• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Untitled story (270l) - a második nekifutás

Nem tök mindegy, hogy mihez használták???? Ha húsleves főzéshez, akkor se az a problémája, hogy az ro készülékét mihez használták előtte...
Ez csak mismásolás!
Tengerihez használnak másmilyen szűrőket is, nem csak aktívszén és pp szűrőket.

Stemek egyébként kerültek az akiba? Ha nem, akkor hajrá egy jó nagy adaggal!
A fa nem büdös esetleg?

Kitartás!
 
Vizsgálat folyamatban. Jbl csíkteszt általi adatokat - még ha csak kiindulásnak is - de az előző oldalon megtalálod. ;)

A víz valóban más, mióta van RO, de ennek is már több hete.
Lehet a lágy víz nem tetszik nekik, de eddig a kemény sem tetszett. Lehet felöntöm sörrel.... minden mind1 alapon. :D
Újabb ötlet: rabolj egy öreg motorosnak számító növény gurut és bilincseld az akváriumbútorhoz.
 
Tengerihez használnak másmilyen szűrőket is, nem csak aktívszén és pp szűrőket.

Stemek egyébként kerültek az akiba? Ha nem, akkor hajrá egy jó nagy adaggal!
A fa nem büdös esetleg?

Kitartás!

Stem. Hááát... átokhínár meg hasonlók nincsenek.
A fa nem volt büdös és most sincs szaga az akinak. Az első napokban volt föld szag, az Amazoniatól.

Aquariozmo a RO gép. Elvileg aktívszén és 0,1 mikronos szűrő van rajta. Jóféle gép ez szerintem. ;)
 
Stem. Hááát... átokhínár meg hasonlók nincsenek.
A fa nem volt büdös és most sincs szaga az akinak. Az első napokban volt föld szag, az Amazoniatól.

Aquariozmo a RO gép. Elvileg aktívszén és 0,1 mikronos szűrő van rajta. Jóféle gép ez szerintem. ;)
Akkor a ro tényleg okés kell legyen. Szoktak felrakni mindig ingyen elvihető stemeket nyírásból. Szívesen adnék én is, de sajna most szabadultam meg egy brutális halom rotalától. :(
 
Csak kérdezem, hogy még hajnal 1-ig világítasz? Ez nem lehet gond esetleg?
A stemekkel meg lehet az lenne a gond mint a jelenlegi növényekkel, hogy csak bomlanak.
 
Csak kérdezem, hogy még hajnal 1-ig világítasz? Ez nem lehet gond esetleg?
A stemekkel meg lehet az lenne a gond mint a jelenlegi növényekkel, hogy csak bomlanak.

Igen, ugyanúgy világítok.
Ami változott, hogy most már időzítve megy a moonlight led is.
 
Ne haragudj, további közhellyel ötletelek: nem tud véletlenül valahol a táptalaj nagy mennyiségben a vízbe oldódni?
Nem fojtod netán a szűrőt?
 
A táptalaj mindenhol az üvegtől 1-2cm-re el van húzva. Azon ugye az amazonia. Elől megmértem, meg van az 5 cm talajmagasság rajta. Hátul meg legalább 18 - 20 cm.

A szűrő teljes kapacitáson üzemel. Az egyikre a co2 kötve reaktorral, a másikon tegnap óta uv bypass-al.

Ami érdekes lehet, hogy pár napja volt co2 palack csere. A Vaskapu utcából hoztam - gondolom mindenki ismeri a boltot.
Na most, mióta az van, nem zöldül a DC. Ha feljebb tekerem a co2-t akkor a halak pipálnak, illetve a csíkteszt szerint is rendben van a co2 szint (30mg/l). Szóval a DC nyitjára nem jöttem rá.... lehet folyadékot kell majd cseréljek (lévén nem vertem le emlékeim szerint.

De ugye a rothadás és egyebek az elejétől fogva megvannak jobbára.
 
Nah közben gyorsan a fotókról is.

Sajnos a full futó még mindig hiányzik, időnként jól jönne a hibakereséshez. Addig is a növényekről.

Amit látsz, az az, hogy nem robbanásszerű a fejlődés. Lehet fény miatt, CO2 és meleg miatt is.
Előfordul nálunk is ez egy lassabb start.

Említetted a diatomot ezt ahogy látom lassan véget ér. Beáll az akvárium. Viszont a diatom támadásból fel kell épülnie az előtéri növényeknek.

Stauro árnyékos részen van ahogy látom. Ott lassabban fog fejlődni.
Parvulát hátul már nyírni kellene.
Marsilea levelet vált. Most még vannak régi levelek de már látszik az új levél sok növényen.

CO2-re figyelj. Most már jönnek a hűvösebb idők és a kevésbé világos nappalok. Ez is segíteni fog.

Teljes fotót tudnál készíteni a pillanatnyi állpotról?

2 napi vízcsere felesleges már. Be lehet állni a hetire. Algaevők legyenek.
Fényből én nem vennék vissza mert a fotók alapján most sem beszélhetünk fényözönről.
 
Sajnos a full futó még mindig hiányzik, időnként jól jönne a hibakereséshez.

Ha felkapcsol a lámpa, akkor csinálok. ;)

Stauro árnyékos részen van ahogy látom. Ott lassabban fog fejlődni.

