• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lusti

Kipucoltam pénteken. Megjelent az a hosszú erősebb szálú zöld alga. Kiszedtem a nagy részét, meg adtam egy kis carbo-t is. Eddig nem volt. kritikus. Összesen talán 30 szál lehetett. Viszont majd megőrültem amikor megláttam egy szál mohát. Kritikusan ügyeltem rá, hogy ne kerüljön be.
IMG_5172.jpeg
A valóságban sokkal élesebb, a feleségemről rám háramlott régi telefonjával valahogy nem az igazi a fotózás (nem mintha eddig olyan baromi jól ment volna…).
Eddig ezt az üveget szereti a család a legjobban. Persze vízcsere előtt volt már nagy csodálkozás, hogy mi ez a sok úszónövény-gyökér (képen már a 80%-a le van szedve). Halak szeretik. Nagy bújócskázás van.
 
Volt ma egy vízcsere. Rengeteg úszót szedtem le. Az akvárium nem alga mentes, de még a tűrhető kategória.
IMG_5208.jpeg
Viszont a következő képen egyértelműen látszik, hogy mi sokkal nagyobb baj.
IMG_5207.jpeg
Anubiasok szerintem durva vashiányban szenvednek. @evavigh neked mi a véleményed? Aquaartos micrót normális dózisban adom, kicsit talán többet is. Ha ez tényleg vashiány és növelnem kell a micrót, szinte garantált az algabumm… :rolleyes:
 
Volt ma egy vízcsere. Rengeteg úszót szedtem le. Az akvárium nem alga mentes, de még a tűrhető kategória.
View attachment 177291
Viszont a következő képen egyértelműen látszik, hogy mi sokkal nagyobb baj.
View attachment 177292
Anubiasok szerintem durva vashiányban szenvednek. @evavigh neked mi a véleményed? Aquaartos micrót normális dózisban adom, kicsit talán többet is. Ha ez tényleg vashiány és növelnem kell a micrót, szinte garantált az algabumm… :rolleyes:
... és ha csak a vasat növelnéd?
(Feltéve, hogy tényleg vashiány van. Nem értek hozzá.)
 
... és ha csak a vasat növelnéd?
(Feltéve, hogy tényleg vashiány van. Nem értek hozzá.)
Én is úgy vagyok, hogy több szem többet lát. Addig nem csinàlok semmit amíg nincs megerősítés. Kapkodni nem akarok, mert nincs miért. Ami alga van benne az vállalható és a növények sem haldokolnak egyenlőre.
 
Én is úgy vagyok, hogy több szem többet lát. Addig nem csinàlok semmit amíg nincs megerősítés. Kapkodni nem akarok, mert nincs miért. Ami alga van benne az vállalható és a növények sem haldokolnak egyenlőre.
Nem magas a foszfát? Az fékezheti a vasat is. Illetve a 6,5-nél magasabb ph sem kedvez a vas bomlékonyságának.
 
Ma nagy takarítást csináltam. Szűrőt is kitisztítottam és pincéből felhoztam az eden501-es aljzattisztítót is. Fantasztikus egy szerkezet. Egy perc összerakni és 10 perc alatt a 80%-a kész is volt. Azért kellett abbahagyni mert “megtelt”. A perlonvattán már nem ment át a sok trutyin a víz. Szóval nem volt véletlen ez a nagy algásodás. :ROFLMAO: Azt hiszem sűrűbben kell felhozni. Főleg hogy nincs ráhatásom, hogy mennyit esznek a halak ovi után. Amikor itthon vagyok tényleg csak egy münyürnyit kapnak, csak hát későn érek haza.

Messziről azért nem csúnya. Nekem legalábbis. Olyan kis lusta üveg. :p

IMG_5255.jpeg
 
Utoljára módosított:
Teljesen kezelhetetlen a cladophora. Tegnap amennyit tudtam kiszedtem. Levettem az összes úszónövényt és elkezdtem a blackoutot. Előzetesen pedig beleöntöttem egy jó adag carbót. Ha nem sikerül kiírtani ez az akvárium és a szűrő is cserélve lesz. Vagy a másik opció, hogy ebből az üvegből is florárium lesz. Ezt viszont nagyon de nagyon nem szeretném. Az egész család szereti a nappaliban az akváriumot. :cry: Nagyon el vagyok keseredve. Bármilyen algával kibékülök, még a békalencse is elmegy, de ezzel nem tudok mit kezdeni.
 
