• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek egy 160*40*40 -es (160 literes)
Ezzel a mérettel nekem 256 liter jön ki :). Juwel SB121 koppintást csináltam 240 literes akvárium alá, ott 4 darab függőleges lap 18-asból volt. Mivel az ADA-nál hasonló sújt kell viselnie 3 lapnak(243liter), így inkább 25-ösből csináltam. GA-ban az ehhez való bútorok 18-as lapból vannak, de nekem nem tűnik túl masszívnak, nem nagy a különbség árban ha a függőleges, alsó-felső lapok vastagabbak, így szerintem nem érdemes kockáztatni, az ajtóknál nekem buktatók a kivetőpántok miatt, emiatt az enyém közézáródós ajtókkal készült, bár ahogy a napokban megtudtam már van olyan ráütődős kivetőpánt ami jó a 25-ös laphoz is, csak elég drága.
 
Ezzel a mérettel nekem 256 liter jön ki :). Juwel SB121 koppintást csináltam 240 literes akvárium alá, ott 4 darab függőleges lap 18-asból volt. Mivel az ADA-nál hasonló sújt kell viselnie 3 lapnak(243liter), így inkább 25-ösből csináltam. GA-ban az ehhez való bútorok 18-as lapból vannak, de nekem nem tűnik túl masszívnak, nem nagy a különbség árban ha a függőleges, alsó-felső lapok vastagabbak, így szerintem nem érdemes kockáztatni, az ajtóknál nekem buktatók a kivetőpántok miatt, emiatt az enyém közézáródós ajtókkal készült, bár ahogy a napokban megtudtam már van olyan ráütődős kivetőpánt ami jó a 25-ös laphoz is, csak elég drága.

Igen, köszi, kicsit elírtam, 100*40*40 :) :)
 
GA-ban az ehhez való bútorok 18-as lapból vannak, de nekem nem tűnik túl masszívnak

Azt el tudom képzelni, hogy az otthoni barkácsoláshoz jóval nagyobb biztosítás kell, hogy az emberi hibákat és a szakértelem hiányát kiküszöböljük, de hidd el rengeteg bútor készült ilyen módon. Vetemedés, torzulás évek múlva sem jelentkezik. És gyakran előfordul, hogy dekor szinten 100-150kg+ is bekerül ha úgy adódik.
A bútorainkat olyan csapattal készíttetjük, akik kifejezetten nehéz terhelést elbíró szerkezeteket építenek évtizedek óta. Ami nálunk bútor előfordul az már így is túl van biztosítva. Annak idején amikor elkezdtük az első terveket az kifejezett cél volt, hogy könnyen elbírja azt is ha épp egy hatalmas dekor hegyet építünk be.

Mint ez itt pl amiben 100kg+ megkövesedett fa volt. 2db 2080-as megtömve. 2db 5kg-os palack. 2011-ben állt üzembe.
A mai napig tökéletesen üzemel.

6154414533_68fcd41d8b_b.jpgGreen Aqua IAPLC2011 rank 64 by Viktor Lantos, on Flickr
 
Viktor! @viktorlantos !
Ne vedd sértésnek, de mikor nálatok jár az ember akkor persze lenyűgözi a látvány, viszont mikor bútorgyártás előtt van az ember, akkor a nálatok lévőket is alaposan szemügyre veszi, amiken azért nem mindig állnak szépen az ajtók, ami egyet jelent azzal. hogy a bútor a súly alatt igenis megindult egy kicsit oldalra, legalábbis az eleje, mert a hátulja nem tud, tehát csavarodik. Pedig mielőtt beüzemeltek egy akváriumot előtte vízmértékkel be van állítva, és ilyenkor a lábakon állítotok, és vélhetően jól beállított ajtókkal kapjátok meg. Szerintem ha bemennél a boltba egy derékszöggel, és megnéznéd belül, elöl a bútorok alsó sarkait magad is tapasztalnád, hogy van benne egy kis hiba.
Az pedig szerintem annyira nem számít, hogy mi van a bútorban, mert a lényegi terhelés a felső lapon, illetve az azokat tartó függőleges lapokon van. Ennek az egységnek kell masszívnak lennie, hogy ne induljon meg semelyik irányba. Az én bútorom a 120x45x45-ös akvárium alá, a hátlapot és az ajtókat kivéve 25-ös lapból van. Több mint 100 darab lamello keksszel ragasztva,(tehát igencsak sűrűn) és 6 darab olyan állítható lábon ami 400 kilót bír egyenként a katalógus szerint. Az egész járólapon van, tehát még az sincs, hogy a parketta esetleg engedne, és még ez a bútor is küzd a súllyal, pedig nincs benne több 10 kilónyi kő. bevallom, hogy kicsit elb.. mert passzentos lett az ajtó, viszont ezáltal megmutatja, hogy vízcserekor igenis mozog a bútor, mert fél töltésnél könnyen kinyílik, full töltésnél meg szorul, pedig a lábak a függőleges lapok alatt vannak.
 
