• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Engaged - 90p

Nagy változás nincs. 4 nap híján egy éves.
CO2 még mindig pöfög, legutóbb januárban volt 5kg palack újratöltve, vajon meddig bírja még?
Heti nagyobb vízcserék (2/3), alaposabb mulmozás, jóideje az ellenszere nálam az ecsetesedésnek.
MC egy része már felpúposodott, itt-ott elvált a talajtól is mulmozás közben.
A nyírásra nehezen találok időt. 3-4 hetente este levágom a rotalákat, másnap kora reggel vízcsere közben ritkán az MC-t.

Még az induláskor került bele Hottonia palustris, csodák csodájára túlélt a rotalák erdejében egy szál, most ő neki biztosítok kis plusz helyet, már 3 tő növöget, még nem nőtt a rotalák fölé, de majd szép lesz, ha egyszer eljut oda.

A víz fölé nőtt tripartita mini, zöld dombocskaként ékeskedett sokáig, aztán egyszer csak megszűnt létezni, megpróbálok más növényt ránöveszteni.
100B3A62-86EA-4E93-A9BC-DEFE6D9C061A.jpeg

Megnőtt:

Ráesett az olló:

Eltelt egy hét:
 
Nagy változás nincs. 4 nap híján egy éves.
CO2 még mindig pöfög, legutóbb januárban volt 5kg palack újratöltve, vajon meddig bírja még?
Heti nagyobb vízcserék (2/3), alaposabb mulmozás, jóideje az ellenszere nálam az ecsetesedésnek.
MC egy része már felpúposodott, itt-ott elvált a talajtól is mulmozás közben.
A nyírásra nehezen találok időt. 3-4 hetente este levágom a rotalákat, másnap kora reggel vízcsere közben ritkán az MC-t.

Még az induláskor került bele Hottonia palustris, csodák csodájára túlélt a rotalák erdejében egy szál, most ő neki biztosítok kis plusz helyet, már 3 tő növöget, még nem nőtt a rotalák fölé, de majd szép lesz, ha egyszer eljut oda.

A víz fölé nőtt tripartita mini, zöld dombocskaként ékeskedett sokáig, aztán egyszer csak megszűnt létezni, megpróbálok más növényt ránöveszteni.
View attachment 177269

Megnőtt:

Ráesett az olló:

Eltelt egy hét:
Ha mindennek a felét letépted volna a fákról és miután tőből kivágsz mindent hátulról és csak a felét ülteted vissza sokkal nyugisabb hetek elé néztél volna.
 
Szerintetek, milyen hallal lenne érdemes bővíteni a csapatot?
6 Cory, 5 Oto, 3 Sziámi algaevő, 9 kifejlett Petitella Bleheri mellé akár 20-25 kisebb termetűre gondoltam.

Szerintetek milyen hallal tudnának békésen együttélni? A nagyobbak; sziámi algaevő vagy vörösorrúak veszélyt jelentenének a növendék halakra? ( Nem lenne szívem túladni rajtuk)

Sundanio Axelrodi, Zöld (hamis) neon, Galaxy Danio? Ki az aki jól belakná az akváriumot?

@ZaCK Esetleg van olyan, ami nagykernél előfordul, izgalmas lehetne számomra?
Gyönyörű, mint egy gyűrűs bohóccsuka vagy kalàszhal de van esély nyitott akváriumban tartani?
 
6 Cory, 5 Oto, 3 Sziámi algaevő, 9 kifejlett Petitella Bleheri mellé akár 20-25 kisebb termetűre gondoltam.

Szerintetek milyen hallal tudnának békésen együttélni? A nagyobbak; sziámi algaevő vagy vörösorrúak veszélyt jelentenének a növendék halakra? ( Nem lenne szívem túladni rajtuk)

Sundanio Axelrodi, Zöld (hamis) neon, Galaxy Danio? Ki az aki jól belakná az akváriumot?

