• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

Az a lényeg, hogy a tető lap meg tud hajlani, mert fektetve van. Ha ez a szemöldök kellően magas (10+ cm) és állítva van, sokkal kevésbé képes hajlani. Erre fektetjük a tető lapot és ezáltal az is merev lesz.
Nem mindegy az illesztés sorrendje, pont ERRŐL írtam most egy bejegyzést. De ezt az asztalos bizonyára valóban tudni fogja.

mennyivel feljebb van? vagy be tudod ide linkelni?
 
Pfff, kettőt, könnyebbet :)
MDF: ~11k; Festék, lakk: ~15k; Szerelvények: ~5k; Világítás, elektronika: ~6k + elosztó, FI-relé stb. + üvegpolcok
 
Nem, szemöldök nem készült, mert az egész szekreter csak 64 cm magas, s 12-15 cm-s szemöldököt számolva az ajtók nagyon gnómok lettek volna.


Ilyenkor belülre tesszük és az ajtó felér teljes magasságba és egyből nem gnóm az ajtó. Én egyébként is belülre teszem mindig mert jobban tart.
 
Szerintem elöl, az a bizonyos szemöldök inkább csak a felső lapra merevít, de az egész bútor merevségét csak kis mértékben növeli. Ha fog az ember egy kartondobozt, akkor függőlegesen nyomva sokat kibír, de megcsavarni attól még meglehet, mert ilyenkor már nem csak függőleges terhelés jut a bútorra, hanem hajlanak is a lapok, és ezért állnak az ajtók úgy ahogy némelyik képen láthatjuk őket. Ez a bútor is az óramutató járásával megegyezően van megcsavarodva
https://akvakertesz.hu/threads/earth-wind-fire-uegyfel-akvarium.3754/
Doboznál természetesen úgy értem a tesztet, hogy hátul be van ragasztva, elöl meg nyitott

Lehet ki kellene raknunk egy csavarhuzot azoknak akik az ajto dolesszogetol nem latjak az erdot :) de mivel most felbosszantott a dolog, beallitjuk oket.
Viktor ! csinálnál egy olyan képet is, hogy egy derékszöget teszel a kivetőpántok mögé az alsó és az oldalsó lapok találkozásához? Ha az ott derékszög mindkét oldalon akkor meg vagyok győzve ;)
 
Utoljára módosított:
Nah csak a kíváncsiság kedvéért megnéztem az otthoni MP bútoromat is. Ott nincs szemöldök és a hátsó bútorlap sem fut fel a felső lapig kb 10 cm hiányzik.
Így 21-es lap van fent és a két oldalsó láb is ez. 18-as a belső merevítő. Ez is bitang erős első hátsó merevítés segítség nélkül.
 
Ez a bútor is az óramutató járásával megegyezően van megcsavarodva

Ezt továbbra is megkérdőjelezem minden ilyen túltervezett bútornál. Nem éri ilyen terhelés. Megkockáztatom, hogy oldalsó nyomásra sem tudna így torzulni ha nem bika erőből tolod. De meg fogom nézni.
Nálunk ajtó még nem szorult terhelve sem. Viszont az elmúlt 7 év alatt nem emlékszem egyetlen alkalomra sem amikor ajtó pánt csavarokkal foglalkoztunk volna.
 
Ilyenkor belülre tesszük és az ajtó felér teljes magasságba és egyből nem gnóm az ajtó. Én egyébként is belülre teszem mindig mert jobban tart.
Ájjj, éppen kérdezni akartam, hogy ha bútorlapból készül a szekrény, hova kerüljön ez a darab, hogy szép is legyen és tartson is.


Nah csak a kíváncsiság kedvéért megnéztem az otthoni MP bútoromat is. Ott nincs szemöldök és a hátsó bútorlap sem fut fel a felső lapig kb 10 cm hiányzik.
Így 21-es lap van fent és a két oldalsó láb is ez. 18-as a belső merevítő. Ez is bitang erős első hátsó merevítés segítség nélkül.
Mit takar az "MP"? Hátul komolyan van végi egy 10 centis rés? Eszembe nem jutott volna, hogy nem "hiányzik" ilyesmi egy bútornak a terhelésnél, de a csöveknek, kábeleknek tuti jól jön. :)
 
Mit takar az "MP"? Hátul komolyan van végi egy 10 centis rés? Eszembe nem jutott volna, hogy nem "hiányzik" ilyesmi egy bútornak a terhelésnél, de a csöveknek, kábeleknek tuti jól jön. :)

Eheim a scubaline sorozatból. valahogy így képzeld el

120404050425.jpg

Na most ehhez képest pl az ELOS bútor kb fele ilyen erős volt. Ott a felső lapból is hiányzott :) És inkább az oldalsó élen táncolt az akvárium.
 
Az én előző DIY ADA style bútoromnak is szorult az ajtaja, és ahogy @Viktor is mondta elcsavarodott az eleje. Ebből kiindulva a következő ugyanilyen stílusú, de más méretű bútoromat még jobban merevítettem belülről. Akvárium még nem volt rajta, de annyira ráparáztam erre a témára, hogy végül készítettem egy újat. Ehhez egy ismerősöm hegesztett egy fém vázat 30x30x3 zártszelvényből amire egyszerűen belülről rá lehet csavarozni a bútorlapokat. Az elejéről akár el is lehet hagyni a szemöldököt. Minden szempontból ez vált be a legjobban, szóval én csak ajánlani tudom ezt a megoldást.
 