Teljesen kezelhetetlen a cladophora. Tegnap amennyit tudtam kiszedtem. Levettem az összes úszónövényt és elkezdtem a blackoutot. Előzetesen pedig beleöntöttem egy jó adag carbót. Ha nem sikerül kiírtani ez az akvárium és a szűrő is cserélve lesz. Vagy a másik opció, hogy ebből az üvegből is florárium lesz. Ezt viszont nagyon de nagyon nem szeretném. Az egész család szereti a nappaliban az akváriumot. :cry: Nagyon el vagyok keseredve. Bármilyen algával kibékülök, még a békalencse is elmegy, de ezzel nem tudok mit kezdeni.
🤞🤞🤞🤞🤞
 
Teljesen kezelhetetlen a cladophora. Tegnap amennyit tudtam kiszedtem. Levettem az összes úszónövényt és elkezdtem a blackoutot. Előzetesen pedig beleöntöttem egy jó adag carbót. Ha nem sikerül kiírtani ez az akvárium és a szűrő is cserélve lesz. Vagy a másik opció, hogy ebből az üvegből is florárium lesz. Ezt viszont nagyon de nagyon nem szeretném. Az egész család szereti a nappaliban az akváriumot. :cry: Nagyon el vagyok keseredve. Bármilyen algával kibékülök, még a békalencse is elmegy, de ezzel nem tudok mit kezdeni.
Nekem az tetszik a legjobban az akvarisztikában (is), ha valami problémát találok, és azt sikerül megoldani. Csupán a kristálytiszta vízben úszkáló halak nézése, hát... mit mondjak? Unalmas. Kell valami kihívás!

Ahogy nézem, ebben az üvegben nem az a kérdés, hogy milyen alga van, hanem az, hogy milyen nincs? Az algakalauzban felsoroltak közül, elég sokat látok benne. Jellemzően zöldeket. Kivéve persze az ecsetet, mert az szép barna-fekete, ahogy kell... ;)
A vízparaméter mérések mit mutatnak? NO3? PO4? Fe? SiO2? Kh? Gh?
Azok a fekete rudacskák micsodák a talajra szórva?
A vízparaméterek mérése és beállítása után, első körben a megvilágítás idejét csökkenteném, második körben az erősségét. Ha már most is csak 4-5 órát világítasz, és eleve sötét helyen van, akkor bocs. Esetleg Amano-k vagy kölcsön kért fonal algázó? (Mondjuk, a sügér mellé nem biztos, hogy jó ötlet az Amano.) Az Oto-k aranyosak, de nem sokat érnek.
Az újra indított (megszüntetett) akváriumból nem sokat lehet tanulni. Egy ilyen akváriumot visszahozni... az az igazi sikerélmény!
 
Nekem az tetszik a legjobban az akvarisztikában (is), ha valami problémát találok, és azt sikerül megoldani. Csupán a kristálytiszta vízben úszkáló halak nézése, hát... mit mondjak? Unalmas. Kell valami kihívás!

Ahogy nézem, ebben az üvegben nem az a kérdés, hogy milyen alga van, hanem az, hogy milyen nincs? Az algakalauzban felsoroltak közül, elég sokat látok benne. Jellemzően zöldeket. Kivéve persze az ecsetet, mert az szép barna-fekete, ahogy kell... ;)
A vízparaméter mérések mit mutatnak? NO3? PO4? Fe? SiO2? Kh? Gh?
Azok a fekete rudacskák micsodák a talajra szórva?
A vízparaméterek mérése és beállítása után, első körben a megvilágítás idejét csökkenteném, második körben az erősségét. Ha már most is csak 4-5 órát világítasz, és eleve sötét helyen van, akkor bocs. Esetleg Amano-k vagy kölcsön kért fonal algázó? (Mondjuk, a sügér mellé nem biztos, hogy jó ötlet az Amano.) Az Oto-k aranyosak, de nem sokat érnek.
Az újra indított (megszüntetett) akváriumból nem sokat lehet tanulni. Egy ilyen akváriumot visszahozni... az az igazi sikerélmény!
Ezt sajna nem lehet kiírtani. Ez átmenet az alga és a növények között. Semmi nem eszi, és az igényei tökéletesen megfelelnek a növények igényeinek. Növények nem tudják túlnőni. Amit meg fogok még próbálni, hogy valamiféle olyan növényt teszek bele, ami tudottan allelopatikus tulajdonságokkal rendelkezik.
 
Back
Oldal tetejére