@ZaCK Esetleg van olyan, ami nagykernél előfordul, izgalmas lehetne számomra?
Gyönyörű, mint egy gyűrűs bohóccsuka vagy kalàszhal de van esély nyitott akváriumban tartani?
A vörösorrúék max. önmagunkra veszélyesek. 20-25 Galaxy jól ellene. Ha veszprémi lennél, már ajánlottam volna az enyémekből. Neon razbóra erősen kérdéses, hogy mennyire lenne bátor a jóval nagyobb testű bleheri mellett. Zöld neon szerintem elmegy. Ugrálás szempontjából a bleheri a leginkább érintett ezekből. 🙂
 
A vörösorrúék max. önmagunkra veszélyesek. 20-25 Galaxy jól ellene. Ha veszprémi lennél, már ajánlottam volna az enyémekből. Neon razbóra erősen kérdéses, hogy mennyire lenne bátor a jóval nagyobb testű bleheri mellett. Zöld neon szerintem elmegy. Ugrálás szempontjából a bleheri a leginkább érintett ezekből. 🙂
Köszi! Megnyugtató, hogy max az artemiara veszélyesek vörösorrúék 😉
250-es projekted, hogy áll, tervezed idén indítani?
 
Köszi! Megnyugtató, hogy max az artemiara veszélyesek vörösorrúék 😉
250-es projekted, hogy áll, tervezed idén indítani?
Passz. Örülök, hogy a napelemek már a tetőn vannak. A nappali még ne kelt fel romjaiból. Látom az alagút végén a fényt, remélem nem a vonat az... 🤣
Egyébként összedobtam egy 30-as kockát az asszony rendelésére, de az csak afféle ujjgyakorlat egy 250litereshez.
 
Passz. Örülök, hogy a napelemek már a tetőn vannak. A nappali még ne kelt fel romjaiból. Látom az alagút végén a fényt, remélem nem a vonat az... 🤣
Egyébként összedobtam egy 30-as kockát az asszony rendelésére, de az csak afféle ujjgyakorlat egy 250litereshez.
Gratula a napelemhez! Ha lenne már épkézláb megoldás kis energiakozossegre, társasházunkban lehet mi is előrébb járnánk😔

Kis 30-ast Te már szembekötve összedobnál. Ez már Ada talajos volt, vagy miben "gyakorlás"?
 
Kis 30-ast Te már szembekötve összedobnál. Ez már Ada talajos volt, vagy miben "gyakorlás"?
Méretben. ADA aktív talaj, de használt. Nem akartam szívatni magam a foszfát nyeléssel, elvégre hetente 1 alkalommal látom a párom munkahelyén, vízcserekor. Az is nagy szó, ha ad neki növénytápot naponta. És persze nagyon odavannak érte az iskolások. A feleségem osztálya szeretne saját üveget, ne csak a tanáriban lehessen nézegetni... 🙂
 
6 Cory, 5 Oto, 3 Sziámi algaevő, 9 kifejlett Petitella Bleheri mellé akár 20-25 kisebb termetűre gondoltam.

Szerintetek milyen hallal tudnának békésen együttélni? A nagyobbak; sziámi algaevő vagy vörösorrúak veszélyt jelentenének a növendék halakra? ( Nem lenne szívem túladni rajtuk)

Sundanio Axelrodi, Zöld (hamis) neon, Galaxy Danio? Ki az aki jól belakná az akváriumot?

@ZaCK Esetleg van olyan, ami nagykernél előfordul, izgalmas lehetne számomra?
Gyönyörű, mint egy gyűrűs bohóccsuka vagy kalàszhal de van esély nyitott akváriumban tartani?
Csavarnék egyet a kérdésen..inkább mond,hogy mit szeretnél és megnézem, be lehet e szerezni. ;)
 
Szia!

Galaxy, Ruby Tetra, Hamis Neon, Zöld sávos Razbóra nekem mind volt/van és ezek csapatban mind bátran úszkálnak.
De pl. Hamis Neonokat "húzó hal"-ként alkalmazva az Amandák sem voltak már annyira gyávák. És ezek mind gyönyörű halak, csak fontos a minnél nagyobb csapat. ;)
 
Olvasgatok, olvasgatok...
Jé, Ő is milyen gyönyörű:
Tucanoichthys tucano
Látott már valaki ilyet?
View attachment 177806
Igen, az Interaquaristik német shopban :D 10 EUR, nem semmi.

A legcsodálatosabb minihal, amit eddig láttam a Rasbora rubrodorsalis. Évek óta próbálom beszerezni, sikertelenül természetesen. Pedig volt már elérhető idehaza is valaha...

 
Back
Oldal tetejére