Sziasztok bútorlapos, kerek kábelkivezetős szekrénytulajdonosok!
Nálatok mekkora kábelkivezető vált/nem vált be?
 
Sziasztok bútorlapos, kerek kábelkivezetős szekrénytulajdonosok!
Nálatok mekkora kábelkivezető vált/nem vált be?
Szia!
Az elektromos kábekek kivezetésére, vagy a szűrő csövezésére gondolsz?
Elektromos kábelnél én akkora furatot fúrtam a bútorlapba, mint a bent elhelyezett szerelhető elosztó-hosszabbító kábele. Nem ragoztam tovább, de ha ennél igényesebben akarod megoldani, akkor érdemes tömszelencében gondolkozni.
Szűrő csövéhez bútorlapszabászatban is kapható, talán szellőző karika néven futó fa alkalmatosságot használok, a bútorlap színére festve. Talán 26mm a belső átmérője, és 36mm furat kell neki...legalábbis így emlékszem. Nekem bevált, pont annyival nagyobb, hogy a cső kényelmesen átmegy rajta, de nem is feszül neki, hogy átadja a szűrő rezgéseit a bútornak. Igaz, hogy nálam merőlegesen jőn ki a szekrényből a cső a tetőlapon. Oldalra kivezetve talán kicsi lenne, belefeszülne a cső.WP_20160419_22_00_51_Pro.jpg
 
Kábelnek és 12/16-os csövezésnek 60as, a16/22 visítva fér át rajta, annak vagy az ADA félkörív, vagy 80-as kivezető
 
Utoljára módosított:
Az elektromos kábekek kivezetésére, vagy a szűrő csövezésére gondolsz?

Kábelnek és 12/16-os csövezésnek 60as, a16/22 visítva fér át rajta, annak vagy az ADA félkörív, vagy 80-as kivezető
Tényleg, nem is írtam, a 12/16-os csövekre gondoltam, méghozzá oldalsó kivezetésre. Éppen lemaradtam egy körkivágó készlet akcióról, mert nem tudtam, hogy elég-e vajon a 60-as. Egyébként nem okoz problémát, hogy a szekrény közepén van a lyuk? Engedi a cső hogy előre-hátra lehessen mozgatni a be- és kifolyót? Gondolok itt arra, hogy nem lenn-e jobb egy szélesebb, szögletes nyílás?
 
Engedi a cső hogy előre-hátra lehessen mozgatni a be- és kifolyót?
Erre szerintem nincs általánosan jó válasz. Mert:
- milyen mély az akvárium, mennyit kell előre/hátra kanyarodni a csőnek?
- milyen magas az akvárium, mekkora szakaszon kell ezt a kanyart megtennie?
- milyen magasan van a lyuk, előző...
- mennyire merev a szűrőcsöved?
- egy-, vagy két ponton rögzített a lily (tapadókorong)
- lily?
stb.

Nálam 45 cm mély szekrényen 45 cm magas akváriumnál, 10 cm-re a bútor tetejétől van a - 60 mm-es - kivágás, 12/16 cső fel tud kanyarodni előre is, hátra is...
 
Tényleg, nem is írtam, a 12/16-os csövekre gondoltam, méghozzá oldalsó kivezetésre. Éppen lemaradtam egy körkivágó készlet akcióról, mert nem tudtam, hogy elég-e vajon a 60-as. Egyébként nem okoz problémát, hogy a szekrény közepén van a lyuk? Engedi a cső hogy előre-hátra lehessen mozgatni a be- és kifolyót? Gondolok itt arra, hogy nem lenn-e jobb egy szélesebb, szögletes nyílás?
a csőtől függ. a középső lyuk behatárol sok mindent. de eddig mindig sikerült megoldanom a ki-be folyó pakolgatását
a széles kivágat kényelmesebb, és ha van valami spéci szegőd azzal el lehet tüntetni a vágásokat, és kulturáltabban fog kinézni :)
 
Erre szerintem nincs általánosan jó válasz. Mert:
- milyen mély az akvárium, mennyit kell előre/hátra kanyarodni a csőnek?
- milyen magas az akvárium, mekkora szakaszon kell ezt a kanyart megtennie?
- milyen magasan van a lyuk, előző...
- mennyire merev a szűrőcsöved?
- egy-, vagy két ponton rögzített a lily (tapadókorong)
- lily?
stb.

Nálam 45 cm mély szekrényen 45 cm magas akváriumnál, 10 cm-re a bútor tetejétől van a kivágás, 12/16 cső fel tud kanyarodni előre is, hátra is...
60x30x35-ös akvárium, egy ponton rögzített lily (egy másik tapadókoronggal gondolom mindenképpen meg kell fognom a csövet is az üveg alatt, hogy függőlegesen álljon), a csövet még anno a szűrőhöz kaptam, hajlik, ha muszáj neki, eddig nem panaszkodott.
A te szekrényeden mekkora az a lyuk?
 
Back
Oldal tetejére