• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Down by the Riveside

Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Andris már csak azt akartam megkérdezni, hogy az emers iwagumi topikban...... ;)

Köszi az összefoglalót :thumbup:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Én is akkor itt teszem fel a kérdésem:

Andriiiiiis, a DC-t hova érdemes rakni a wabiban? nem akarok fals adatot mérni! :mrgreen: :D
Gondoltam egyébként CO2 adagolással kapcsolatban, hogy a kezdeti üvegbúrás fóliasátras időszakban, a palackból megtöltök egy zacskót gázzal, utána beteszem az üveg alá, és gyorsan kiengedem. Szerinted ez működhet?
valami hasonló módszerrel:
:mrgreen: :lol:
ui: ne haragudj, hogy feltartalak a kérdéseimmel, de úgy gondolom, hogy fontos ezeket is tisztázni! Ha szeretnéd, privátban is elküldhetem őket! :lolno: :lolno:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

attibva said:
Én is akkor itt teszem fel a kérdésem:

Andriiiiiis, a DC-t hova érdemes rakni a wabiban? nem akarok fals adatot mérni! :mrgreen: :D
Gondoltam egyébként CO2 adagolással kapcsolatban, hogy a kezdeti üvegbúrás fóliasátras időszakban, a palackból megtöltök egy zacskót gázzal, utána beteszem az üveg alá, és gyorsan kiengedem. Szerinted ez működhet?
valami hasonló módszerrel:
:mrgreen: :lol:
ui: ne haragudj, hogy feltartalak a kérdéseimmel, de úgy gondolom, hogy fontos ezeket is tisztázni! Ha szeretnéd, privátban is elküldhetem őket! :lolno: :lolno:

NEEEEEE! :lol:
 
Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Most olvasom, hogy ezt te írtad Atti... :) Jó kis áprilisi tréfa. Ettől függetlenül nem teljesen "zöldség". Modern üvegházi kertészetekben van CO2 adagolás is;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Attibva ez tetszett! :D

Nigro, nem is tudtam, érdekes. Mondjuk wabikba továbbra is teljesen felesleges időpazarlásnak tartom márcsak azért is mert a Wabi célja egy nyitott növényes üvegedény létrehozása, amibe ha CO2-t adagolsz hamar kijön a tetején mint egy láthatatlan csobogó és szétfonyik a padlón a nyuszi vagy tengerimalac nagy örömére :D
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Gyerekek ez a harmadik topic amin hangosan röhögök. :lol: :mrgreen: Álljatok már le. :D

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy meg lehetne-e fordítani a submers-emers részt? Tehát én felülre szeretném a vizet tenni alulra pedig az emers növényeket. Ilyenkor a szűrést is fordítsam meg vagy elég ha a szűrőanyagokat fordítva rakom bele? :twisted:
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

A Palu szinte hajszál pontzosan 3 hónapos

Elneveztem "Down by the Riveside"-nak. Ez egy nagyon régi Dixiland sláger címe vagy szövegének egy része, már nem emlékszem...

Minden szupi. Az "élő szikla" nagyon bejön. :D A Brasiliensist elnyomja a HC akármit csinálok, de azért így sem rossz szetintem :) Az submersed UG miatt van egy kevéske haj algám. Vonzza a kis szerencsétlen. Amúgy a köveken néhol felbukkanó szakálltól, eltekintve nincs algám.


"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr


Emersed közeliek:


"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr


Submersed közeliek (bocsi a kontrasztos képekért):


"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr

"Down By the Riverside" by András Tündik, on Flickr
 
Re: Félig Emers, Félig Submers, Kvázi Paludárium

Szia Andris!

Gyönyörű lett!

Mindenféleképpen nevezz vele az AGA-ra paludárium kategóriában!

Tuti dobogós hely!

A.ttila
 
Újat én sem tudok mondani. Még mindig király és egyedi :clap:
Nekem egy másik Riverside szám jutott eszembe :mrgreen:
 
Most már lassan tényleg szemügyre kéne vegyem élőben is,mert képről nagyon pöpec,illetve régen láttam! :D
Eléggé faja..nagyon komoly az Utricularia,ahogy a kövek környékén viselkedik! :thumbup:
 
Köszike a kommenteket srácok. Megmondom őszintén, hogy Wabi Kusák ide vagy oda, erre a munkámra vagyok igazán büszke. Nagyon régen szerettem volna működő paludáriumot és most azt hiszem sikerült. :oops:
 
Szia!

Nagyon tetszik ez a paludárium,sőt gyönyörű,nekem akvaterráriumom van egy pézsmatekivel és oda keresek növényeket amivel bővíthetném...
Szerinted a Cypherus megmaradna egy akvaterráriumban amiben 25fok van és magas páratartalom,a "földje" folyamatosan nedves lenne,de egy cm-re nem lenne a vízben a növénynek és a világítás sem túl erős...

Köszönöm előre a válaszod!

Üdv: Norman
 
Szia, hát a bőséges fényt úgy tudom szereti a Cypherus a többi amit meg leírtál az pedig nagyjából olyan környazet mint ami nálam van úghogy szerintem menni fog, próbáld meg.
 
schruz said:
Szia, hát a bőséges fényt úgy tudom szereti a Cypherus a többi amit meg leírtál az pedig nagyjából olyan környazet mint ami nálam van úghogy szerintem menni fog, próbáld meg.

Értem,köszönöm a válaszod, a fénynél lehet elvérzik,de egy próbát megér!Köszönöm még egyszer!
 
Na helló mindenkinek!

Bocsi hogy mostanában eltűntem, egy ideíg még ritkán is fogok postolni. A negatív ok az időhiányra az egyetem aminek szerencsére júniusban vége, a pozitív ok pedig hogy alakulóban van egy új zenekarom és annak a szervezésével töltök egy csomó időt (én vagyok a dalszerző/szövegíró szal leköt :D ). De ennek persze nagyon örülök mivel a zenélés életem elsődleges foglalatossága, de az akvakertészet természetesen szorosan ott van a második helyen ;)

Aki képeket vár az most csalódni fog mert nem lesznek :( Viszont sokkal jobbat mondok :) A TerraPlaza Giganteá-ra elviszem majdnem az összes növényes dolgomat, beleértve a Paludáriumot is. Szóval tehát képek helyett akit érdekel élőben is megnézheti a wabikat, terrát és palut a Green Aqua standján. Lesz egy új wabi is ami csak vízzel készült, aljzat nélkül. Tökéletesen működik így is a dolog, nem hiába csinálja így az ADA is ;)

Mindenkit várok én és a GA szeretettel június 2 és 3-án! Élőben szívesen válaszolok bármilyen kérdésre is majd, olyanra is amire már leírtam itt a választ valahol, úgyhogy kérdezzetek bátran!a
 
Valóban tényleg durva a cucc!Lassan már annyira sok lesz az aláírásod,ha így haladsz,hogy egy egész hozzászólást fog kitenni! :D :lol:
 
Azok üveg cuccok?:)
A képhez lehet még jobban is illik ilyen koszosan:)
Na persze csak viccelek, nekem tetszik.
 
Back
Oldal tetejére