• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mini vízpart az asztalon

Nos csobog már a víz? Várja a mohám az új helyét. 😜
Nem sajna még nem csobog. Nem felejtettem el 🙂 Rendeltem a vizesbe pár anubiast meg bucét meg a lámpát, de valamelyik készlethiányos és most azt kaptam értesítőben hogy várható beérkezés ápr. 30. 😔 Úgyhogy az lesz, hogy hétvégén összerakom a szárazföldet, akkor szedek neked a fodorkából meg leszabom a hygrolont is és már látni fogom mennyi marad (tuti fog).
A vízpróba megvolt, először picit szivárgott egy sarokban az elválasztónál de kijavítottam. Szűrőrekesz is szépen működik, kipróbáltam.
Addig is játszottam kicsit:
20240315_132926.jpg
Eddig ez a felállás jön be legjobban és így tudok vízből kinövesztett növényeket használni (ha megmaradnak).
 
Nem sajna még nem csobog. Nem felejtettem el 🙂 Rendeltem a vizesbe pár anubiast meg bucét meg a lámpát, de valamelyik készlethiányos és most azt kaptam értesítőben hogy várható beérkezés ápr. 30. 😔 Úgyhogy az lesz, hogy hétvégén összerakom a szárazföldet, akkor szedek neked a fodorkából meg leszabom a hygrolont is és már látni fogom mennyi marad (tuti fog).
A vízpróba megvolt, először picit szivárgott egy sarokban az elválasztónál de kijavítottam. Szűrőrekesz is szépen működik, kipróbáltam.
Addig is játszottam kicsit:
View attachment 181163
Eddig ez a felállás jön be legjobban és így tudok vízből kinövesztett növényeket használni (ha megmaradnak).
Apróbb fadarabokkal részletgazdagítanám.
A bal hátsó sarok elég kopasz, zavaró, hogy látni a hátlapot. Oda is bebiggyesztenék vékonyabb fát, ami kinyúlik.
A másik, hogy ebből a szögből 6 ágvég látszik. Egy íratlan aranyszabály, hogy páratlan kell legyen, mert az valamiért izgibb.
 
Apróbb fadarabokkal részletgazdagítanám.
A bal hátsó sarok elég kopasz, zavaró, hogy látni a hátlapot. Oda is bebiggyesztenék vékonyabb fát, ami kinyúlik.
A másik, hogy ebből a szögből 6 ágvég látszik. Egy íratlan aranyszabály, hogy páratlan kell legyen, mert az valamiért izgibb.
Na erről sem tudtam 😃 igen a vékonyabb ágak jól jönnének. Most csak a csavartfűz ág van még ami ázik vékonynak, red moort nem vettem....

Tényleg, az ugróvillásokat időnként kell etetni, vagy elég amit találnak maguknak? Tudja valaki?
 
akkor szedek neked a fodorkából meg leszabom a hygrolont
Bizníííísz:) Ha tudsz szerezz be Cotton Candy minipáfrányt. Nagyon mutatós. Amit kaptam egy szedett-vedett példányt, úgy látszik megmarad, és már kikandikál két pici oldalhajtás is.
 
Na erről sem tudtam 😃 igen a vékonyabb ágak jól jönnének. Most csak a csavartfűz ág van még ami ázik vékonynak, red moort nem vettem....

Tényleg, az ugróvillásokat időnként kell etetni, vagy elég amit találnak maguknak? Tudja valaki?

A csavartfűz nagyon hamar el fog mállni, és terhelni fogja a vizet. Maradnék a vasfánál, a GA-ban mindig a láda fenekéről túrtam ki királynál királyabb vas-venyigéket. :)

Nem kell azokat etetni, elvannak a korhadékon, meg efféléken.
 
Bizníííísz:) Ha tudsz szerezz be Cotton Candy minipáfrányt. Nagyon mutatós. Amit kaptam egy szedett-vedett példányt, úgy látszik megmarad, és már kikandikál két pici oldalhajtás is.
@peppino igaza van @Nexusnak, mert baromi mutatós kis páfrány.
Nézd mit vettem a múltkori TP-n:
IMG_2495.JPG

Nagyon apó levelei vannak. (Viszonyításképp a - kis női kéz - hüvelykujjam.)
IMG_2496.JPG
 
A csavartfűz nagyon hamar el fog mállni, és terhelni fogja a vizet. Maradnék a vasfánál, a GA-ban mindig a láda fenekéről túrtam ki királynál királyabb vas-venyigéket. :)

Nem kell azokat etetni, elvannak a korhadékon, meg efféléken.
Meggyőztél, maradok a már beváltnál. Csak kicsit várok még a beszerzéssel, mert megint költöttem rendesen erre az üvegre (ahhoz képest hogy úgy álltam neki h csak maradékokból lesz 😂).
 
@peppino igaza van @Nexusnak, mert baromi mutatós kis páfrány.
Nézd mit vettem a múltkori TP-n:
View attachment 181165

Nagyon apó levelei vannak. (Viszonyításképp a - kis női kéz - hüvelykujjam.)
View attachment 181166
Hű ha tényleg ilyen pici lehet szorítok neki helyet 🙂 tényleg nagyon szép. Eddig a mérete tartott vissza, mert a net hozott fel olyan képeket hogy akkora bokor volt egy mint a mellette álló ember feje....
 
Hű ha tényleg ilyen pici lehet szorítok neki helyet 🙂 tényleg nagyon szép. Eddig a mérete tartott vissza, mert a net hozott fel olyan képeket hogy akkora bokor volt egy mint a mellette álló ember feje....
TP-n 2 mátyásért vágnak hozzád egy ilyet. Ez pici marad, és tőosztással lehet szaporítani és/vagy "kicsinyíteni".
 
Hétvégén haladt a projekt, de azért még nincs kész 🙂 Amint látható, megint voltam az erdőben.
20240324_185335.jpg

20240324_185346~2.jpg
Még majd a hátfalra fel kéne kennem a dusk tropic mohamixet, bár erős kételyeim vannak hogy csak úgy ott marad. Meglátjuk, ha nem jön össze maradnak az akváriumi mohák.
Ugróvillások már vígan mászkálnak.
 
Még majd a hátfalra fel kéne kennem a dusk tropic mohamixet
Teszel egy tálba vizet és bele a mohát, majd botmixerrel pépesíted olyan joghurtos állagúra, (van aki élőflórás joghurtot is tesz bele) majd ecsettel felkened a nedves Hygrolonra. De csak olyan mohát ami meg tud kapaszkodni. Pl a weeping nem nagyon lesz jó amit viszek. ;)
Amúgy szép lesz ha beindul. 👌
 
Back
Oldal tetejére