan szörnyű a helyzet. Bár állítom, hogy közvetlen ültetés után szebb volt az egész összkép... közelről nézve már látható, hogy senki nincs jó bőrben.
A fa dekorról nem tudom az algát eltüntetni. Vízcserekor leecsetelem a kilógó részeket... de semmit nem ér. Csupa zöld minden. Fogkefézni nem lehet, mert szétszedi a fát.
Algaevők is vannak... maradt még 6 OTO, 1 sziámi, 8 db amano (ebből 4 db xxl-es brutális méretű) illetve van egy arany algaevő. Bekerült két anci is, de túrták az mc-t és a parvulát, úgyhogy ők kikerültek, amíg megerősödik a terület.

13.jpg


14.jpg
A szakiktól is kérdezem és tőled is:
- milyen fadekor ez???
- a lámpa nincs nagyon lent?
 
na ez engem is érdekel, mert mintha hasonló utat járnék éppen

Kitartást akkor ehhez az úthoz! :( :)

- milyen fadekor ez???
- a lámpa nincs nagyon lent?

A fa elvileg talawa névre hallgat (GA oldalán fent van). :)

És hogy mi a helyzet a medencével... jelenleg már csak a zöld porral küzdök... meg némi pont algával, de az majdnem elhanyagolható szinten van. A fa dekorról a tömény carbo-val sem tudom leirtani az algát... de azért még nem adtam fel.
A növények meg azóta sem vannak túl jó bőrben. Pedig szinte az (általam ismert) összes módszert kipróbáltam. A lámpa már majd 40 centi magasban van a víz felett... szerintem a hajam tépném, ha az ATI-t vettem volna meg, és 50-60-70 centi magasban kellene tartani... bár nem elhanyagolható tulajdonsága, hogy azt lehet dimmelni - igaz csak a drága, programozható verziót. Egyébként most pont a T5 dimmelésen töröm a fejem, de full nem értek hozzá, és nem szándékozném több 10e Ft-ot erre rákölteni.

A pogo helferik teljesen kihaltak.
A stau az elején szépen fejlődött, majd 3-4 hét után 2 nap alatt csak a kis "botok" maradtak meg a növényből. Adtam neki esélyt, nem vágtam ki... és elkezdett újra növögetni. :) Tök szép lett, örültem is neki. Aztán 2 nap alatt megint kipusztult az egész............. :rage:
A MC is növöget, bár elég defektesen néz ki... hol van valami sötétzöld szár van belőle, hol apró és jól kinéző levelek (igaz, sok helyen az is bezöldült - lehet a por alga?) valahol meg serpenyő méretű levelek vannak. Én ezt már nem is értem. Pláne, hogy a köveken és a fán (az alsó részeken) már nem annyira jelentős ez az alga gond... tehát a növényen sem kellene lennie. De a helyzetet jól példázza, hogy a MC-ból azóta sem nyírtam egy vágásnyit sem, mióta az aki fut.... Jah, és tök érdekes, de úgy bubizik az MC, mintha egy pohár szódát néznék.....
A parvula köszöni szépen, jól érzi magát! :D Ez az egy pozitívum van.

Változtattam azóta a tápozáson. Ugye majdnem az elejétől már a RO víz megy. A hőfokot is tartottam egész nyáron. Megjegyzem a JBL hűtőventi a 2. hét után már olyan hangokat adott ki, hogy élvezet volt mellette aludni... most meg már csak akkor kapcsolom be, ha épp nem vagyok itthon, mert elviselhetetlen a hangja (vonatkozik ilyenre gari? Azért mégis csak 2-3 hónapos a jószág...).
Szóval szerintem mindent megtettem... és azóta is böcsülettel megy a vízcsere, meg a takarítás, de csak nem akar jó lenni.

Majd lövök képet, ha vki kíváncsi rá. ;)
 
Az akvárium lebontásra került. Sajnos vagy sem, de eljött az ideje továbblépni, ezúttal egy (sokkal) nagyobb sügéres akvárium a cél.

Így eladóvá vált egy csomó dolog ebből az akváriumból:

- Akvárium, méretek: 120(szé)x50(mé)x45(ma) cm, 10 mm (270 l) Optiwhite üvegből, átlátszó ragasztóval ragasztva. Az akvárium nem csöpög, nem ereszt. Használatból eredő pár apró karc van rajta 3db-ot számoltam (simán együtt lehet vele élni, vagy megfordítod, és az lesz a háta). 50.000 Ft.

- Twinstar Nano +, A feje (reactor) cserére szorul, de odaadom hozzá természetesen, ami gyárilag volt hozzá. Sérülésmentes megkímélt állapotban. 20.000 Ft.

- CO2 rendszer, nagynyomású: 5 kg-os palack (üres, töltés töredékáron). reduktor és mágnesszelep, Sera flore külső reaktor 1000, üveg Drop checker (talán még folyadékom is van bele. ha megtalálom ajándékba odaadom), műanyag buborékszámláló, ADA visszafolyásgátló, kb 1 méter co2 cső 59.000 Ft.

- RO szett, teljes csövezéssel, nyomásfokozó pumpával (keveset használt), Aquariosmo RO gép, GreenAquanál vásárolt pumpa 30.000 Ft.

- Üveg ki és befolyók. 2 szívóági üveg (6.500/db) és egy Lilly (6.500)

- Amiket még nem takarítottam le, de ezek is vihetőek akár, fa dekor (erre esetleg ötleteket szívesen fogadok, miként lehetne lepucolni), illetve kb 40 kg Seiryu kő

A felszerelés a 13. kerületben van. Az akvárium üveget leszámítva Bp-en belül bármit szívesen házhoz tudok vinni, vagy itt nálam átvehető. Vidékre futárral is elküldöm (ennek díja téged terhel).

Ha kérdésed van, írj itt üzenetet. :)
Hajrá! Aki kapja marja! :)
 

Attachments

  • 001.jpg
    001.jpg
    145.6 KB · Megtekintések: 18
  • 20190724_161935.jpg
    20190724_161935.jpg
    210.1 KB · Megtekintések: 18
  • 20190724_161942.jpg
    20190724_161942.jpg
    212.7 KB · Megtekintések: 16
  • 20190724_173428.jpg
    20190724_173428.jpg
    183.8 KB · Megtekintések: 16
  • 20190729_071918 (1).jpg
    20190729_071918 (1).jpg
    209.3 KB · Megtekintések: 17
  • 20190729_072230 (1).jpg
    20190729_072230 (1).jpg
    142.9 KB · Megtekintések: 16
  • 20190729_072300 (1).jpg
    20190729_072300 (1).jpg
    157.3 KB · Megtekintések: 14
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére