• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Engaged - 90p

Igen, az Interaquaristik német shopban :D 10 EUR, nem semmi.

A legcsodálatosabb minihal, amit eddig láttam a Rasbora rubrodorsalis. Évek óta próbálom beszerezni, sikertelenül természetesen. Pedig volt már elérhető idehaza is valaha...

Gyönyörűen rajzanak együtt☺️ felsőbb réteget is belakják.
Ilyen apró élénkséget hiányolok itthon
 
Hát még én :) De neked miért nem jók a vörösorrúak? Ők is nagyon szépen úsznak együtt.

Anno - talán 2018 tájékán - Laci felajánlotta, hogy a maradék 6-8 halát nekem adja, de visszautasítottam, mert kicsi volt a létszám és nem tudtam volna bővíteni a csapatot.
Később @Keinrath Adrian is nagyon kedves volt, ő a németországi fuvart ajánlotta fel (hazalátogatásával összehangolva természetesen). De mivel messze lakik a shoptól, neki is rendelnie kellett volna, majd ezután gondoskodni róla, hogy a 10 órás hazautat épségben átvészeljék, egyszerűen tiszteletlenségnek éreztem volna élni a lehetőséggel, miközben 60 euró körül Mo-ra is kiszállítanak.
Ha valaki innen szeretne állatot, írjon rám, nagyobb értékű rendelésnél, többfelé elosztva szerintem már vállalható a 60 euró is.

A Breviborák úsznak még gyönyörűen együtt, velük is volt dolgom 6-7 éve. Kiugráltak. Akkoriban ritkaság volt, szintén nem tudtam pótolni a létszámot - már onnan sem, ahonnan az alapcsapatot hoztam. Most, pár éve ismét elérhetők, de van belőlük kétféle méret és jellemzően csak a nagyobbakat árulják mindenütt. Ha sikerülne is beszerezni a kisebb verziót (Emerald Eye Rasbora) sem biztos hogy újra választanám őket az ugrálósságuk miatt. Bár állítólag úszónövények mellett nem ugrálnak ki...
 
Utoljára módosított:
Hát még én :) De neked miért nem jók a vörösorrúak? Ők is nagyon szépen úsznak együtt.

Anno - talán 2018 tájékán - Laci felajánlotta, hogy a maradék 6-8 halát nekem adja, de visszautasítottam, mert kicsi volt a létszám és nem tudtam volna bővíteni a csapatot.
Később @Keinrath Adrian is nagyon kedves volt, ő a németországi fuvart ajánlotta fel (hazalátogatásával összehangolva természetesen). De mivel messze lakik a shoptól, neki is rendelnie kellett volna, majd ezután gondoskodni róla, hogy a 10 órás hazautat épségben átvészeljék, egyszerűen tiszteletlenségnek éreztem volna élni a lehetőséggel, miközben 60 euró körül Mo-ra is kiszállítanak.
Ha valaki innen szeretne állatot, írjon rám, nagyobb értékű rendelésnél, többfelé elosztva szerintem már vállalható a 60 euró is.

A Breviborák úsznak még gyönyörűen együtt, velük is volt dolgom 6-7 éve. Kiugráltak. Akkoriban ritkaság volt, szintén nem tudtam pótolni a létszámot - már onnan sem, ahonnan az alapcsapatot hoztam. Most, pár éve ismét elérhetők, de van belőlük kétféle méret és jellemzően csak a nagyobbakat árulják mindenütt. Ha sikerülne is beszerezni a kisebb verziót, nem biztos hogy újra választanám őket az ugrálósságuk miatt. Bár állítólag úszónövények mellett nem ugrálnak ki...
Ó, egyébként a vörösorrúak nagyon szép élénk színűre cseperedtek :love:. Amióta nagyobb mennyiségű fluitans lebeg a jobb felső sarokban, ha meg is ijjednek, jobbra húzódnak (bal oldalt vannak a gyerekszobák) és nem ugranak ki este.
A sok növény miatt is csak a front, és alsó-közép részét lakják be az akváriumnak, időnként megindulnak, szépen úsznak együtt, többnyire azért árral szemben békésen el vannak.
Igazából valami hosszabb, nagyobb akváriumban, nagyobb csapatban jobban éreznék magukat, ezért is nem bővíteném/pótolnám vissza már a csapatukat.

Inkább kipróbálnék valami mást melléjük, apróbb méretű, nagyobb csapatot. Egyelőre túl sok féle tetszik és csak egy akvárium van :D
Ritka és nehezen beszerezhető, hosszú utazás után stresszelt halak... azt én sajnos nem merném bevállalni...

Te már rég nem naplózol... most milyen akváriumaid, halaid vannak? 90p-d megvan még?
 
