• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes HuApa első akvája (vízhűtéses LED lámpával)

Nagy karbantartás lenne esedékes. A dzsungelt kellene rendszabályozni, de nem igen tudom, hogy kellene ezt megcsinálni. Aquartica emers részét biztos levágom, amióta kihajtott, azóta a víz alatti rész nem fejlődik. Hajtásokból letörve, vízbe helyezve, nagyon hamar gyökeres növényke fejlődött. Sajna senki nem jelentkezett a sarjakért, pedig szép növény. (ingyenes topic) Lámpa búra felrakása még várat magára. Egy ledsor hiányzik (10 db LED). RGB ledeket szerettem volna, sajna 4 kivezetésest rendeltem, ezek nem nem köthetőek sorba.

20210423_114509.jpg
 
Pogostemon erectus nyírása is nagy dilemma. Tudom fent nyírni, lent visszadugni. Akkora dzsumbuj van, hogy ez nem tűnik egyszerűnek. Sajnálom is kidobni!
 
Nagy karbantartás lenne esedékes. A dzsungelt kellene rendszabályozni, de nem igen tudom, hogy kellene ezt megcsinálni. Aquartica emers részét biztos levágom, amióta kihajtott, azóta a víz alatti rész nem fejlődik. Hajtásokból letörve, vízbe helyezve, nagyon hamar gyökeres növényke fejlődött. Sajna senki nem jelentkezett a sarjakért, pedig szép növény. (ingyenes topic) Lámpa búra felrakása még várat magára. Egy ledsor hiányzik (10 db LED). RGB ledeket szerettem volna, sajna 4 kivezetésest rendeltem, ezek nem nem köthetőek sorba.

View attachment 146422
Az a cuba szőnyeg nagyon durva, azzal mindenképp érdemes lenne foglalkozni, egyrészt a mulm miatt, plusz nehogy egyszercsak felemelkedjen egy erősebb bubizás közben. Amúgy szép egészséges és gyönyörű a színe! 👌 (Akárcsak az egész akva)
 
Az a cuba szőnyeg nagyon durva, azzal mindenképp érdemes lenne foglalkozni, egyrészt a mulm miatt, plusz nehogy egyszercsak felemelkedjen egy erősebb bubizás közben. Amúgy szép egészséges és gyönyörű a színe! 👌 (Akárcsak az egész akva)
Köszi! Ahogy szokták mondai: a távolság jót tesz neki! Pár növény levele nagyon lyukasodik! Tápanyag hiány? Soha nem hittem, hogy egyszer ilyen vastag cubám lesz:D.Nyírni fogom mindenképpen! Szerencsére a gyökerei mélyen vannak, már a homok út is teli vele, ott is elkezdtek kihajtani. Elég agresszíven terjeszkedik!
 
Köszi! Ahogy szokták mondai: a távolság jót tesz neki! Pár növény levele nagyon lyukasodik! Tápanyag hiány? Soha nem hittem, hogy egyszer ilyen vastag cubám lesz:D.Nyírni fogom mindenképpen! Szerencsére a gyökerei mélyen vannak, már a homok út is teli vele, ott is elkezdtek kihajtani. Elég agresszíven terjeszkedik!
Kálium szokott lyukat okozni. Mármint a hiány
 
Kálium szokott lyukat okozni. Mármint a hiány
Köszönöm az ötletet. Megpróbálok Green Aqua Macro portápokra átállni, többet mérni. Microból maradok valószínűleg a GA folyadéknál. Eddig elég alul tápoztam. (Így is elég dzsungel van.) Rendszertelen kis vízcserékkel. Napi vízcserére szeretnék majd átállni.
 
Nagy karbantartás kezdődött. Kiindulási állapot
20210423_114509 (1).jpg
Pogostemon erectus emers része alatt sejthető volt, hogy nagy gubanc van.
20210425_145327.jpg
Gyakorlatilag zöld növény rész nem is volt alatta, csak gyökerek iszonyat menyiségben. Mindent beszőttek. A képen kb 1/3-a látható.
20210427_203955.jpg
Az emers részekből ültettem vissza, gyökeres csomókat. Cryptocoryne crispatula-t is kicsit megritkítottam. A Microsorum pteropus is próbálta ritkítani, erre kijött a talajból az egész. Minimális gyökere volt. Kettévettem és a felét hozzákötöttem egy darab kőhöz és azzal tettem vissza. Remélem jól csináltam! Az Alternanthera reineckii Mini-t is nyírni kéne, eléggé cidrizek tőle.
20210427_204006.jpg
A karácsonyi mohát is ritkítottam. A Cubát is igyekeztem megnyírni. Hát ilyenre sikerült. Takarítás még hátra van. A lenyír növények java része egy kerti tóba vándorolnak az aquartika emers részével egyetemben.
20210424_095916.jpg

