• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Down by the Riveside

Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Blyxa nyírásáról sajnos nincs gyakorlati tapasztalatom, de itt azért sokan használták már, majd valaki segít ;)
AZ UG úgy látom szépen terjed. Szép kis aki lesz :thumbup:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Blyxa nyírása: a középső, leghosszabb hajtásrészt kell kicsippenteni, ezt a későbbiekben el is ültetheted, gyökeret fof ereszteni. A megmaradt anyatő a vágási felület alatt fog mellékhajtásokat hozni. Ami levél lekívánkozik a vágás miatt, azt távolítsd el mivel elég gyorsan bomlásnak indulhat.
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Nigro said:
Blyxa nyírásáról sajnos nincs gyakorlati tapasztalatom, de itt azért sokan használták már, majd valaki segít ;)
AZ UG úgy látom szépen terjed. Szép kis aki lesz :thumbup:

Köszi, de a kép csalóka azért. Nagyon sűrűn ültettem az UG-t és azért tűnik úgy mintha terjedne. Inkább csak felfelé nőtt és kicsit nagyobb teret foglal így el oldalirányban is. De eddig mindössze egyetlen talaj indát fedeztem fel. Mindegy majd beindul gondolom. Csak azok a hülye Amanok ne kavarnának fel minden reggelre egy csomót! :evil:

N-emy said:
Blyxa nyírása: a középső, leghosszabb hajtásrészt kell kicsippenteni, ezt a későbbiekben el is ültetheted, gyökeret fof ereszteni. A megmaradt anyatő a vágási felület alatt fog mellékhajtásokat hozni. Ami levél lekívánkozik a vágás miatt, azt távolítsd el mivel elég gyorsan bomlásnak indulhat.

Rendben Blyxa Mester, köszönöm akkor így fogom csinálni! :)
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Nagyon szépen alakulgat :thumbup: de tőled nem is vártunk mást ;)
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Nem semmi,hogy szalad minden!Ilyen ütemben még egy hónap és kész is leszel,ha csak nem csal annyit a fotó! :)
Szóval akkor nem bántad meg az ollót!Az biztos,ha nem veszed meg..lehet,hogy még most is nyírnád! :lol:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

ZaCK said:
Nem semmi,hogy szalad minden!Ilyen ütemben még egy hónap és kész is leszel,ha csak nem csal annyit a fotó! :)
Szóval akkor nem bántad meg az ollót!Az biztos,ha nem veszed meg..lehet,hogy még most is nyírnád! :lol:

Én is egy hónapban gondolkozom. Nem csal annyit azért, csak az UG-nél :D

Egyre inkább úgy érzem, hogy érdemes spórolni az ADA eszközökre. Bátorkodom azt mondani, hogy kezdek abba a növényes kategóriába lépni ahol már van értelme ezeknek az eszközöknek. De azért még sokáig nem lesz lecserélve az eszközpark full ADA-ra.
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Szerintem elég sokan tisztában vagyunk vele,hogy mennyire jó termékekről beszélünk,csak hát a mocskos anyagiak! :mrgreen:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Persze, tudom. Csak tisztázni akartam a dolgot azok szemében akik esetleg még humbugnak és márka fetisizmusnak tartják az ADA eszközöket :) (vannak még azért ilyen belátású emberek) Ez pont olyan, mint amikor szídja valaki az Apple számítógépeket a drágaságuk miatt. Ezeknek az emberek a nagyobb része vagy nem tudja mire való egy Macintosh vagy sosem volt alkalmuk kipróbálni egyet. Csak kisebb részük az (pl. Viktor) ;) akik munkájukból kifolyólag előnyösebbnek tartják a Windows alapú rendszereket. Az ADA termékeket persze nyilván nem lehet és nem érdemes szakmai előnyökkel vagy hátrányokkal titulálni. Itt van tessék, fogd meg, ez egyértelműen jobb mint bármi :D

Tudom én hogy főleg a hobbi kezdők, anyagi okokból adódóan is szoktak ADA helyett mást venni de nem csak azért. A saját példámból kiindulva gondolom ezt. 1 éve még azt gondoltam, hogy gyönyörűek az ADA ollók és kiszolgálják szépen a kertészt, de nem lehet annyival jobb egy darab acél egy másik cég darab acéljánál. XD Volt pillanat amikor azt mondtam, hogy nem fogok ADA ollót venni mert nem éri meg mondjuk egy Papillon kétszeresét. De aztán kipróbáltam Nigroéknál amit tudtam az ADA felhozatalból (mert ugye van egy boltunk ahol a 30 ezer forintos ollót kézbe lehet venni, ki lehet próbálni!) ;) és előfizettem az Aquajournal-ra ami érthetően elmagyarázza minden termék hasznát. És azt mondtam hogy na jó. Most paradigma váltás következik :D És elkezdtem inkább erre félretenni, nem mindig valami új halra vagy növényre vagy akármi másra.