Nem, telibe kapja a fényt, nem árnyékolja le őt pont semmi. Eddig nagyon jól fejlődött... vele egyik akiban sem volt soha semmi bajom. Ez is talán 4 db tőből indult. Bedúsult, jól nézett ki. Aztán 1 nap alatt tele lett pontalgával, és valami másikkal (a levelek peremein), és a következő napra már így nézett ki. Mára már levelek sem nagyon vannak, csak szárak.

Parvulát hátul már nyírni kellene.

1 hete megnyírtam egy picit, majd nekiesek megint. Akkor még szép élénkzöld volt, amilyennek lennie kell.. mára már barna javarészt az egész, és mintha alga is lenne rajta. 1-1 nap alatt rengeteget tud romlani a komplett paletta.

Marsilea levelet vált. Most még vannak régi levelek de már látszik az új levél sok növényen.

A régi levelek teljes kirohadása már megvolt. Ezek már az új levelek, illetve az új levelek rothadását látod. Tehát már megvolt a levélváltás. Sajnos nem hiszem, hogy ő az aki vendége lesz.... próbáltam leszívni közüle a maradványokat... de sikerült javarészét kiszedni a földből. Nem igen vannak gyökerei... nem nagyon tud megkapaszkodni. Szóval valószínű csak idő kérdése, hogy eltűnjön onnan végleg. Majd megy a helyére MC. Talán.

Teljes fotót tudnál készíteni a pillanatnyi állpotról?
Pár óra és dobok fel.
 
Teljes fotót tudnál készíteni a pillanatnyi állpotról?

Ez lenne az. Csalóka a kép... távolról nézve nem olyan szörnyű a helyzet. Bár állítom, hogy közvetlen ültetés után szebb volt az egész összkép... közelről nézve már látható, hogy senki nincs jó bőrben.
A fa dekorról nem tudom az algát eltüntetni. Vízcserekor leecsetelem a kilógó részeket... de semmit nem ér. Csupa zöld minden. Fogkefézni nem lehet, mert szétszedi a fát.
Algaevők is vannak... maradt még 6 OTO, 1 sziámi, 8 db amano (ebből 4 db xxl-es brutális méretű) illetve van egy arany algaevő. Bekerült két anci is, de túrták az mc-t és a parvulát, úgyhogy ők kikerültek, amíg megerősödik a terület.

13.jpg


14.jpg
 
Utoljára módosított:
Jelenleg nincs többhöz 'kedvem'. Viccet félretéve, nincs rá pénz most. :( bőven fél millió felett van már ez is.... :s
Persze,elhiszem,sajnos ez nem egy olcsó hobby!Viszont a következő lépésed mindenképpen ez legyen szerintem!
Illetve a két befolyód pont szembe van egymással,lehet,hogy lemaradtam valamiről,de szerintem ez nem szerencsés.Érdemesebb lenne az egyiket a hátsó üveghez rakni a front üvegtől és akkor jobban körbe menne az áramlás!
 
A keringés szerintem nem rossz, a twinstar buborékjai bejárják az egész akit. Hátul meg még pluszban küldi az áramlást a skimmer is.
 
Viszont a következő lépésed mindenképpen ez legyen szerintem!

Én és erre voksolok. Igazából még egy Twinstar sem tud tökéletes eredményt hozni ha nem húzzuk fel egy bizonyos szintre az algaevőket.
Ezt nem tudod elkerülni. Vagy takarítasz 2 naponta amíg tart az akvárium :) De mintha már látnám rajtad a fáradás jeleit :)

Emlékeztetőül a Tropica 5 literenként mond 1 amano garnélát. Ez pontosan 54 garnélát jelent.
A twinstar miatt nem kellene ennyi, de azért valahol a felét be kellene tenni.
 
Közben megnéztem az indítást. Most kb 3 hetes az akvárium. Az algák miatt kis hátrányban indult, de én nem érzem vesztettnek a csatát. Olvasgatok még a naplódban és ha valami eszembe jut jelentkezem.
 
Stemek egyébként kerültek az akiba? Ha nem, akkor hajrá egy jó nagy adaggal!
Ezt szintén támogatnám én is!Érdemes lenne pumpálni bele,még ha nem is véglegesen.Vagy ha ez nem tetszik,akkor úszó növény is jó lehet erre a célra,amit aztán később könnyebben ki tudsz venni! :)
Szerk.:kicsit kevésnek tűnik a növény mennyiség az akvárium méretéhez.
 
Zack véleményét osztom a lillyvel kapcsolatban. Szép körbe haladó áramlást lehetne kiváltani vele. Neked jó sok minden van rádugva a külső szűrő csövekre. Hetente néhányszor rá kell nézni, nehogy valahol megtörjön. Napok alatt magától is előfordulhat. Az amanok is fontosak lennének. Vegyél legalább 25 db-ot. Akkor még mindíg nem lesz sok egy ekkora kádba. A sziámiból is beszereznék vagy még 4-5 db ot, főleg ha van bőven meló.
Az extra tápanyag elhasználására a stem növények is jó ötletnek tünnek.
Mindannyian egy emberként szurkolunk az eggyensúly kialakulásáért (y)
 
Back
Oldal tetejére