Ezt az ajto kerdest nem eloszor olvasom toled. Nem sok koze van a szerkezethez. Nincsenek beallitva az ajtok folyamatosan. Nem nagyon foglalkozunk vele. Szallitas utan is be kellene allitani ha mar ajtoval megy az egesz osszeszerelve es evek alatt utan kell allitani, mert a nyitogatastol ajto terhelestol (logunk rajta, turcsi hegyek, slagok) elallitodik. Lehet ki kellene raknunk egy csavarhuzot azoknak akik az ajto dolesszogetol nem latjak az erdot :) de mivel most felbosszantott a dolog, beallitjuk oket.
 
Szerintem sincs szükség vastagabb bútor lapra mert nincs az az akvárium ami élében össze tudna nyomni egy bútorlapot. Arra kell figyelni mindössze hogy, ne legyen nyegle azt pedig merevítéssel érjük el pl. a hátlap is bútor lap és nem rá hanem közé tesszük és sokat jelent elől az úgymond szemöldök ami az ajtók felett van. Az alátámasztásokat lehet sűríteni de 60cm-nél nagyobb közt nem csinálnék.
 
Sziasztok.

Bocsi,hogy "kölcsönveszem a képet amit készítettél,de nagyon tetszik.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek egy 160*40*40 -es (160 literes) akvárium alá ugyanez a kivitel, kivéve, hogy középen csak egy oszlop lenne, amivel ketté osztom a szekrényt, és simán mindenhol csak szimplán lenne a 18-as bútorlap szerintetek elbírná?

Köszi Zoli
Szia!

Nekem a 120-as középső alátámasztással, 60 cm-s térközzel bíz meghajlott, annyira, h az ajtó beszorult. Víz le, s plusz alátámasztás kellett.
Azt ne feledd, h a mai 18 mm-es lapok nem olyan masszívak, mint anno húsz éve.
 
Szerintem sincs szükség vastagabb bútor lapra mert nincs az az akvárium ami élében össze tudna nyomni egy bútorlapot. Arra kell figyelni mindössze hogy, ne legyen nyegle azt pedig merevítéssel érjük el pl. a hátlap is bútor lap és nem rá hanem közé tesszük és sokat jelent elől az úgymond szemöldök ami az ajtók felett van. Az alátámasztásokat lehet sűríteni de 60cm-nél nagyobb közt nem csinálnék.
Élére nem nyomja össze, ha van derékszögben merevítés, kihajlása sem lesz. Viszont lapjára....
 
Nem, szemöldök nem készült, mert az egész szekreter csak 64 cm magas, s 12-15 cm-s szemöldököt számolva az ajtók nagyon gnómok lettek volna.

Most lehet hülye kérdést teszek fel, de mi az a szemöldök merevítés? :)
 
Most lehet hülye kérdést teszek fel, de mi az a szemöldök merevítés? :)
Biztos valami olyasmi, mint a műszempilla. Hogy divatosan égnek álljon a szemöldökünk. :)

Viccen kívül: az ajtók feletti keskeny sáv, ami egy lapból van kivágva és élére állítva van felszerelve, így merevíti a bútort, hiszen az ajtók miatt elölről nincs egyéb tartó lap. Szokták hívni szemöldökön kívül még homloknak is.
 
ok, de nekem az az előző bútoromon (ami mondjuk csak 60*30-as volt) ami volt rajta ilyen díszléc az nem sok merevítést adott, mivel kívül volt.
 
ok, de nekem az az előző bútoromon (ami mondjuk csak 60*30-as volt) ami volt rajta ilyen díszléc az nem sok merevítést adott, mivel kívül volt.
Az a lényeg, hogy a tető lap meg tud hajlani, mert fektetve van. Ha ez a szemöldök kellően magas (10+ cm) és állítva van, sokkal kevésbé képes hajlani. Erre fektetjük a tető lapot és ezáltal az is merev lesz.
Nem mindegy az illesztés sorrendje, pont ERRŐL írtam most egy bejegyzést. De ezt az asztalos bizonyára valóban tudni fogja.
 
Back
Oldal tetejére