• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes HuApa első akvája (vízhűtéses LED lámpával)

szép lett az akva! 😊
algákkal hogy állsz most?
Köszi!
Indítás után volt mindenféle algám. Valahogy sikerült leküzdenem. Most egy kevés pontalga. Én úgy gondolom mázlista vagyok! Nem tudnám megmagyarázni, hogy mit csináltam jól. Remélem több ismerettel, tapasztalattal meglátom a lényeget. Úgy gondolom, hogy minden akva más. Más a méret, más a szűrő, mások az lélények, növények és így nehéz pontos szabályokat felállítani. Azért fontos olvasgatásokkal a sokkal okosabb, tapasztaltabb emberekre odafigyelni! És amit sokan hangsúlyoznak TÜRELEM!!! mert ez rózsát /szép avát teremt/.
 
Többszöri szobaásztatás után ismét nekirugaszkodtam az automata vízcsere készítésnek. Eddig sem volt túl bonyolult a vízcsere, a szuterén részen kellet egy csapot nyitni a leeresztéshez, utána meg megnyitni a RO csapját. Probléma a következő lépéssel volt általában, EL KELL ZÁRNI IDŐBEN A RO CSAPJÁT... Ez volt a probléma felvetés.
Megoldás
A leeresztő csap hosszas keresgetés után egy régi fali elzáró testből áll amelyikbe egy kerámia betétes szelepet tettem. Ez meglehetősen könnyen mozog. A mozgató motor egy fém fogaskerekes servo. Kicsit nagyobb és erősebb a szokványos arduinos kéknél.
20210124_125605.jpg
A szintérzékelő rozsdamentes 2 mm-es acél. Pohárban próbálva jól működött. Végeit kihegyeztem, a felöleti feszültség miatt talán így pontosabb. A legrövidebb a biztonsági, riasztási szint. utána következő kettő a normál szint tartásához kell. A következő a leeresztési szint, a leghosszabb lesz egyenlőre a 'test'. A plexi cső állatkák, növények ellen véd.
20210124_100535.jpg20210124_100630.jpg
In vivo próba után jövő héten remélem in vitro is kipróbálom! :ROFLMAO:
 
Többszöri szobaásztatás után ismét nekirugaszkodtam az automata vízcsere készítésnek. Eddig sem volt túl bonyolult a vízcsere, a szuterén részen kellet egy csapot nyitni a leeresztéshez, utána meg megnyitni a RO csapját. Probléma a következő lépéssel volt általában, EL KELL ZÁRNI IDŐBEN A RO CSAPJÁT... Ez volt a probléma felvetés.
Megoldás
A leeresztő csap hosszas keresgetés után egy régi fali elzáró testből áll amelyikbe egy kerámia betétes szelepet tettem. Ez meglehetősen könnyen mozog. A mozgató motor egy fém fogaskerekes servo. Kicsit nagyobb és erősebb a szokványos arduinos kéknél.
View attachment 100854
A szintérzékelő rozsdamentes 2 mm-es acél. Pohárban próbálva jól működött. Végeit kihegyeztem, a felöleti feszültség miatt talán így pontosabb. A legrövidebb a biztonsági, riasztási szint. utána következő kettő a normál szint tartásához kell. A következő a leeresztési szint, a leghosszabb lesz egyenlőre a 'test'. A plexi cső állatkák, növények ellen véd.
View attachment 100855View attachment 100856
In vivo próba után jövő héten remélem in vitro is kipróbálom! :ROFLMAO:
A vízszint mérő zseniálisan néz ki. 👍
A csap helyett inkább egy mágnesszelepben gondolkodtam volna... :unsure: ... bár az elgondolás és kivitelezés igen figyelemre méltó.
 
A vízszint mérő zseniálisan néz ki. 👍
A csap helyett inkább egy mágnesszelepben gondolkodtam volna... :unsure: ... bár az elgondolás és kivitelezés igen figyelemre méltó.
Egy mágnesszelep amelyik nem membrános hanem motoros meglehetősen drága dolog. Ez pedig az otthoni lomokból került ki.
Köszi a hozzászólást!
 
Utoljára módosított:
Minden szakma megtalálja az akváriumban a ráfejlesztés lehetőségét.
Egy mérnöknél meg előbb utóbb minden automata lesz. :)
Majd a későbbiekre, javaslom, hogy cseréld le a jelenlegi érzékelőt egy US modulra.
Többszöri mintavétellel, és a végső értékek kidobásával egészen pontos, és nem csúnyítja el az összképet.
Ha meg valami mégis balul ütne ki, arra nálam is ott van egy érintkező pár.
Én mondjuk a vízcsap távolsága miatt csak vízutántöltésre használom a vezérlő ezen részét, de állíthjató min és max távolsággal... ;)

1611599163153.png
 
Minden szakma megtalálja az akváriumban a ráfejlesztés lehetőségét.
Egy mérnöknél meg előbb utóbb minden automata lesz. :)
Majd a későbbiekre, javaslom, hogy cseréld le a jelenlegi érzékelőt egy US modulra.
Többszöri mintavétellel, és a végső értékek kidobásával egészen pontos, és nem csúnyítja el az összképet.
Ha meg valami mégis balul ütne ki, arra nálam is ott van egy érintkező pár.
Én mondjuk a vízcsap távolsága miatt csak vízutántöltésre használom a vezérlő ezen részét, de állíthjató min és max távolsággal... ;)

View attachment 100896
Nem nagyon mindent értettem amit írtál. Csak kíváncsiságból kérdeznék vissza.
Első mondatban magadra vagy rám gondoltál? :) mert nálunk a munkában nem nagyon lehet automatizálni.
Én is szeretném automatizálni az egész rendszert.
Az US modul UlraSonic-t jelent? Neked ilyened van? Ez érdekelne engem is.
A képen látható bal oldalira saccolnám az US modult, ha igaz a feltevés. Mi az a jobb oldali fekete valami? Hol van a képen az érzékelő pár?
 
