• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Untitled story (270l) - a második nekifutás

Nem tök mindegy, hogy mihez használták???? Ha húsleves főzéshez, akkor se az a problémája, hogy az ro készülékét mihez használták előtte...
Ez csak mismásolás!

Most esett le. Tegnap sietősen reagáltam. Tök jogos nem érintkezik az akvárium vizével. :)
Mondjuk egy használt RO esetén lehet érdemes lenne eleve legalább az előszűrőket cserélni.
 
Nem tök mindegy, hogy mihez használták???? Ha húsleves főzéshez, akkor se az a problémája, hogy az ro készülékét mihez használták előtte...
Ez csak mismásolás!

Annyit tudok, hogy szerintem jó vizet csinál, mert az közel nullás. A TDS ceruza 4-5-öt szokott mutatni.

Hnorbi, Joci - ma akkor kimarad a vízcsere, Meglátjuk mi lesz holnapra. Viszont az elpárolgott vizet azért pótolnám. :)
 
Táphiány. Biztosan. Miután liter szám öntögette a cuccotokat...
Lehet tápot kellene váltania!

Latom ma rossz napod van dobj be egy snickerst. Nem vagy onmagad ;)

A hibakereses dolgok kizarasaval tortenik. Sajat tapot hasznal? Akkor kizarhato. Alacsony NP tapot hasznal? Akkor erdemes megnezni. Egyszeru.
 
Ettol nem azt fent irtam miert tortent. Taphiany co2 es meleg komboban keresnem

CO2 is megy neki rendesen. A tápot az előírtak szerint adom. Meleg.... ez az egy amivel kevésbé tudok mit kezdeni, de 0-24 megy felette a venti - az azért tartja a 25 fokot. Lefelé jobban sajna már nem tudom vinni. Esetleg a klímát tudnám direktben a medencére irányítani.

Parázs vitát ebből ne indítsatok, nem ér ennyit az egész... de az ideg szétvet, hogy nem tudom mi a baj, mit szúrok el, vagy mit nem veszek észre. Mert biztos, hogy erről lesz szó.... a technikát tovább már nem lehet fejleszteni - és őszintén bevallva nem is akarok és tudok többet rákölteni. Ennek kellene valahogy mennie.
 
GA mikro & makro tápot használok. Régen is ezt használtam a másik akiban.

Tudjátok az a fura, hogy olvastam, indításkor diatom meg anyám kínja.... én ilyenekkel kicsiben soha nem találkoztam. Semmi alga nem volt csak elhanyagolás miatt vagy legutóbb, amikor kifogyott a co2 és így ment több, mint 1 hétig az aki.

Lehet én voltam eddig piszok mázlista. :D
 
GA mikro & makro tápot használok. Régen is ezt használtam a másik akiban.

Tudjátok az a fura, hogy olvastam, indításkor diatom meg anyám kínja.... én ilyenekkel kicsiben soha nem találkoztam. Semmi alga nem volt csak elhanyagolás miatt vagy legutóbb, amikor kifogyott a co2 és így ment több, mint 1 hétig az aki.

Lehet én voltam eddig piszok mázlista. :D

Noveny fuggo
 
Vadi új az egyik szűrőd,ha jól emlékszem,ugye?
Akinek nincs gyakorlata,az könnyen belefut ilyenkor az algába.
Új szűrő,világítás nem megfelelő aránya hozza az algát.
Plusz egyéb kisebb apróságok.

Szerintem türelem,nem volt még olyan,akinek nem sikerült fenntartani egy növényes akit.
 
Szerintem türelem,nem volt még olyan,akinek nem sikerült fenntartani egy növényes akit.

Nem a türelemmel van baj, hanem az eddigi - igaz nem sok - tapasztalat alapján ilyen gebasz soha nem volt. Másrészt pedig frusztrál, és szerintem bárkit frusztrálna, ha leülnék vele szemben, és eltépkedném a fizetését. :)

Íme a képek a teljesség igénye nélkül. A stau 1 nappal előtte pl. majd kicsattant. Semmi alga... semmi baja nem volt. Ez volt az egyetlen, ami úgy növekedett, ahogy annak kell. Aztán 1 éjszaka alatt neki is valami baja lett.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg


Az Anubiasokról nem találom értelmét képet tenni... mindnek foszlanak el a levelei.
A MC-ról pedig két napos a kép.. azóta már kevesebb van belőle - elolvadt.
 
Írtad,hogy csapvízzel keményítesz vissza.
Én is csináltam egy darabig és jöttek egyből az algák! Én kihagynám azt is. Mineralshrimp Gh+ Kh+ ajánlanám. És talán a fényből is vissza vennék. Ne add fel a végeredmény mindenben kárpótóni fog.
 
Vadi új az egyik szűrőd,ha jól emlékszem,ugye?

Igen, új a szűrő. De belelocsoltam az akiba egy flakont a Seachem bacijából. Utána volt itthon Neptun-os baci, azt is kapta vízcserekor. Tehát a bacikra mindig figyeltem.
RO előtt amikor még csapvizeztem, akkor a friss víznél leállítottam a szűrőt, hogy a klór ne nyírja ki a medencét - és feltöltés után ment bele a Prime mindig. Szóval erre is figyeltem. Egyedül bacter ball nem volt benne, mert mondva lett, hogy az már nem kell... volt ada baci a talajban, a dennerle is 9az1ben bacis talaj volt...
 
Ja és a Parvula is lebarnult azóta. :/ miközben a 60 literesben már nincs co2 sem, nem tápozok, de írtanom kell annyira növekszik.
 
Nem lehet sok a bacikból??? Azoknak enni is kell valamit. Mert ha nem akkor pusztulnak.

Az előírás szerint adagoltam mindet. Nem csak úgy pancsoltam, hogy megy amennyi megy. :) de rothadás majd az első perctől van, azt szerintem még tudták enni. Vagy nem. Igen, jómagam sem tudom mit esznek pontosan. :)

Nekem az is fura, hogy 400ml purgen kevesebb, mint 1 hónap alatt ennyire telítődik.
 
Csak most olvasom a naplód. Kitartás kolléga! Csak egy ötletem lenne: az akvárium vizét nem tudod bevizsgáltatni valahol?
ÉS még ha rendben is van a vized: nem lehet, hogy MÁS a víz, mint amit a növények eddig megszoktak és erre reagálnak? (Csak ötletelek, kíméletesen kövezzetek meg, és lehetőleg jó drága import kövekkel.)
 
Őszintén már abban bíztam, hogy a vízteszt (még ha csík is) kimutat valami oltári nagy hibát, de elvileg az is rendben van. A nitrit van egyedül a határvonalon.
 
Csak most olvasom a naplód. Kitartás kolléga! Csak egy ötletem lenne: az akvárium vizét nem tudod bevizsgáltatni valahol?
ÉS még ha rendben is van a vized: nem lehet, hogy MÁS a víz, mint amit a növények eddig megszoktak és erre reagálnak? (Csak ötletelek, kíméletesen kövezzetek meg, és lehetőleg jó drága import kövekkel.)

Vizsgálat folyamatban. Jbl csíkteszt általi adatokat - még ha csak kiindulásnak is - de az előző oldalon megtalálod. ;)

A víz valóban más, mióta van RO, de ennek is már több hete.
Lehet a lágy víz nem tetszik nekik, de eddig a kemény sem tetszett. Lehet felöntöm sörrel.... minden mind1 alapon. :D
 
Back
Oldal tetejére