És kaptam egy fiókot az akvárium alatt lévő szekrényben. (sasszeműeknek: a mobilos tesztet is kaptam karácsonyra, még orig.)
Rég írtam ennyit.;)
 
Háááát rég jártam itt a saját topikomban. Hogy mentegetőzzek egy elhúzódó lakás karbantartás áldozatává vált az aqva. Amúgy is nem túl jó állapotban volt. Valószínű egy restart lesz belőle. Most Győrben próbálom feledni az elszúrt dolgokat. Jövő héten teszek fel egy képet az aqua állapotáról.
Ha valaki olvassa, lenne egy kérdésem. 2X30 literes agyag golyós biológiai szűrőt milyen gyakran érdemes tisztítani? Előtte mind a két ágon szivacs-perlon előszűrő van.
 
Háááát rég jártam itt a saját topikomban. Hogy mentegetőzzek egy elhúzódó lakás karbantartás áldozatává vált az aqva. Amúgy is nem túl jó állapotban volt. Valószínű egy restart lesz belőle. Most Győrben próbálom feledni az elszúrt dolgokat. Jövő héten teszek fel egy képet az aqua állapotáról.
Ha valaki olvassa, lenne egy kérdésem. 2X30 literes agyag golyós biológiai szűrőt milyen gyakran érdemes tisztítani? Előtte mind a két ágon szivacs-perlon előszűrő van.
Üdv Győrben
 
Július - augusztus - szeptember hűha repül az idő. Sajna az akvára se jutott. Ebből restart lesz. Sok tanulság, még több kérdés és sok öröm is. Most egy kezelhetetlen dzsungel. Érdekes az elhanyagoltság ezen a szintjén, algásodást várnék, de hála a szenteknek alga az nincs.
 
Ha valaki olvassa, lenne egy kérdésem. 2X30 literes agyag golyós biológiai szűrőt milyen gyakran érdemes tisztítani? Előtte mind a két ágon szivacs-perlon előszűrő van.
Ez olyan brutál mennyiség, hogy az éves karbantartás is felesleges. Szerintem. Csak a szivacs-perlon előszűrőt kimosod/cseréld, ahogy csökkenni kezd a szűrőd teljesítménye. Szerintem felesleges bolygatni. Ez a mennyiség a setup teljes élete alatt kitart mozgatás nélkül. (1-2 év, vagy akár több is lehet) Ha mindenképp átmozgatod, akkor egyszerre csak az egyik 30 litert. Jól sejtem, hogy ez egy 2 hordós DIY szűrő? 😃
 
Ez olyan brutál mennyiség, hogy az éves karbantartás is felesleges. Szerintem. Csak a szivacs-perlon előszűrőt kimosod/cseréld, ahogy csökkenni kezd a szűrőd teljesítménye. Szerintem felesleges bolygatni. Ez a mennyiség a setup teljes élete alatt kitart mozgatás nélkül. (1-2 év, vagy akár több is lehet) Ha mindenképp átmozgatod, akkor egyszerre csak az egyik 30 litert. Jól sejtem, hogy ez egy 2 hordós DIY szűrő? 😃
6 db PVC darabonként kb 10L. Az élet úgy hozta, hogy átalakítások miatt gázórát le kellett vetetnem, mivel a szűrő eléggé közrefogta az órát, ezért szét kellett szednem a szűrő rendszert, Sajna így kb egy hétig szűrő nélkül megy az aqua!
 
Lassan vissza lehet tennem a szűrőket, gondoltam megnézem mekkora mennyiségű trutyi van benn.
Óriási meglepetés, TRUTYI SEMMI, NULLA :eek::eek::eek::eek: Ezek szerint az előszűrők tökéletesen dolgoztak. Megtapintva a agyag golyócskákat felszínükön érezhető réteg.
Kinyitáskor ez a kép fogadott. Ide áramlik be a víz:
20211006_093951.jpg

Szivacsot eltávolítva:
20211006_094006.jpg
Szivacs hátoldala:
20211006_094526.jpg
Három henger van párhuzamosan kötve, ezt van legközelebb a beömléshez, itt kicsivel több a kirakódás:
20211006_094448.jpg
Valakinek van tapasztalata ezekkel az égetett agyaggolyókkal?
 
Back
Oldal tetejére