• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

A te szekrényeden mekkora az a lyuk?
De rohadt gyors vagy te is :) Enter után egyből (tényleg nem volt közte 5 sec) nyomtam a szerkesztést, mert ez az infó kimaradt, de addigra már be is idéztél(?) :)

A szekrény magasságod még befolyásolja a lyuk pozícióját. Ha átlagosan alacsony (70-80 cm) a szekrényed, akkor gondolom nem tudod az akvárium aljától nagyon messze tenni a kivágást. Szerintem mondjuk így is bőven jó lesz, hiszen max kb 10-12 cm-t kell előre/hátra kanyarodnia a csöveknek...
 
De rohadt gyors vagy te is :) Enter után egyből (tényleg nem volt közte 5 sec) nyomtam a szerkesztést, mert ez az infó kimaradt, de addigra már be is idéztél(?) :)

A szekrény magasságod még befolyásolja a lyuk pozícióját. Ha átlagosan alacsony (70-80 cm) a szekrényed, akkor gondolom nem tudod az akvárium aljától nagyon messze tenni a kivágást. Szerintem mondjuk így is bőven jó lesz, hiszen max kb 10-12 cm-t kell előre/hátra kanyarodnia a csöveknek...
Ebédszünetben (ma a reggeli ha nem is érdeklődés, de idő hiánya miatt kimaradt), a leves kanalazgatása közben tud ám füstölni a billentyűzet! :LOL:
Mi lesz, ha kávét is iszom?!?:vamp:
 
Csak bele ne öntsd a laptop klaviatúrájába a levest vagy a kávét a nagy gépelés közben. :)
(Nekem a kávés mutatvány többszor sikerült már. :D )

Kivágás/cső téma: ha normális minőségű a cső, akkor azért az hajlik szépen. Nálam a 16/22-es Tetrák pl. ebből a szempontból sokkal jobbak, mint amit az OBIban vettem. :(

40cm széles bútorban a kivágás nálam ilyen (cső majd a rescape és akvárium csere után lesz benne, most hátul van kivezetve minden):
26473228271_5d7aec176d_c.jpg20160420_kivagas by Attila Szántó, on Flickr
 
Nekem olyan van, amibol ki is folyik.
Tavaly a laptopból nekem is felül befolyt, alul kifolyt a fél pohár víz....
Én meg paráztam 2 hétig, mennyit kell majd fizessek. Végül garanciálisan cserélték a klaviatúrát, és ennyi volt az egész. Meg néhány ősz hajszál. Pont most rendeltem egy slim billentyűt, hogy végre ne a mini laptop képernyőn, hanem a 22"-os monitoron dolgozhassak. :D Már alig várom a napot, amikor a kijelzőről nem a szememmel, a billentyűkről pedig nem az orrommal törlöm a port. :cool:
 
Nálam a két szívó csövei, hátul, egy-egy 65 mm átmérőjű furaton megy ki, de a furatok szélét csapágyas felsőmaróval le is kerekítettem, így nem törik olyan élesen a cső. Szinte majdnem, hogy csak függőlegesen ki lehet vezetni.
 
Bocsi az offért,milyen növénnyel Füvesítettél?

Tapatalkkal küldve az én C1905 eszközömről
 
26791223904_ca2c49b487_b.jpg

végre én is eljutottam idáig, az alapok megvannak, jövő héten ha lesz időm, a belsejében a villamosságot beépíteni, utána a szemöldököt felragasztom, most csak bepattintottam a helyére , hogy majd az ajtó vasalatot be tudjam jelölni, ajtók fel, addigra a lámpa is megjön és végre indulhat :)

amúgy 90*45*75 -os méret plusz a lábak (kb 6cm) és eddig a faanyag és a vasalatok és a lábakkal együtt 21 ezer forint, úgy, hogy a külső az sima front fehér, a szemöldök és az ajtók magasfényű fehér, mivel a többi bútor is az a nappaliban.

