• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY 60x30x75 GA-style bútor

Dukenukem

Mágus
Azt a leborult szivarvégit!

Uff.

Barkácsolás mindenekfelett!

Koncz Jani barátom, elköltözött Pécsre, egyetemre. Na igen... egy vérbeli akvakertész nem megy sehova lakni akvárium nélkül. Ment is a huzavona, milyen akvárium legyen, egyáltalán mit engedélyeznek a kollégiumban… maradt a 60x30x45ös GA üveg. MIRE TESSZÜK???? :eek:

Hát az úgy volt, hogy jött a nővérem mosómedvéje :D… Gyönyörűségesen le lett koppintva a GA által még 2009-ben piacra dobott bútor. ;)

4014999538_453061e81d.jpg


Azért kicsit módosult a szekrény, ne legyen már teljesen ugyanaz :D

813421.jpg


A könnyebb megértés végett az alsó bútorlap ugyanolyan széles, mint a felső.

Na most jön az üröm….

Nem lehet kapni Miskolcon natúr MDF-lapot, csak egyikoldalán lamináltat… jó lenyeljük a békát…

Összeáll a bútor , patent…

813422.jpg


Glettelés… ó hogy a Marinénje térdekalácsa rúgja meg, kened, szárad, zsugorodik, csiszol, megint kened, csiszol utána… és ez megy 3 napon keresztül, mert nem vagyok időmilliomos…

Na patent minden fessünk.

813424.jpg


813425.jpg


Belülről menő zöld lett…

na most kakált a kutya bele a kovászba…
kívülről festem az ajtót, nézmáááár, hová lett a fesék amit rákentem? Mintha nem is kentem volna… akkor 1 nap csúszás, alapozó vásárlás stb… némáááá az alapozó se ér semmit :eek:

akkor lenolajkence… beereszt. Alapozóval leken, húderonda :wtf:

813426.jpg


813427.jpg


elviekben 12 óra míg megszárad és csiszolható.. ok majd akkor jólesz… de nem, a relatív páratartalom nagy… sz*pás van…
Végre megszáradt, nyomom neki a festékszórót, hát nem csomósodik hogy a bökő álljon beléje… itt már vertem a fejem a falba… :banghead:jó. mentsük a menthetőt, megvár míg megszárad, lecsiszol; erre? vészesen fogy a festék… ’nyád!

Na jó míg szárad a festék mit csináljunk? hohohohohóóóóóó az ajtót ki teszi fel? a Kiskegyed! :D

Megvan az ajtó… na az is foltos, maradék festékkel azt is megkínáljuk.

Hajnali négy óra. 6kor lakkozok, 8kor jönnek a cuccért… Jó a buli :D:D:D

813428.jpg

813429.N.jpg
 
Szivacsos festohengerrel gyorsabban es egyszerubben tudtad volna festeni,amugy meg nagyon bejon ez a szekreny majd a lapok parametereit leirnad kulon melyik mekkora
 
Szivacsos festohengerrel gyorsabban es egyszerubben tudtad volna festeni,amugy meg nagyon bejon ez a szekreny majd a lapok parametereit leirnad kulon melyik mekkora
Szivacsos hengerrel is szívás lett volna, én azzal próbáltam a lámpámat lefesteni, de ahogy görgettem,tele lett légbuborékokkal, így amint megszáradt csiszolhattam is le. Alsó tartályos pisztoly meg alig akarta kinyomni a festéket, bármit tekergettem rajta és higítottam a festéket, így a végén vettem egy felső tartályost, azzal tuti volt, persze itt már ésszel kellett dolgozni, mert hamar megfolyik.
 
Anno én is majdnem belevágtam egy ilyen projektbe. A miskolci barátom segített volna, anyagbeszerzés, méretre vágás, 25-ös MDF lapból. A festés árat is megérdeklődte, ismerős adott ajánlatot, végülis kiderült, natúr MDF lapot elég szívás festeni, több rétegben kell alapozni, felületkezelni, csak a festés egy hétig tartott volna, az ára is elég húzós volt. Így a végén már majdnem ott jártunk költségekben, mintha megveszem a gyári GA-s tömörfa bútort. Ezért maradt a laminált féláron, ez is teljesen megfelel a célnak.
Gratu egyébként a bútorhoz, nagyon pöpec lett! :)
 
köszönöm a dicséretet, de mint minden kapkodásnak selejt a terméke, nem a legegységesebb a festés... majd nyáron ha visszaköltözik az akvárium, akkor elviszem felpolíroztatni, majd lefestetem profi festővel...
 