Én csak azt akarom mondani, hogy pl Ázsiában ha valaki elkezd növényezni, gyakrabban fordul elő hogy ADA cuccokkal kezd, mint itthon. Szerintem ez nem azért van mert gazdagabb ott egy kezdő. Japánon kívül Vietnám, Malájzia, Indonézia, Kína szegény országok az egyének vagyonát tekintve, viszont spórolósak és tudják milyen szórakozásra érdemes költeni azt a kevés pénzt. Előnyükre szolgál mondjuk hogy kis túlzással minden sarkon van ADA termékeket áruló bolt a nagy kereslet miatt, így bármikor kipróbálhatják a termékeket. Szerintem az Ázsiai filozófia mellett ez is mindenképpen hozzájárul ahhoz, hogy Ázsiában annyi hihetetlen akvárium van.

Érzem én hogy valahol egyértelmű amiket írtam, de ugyanakkor valahol mégsem.
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Azért jó dolog,amiket leírtál,mert akik tényleg szkeptikusak az Ada szerszámaival kapcsolatban,de tellene rá,azok esetleg elmennek kipróbálni,de egyenlőre még szerintem mindig nagyobb arányban mozognak a fórumon az olyan kezdők,akiknek nincs pénze ezekre a dolgokra,azoknak hiába áradozol ezekről a remek eszközökről!Nem kötözködni akarod,szerintem Te is tudatában vagy ennek! ;)
..és persze örülök neki,hogy bevált az új ollód,mert tényleg bajban lennél,ha még azzal is nehéz a nyírás! :)
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

ZaCK said:
Azért jó dolog,amiket leírtál,mert akik tényleg szkeptikusak az Ada szerszámaival kapcsolatban,de tellene rá,azok esetleg elmennek kipróbálni,de egyenlőre még szerintem mindig nagyobb arányban mozognak a fórumon az olyan kezdők,akiknek nincs pénze ezekre a dolgokra,azoknak hiába áradozol ezekről a remek eszközökről!Nem kötözködni akarod,szerintem Te is tudatában vagy ennek! ;)
..és persze örülök neki,hogy bevált az új ollód,mert tényleg bajban lennél,ha még azzal is nehéz a nyírás! :)

Nem is nekik áradozom Lóri. Hanem azoknak akiknek, nem olyan nagy dolog 20-30-40 ezret költeni ilyesmire. Vannak ilyenek és néha unszolni kell őket :p De mégegyszer mondom, Ázsiában sem milliomosok laknak, és mégis beruháznak erre arra néha ;)
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Gratu a paluhoz Andris, nagyon bejövős, szépen nőnek a növények is ;)
Az ADA/Do! témához még annyit, hogy: Nem fogyó eszköz, így egyszer kell egy jót venni és utána több éven keresztül kiszolgál.
Milyen jó érzés egy ilyen (akvakertészeknek) csodaszép dolgot kicsomagolni és kézbefogni utáni pedig használni.
A Gézával, tudoood, [( :lol: ) Nigro ez a név már rádragadt] pont azt beszéltük még karácsony előtt a boltban, hogy az ADA és Do!Aqua olló között az a kis "nyissz" a különbség amit hallasszés érzel. :)
Harmadrészt egy jó ollóval,csipesszel sokkal szívesebben matázod az akit mint egy gagyival amivel tudod, hogy a végén fájni fog a kezed.
:angel:
Na befejezem a vízcserét, pá :wave:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

inadsz said:
Nem fogyó eszköz, így egyszer kell egy jót venni és utána több éven keresztül kiszolgál.

Igen ezt én is akartam mondani :)
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Ma egy hónapos a tank.

