• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első, remélem nem utolsó

Azt nem tudom, hová lesz a kH-d? Ez rejtély. Biztosan jól mérszt? (Nem a képességedet kérdőjelezem meg, hanem a vizsgáló folyadék megfelelőségét. Volt már ilyen probléma a világtörténelemben... ;) )
Ha növelni akarod a kH-t, akkor kifejezetten azt kellene növelni. Ha járnál erre felé, adnák egy-két marékkal belőle. Ha hoznál egy kicsit a vizedből, esetleg arra is rámérnénk még egyszer.

Pár hónapja a fejembe vettem, hogy megcélzom a 0-1 kH-t, hogy a CO2 jobban hasznosuljon, jobban le tudja vinni a savasságot, ezzel a növények számára kedvezőbb feltételeket teremtve (Fe felvétel / lebomlás kérdése, stb. stb.)
Amikor már az x-edik vízcsere után a kH-val 0,8-0,9 környékén jártam, azt vettem észre, hogy a sün csiguszok megálltak a mozgásban, a szarvukat behúzták. Igen meglepődtem, mert egyébként kifejezetten gyors mozgásúak. Órákon át egyhelyben maradtak. Már számolgattam a veszteségeimet, hogyha 1db 690,- akkor X db mennyi lesz? :rolleyes: Aztán hirtelen ötlettől vezérelve a kH-t feltoltam 2,8-2,9-re. ... és a csiguszok elindultak.
KH-t szerintem az aktív talaj nyeli be. Skimmer van. Egy befolyó ágba kötött önműködő kicsi cucc. Csak néha az úszófej nem úszik, hanem megszorul vagy lesüpped. Érzékeny jószág. Ilyenkor valóban hártya akakul ki. Veszek majd rendes skimmert, ez nem jött be nekem.
 
Azt nem tudom, hová lesz a kH-d? Ez rejtély. Biztosan jól mérszt? (Nem a képességedet kérdőjelezem meg, hanem a vizsgáló folyadék megfelelőségét. Volt már ilyen probléma a világtörténelemben... ;) )
Ha növelni akarod a kH-t, akkor kifejezetten azt kellene növelni. Ha járnál erre felé, adnák egy-két marékkal belőle. Ha hoznál egy kicsit a vizedből, esetleg arra is rámérnénk még egyszer.

Pár hónapja a fejembe vettem, hogy megcélzom a 0-1 kH-t, hogy a CO2 jobban hasznosuljon, jobban le tudja vinni a savasságot, ezzel a növények számára kedvezőbb feltételeket teremtve (Fe felvétel / lebomlás kérdése, stb. stb.)
Amikor már az x-edik vízcsere után a kH-val 0,8-0,9 környékén jártam, azt vettem észre, hogy a sün csiguszok megálltak a mozgásban, a szarvukat behúzták. Igen meglepődtem, mert egyébként kifejezetten gyors mozgásúak. Órákon át egyhelyben maradtak. Már számolgattam a veszteségeimet, hogyha 1db 690,- akkor X db mennyi lesz? :rolleyes: Aztán hirtelen ötlettől vezérelve a kH-t feltoltam 2,8-2,9-re. ... és a csiguszok elindultak.
JBL csepp teszttel nézem a KH-t. Első cseppre legjobb esetben halvány kék,másodikra kitisztul vagy sárgás. De van amikor be sem kékül. Mondjuk mivel nagyon kis mennyiséget kell mérni lehet, hogy nem olyan jól mérhető. A GH az sokkal korrektebb szépen pirosodik a csöpoekre majd egy utolsó csepp hatására sötét zöldbe megy.
 
JBL csepp teszttel nézem a KH-t. Első cseppre legjobb esetben halvány kék,másodikra kitisztul vagy sárgás. De van amikor be sem kékül. Mondjuk mivel nagyon kis mennyiséget kell mérni lehet, hogy nem olyan jól mérhető. A GH az sokkal korrektebb szépen pirosodik a csöpoekre majd egy utolsó csepp hatására sötét zöldbe megy.
ez teljesen normális :) nálam is a serra kh teszt az első csepptől sárga lesz. 0-1 között a kh. Ezektől pontosabb eredményt ne várj, ahhoz labor kell már :)
 
ez teljesen normális :) nálam is a serra kh teszt az első csepptől sárga lesz. 0-1 között a kh. Ezektől pontosabb eredményt ne várj, ahhoz labor kell már :)
Megnéztem Neptunnal is, az sem lilul be. Ha már KH tesztelgetés megnéztem a csapvizet. Neptun szépen lilult a csöppekre, majd 11. csöppnél kisárgult. A JBL gyönyörűen sötét kékült a cseppekre és 25-nél abbahagytam.......... Ez azért érdekes.....
 
JBL csepp teszttel nézem a KH-t. Első cseppre legjobb esetben halvány kék,másodikra kitisztul vagy sárgás. De van amikor be sem kékül. Mondjuk mivel nagyon kis mennyiséget kell mérni lehet, hogy nem olyan jól mérhető. A GH az sokkal korrektebb szépen pirosodik a csöpoekre majd egy utolsó csepp hatására sötét zöldbe megy.
ezért mondtam, hogy 10ml.-re dobjad az pontosabb. nálam 1csepp h.kék, 2.-3. csepp fehéres 4. sárga... tehát a KH-ám 2-tes.
 
