• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Tegnap itt is megvolt a vízcsere, előtte mértem. Nitrát 35, foszfát 1,8, vas 0,6, PH 6,6. Káliumot itt most nem mértem. A Macrot visszavettem 2 ml-re, a Microt 4 ml-re. A plusz foszfát maradt 4 ml. A CRS-eeket nem láttam kb. 2 napja, remélem csak bújkálnak.

Ez az egyik kedvenc sakurám:

222f.JPG 222g.JPG
 
Tegnap itt is megvolt a vízcsere, előtte mértem. Nitrát 35, foszfát 1,8, vas 0,6, PH 6,6. Káliumot itt most nem mértem. A Macrot visszavettem 2 ml-re, a Microt 4 ml-re. A plusz foszfát maradt 4 ml. A CRS-eeket nem láttam kb. 2 napja, remélem csak bújkálnak.

Ez az egyik kedvenc sakurám:

View attachment 52642 View attachment 52643

Nagyon úgy néz ki, tápanyaghiány nincs a vízben... alga nem kezd problémás lenni?

(Nálam még régen low techben KNO3 adagolási szinte mindig előhozott valamilyen algát.... legtöbb MACRO-ban azt hiszem hasonló van (?).)
 
Nagyon úgy néz ki, tápanyaghiány nincs a vízben... alga nem kezd problémás lenni?

(Nálam még régen low techben KNO3 adagolási szinte mindig előhozott valamilyen algát.... legtöbb MACRO-ban azt hiszem hasonló van (?).)

Van egy pici fonal alga, időnként meg kell fésülnöm a fissi bokrokat, de nem vészes mennyiségű. Az ecsetet is kordában tartják az ezüst fonalalgázók. Nálam az első időkben a fonal és a staghorn algát pont hogy eltüntette a macro táp adagolás.
 
A múltkori maga nitrát érték rendeződött, most 20 ppm, foszfát 2 ppm, kálium 15 ppm, vas 0,6 ppm, PH 6,6. Szeretném ezeket az értékeket tartani, a tápozáson most nem változtatok, meglátom mit mérek majd a jövő héten.
Flóra és fauna jól vannak, rengeteg mini red cherry van, mindenfelé kapirgálnak. A CRS-eket is látom időnként, de inkább valahol a susnyásban időznek többnyire.

114a.JPG
 
A Hygrophyla-t megint nyírnom kellett, de már nem dugdosom vissza a levágott részt, így is elég sűrű. Amikor a nagy moha ritkítást csináltam, Karácsony- és jávai moha egyveleget egy jó maréknyit kiszedtem, gondoltam egyet feltettem a szűrőrekesz tetejére, kíváncsi voltam, hogy emersen megmarad-e. Némelyik része bebarnult, de a többség gyönyörű szépen hajt. Tripartiat is tettem mellé, ő is jól érzi magát.

115a.JPG 115b.JPG
 
Ez az akva sem volt mostohagyerek, a megmaradt géblányt megajándékoztam 3 társsal. Jött 2 nagyon szép fiúcska, meg egy ezüst színben pompázó lányka. Az előtérbe vettem 2 cserép Crypto flamingot, mert úgy látom, hogy a Reineckii mink levelei ugyanúgy lyukasodnak. Minden egyéb gyönyörűen virul, a tápanyagszintek jók, stabilak, úgyhogy szerintem a különféle lényeim dézsmálják a leveleket. Marad belőle, amennyi marad, újat nem fogok berakni.
Beszereztem még tápanyag rudakat, az előtérbe a növények gyökereihez nyomtam belőle.

Nyírtam a Rotalákat és a Hygrophilát, a Bacopa is elkanászodott nagyon. Mohatépés is ráférne megint..

Az új gébeket nem sikerült lencsevégre kapnom, tegnap ott pózoltak az előtérben, most, amikor fotóztam, persze elbújtak. Na de majd legközelebb.

118g.JPG
 
OFF következik: tegnap újra raktam a sügeres kecót, már rettenetesen ecsetes volt benne minden.
Szóval totál szétkaptam, a sügik mentek a kádba fürdeni a külső szűrővel egyetemben. Vettem egy kisebb üveg carbot az ecset ellen - az excelt sajnáltam pazarolni. Minden növény kapott egy jó kis carbos fürdőt, minden követ átsikáltam tömény carboval - partialis sikerekkel, maradtak fekete foltok. A növényekről minden fertőzött levelet nem tudtam levágni - némelyik tök kopasz maradt volna, de remélem kinyúvadt az alga rajtuk. Az ajánlottnál kicsit töményebbre csináltam a vizet és picit tovább is hagytam benne őket. Anubiasok és Microk, szóval attól nem félek, hogy bajuk lesz tőle.

Kicsit másként rendeztem vissza a partvonalat, több kis öblöcske lett, mint volt, úszótér is akad. A sügereknek úgy nézem, tetszik. A több ívásra alkalmas hellyel talán sikerül csökkentenem a pasik között az agressziót.
Szellősebb is lett, illetve a köveket sikerült úgy elrendezni, hogy a növények a nehető legtöbb fényt kapják.
Az eredeti vizükből amennyit csak tudtam visszatöltöttem, a szűrőt direkt nem bontottam meg, pedig egy jó alapos puceva ráférne.

A kép nem lett túl jó, de ez az akva nem túl fotogén - illetve nem lehet szemből olyan távol menni, hogy a képbe beleférjen. (a lépcsőfeljárat végénél van)

119.JPG

Akik lakják: 4 Yellow, 10 Firefish - ezek közül 7 nálam született (van albínó és kék is), 1 hatalmas Pleco és 1 Botia lohachata.
Az akva 200l, egy Atman CF 1200 dolgozik alatta.
 
