• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Finally Free - 90x45x45 (182 l)

Itt is frissítek egyet.
Az akvárium nagyon jól van, a növényzet már rég elérte a maximumát. A főkő árnyékos oldalát akarom még jobban bedúsítani, hogy ne csak egy fekete folt legyen ott.
Amúgy nem csinálok vele semmit, néha kap egy kis üvegpucolást. Na meg persze a vízcserék. A rég emlegetett rendberakásra soha nem fordítottam végül energiát és már tudom, hogy nem is fogok.
Annyi meló lenne vele, hogy azt az időt inkább majd egy új építésére fogom szánni. De ez még odébb van. Addig élvezem a buja növényzet látványát és a problémamentes üzemelést.

Dec. 30-án lesz egy éve hogy ezt írtam:

Nem pont így gondoltam, de végülis nagyjából így is lett :D

View attachment 22880

Ünnepek közt azért itt is tartok majd egy nagyobb karbantartást.
Állat!(y)
 
Szemből már nem mered megmutatni [emoji16] ,egyébként így is látszik totál egészséges minden,öröm lehet minden nap látni [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Szemből már nem mered megmutatni ,egyébként így is látszik totál egészséges minden,öröm lehet minden nap látni
Jaja :)
Ha már kezemben volt a gép, lőttem erről is hármat, jobbról, balról, szemből. A másik kettő vállalhatatlan lett :facepalm:

Hát igen, már nehéz elképzelnem nélküle a lakást.
Néha jön egy kis ecset a kövekre és a parvulára (nem-nem, nem aciculars :) ), azokat le szoktam csipkedni ~havonta. A kövek meg kapnak ugyanilyenkor carbo kezelést, abszolút kezelhető. Poralga majdnem mindig jön, nemrég volt kefézés, nagyobb karbantartás felvezetéseként.
A parvula-aciról még annyit, hogy beleégett a retinámba az első növényes akváriumból - amit élőben láttam - az a selymes sűrű hosszú gyep. Már nálam is hasonló az állaga, csak nem olyan szép rendezett meg domináns. Ez cseppet sem zavar, mert azért ezt nehéz is lenne megközelíteni :love::

https://www.flickr.com/photos/emze75/20878043349/
 
Jól van már, nem kell a fényezés ;)
Tényleg kár a kövekért. Hatalmas melód volt velük.
Viszont nekem is símogatla a szemem ez az elburjánzott állapot. Imádom, amikor a természet eltünteti az emberi kéz nyomait.

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Ui: Berendező party mikor lessz?
Szívesen részt vennék:)
 
Ui: Berendező party mikor lessz?
Szívesen részt vennék:)

Először is szereznem kellene megfelelő mennyiségű dekorációt. Ez a legnagyobb kihívás. Aztán ha megvan az anyag, összerakni egy vázlatot. Nem kergetek hiú ábrándokat, ez ezentúl (is) biztos hogy mindig többalkalmas folyamat lesz.
Aztán jön a melós része, szétszedni az akváriumot, összerakni az üvegben a tervet. És innen még legalább egy hét az apró igazgatásokra, mire következhet a növényesítés.
Ilyen, hogy "berendezős party" ahol építünk, ültetünk, feltöltünk.... kizárt :)
De ha eljön az ideje, bármelyik folyamatban nagyon szívesen venném a segítségedet, amelyikben csak akarod. Nem lesz titokban tartva ;) :D
Sajnos mindez nagyon optimális becsléssel is minimum tavasz..
 
Utoljára módosított:
Nem semmi napló. Volt amikor már el is felejtettem,hogy egy akváriumról szól. Jó kis csapat verődött itt össze, és látom ez a hely lett a karácsonyi köszöntés topikja is már egy-két napja kerestem, Úgy hogy akkor boldog karácsonyt mindenkinek.
Ezt a naplót kiadnám magazinnak de komolyan. Hihetetlen mennyire sugallja a baráti hangulatot. Nagyon jó csapat(y)
 
Először is szereznem kellene megfelelő mennyiségű dekorációt. Ez a legnagyobb kihívás. Aztán ha megvan az anyag, összerakni egy vázlatot. Nem kergetek hiú ábrándokat, ez ezentúl (is) biztos hogy mindig többalkalmas folyamat lesz.
Aztán jön a melós része, szétszedni az akváriumot, összerakni az üvegben a tervet. És innen még legalább egy hét az apró igazgatásokra, mire következhet a növényesítés.
Ilyen, hogy "berendezős party" ahol építünk, ültetünk, feltöltünk.... kizárt :)
De ha eljön az ideje, bármelyik folyamatban nagyon szívesen venném a segítségedet, amelyikben csak akarod. Nem lesz titokban tartva ;) :D
Sajnos mindez nagyon optimális becsléssel is minimum tavasz..
Csináltass egy új üveget,abban tudsz legózni,addig meg megy a mostani! :)
 
Csináltass egy új üveget,abban tudsz legózni,addig meg megy a mostani! :)
Annak árát előbb költeném el dekorációra. Persze ez lenne a tuti, de hely is kellene meg minden. Már most látom, hogy bontáskor hetekig fognak állni a lakásban a vödrök meg dobozok :confused::wtf:
 
Annak árát előbb költeném el dekorációra. Persze ez lenne a tuti, de hely is kellene meg minden. Már most látom, hogy bontáskor hetekig fognak állni a lakásban a vödrök meg dobozok :confused::wtf:
Én így csinálom/csináltam,de persze nem ekkora méretben.Csak nem mertem leírni,nehogy rám zúduljon a dekor eső! :)
 
Várhattál volna még pár napot, hogy stílszerűen épp december 24-én térj vissza, de talán addigra már valami mást is csodálhatunk a fűrészporos tapétán kívül... ;):p
 
38999e8ca341c0bd2b275af2f62c1593.gif
 
Back
Oldal tetejére