Ma vizet cseréltem. Leállítottam a szűrőt egy időre. Hírtelen az 1-2 amanóból 10-12 amanó lett. Nagyon nem szeretik az áramlást :-( Előjöttek és belakták az akvárium alját egy-két perc alatt. Jót túrkáltak. Majd amikor elindítottam a szűrőt szép lassan eltüntek :-(
 
Egyre kellemetlenebb problémám van.
A technika az akvárium alatti szekrényben van, ajtóval zárva. A problémám, hogy egyre büdösebb van lent. Olyan rothadó halszag..... Vízfolyást nem látok sehol.
Csak a CO2 palack és a szűrő van lent.

A szűrő bebüdösödhet? Van ilyen tapasztalat?
Max leszedem a szűrőt, távolabb viszem és megszaglászom. De mi lehet a gond és mi lehet a megoldás, ha tényleg az büdös?

IMG_20220209_093645.jpg

Az akvárium egyáltalán nem büdös. A víz tiszta.
 
Utoljára módosított:
Egyre kellemetlenebb problémám van.
A technika az akvárium alatti szekrényben van, ajtóval zárva. A problémám, hogy egyre büdösebb van lent. Olyan rothadó halszag..... Vízfolyást nem látok sehol.
Csak a CO2 palack és a szűrő van lent.

A szűrő bebüdösödhet? Van ilyen tapasztalat?
Max leszedem a szűrőt, távolabb viszem és megszaglászom. De mi lehet a gond és mi lehet a megoldás, ha tényleg az büdös?

View attachment 163261

Az akvárium egyáltalán nem büdös. A víz tiszta.
Lakók számszakilag megvannak? Nem volt kiugrás, ami esetleg a szűrőcsövezésen pattant és a szekrénybe esett be? Megemelted a bentlévő cuccokat és alattuk sincs víz? Vagy esetleg egy vízelőkészítő szernek nincs feltekerve a kupakja rendesen? Az is lehet büdös. A Seachem prime elég büdi tud lenni. 🙂
 
Szerintem sem lehet büdös a szűrő és a csövezés, teljesen zárt rendszer. Írtad is hogy nem csöpög. Körülötte lehet valami.
6-ból 6 oto a helyén, csigák ránézésre megvannak. Átmozgattam a szűrőt és a co2 palackot, nincs alattuk körülöttük semmi.....
Hétvégén lehet, hogy a csöveket akkor megtisztítom és addig kiveszem a szűrőt a helyéről és körbeszaglásztatom érzékeny orrúakkal.
Az én szaglásom elég gyatra az allergia miatt, ha kinyitom a szekrényt még én is megérzem. Szerencsére kint nem lehet érezni. Abból háború lenne a párommal :)

Addig meg nem kell nyitogatni a szekrényt :)
 
Nem szóródott ki egy kicsit eseteg valamilyen etetőanyag? Egyik másik abból is elég szagos ugye. Esetleg érdemes kiporszívozni, vagy nedves ruhával kitörölni a szekrényt, hátha...
Ahol a technika van, ott semmi nincs kiszóródva. DE! A szekrény két részes. Másik oldalon van minden egyéb halas cucc. Kaja, tápok, eszközök stb....

Azon az oldalon is érződik a szag, de nem annyira erőteljesen, ezért eddig nem ezt az oldalt gyanusítottam. De mi van, ha igazából onnan jön a szag, csak a másik oldalon (nem légmentes a két oldal elválasztása) a technika környékén jobban összegyűlik....
Szóval majd kipakolom a másik oldalt és végignézem. Ez így érthetőbb volna.
 
Ahol a technika van, ott semmi nincs kiszóródva. DE! A szekrény két részes. Másik oldalon van minden egyéb halas cucc. Kaja, tápok, eszközök stb....

Azon az oldalon is érződik a szag, de nem annyira erőteljesen, ezért eddig nem ezt az oldalt gyanusítottam. De mi van, ha igazából onnan jön a szag, csak a másik oldalon (nem légmentes a két oldal elválasztása) a technika környékén jobban összegyűlik....
Szóval majd kipakolom a másik oldalt és végignézem. Ez így érthetőbb volna.
CO2? Savanykas szaga tud lenni. Van?
 
Azt jól gondolom, hogy hibáztam, hogy a fehér homok alá talajt tettem és nem teljesen homok van?
Gondolom szép lassan a nagyobb szemű talaj feljön a felszínre (nem hiszem, hogy az amanok hordanák oda :)).
Ahol dúrvábban eltünt a homok, ott van a főhadiszálássa az amanoknak. Ott van egy kis bejárat a sziklák közé ott nagy a nyüzsgés a be-kimászkálás és ott kotorásznak a legtöbbet.
Szerintem ez a mozgás gyorsítja ott fel a talajszemcsék feláramlását.

IMG_20220209_200344.jpgIMG_20220210_121425.jpg
 
Azt jól gondolom, hogy hibáztam, hogy a fehér homok alá talajt tettem és nem teljesen homok van?
az nem baj, csak kevés talajra kellett volna vastagabban rakni és az üveg elején kihagyni, hogy ott is fehér legyen. De ez korrigálható. Slaggal leszedsz belőle és ráteszel többet. az üveg elejére kicsit púposan és egy flattenerel (talaj egyengetővel) széles oldallal üveg mellett lenyomkodod... és akkor eltűnik a fekete talaj.
 
Back
Oldal tetejére