Te írtad a bemutatkozóban hogy fursz faragsz, meg láttam érdekel az arduino is, a mérnök meg én vagyok (eredetileg) és bizony ez meg is látszil az akváriumon. Mármint hogy a mérnökök mindent csak elmélerben tudnak jól. :ROFLMAO:
Na jó nem.
De ha már működik a jelenlegi ketyere, tényleg javaslom az ultrasonic modullal tovább fejleszteni. Remelül mérhető vele a vízfelszín távolsága. A bal oldali kb. 5cm-es téglatest az. A két érzékelő annak az alján lóg ki, csak nem igazán látszik az árnyéktól. A. másik mellette egy cső tartó, amin most csak egyetlen levegőztető cső van bevezetve, ezen jön fel a víz az akvárium alatt lévő tartályból. A másik 3 a tápozáshoz van, de az most éppen nincs bekötve.
Na de ne rohanjunk ennyire előre! Először lássuk a jelenlegi rendszert működni! :)
 
Te írtad a bemutatkozóban hogy fursz faragsz, meg láttam érdekel az arduino is, a mérnök meg én vagyok (eredetileg) és bizony ez meg is látszil az akváriumon. Mármint hogy a mérnökök mindent csak elmélerben tudnak jól. :ROFLMAO:
Na jó nem.
De ha már működik a jelenlegi ketyere, tényleg javaslom az ultrasonic modullal tovább fejleszteni. Remelül mérhető vele a vízfelszín távolsága. A bal oldali kb. 5cm-es téglatest az. A két érzékelő annak az alján lóg ki, csak nem igazán látszik az árnyéktól. A. másik mellette egy cső tartó, amin most csak egyetlen levegőztető cső van bevezetve, ezen jön fel a víz az akvárium alatt lévő tartályból. A másik 3 a tápozáshoz van, de az most éppen nincs bekötve.
Na de ne rohanjunk ennyire előre! Először lássuk a jelenlegi rendszert működni! :)
Köszi választ. Igen furok faragok otthon is a munkahelyemen is. Azt is irtam, hogy csontokat fúrok faragok élőben! Human csontokat. Igaz nem mérnök vagyok, de mechanikai statikai ismeretek, térlátás nélkül ez nem megy. Így kicsit mérnöknek is érzem magam. Lehet, hogy a bemutatkozásom nem volt teljesen egyértelmű.
 
Kezdetben az alap elrendezés a kis kertiúttal talán kissé megmosolyogtató volt, de később az
akvárium annyira felfejlődött, hogy szerintem felnőtt a nagyok közé, igazán gratula!
 
Kezdetben az alap elrendezés a kis kertiúttal talán kissé megmosolyogtató volt, de később az
akvárium annyira felfejlődött, hogy szerintem felnőtt a nagyok közé, igazán gratula!
Köszönöm a dicséretet, meg azt is hogy ezt leírtad! Azért nem hinném, hogy ez aqua felnőtt a nagyok közé. Ez azért egy kedves túlzás! A "kerti utat" nagyon akartam, mert érdekes színfoltnak, divatos elemnek gondoltam, annak ellenére hogy meglehetősen mesterkélt elem. Most inkább egy hasznos területnek tartom, az állatkák etetése szempontjából. Jelenleg nagy problémám, hibám, hogy nem tudom megfelelően nyírni, ritkítani a növényeket. Aminek nagyon örülök, hogy a gyepem (cuba) legalább így sikerült! Volt egy időszak amikor nem igazán talált magára. Akkor nagyon bántam, hogy ezt választottam, le is akartam cserélni, de győzött a sokak által javasolt gondolat: TÜRELEM!! és ezt a nagyon jó tanácsot KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!
 
Köszönöm a dicséretet, meg azt is hogy ezt leírtad! Azért nem hinném, hogy ez aqua felnőtt a nagyok közé. Ez azért egy kedves túlzás! A "kerti utat" nagyon akartam, mert érdekes színfoltnak, divatos elemnek gondoltam, annak ellenére hogy meglehetősen mesterkélt elem. Most inkább egy hasznos területnek tartom, az állatkák etetése szempontjából. Jelenleg nagy problémám, hibám, hogy nem tudom megfelelően nyírni, ritkítani a növényeket. Aminek nagyon örülök, hogy a gyepem (cuba) legalább így sikerült! Volt egy időszak amikor nem igazán talált magára. Akkor nagyon bántam, hogy ezt választottam, le is akartam cserélni, de győzött a sokak által javasolt gondolat: TÜRELEM!! és ezt a nagyon jó tanácsot KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!
Szia!
mi újság a "Botanikuskert"-ben ?
 
Eltűntem egy kicsit aqua is hanyagolódott, de elkezdtem egy rendbe rakást. Ipari mennyiségű karácsonyi mohát szedtem ki. Majdnem az egész Monosolenium tenerum kikerült mert már a lótuszt teljesen elnyomta . Nagyon szép érdekes nővény de borzasztó agresszívan terjeszkedik. Mellette szólna, hogy a garniknak jó búvóhely!
Az Echinodorus Aquartica amellett, hogy egy-egy virág mindig van rajta, szép emers leveleket is hoz. Több mint 1 hónapja bujt ki a vízből! Gondolom a leveles részekből új növénykék nevelhetők. Meg fogom próbálni emersen is nevelni egyet.
20210308_195910.jpg20210308_195916.jpg

ezek a növények is szökni próbálnak az aquaból
20210308_195920.jpg
 
Back
Oldal tetejére