• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Tegnap azt hiszem, egy növendék CRS-t láttam! Nem mutatta meg rendesen magát, árnyákos helyen ücsörgött, de határozottan nem cherry piros színe volt és mintha egy keskeny fehér csíkja is lett volna. Az első petés nőstényben sem volt túl sok fehér.
Viszont amióta nem kevereg elől a víz, a CRS felnőttek jobban előre jönnek, a halak is nyugisabban úszkálnak elöl. Úgyhogy az esőztető nálam végleg nyugdíjba vonul.
 
20 gyönyörűséges blue bolt boldog tulajdonosa lettem, köszönöm @Etele a szebbnél szebb példányokat! A kb. 4 órás beszoktatás végére visszajött a színük is.
Jobb oldalra a rotala dsungelbe engedtem be őket - oda hal nem nagyon jár. Csináltam gyorsan sok-sok fotót, féltem, hogy felszívódnak a rengeteg erdőben.

146.JPG

146a.JPG

146b.JPG

146c.JPG

146d.JPG

146e.JPG
 
Az imént nézegetem a szerzeményeket, ott csipegettek páran a szűrőrekesz szivacsán sakurákkal RC-kkel karöltve. Az egyik nagyon nem illett a képbe túl barnás és pöttyös volt. Jobban megnézem, hát ez a kicsike egy tigrincs! Márpedig ennek nem kéne itt lennie, át biztos nem ugrott.. Aztán eszembe jutott, hogy jópár hónappal ezelőtt két gombóc Caloglossát betettem ide az Indian-ból, abban simán elbújhatott újszülöttként. Mostanra szépen felcseperedett. :)
El tudtam kapni a grabancát, egy kényelmes hálóban várja pár növényke társaságában a holnapi vízcserét és a visszatoloncolást. Kíváncsi vagyok, van-e még meglepi tigris. Egyelőre elég, ha a CRS és a blue boltok mixelődnek. Bár a hármas keverésből is biztos izgalmas variációk jönnének létre.
 
No, tigris koma úgy döntött, hogy nem költözik, hagyjam őt békén a hülye ötleteimmel, jól érzi magát, ott ahol van. Reggelre kilógott a hálóból - mondjuk sejthettem volna.. Tegnap megint megmutatta magát, aztán elinalt. Féltem hogy az emers részre talált ugrani, jól célzott szerencsére.
 
Tegnap itt csak gyors vízcsere volt, az üveget ellepte a pontalga, a növényzet is marhára elburjánzott, de a rotala olyan csodaszép színben pompázik, hogy nincs szívem megtépni.
Ide is jöttek új lakók, 5 kis Kubotai a meglévők mellé. Az új setupban tovább szeretném bővíteni a létszámukat majd.
Egy kis blue boltot feldobott lábacskákkal leltem valamelyik nap, a többi remélem csak bújkál. Látom azért őket néha, tegnap egyszerre 5 volt elől. A CRS-ek felbátorodtak, amióta a kis kékségek is lakják az akváriumot.
Itt is jó enne mérnem a tápanyagszinteket lassan, gyanítom, kevés lesz mindenből, óriási a növénymassza, táp meg ugyanannyi.

147j.JPG

147k.JPG

147l.JPG
 
VÉGRE! láttam egy alig 1 centis, nálam született CRS ifjoncot! :love: Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyien vannak, annyira izgatott vagyok, legszívesebben holnap szétkapnám az akvát és népszámlálnék! :)

Egy marha vacak fotót sikerült csinálnom róla, mire kihoztam a fényképezőt már félig bebújt a fa alá a moha közé.

148.JPG Azért a csíkozása látszik :)

Elöl voltak a blue boltok is, vagy ötöt láttam egyszerre.

148a.JPG 148b.JPG
 
A dzsungel hatás rendkívül felerősödött, a lényeknek szemmel láthatóan tetszik. Némelyik levél lyukasodik picit, kapott 1 csipet kálium-szulfátot az akva.

149.JPG

Sikerült pár jobb fotót csinálnom a CRS bébiről, kiderült, hogy ketten is vannak! :love:

149a.JPG

149b.JPG

A blue boltoknak egyre szebb lesz a színük, imádom őket, gyönyörűek! :love:

149c.JPG
 
Az akva eddig sem volt szellős a növények terén, de ezt még tudom fokozni! :D Tegnap beszereztem csomó növényt az új scape-hez, egy része zselés, azok a wabi gömb fényén osztoznak, a többit behajítottam ide hadd ússzanak. A garnélák persze egyből rávetették magukat az újdonságra.
Egyre többet látni a CRS apróságokat, nagyon cukik. Eddig négyféle kis fizimiskát láttam legalább kétféle méretben. Jönnek és kapirgálnak az üvegen is, nemcsak a moha között.
 
Az akva eddig sem volt szellős a növények terén, de ezt még tudom fokozni! :D Tegnap beszereztem csomó növényt az új scape-hez, egy része zselés, azok a wabi gömb fényén osztoznak, a többit behajítottam ide hadd ússzanak. A garnélák persze egyből rávetették magukat az újdonságra.
Egyre többet látni a CRS apróságokat, nagyon cukik. Eddig négyféle kis fizimiskát láttam legalább kétféle méretben. Jönnek és kapirgálnak az üvegen is, nemcsak a moha között.
Azért remélem, az új scape-ben marad hely az octopus-nak is. :ROFLMAO:
 
Fájó szívvel, de szétbontottam az akvát. (F)elcsigázottan írom e bejegyzést, mert már az építés fázis van! :) Két 20 literes vödörnyi növény jött ki! A rotala rotundifolia beterített szinte mindent, fél méteres szálak kígyóztak. Azon csodálkoztam, hogy alatta a növények rengeteg anubia, micrososrum honnan a csudából szedték a fényt az életben maradáshoz és a növekedéshez. Rengeteg RC-sakura van, és nagyon sok CRS picurka :love:, két nagy CRS is petés! A blue boltokból is sok van, nem számoltam őket, de amikor azt hittem, már mind megvan, akkor előcsúszott valahonnan még kettő. Szóval örömség van! A CRS-ek-blue boltok külön átmeneti szállásra mentek a régi tigrises akvába, 1 hete járatódik vízcserés vízzel. A piroska banda az uszonyosokkal ment a 60l-esbe, a szűrőrekeszből vett szűrőanyaggal, egy akasztós forgatja a vizet, előtte van a szűrőanyag egy műanyag üvegben. Meg rengeteg naubias, microsorum, moha..

Ez volt az első akvám, ami növényesnek volt mondható, több arca is volt, mindet nagyon szerettem. Sokat tanultam tőle a növényezésről, algákkal való viaskodásról.

Köszönöm mindenkinek, aki figyelemmel kísérte a Crimson valley életét!

Megkérek egy moserátort @viktorlantos @inadsz @danyi03 , legyetek kedves átteni a befejezett naplók közé! Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére