• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes HuApa első akvája (vízhűtéses LED lámpával)

Lassan vissza lehet tennem a szűrőket, gondoltam megnézem mekkora mennyiségű trutyi van benn.
Óriási meglepetés, TRUTYI SEMMI, NULLA :eek::eek::eek::eek: Ezek szerint az előszűrők tökéletesen dolgoztak
Én mondtam. 😉 Nekem is volt csóróbb korszakomban DIY szűrőm brutálnagy kapacitással, előszűrővel. Csak az előszűrőt kellett takarítani. Most is használok külön előszűrőt a gyárihoz, évi 1 szétszedéssel is alig dzsuvás.
Valakinek van tapasztalata ezekkel az égetett agyaggolyókkal?
Ami a fotón van, az mutatja, hogy van rajta biofilm, tehát működik. 2-szer 30 liter sima műanyaggolyókkal is szűrne, szerintem annál csak jobb lehet, ne aggódj miatta. 👍 Olyan hatásfoka biztosan van, mint a lávakő zúzaléknak. 🙂
 
Én mondtam. 😉 Nekem is volt csóróbb korszakomban DIY szűrőm brutálnagy kapacitással, előszűrővel. Csak az előszűrőt kellett takarítani. Most is használok külön előszűrőt a gyárihoz, évi 1 szétszedéssel is alig dzsuvás.

Ami a fotón van, az mutatja, hogy van rajta biofilm, tehát működik. 2-szer 30 liter sima műanyaggolyókkal is szűrne, szerintem annál csak jobb lehet, ne aggódj miatta. 👍 Olyan hatásfoka biztosan van, mint a lávakő zúzaléknak. 🙂
Köszi a biztatást!
 
...ezt nem is gondoltam, hogy ilyen régen voltam itt. Sajna az aquám nincs fényes állapotban. Sok mindenen átment szegény. Lámpa nélkül vegetál, készül az átalakított világítás. Most végre volt időm a vezérlés program írásához. Távvezérelhető lesz. Ki-be kapcsolás, fényerő programok. Távirányítóval (RF433MHz), okos otthonon keresztül mobillal is. Nem lesz benne RGB LED, színes csak különböző színhőmérséklettű fehér. Utána rendbe szedem az aquát. Remélem sikerül...
 
Lámpa nélkül vegetál, készül az átalakított világítás.
Átmeneti megoldásnak elég költséghatékony lehet a T8 led armatúrával. Én palántaneveléshez használom. Ha errefelé laknál, tudnék is kölcsönözni. Sajnos most neten nem nagyon találok, de anno 2000 Ft alatt volt a 90 centis, s kellett hozzá egy dugó, s működött is.
 
20230307_160755.jpg
Valami ismét elkezdődött... Van normális világításom, CO2 és még tápozok is, visszafogottan. Egyik másik növény megunta a sínylődést és brutális ütemben elkezdtek növekedni. Igaz a talajba is dugtam egy-két kapszulát. Most kéne valami új elrendezést, átalakítást kitalálni.
Az üvegen és a mohán is látok zöld algát. Nem igazán állt be még az egyensúly az akvában. Nincsenek még garnélák.
 
Back
Oldal tetejére