Te már rég nem naplózol... most milyen akváriumaid, halaid vannak? 90p-d megvan még?
Be kellett látnom, hogy nem az én műfajom a naplózás.
Három akvám van, 90x45x45, 60x36x30 és 30x30x30. Általában egy vagy kettő megy egyszerre, sokszor el is hanyagolom őket, ezért nem is mindig válallható az állapotuk. A 60-as most épp ilyen :D A 90-es nem megy most. A kicsi egy évesen most épp vállalható nagyjából, de neki is jól áll a távolság.
 

Attachments

  • 1694702578663b.jpg
    1694702578663b.jpg
    104.8 KB · Megtekintések: 67
@Jopet ZGabor naplóját kell olvasnom, hogy megválaszolásra kerüljön az akváriumaidat érintő kérdés? Egy kicsit olyan Galaxis Útikalauz alagsor élményem van.. :p

@ZGabor A Breviborákat én is csodáltam anno. Szépek, és nagyon jól mozognak együtt. De szerintem ők is nagyok lesznek, ha a gyémánt neonok sem férnek bele. Közben Jopet vodeojáról eszembe jutott, hogy nekem is van saját vidim az Uropthalmoidesek mozgásáról... ;)
 
@Jopet ZGabor naplóját kell olvasnom, hogy megválaszolásra kerüljön az akváriumaidat érintő kérdés? Egy kicsit olyan Galaxis Útikalauz alagsor élményem van.. :p

@ZGabor A Breviborákat én is csodáltam anno. Szépek, és nagyon jól mozognak együtt. De szerintem ők is nagyok lesznek, ha a gyémánt neonok sem férnek bele. Közben Jopet vodeojáról eszembe jutott, hogy nekem is van saját vidim az Uropthalmoidesek mozgásáról... ;)
Szuper videó, köszönöm!

Csak az elérhető leírások alapján gondolom nagynak (4,5cm) a gyémánt neont, könnyen lehet nálam se nőne meg akkorára. :unsure:
Amolyan Oto méretű, 3 cm-re cseperedőt fogok választani.

Egyelőre gyomlálom az akváriumot, újra látszik a hardszkép, kikerült egy nagy tál microsorum ismét, kell majd hely az új lakóknak :D
 
Gabi, láttad nálam a két éves gyémánt neonokat, mikor voltak azok akkorák? 3 cm maximum, a nagyok, de inkább kettő és fél
 
Végül zöld neonra esett a választás, 26 volt GA-ban összesen, hazajöttek velem.
Még fura egy csapat bölcsis meg a nagyok együtt. Hosszabb távon lehet a nagyoknak nagyobb medencében lenne jobb helye.

4 Cory Julii is érkezett a meglévőkhöz, így már 9-en jobban el lesznek. Etetni kihívás őket, a nekik szánt süllyedő eledelre lecsapnak az Amanok.

Már látszik itt ott újra a hardscape, a növény tépkedéssel alaposan fel lett keverve a mulm. Pici ecset újra előbukkant.

Lehet ideje lenne rávenni magam szűrő tisztításra, legutóbb decemberben vagy februárban volt perlon cserélve.

 
Szerintem csak bele a reaktorba 🤔. Mennyit kellene bírnia? Előzőt 5 hónap alatt fogyasztottam el, most lassabban pötyögve 10 hó alatt.
nekem 2kg.-os van mert az fér a szekrénybe, de 160l.-re általában 6hónap, most januárban kötöttem rá az újat, de még pötyög... mutató szerint még kb. két hét mire kifogyok, tehát a 10. hónapnál járok.
 
Megsínylette az elmúlt másfél hónapot az akvárium.
MC elöl felszakadt, rotalabol tépkedtem gyökerestül már ez mem ígért sok jót. Azután az Ünnepek alatt 2 hétig alig kapott tápot. Közben sziami algaevők is kirepültek, és egy gyengélkedő hal is elpusztult 🙄

Zöldpont helyett szálas alga az üvegen, fonalas lett a tripartita, sok kis ecset pamacs nőtt a microsorumra és a fára, igaz mostanra őszülnek, csak hát nincs nagyon aki lelegelje.

Öröm az ürömben; ma végre kapott egy alaposabb metszést, hátul is, hogy körbeérjen az áramlat ismét.
5 evés kislányom (most először) jött pacsálni. Miután meggyőződött róla hogy tényleg nem harapnak a halak, sokat segített, kiválogatta a szebb sztemeket, hálózta a nyesedéket, pucolta az üveget.

Még gondolkodom, hogy legyen-e újra egy Sziámi algaevő csapat, plusz Amano fronton bővíteni vagy másfajta garnélát beszerezni...🤔
9994F865-A6AD-41CD-9D25-ADDFD116F2EF.jpeg
 
Back
Oldal tetejére