Elvileg ma volt 1 hónapis a tank. Idősebbnek tűnik nekem dehát bízom a fórum időmérőkéjében :)

Változások:
Egy hete kicseréltem a Solar Duo-boy 26w-os gyári ízzókat 23w-os csavart T2-re azóta minden ezerrel bubizik és a Blyxa vörösödik ;) Plusz napi 10 órát világítok. Alga van, de nem vészes, láthatóan csak kezdeti.

A fólia is lekerült egy hete teljesen. Mivel nagy a vízfelület a párolgás is nagy ezért kevesebb átállási időre volt szüksége a növényeknek.

Minden növény jól van, az UG a jpobb submersed oldalon sajnos a kezdeti fénytelenség és az Amanok hatására szinte teljesen eltünt, de a bal oldalon tökéletesen jol van, oda nem merészkedtek az Amanok az elején. Az emersed UG is szépen (bár lassan) nő.

A kiálló kőre raktam submers karácsonymohát, azért ilyen száraz a képeken. Azok a részek amik érintkeznek a kővel zöldek maradtak, majd abból újranő, a száraz részeket meg majd lenyírbálom később.

Jelenleg még naponta 2x sprccelem az emersed részt mint egy Wabinál, de idővel szerintem hanyagolható lesz az is.

A Prof 2-es újra elkezdett ereszteni és nagyon elegem lett belőle. Helyette megvettem eMZé 2217-es Eheim Classic-ját ami egy kitűnő, ránézésre is sokkal megbízhatóbb szűrő. Azóta is szépen teljesít :)


2012/02/19 by András Tündik, on Flickr

2012/02/19 by András Tündik, on Flickr

2012/02/19 by András Tündik, on Flickr

2012/02/19 by András Tündik, on Flickr

2012/02/19 by András Tündik, on Flickr
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Szép! :thumbup: Jó nézni, ahogy birtokba veszik a növények. :)

üdv:l
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Nem semmi. Majdnem nagyobb a szűrő térfogata, mint az akváriumban lévő víz :lol: ilyet sem sűrűn látni.
Azért az extra fénytől remélem nem lesz alga harctér, mert nem semmi ahogy kinéz ;) megérte vele dolgozni.
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

eMZé said:
Nem semmi. Majdnem nagyobb a szűrő térfogata, mint az akváriumban lévő víz :lol: ilyet sem sűrűn látni.
Azért az extra fénytől remélem nem lesz alga harctér, mert nem semmi ahogy kinéz ;) megérte vele dolgozni.
Nem hiszem hogy gond lesz, már 2 hete megy a kemény világítás nagyon jó eredménnyel.
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Nagyon szépen alakul minden,valóban nem úgy néz ki,mintha csak egy hónapos lenne a dolog,úgy látszik,hamar megtérül az a sok + fény meg persze a szakértelem is! :thumbup:
Lehet,csak az én szememmel van baj,de nem látom,hogy lenne valami moha a köveken az aprítós projectből!?
Én is el kezdtem gondolkozni ezen a Eheim Classic szűrős dolgon és ahogy beszéltük is,biztos hogy sokkal hasznosabb ez a kerek forma,úgyhogy máris kidobom a szűrőmet és veszek helyette egy classicot! :D Akarom mondani,ha alkalmam nyílik rá,lehet,hogy kipróbálom!Egyre több embertől hallom,hogy dicsérik!
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

ZaCK said:
Lehet,csak az én szememmel van baj,de nem látom,hogy lenne valami moha a köveken az aprítós projectből!?

Ja igen. Hát az Amanok ezt sem engedték :p Minden reggelre szanaszét vannak a mohadarabkák hordva, így nem tudnak megkapaszkodni. Lehet majd szerzek be megint és most nagyobb szálakat fektetek le.

Ha Amanok nem lennének bent akkor már rég megkapaszkodott volna a moha... Nem baj, kellettek hogy kordában tartsák a kezdeti algát.
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Nagyon szép. Csapkodom is a kezem, hogy "Nem, Luna, itt már egy centiliter víz sem fér el"... :angel:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Ma megvolt a második nagy HC-UG-Hydro nyírás. Az emers részre, a cypherus tövébe került Staurogyne repens. Ja és egy hete +5 azaz összesen asszem 10 amano rabszolgálkodik nekem a víz alatt ;)

Képek hamarosan!
 
Back
Oldal tetejére