• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Tegnapelőtt ismét megmutatta a pocakját a CRS :) nem véletlen nem láttam még picurkákat. Szerintem a héten esélyes, hogy megszülessenek. Egy biztos: a következő berendezést nem csinálom ennyire zegzugosra (mondom most :D) jobban örülnék, ha könnyebben szemmel tudnám tartani a garnuszokat! Bár lehet, hogy ők meg visszasírnák ezt a susnyásost!
A crypto flamingok gyönyörű rózsaszín új hajtásokat hoznak, szépen fejlődnek. Egy ki fazonigazítás itt is volt.

Mértem itt is: NO3: 20 (meghozta az eredményt a csökkentett macro), PO4: 0,8 (több is lett a pontalga), Fe: 0,4, PH 6,6. A plusz foszfáton emelek, a többi tápot nem piszkálom.

126g.JPG

126h.JPG 126i.JPG
 
A CRS bébikék megkezdték a napokban önálló életüket, tegnap üres vol a mamahas. Kíváncsian várom, hogy megpillanthassam az első kis csíkos bozótharcost! :)
Ezen kívül nem történt semmi érdemleges, minden lakó jól van, növények is növögetnek szép langsam.

Reggel itt is cseréltem vizet, az előszűrő szivacsokat is nagyon ki kellene már takarítani.. Megjegyzem, az a garnélák legjobb legelőhelye, előszeretettel tanyáznak rajta. Vízcsere után kirajzott a CRS banda, legalább 5 az előtérben mutatkozott. Ritka élmény, hogy egyidőben ennyit meg tudok lesni belőlük.

Mérés is volt vízcsere előtt: NO3 10 ppm, PO4 1,8 ppm (kicsit túltoltam a plusz foszfátot - bár a múltkor mért NO3-hoz pont ideális lenne..), Fe 0,4 ppm, PH 6,6. Itt is adom a Biotopol-C-t, illetve nagyon figyelek a visszasózásra, nem szeretnék úgy járni, mint a másik akvánál. Az igaz, hogy itt több a vízmennyiség - de dunsztom sincs, mennyi lehet a garnéla, de gyanítom, nem kevés.
 
Mesésen szép kockát alkottál, nagyon egyben van, jó érzés ránézni.
Nagyon várom a fotót az első kis CRS bébiről!

Köszönöm a dícséretet! :love: Nekem is tetszik a mostani forma, de lassan muszáj lesz szétszednem, a szűrőrekeszt már nagyon ideje volna kipucolni, a kezdeti ritkább szűrőszivacs használatával elég sok trutyi ment a biológiai rekeszbe. Per pillanat ezt a manővert csak teljes restarttal tudom megoldani, de az elkövetkezőkre kivehető kosárkákat tervezek a szűrőrekeszekbe, úgy azért könnyebb lesz. Meg mondjuk nem teszem be a falig az akvát, mert így nem annyira hozzáférhető.
A minap láttam egy incirfincir napos garnélát a fissi között, odébb pattant, amikor visszadugtam egy növényt, persze még nem látszott rajta, hogy csíkoska-e, vagy cherry, de ari volt. :)
 
Picit módosult az összkép, a másik akvában tarra vágott stemeket beszútkodtam a fissi közé a zöld mezőbe. A Crypto flamingok nagyon szépen nőnek. Legalább ez az akva rendben van.
Jódot ide is elkezdtem adagolni látatlanban, szerdán majd viszek innen is vizet tesztelni. GH-ra rámértem: 7.
A kis porontyokat még nem sikerült megsasolnom, de a nagyokat az elmúlt héten elég sokat lehetett látni kapirgálni.

130.JPG
 
Itt nagy változás nincs, csak annyi, hogy a moha közepén lévő flamingot kitessékeltem a szlére a fa alá. garnélák jól vannak, CRS-ek kicsit, mintha bátrabbak lennének. A csöppségek közül ezidáig egyet sem sikerült látnom, remélem csak bújkálnak.
Az egyik gyöngydániómra nőtt egy bazi nagy pukli, a feje mögé oldalra, olyan, mintha mumpszos lenne, persze, amikor láttam, a fényképgép nem volt a kezemben.
Alga itt is minimális, lassan mérnem is kellene, hogy hogy állunk tápozásilag, de csak a biztonság kedvéért, látványra ok-nak tűnik a dolog.

133g.JPG
 
Itt nagy változás nincs, csak annyi, hogy a moha közepén lévő flamingot kitessékeltem a szlére a fa alá. garnélák jól vannak, CRS-ek kicsit, mintha bátrabbak lennének. A csöppségek közül ezidáig egyet sem sikerült látnom, remélem csak bújkálnak.
Az egyik gyöngydániómra nőtt egy bazi nagy pukli, a feje mögé oldalra, olyan, mintha mumpszos lenne, persze, amikor láttam, a fényképgép nem volt a kezemben.
Alga itt is minimális, lassan mérnem is kellene, hogy hogy állunk tápozásilag, de csak a biztonság kedvéért, látványra ok-nak tűnik a dolog.

View attachment 60033
De még mennyire hogy ok... :)
 
Patent, továbbra is kedvenc! (y)
A baloldali cryptot nem akarod likvidálni és helyet adni a flamingonak? Szerintem elöl jobban mutatna végig a flamingo.

Akarni éppen lehet, hogy akarnám, csak épp lehet, hogy nem fogom tudni. Nem tudom, hogy a gyökereivel mennyire és mit szövevényezett be, ha tudok még venni flamingot, lehet, hogy megpróbálom, köszi a tippet!
 
Tudok helyette adni 5-6-ot jövőhéten ha akarod. Lecserélem a galaxikat. ;)

Köszönöm, aranyos vagy, de nem tudom, ha ez tényleg halgümőkór, akkor nem biztos, hogy a te halacsaidat ki kellene tenni ennek a lehetőségnek, bár csak remélni tudom, hogy nem az.
Nézegettem erről a nyavalyáról fellelhető infot a neten, azt írják, hogy egészséges halakban, akváriumokban is élhet a kórókozója minden tünet nélkül, aztán előjöhet idős, legyengült példányokon. Mondjuk a dánióim igencsak nem mai csirkék..
Szóval nem tudom.. Nagyon el vagyok kenődve!
 
Itt nagy változás nincs, csak annyi, hogy a moha közepén lévő flamingot kitessékeltem a szlére a fa alá. garnélák jól vannak, CRS-ek kicsit, mintha bátrabbak lennének. A csöppségek közül ezidáig egyet sem sikerült látnom, remélem csak bújkálnak.
Az egyik gyöngydániómra nőtt egy bazi nagy pukli, a feje mögé oldalra, olyan, mintha mumpszos lenne, persze, amikor láttam, a fényképgép nem volt a kezemben.
Alga itt is minimális, lassan mérnem is kellene, hogy hogy állunk tápozásilag, de csak a biztonság kedvéért, látványra ok-nak tűnik a dolog.

View attachment 60033

nagyon szép ...
 
Back
Oldal tetejére