• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Köszönöm, aranyos vagy, de nem tudom, ha ez tényleg halgümőkór, akkor nem biztos, hogy a te halacsaidat ki kellene tenni ennek a lehetőségnek, bár csak remélni tudom, hogy nem az.
Nézegettem erről a nyavalyáról fellelhető infot a neten, azt írják, hogy egészséges halakban, akváriumokban is élhet a kórókozója minden tünet nélkül, aztán előjöhet idős, legyengült példányokon. Mondjuk a dánióim igencsak nem mai csirkék..
Szóval nem tudom.. Nagyon el vagyok kenődve!
Évi, hogy vannak a halaid?
Visszatérve a nyaralásból 2 db. galaxy úgy döntött, hogy emers formában kívánja leélni élete hátralévő részét, hát rövid ideig sikerült is nekik. De ha vasárnap kikapom a maradék 3-4 galaxymat, kéred őket, vagy tegyem közkincsé?
 
Évi, hogy vannak a halaid?
Visszatérve a nyaralásból 2 db. galaxy úgy döntött, hogy emers formában kívánja leélni élete hátralévő részét, hát rövid ideig sikerült is nekik. De ha vasárnap kikapom a maradék 3-4 galaxymat, kéred őket, vagy tegyem közkincsé?

Semmi furi nem mutatkozik rajtuk, úgyhogy azt hiszem élek a lehetőséggel és kérem a submers maradékot. Köszönöm a felajánlást! :)
 
Erre az akvára is került egy nano venti, szépen 24 fok alatt tartja a hőmérsékletet, persze nappal megy a klíma is.
A rutin vízcserék mennek, a lények úgy tűnik jól vannak.
Mini CRS-t azóta sem láttam, a második petéset sem. A nagyok néha elővillatják csíkos kis fizimiskájukat, de leginkább a susnyásban tanyáznak.

Ilyen most a látvány:

136f.JPG
 
Ebben a dzsungelben aztán van hová bújniuk. Hátha egyszer valami finom kajára egy nagyobb csapat előmerészkedik majd.;)
 
Pénteken nyócórás áramszünet volt, nem csak ígérték, be is tartottak.. Szóval, visszajött a delej, de a technikai rekeszt olyan rég retkeltem ki, hogy a pumpa nem indult újra. Úgyhogy úgyis meg akartam csinálni a vízcserét, szétszedtem a pumpát, (vastagon állt rajta a trutyi), az utószűrő szivacsot is kimostam, a rekeszből leszívtam a leülepedett kakit.
Ha már babráltam a befolyó ággal, levettem az esőztetőt és az Atman szetben fellelhető legyeő szerű befolyót tettem fel. Úgy látom, a halacsoknak jobban tetszik így az áramlat, de majd meglátjuk milyen lesz hosszabb távon.

Fejben már tervezem az új scapet, megvan az inspiráció. A kő mennyiség is lassan elégséges, ahogy saccolom, úgyhogy mehet a legó! :)

@sztanotomi , a halacsod köszöni szépen jól van - én meg őt -, vidáman fickándozik a többiekkel, a színe is visszajött.

137.JPG

137a.JPG 137b.JPG
 
Az esőztető lecserélése látványos változást hozott, a növények elkezdtek bubizni! No jó, nem akkora elannal, mint a másik akvában, ahol már megy a CO2, illetve a rotala sokkal szebb, húsosabb levelekkel és szebb színekkel lepett meg. Milyen jó is, ha az ember a spontán megtermelt CO2-t nem hajtja ki a vízből. :)

141f.JPG Ja az üvegen a pontalgát nem kell nézni, majd rámérek a PO4 szintre. No meg lepucolom valamikor..

141g.JPG 141h.JPG
 
Back
Oldal tetejére