• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Vízcsere, pici Crypto nyírás a bal sarokban, már nagyon elkanászodott. Az új Flamingok úgy tűnik, jól érzik magukat, nem látható levélmálás sem hasonló hisztik. Csináltam fotót a szűrőrekesz tetején emersen növögető moháról és Hydrocotyle-ról is. Egyre szebbek, dúsulnak.

120f.JPG


120g.JPG 120h.JPG


120i.JPG 120j.JPG
 
Vízcsere, pici Crypto nyírás a bal sarokban, már nagyon elkanászodott. Az új Flamingok úgy tűnik, jól érzik magukat, nem látható levélmálás sem hasonló hisztik. Csináltam fotót a szűrőrekesz tetején emersen növögető moháról és Hydrocotyle-ról is.

Nagyon jó hangulata van az akvának, különösen az emers résznek. [emoji6] Szépek a színek, egyensúlyban van az egész.
 
Itt is ténykedtem tegnap, a vízparaméterek stabilak. NO3: 30 ppm, PO4 2,4 ppm, Fe: 0,4 ppm, PH 6,7. Egy picit kevesebb macrot és pidurt több microt adok, a NO3-mat nem szeretném, ha nagyon több lenne.

Picit fazoníroztam a mohákon, a jobb hátsó dzsumbit is megszüntettem, nagyon visszafogta az áramlást. A hygrophilákat, bacopákat kiszedtem (nem volt nagy sport, mind úszónövényként létezett) és amit lehetett csomólban visszaültettem a talajba. Előbb-utóbb persze megint feltörnek, de könnyebb lesz nem elhajló formában tartani őket - legalábbis remélem.

A peruskának itt is nagyon örült az összes lény, még a rejtőzködő CRS-ekből is előjött néhány. Remélem a többi is jól van.

Így nézünk most ki: (Igen, algát itt sem sikáltam az üvegről)

121e.JPG
 
Vízcsere, pici Crypto nyírás a bal sarokban, már nagyon elkanászodott. Az új Flamingok úgy tűnik, jól érzik magukat, nem látható levélmálás sem hasonló hisztik. Csináltam fotót a szűrőrekesz tetején emersen növögető moháról és Hydrocotyle-ról is. Egyre szebbek, dúsulnak.

@tsokee jóvoltából kipróbáltam a reinickiit low-techben, de úgy tűnik, nagyon nem szereti. Ha végleg feladja, akkor lehet, hogy megpróbálom a flamingót, az is pirosas/rózsaszín, hátha ő szeretne nálam és vinne egy kis színt a nagy zöldbe és egyre jobban tetszik!;)
 
@tsokee jóvoltából kipróbáltam a reinickiit low-techben, de úgy tűnik, nagyon nem szereti. Ha végleg feladja, akkor lehet, hogy megpróbálom a flamingót, az is pirosas/rózsaszín, hátha ő szeretne nálam és vinne egy kis színt a nagy zöldbe és egyre jobban tetszik!;)

Az az érdekes, hogy nálam majdnem háromnegyed évig gyönyörű volt, aztán kezdett el senyvedni. A flamingo nekem is nagyon megtetszett, remélem az jól fogja érezni magát.
 
A víz hűtésére éjjelre hagyok mostanában egy rést a tetőn. Nem is melegedett túl az akva, viszont ma éjjel egy amano kíváncsi volt, hogy milyen az üvegtető kívülről. Sajnos reggel, amikor megtaláltam, már késő volt neki - pedig nem kellett volna sokat evickélnie és visszajutott volna. :cry:
Most délután - mintha csak kárpótolni akart volna - előszambázott egy pocakos CRS! (Pedig már kezdtem azt hinni, hogy csupa lányt vettem, akik mostanság a szemem elé kerültek, mind annak tűntek.) No, gyorsan szaladtam is a foto apparatért, mire beizzítottam a jó kép lehetősége elszaladt, egy fél pocak kép azért sikeredett, mielőtt bevette volna magát ismét a dzsungelbe. :)

124e.JPG
 
Gratula!
Ebben a dzsungelben pedig nem lesz egyszerű újra lecsapni a pocakos mamára.
Valami klassz kis ételre csábítsd elő őket.
Aztán hogyan fogod kiszúrni majd a csöppségeket?! Szerezz be addig valami klassz nagyítót!:LOL:
 
Gratula!
Ebben a dzsungelben pedig nem lesz egyszerű újra lecsapni a pocakos mamára.
Valami klassz kis ételre csábítsd elő őket.
Aztán hogyan fogod kiszúrni majd a csöppségeket?! Szerezz be addig valami klassz nagyítót!:LOL:

Köszi! :)
A zsenge zöldborsó megfőzött héjára jöttek eddig elő leginkább a CRS-ek, de nem mind, szóval elég esetleges, mikor látom megint a hölgyeményt. A picik remélem majd bátrabbak lesznek és kiülnek a fissire kapirgálni, ott remekül meg lehetne figyelni őket.
Nagyítóból nincs hiány, van kettő is, ha nagyon apró a látni kívánt jószág, akkor szemüveg + 2 nagyítóval támadok most is! :watching:
 
Ebben az akvában mindenki jól van, a gébek marha jó fejek, ahogy kiülnek napozni egy-egy nagyobb levélre. Időnként előbukkan 1-1 CRS, egy hasonló csíkozásút láttam a héten, mint a petés mami, de csak felülről láttam. Apróságok még nem tűntek föl.
A red cherry/sakura banda szaporodik, mint a nyulak, több százan lehetnek, rengeteg a fiatal. Az oto állomány is stabil hál' Isten.
A maradék flamingot is elültettem múlt héten, felülre a mohák közé kerültek, megátom majd mit szólnak hozzá.

125e.JPG
 
Ebben az akvában mindenki jól van, a gébek marha jó fejek, ahogy kiülnek napozni egy-egy nagyobb levélre. Időnként előbukkan 1-1 CRS, egy hasonló csíkozásút láttam a héten, mint a petés mami, de csak felülről láttam. Apróságok még nem tűntek föl.
A red cherry/sakura banda szaporodik, mint a nyulak, több százan lehetnek, rengeteg a fiatal. Az oto állomány is stabil hál' Isten.
A maradék flamingot is elültettem múlt héten, felülre a mohák közé kerültek, megátom majd mit szólnak hozzá.

View attachment 56563

Ejj, de szép! :)
 
Áruld el a titkot, nálam még nem szaporodnak. :(
Szuper kis akva ez. Ezért csodás ez a hobbi, nézed a végeredményt és lenyugszol, elfelejted a napi gondjaid. (y)

Köszönöm! :)
A titok: végy egy szemrevaló lány garnélát, ereszd össze egy kanos fiúcskával, hipp-hopp lesz ott szerelemgyerek! ;)
Ha kérsz, adok garnélát, hátha meghozzák a kedvet, vagy megmutatják, hogy kell, hátha a tieid maguktól nem tudják. :LOL:
 
Köszönöm! :)
A titok: végy egy szemrevaló lány garnélát, ereszd össze egy kanos fiúcskával, hipp-hopp lesz ott szerelemgyerek! ;)
Ha kérsz, adok garnélát, hátha meghozzák a kedvet, vagy megmutatják, hogy kell, hátha a tieid maguktól nem tudják. :LOL:
Én is már gondoltam mindenféle kiegészítő bevetésén, magazinokon, filmeken, hátha meghozza a kedvüket. :ROFLMAO: De lehet igazad és csak egy latinlover sakura kell, és jön a babybumm. ;)
 
Back
Oldal tetejére