ja és a közepén lesznek a polcok, mindkét szélén meg szűrő :)
 
View attachment 12128

végre én is eljutottam idáig, az alapok megvannak, jövő héten ha lesz időm, a belsejében a villamosságot beépíteni, utána a szemöldököt felragasztom, most csak bepattintottam a helyére , hogy majd az ajtó vasalatot be tudjam jelölni, ajtók fel, addigra a lámpa is megjön és végre indulhat :)

amúgy 90*45*75 -os méret plusz a lábak (kb 6cm) és eddig a faanyag és a vasalatok és a lábakkal együtt 21 ezer forint, úgy, hogy a külső az sima front fehér, a szemöldök és az ajtók magasfényű fehér, mivel a többi bútor is az a nappaliban.

ja és a közepén lesznek a polcok, mindkét szélén meg szűrő :)
Szép munka!Gratu!
 
View attachment 12128

végre én is eljutottam idáig, az alapok megvannak, jövő héten ha lesz időm, a belsejében a villamosságot beépíteni, utána a szemöldököt felragasztom, most csak bepattintottam a helyére , hogy majd az ajtó vasalatot be tudjam jelölni, ajtók fel, addigra a lámpa is megjön és végre indulhat :)

amúgy 90*45*75 -os méret plusz a lábak (kb 6cm) és eddig a faanyag és a vasalatok és a lábakkal együtt 21 ezer forint, úgy, hogy a külső az sima front fehér, a szemöldök és az ajtók magasfényű fehér, mivel a többi bútor is az a nappaliban.

ja és a közepén lesznek a polcok, mindkét szélén meg szűrő :)
Szia! 18 vagy 25 mm-s lapból csináltad?
 
Utoljára módosított:
Szia, 18-as lapból készült
És belső merevítésre nem gondoltál? Csak azért kérdezem, mert most van folyamatban nekem is egy Ada Like bútor, 60 -as szélességben 18-as bútorlapból, és nem tudom, hogy tegyek e bele plussz merevítést vagy ne.
 
Nem tudom látszik e a képen de a két oldalfal az az aljára került. A hátlap is 18as butorlap az is rakerült az aljára plusz van bent két elválasztó. És erre ment ra a tető. Ez elég merev lesz szerintem.
 
És belső merevítésre nem gondoltál? Csak azért kérdezem, mert most van folyamatban nekem is egy Ada Like bútor, 60 -as szélességben 18-as bútorlapból, és nem tudom, hogy tegyek e bele plussz merevítést vagy ne.
Kérlek, dokumentáld.
Nekem már több, mint egy éve vannak rajzaim a 60x30-as akvárium alá, de a lapszabászathoz még mindig nem jutottak el a tervek. :banghead:
Egyébként merevítésnek én bútorlap hátfalat, dupla tetőt (egy, ami az oldallapok között fekszik, egy pedig ezen, a hát és az oldallapokon), és egy 8-10 centi vastag "szemöldök"-öt tervezek belülre, az ajtó erre csukódna.)
 
View attachment 12128

végre én is eljutottam idáig, az alapok megvannak, jövő héten ha lesz időm, a belsejében a villamosságot beépíteni, utána a szemöldököt felragasztom, most csak bepattintottam a helyére , hogy majd az ajtó vasalatot be tudjam jelölni, ajtók fel, addigra a lámpa is megjön és végre indulhat :)

amúgy 90*45*75 -os méret plusz a lábak (kb 6cm) és eddig a faanyag és a vasalatok és a lábakkal együtt 21 ezer forint, úgy, hogy a külső az sima front fehér, a szemöldök és az ajtók magasfényű fehér, mivel a többi bútor is az a nappaliban.

ja és a közepén lesznek a polcok, mindkét szélén meg szűrő :)

Én azt a középső labat kivenném és az elválasztások alá tenném, úgy nagyobb hatása van.
 
Back
Oldal tetejére