• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lusti

Blackoutnak vége. Sajna nem pusztult ki. Bio-exit green és carbo kombót kezdtem el. Nagyobb méretű amanot nem sikerült még szerezni. Diana Walstad könyvében utána olvastam, mely növények jöhetnek szóba, így került bele Pistia stratiotes, Ceratophyllum demersum és Acorus pusillus. Meglátjuk mi lesz.

IMG_5360.jpeg
 
Blackoutnak vége. Sajna nem pusztult ki. Bio-exit green és carbo kombót kezdtem el. Nagyobb méretű amanot nem sikerült még szerezni. Diana Walstad könyvében utána olvastam, mely növények jöhetnek szóba, így került bele Pistia stratiotes, Ceratophyllum demersum és Acorus pusillus. Meglátjuk mi lesz.
Nálam a Pistia kevésnek bizonyult, pedig annyi volt, hogy felért egy BO-val.
Lógass be mellé Photost (Pistike, szobai futóka, neveken is fut). A Summerban lenullázta az algaállományt. (Sőt, ami átnyúlt a Kristály fölé, az abban még gyökeret is vert. :ROFLMAO:)
IMG_2120.JPG
 
Nálam a Pistia kevésnek bizonyult, pedig annyi volt, hogy felért egy BO-val.
Lógass be mellé Photost (Pistike, szobai futóka, neveken is fut). A Summerban lenullázta az algaállományt. (Sőt, ami átnyúlt a Kristály fölé, az abban még gyökeret is vert. :ROFLMAO:)
View attachment 178921
Pontosan milyen algákkal végzett a szobai futóka?
Te mindig szuper megoldásokat adsz. Ecsetre nincs valami tutti ötleted?
 
Ecsetre én tudok neked mondani bevált receptet. Durván tömény mennyiségű carbo. Múltkor az irodai pulton levőbe kicsit túladagoltam, két napig ködös volt a víz, de az összes ecset kipusztult.
Köszönöm, azt én is szoktam használni és javasolni másoknak is. A baj az, hogy állandóan visszatér. Tehát a végső megoldást kellene megtalálnom, de sajnos nem tudom. :(
Gyerekkoromban, csapvizes akváriumaimban, soha, semmilyen alga nem volt a síma zöld algán kívül. Amióta tápozok, vegyszerezek, CO2-zök, mindent csinálok, azóta minden alga megfordult a vizemben. A legtöbbször nem tudtam mitől jöttek elő, és mitől túntek el. Az ecset az egyetlen, amivel nem tudok mit kezdeni. Sokan mondták, hogy a SiO2 miatt van. Marhaság. 8-ról levittem 0,4-re. Semmi változás.
 
Köszönöm, azt én is szoktam használni és javasolni másoknak is. A baj az, hogy állandóan visszatér. Tehát a végső megoldást kellene megtalálnom, de sajnos nem tudom. :(
Gyerekkoromban, csapvizes akváriumaimban, soha, semmilyen alga nem volt a síma zöld algán kívül. Amióta tápozok, vegyszerezek, CO2-zök, mindent csinálok, azóta minden alga megfordult a vizemben. A legtöbbször nem tudtam mitől jöttek elő, és mitől túntek el. Az ecset az egyetlen, amivel nem tudok mit kezdeni. Sokan mondták, hogy a SiO2 miatt van. Marhaság. 8-ról levittem 0,4-re. Semmi változás.
Szerintem vas miatt van.
 
Pontosan milyen algákkal végzett a szobai futóka?
Te mindig szuper megoldásokat adsz. Ecsetre nincs valami tutti ötleted?
Mindenféle volt az akvában, gondolom egy kapott növénnyel került be.
A TP-n 500,- froncsiért akkora pistiákat kaptam, hogy az útilapu pironkodhatott volna. Attől csak kopott az alga, de nem tűnt el. Akkor vetettem be a Photost. Az betett nekik.
 
A napi dupla adag (6ml) carbo, green exit és csökkentett táp kombója meghozta az eredményt. Cladophora algák szemlátomást visszahúzódtak. Teljesen nem tűntek el, de ez már vállalható és nincs gyomorgörcsöm, ha ránézek. Úszó növények a tápanyaghiánytól és a carbótól ramaty állapotban vannak, de valamit valamiért.

IMG_5380.jpeg
 
Lőttem egy fotót két napja és nem volt időm feltenni. Vasárnap megnyírtam a bal oldali bolbitist. Nagyon. Kezdett igen elkanászodni. A CO2 szettet leszereltem. Nemsokára (ha lesz rá időm) felteszem palackostul az eladós topicomba. Tulajdonképpen nincs rá szükségem, mert van elég CO2 szettem ezen kívül is.

IMG_5430.jpeg
 
Back
Oldal tetejére