Szivacshengerrel told át, jó erős átfedéssel, majd menj végig rajta kereszt iránban is és hagyd száradni és ismételd, ha kell.
Az alapozást én az otex nevű csodával csináltam volna. Nem olcsó, de egy igazi csodaszer. Ezzel alapoztam le az ocsmány konyhai csempét, a konyhai fal fa élvédőt, és a gyerek szobájában lévő fosbarna cserépkályhát (nem használjuk, csak dísz) is, mindegyiket fehérre festettem utána, majd falfény, vagy lakk ment eá é mintha úl jenne. Szerintem az mdf alapozására is ideális lehet.

A szivacshenger miatti bubik meg eltűnnek száradáskor, cserébe szép egyenetlen felületet kapsz, mint pl amilyen a quad lámpa burkolata. Selyemfényű festékkel szépen mutat. ;)
 
a 2 mm a nyíláshoz kell
... no meg a kivetőpánt beállításánál sem hátrány...
Egyébként jó lett. Az anyag porozitása rendesen meg tudja szívatni az embert. Igaz, hogy natúr fával dolgoztam, de nálam az vált be, hogy több réteg alapozóval kezdtem, és ha az alapozó már normálisan maradt a felületen, akkor első sor festéket ha kellett felcsiszoltam, utána festék sűrűségének függvényében még egy-két réteg ment rá.
No persze ehhez korlátlan mennyiségű időre van szükséged, ami ahogy olvashattuk nem igazán volt.
Egyébként a leírásod 5*!!!
 
Kedvet kaptam összedobni egy hasonlót. Csak 100*40-es aki alá kellene. Szerintetek elég ha középen is megmerevítem egy alátámasztó MDF lappal?
160l-es akit kellene megtartania.
Az ajtót milyen pánttal fogadtad fel?
 
... no meg a kivetőpánt beállításánál sem hátrány...
Egyébként jó lett. Az anyag porozitása rendesen meg tudja szívatni az embert. Igaz, hogy natúr fával dolgoztam, de nálam az vált be, hogy több réteg alapozóval kezdtem, és ha az alapozó már normálisan maradt a felületen, akkor első sor festéket ha kellett felcsiszoltam, utána festék sűrűségének függvényében még egy-két réteg ment rá.
No persze ehhez korlátlan mennyiségű időre van szükséged, ami ahogy olvashattuk nem igazán volt.
Egyébként a leírásod 5*!!!
Natúr fánál az a legjobb, ha felcsiszolod a felületet, aztán beereszted jó híg lakkal/festékkel (ez kihozza a rakocátlan szálakat), és a száradása után végigmész rajta párszor fémgyapottal, utána pedig óvatosan polírpapírral. :)
Az eredmény tükörsima felület! :)
 
Szerintetek elég ha középen is megmerevítem egy alátámasztó MDF lappal?
160l-es akit kellene megtartania.
Én mondjuk tömör fa párti vagyok, jobban bízok benne, mint a forgácslapokba. 160 literesnél ha jó köves scape-et álmodsz meg bele -és miért ne tehetnéd- akkor simán összejön 250 kg-os súly a végére. Ez már kicsit cinkes, de ha jól van merevítve, akkor működhet. Azt mindenképpen érdemes lenne megfontolni, hogy vagy konyhapult lapot, vagy dupla forgácslapot használj a tető kialakításához a kellő merevség érdekében, valamint a hátlapot is rendes 18 mm,-es lapból tervezd, mert az adja meg az egész szerkezet merevségét.

Az ajtót milyen pánttal fogadtad fel?
Ehhez kivetőpántot szoktunk használni.
Natúr fánál az a legjobb, ha felcsiszolod a felületet, aztán beereszted jó híg lakkal/festékkel (ez kihozza a rakocátlan szálakat), és a száradása után végigmész rajta párszor fémgyapottal, utána pedig óvatosan polírpapírral. :)
Az eredmény tükörsima felület! :)
Ilyesmire gondoltam én is, csak az általam leíart cucc kültérre ment, ezért szoktam 2-3 réteg alapozóval indítani, utána az általad írtak jönnek, összesen 3 réteg festés (vastaglazúr) eddig az, ami működik is és nem muszály minden évben átkenni.
 
Kedvet kaptam összedobni egy hasonlót. Csak 100*40-es aki alá kellene. Szerintetek elég ha középen is megmerevítem egy alátámasztó MDF lappal?
160l-es akit kellene megtartania.
Az ajtót milyen pánttal fogadtad fel?
szerintem elég 1 lap középre
kivető pánttal fogattam fel
 
Back
Oldal tetejére