Vettem egy kisebb üveg carbot az ecset ellen - az excelt sajnáltam pazarolni. Minden növény kapott egy jó kis carbos fürdőt, minden követ átsikáltam tömény carboval - partialis sikerekkel, maradtak fekete foltok. A növényekről minden fertőzött levelet nem tudtam levágni - némelyik tök kopasz maradt volna, de remélem kinyúvadt az alga rajtuk. Az ajánlottnál kicsit töményebbre csináltam a vizet és picit tovább is hagytam benne őket. .
Csodálkozom a carbo-s megoldáson. Meg mertem volna esküdni, hogy H2O2-t adsz neki.
 
OFF következik: tegnap újra raktam a sügeres kecót, már rettenetesen ecsetes volt benne minden.
Szóval totál szétkaptam, a sügik mentek a kádba fürdeni a külső szűrővel egyetemben. Vettem egy kisebb üveg carbot az ecset ellen - az excelt sajnáltam pazarolni. Minden növény kapott egy jó kis carbos fürdőt, minden követ átsikáltam tömény carboval - partialis sikerekkel, maradtak fekete foltok. A növényekről minden fertőzött levelet nem tudtam levágni - némelyik tök kopasz maradt volna, de remélem kinyúvadt az alga rajtuk. Az ajánlottnál kicsit töményebbre csináltam a vizet és picit tovább is hagytam benne őket. Anubiasok és Microk, szóval attól nem félek, hogy bajuk lesz tőle.

Kicsit másként rendeztem vissza a partvonalat, több kis öblöcske lett, mint volt, úszótér is akad. A sügereknek úgy nézem, tetszik. A több ívásra alkalmas hellyel talán sikerül csökkentenem a pasik között az agressziót.
Szellősebb is lett, illetve a köveket sikerült úgy elrendezni, hogy a növények a nehető legtöbb fényt kapják.
Az eredeti vizükből amennyit csak tudtam visszatöltöttem, a szűrőt direkt nem bontottam meg, pedig egy jó alapos puceva ráférne.

A kép nem lett túl jó, de ez az akva nem túl fotogén - illetve nem lehet szemből olyan távol menni, hogy a képbe beleférjen. (a lépcsőfeljárat végénél van)

View attachment 54655

Akik lakják: 4 Yellow, 10 Firefish - ezek közül 7 nálam született (van albínó és kék is), 1 hatalmas Pleco és 1 Botia lohachata.
Az akva 200l, egy Atman CF 1200 dolgozik alatta.

A halak szépséges színűek.
Nálam a legnagyobb aki 128 liter volt és 3 böszme aranyhal lakta, de azt egy 1500-as külső szűrő is nehezen vitte!
 
A halak szépséges színűek.
Nálam a legnagyobb aki 128 liter volt és 3 böszme aranyhal lakta, de azt egy 1500-as külső szűrő is nehezen vitte!

A CF-1200 csak a nevében annyi, 1550 l/h-t tud. Az előző szűrő, amivel örököltem az akvát egy aquapro 4-es volt, az valóban 1200 l-t tudott, azsem volt rossz, amíg ki nem csúszott a kezemből vízzel teli, egy takarítás alkalmával. Ha már kénytelen voltam szűrőt venni, kicsit nagyobb vízhozamút vettem, akkor erre futotta, valamint baromi sürgősen kellett. Lehet, hogy majd egyszer fejlesztem ezt is, de nem most lesz.
 
Ez mit jelent pontosan? Mi az ajánlott koncentráció és időtartam a carbos fürdőhöz?
Régen a diszkoszos akvámnál az anubiasokat és egyéb vastagabb szárú növényeket fehérítős oldatba szoktam dugni pár percre, 10-20%-os higítással, az ecsettel csodákat művel. Utána mehet csapvizes v. Prime-os öblítés persze. Kifehérednek a szőrök, mint az öreg kínai karatemeseter szakálla!
 
Ez mit jelent pontosan? Mi az ajánlott koncentráció és időtartam a carbos fürdőhöz?

@Luigi13 -éknál olvastam, hogy kb. 1-1,5 ml/l 10 perces fürdő hatásos. Én olyan 3-4 ml/l - tettem bele és 20 percig áztak a gazok. A szőrök már nem olyan feketék. Ha meg nem is szűnik, de legalább remélem kevesebb lesz az ecset.

Régen a diszkoszos akvámnál az anubiasokat és egyéb vastagabb szárú növényeket fehérítős oldatba szoktam dugni pár percre, 10-20%-os higítással, az ecsettel csodákat művel. Utána mehet csapvizes v. Prime-os öblítés persze. Kifehérednek a szőrök, mint az öreg kínai karatemeseter szakálla!

Egy korábbi nagytakarításnál én is fehérítőt használtam, de az anubiasokat is megmarta, nemcsak az algát. Leh persze, hogy töményebb lett az oldat, vagy több ideig hagytam benne, mint kellett volna.
 
Régen a diszkoszos akvámnál az anubiasokat és egyéb vastagabb szárú növényeket fehérítős oldatba szoktam dugni pár percre, 10-20%-os higítással, az ecsettel csodákat művel. Utána mehet csapvizes v. Prime-os öblítés persze. Kifehérednek a szőrök, mint az öreg kínai karatemeseter szakálla!
Úgy gondolom (bár lehet, hogy butaságot írok), minden ilyen jellegű fehérítőnek (HYPO-nak) a H2O2 lehet az egyik fontos adaléka. Az egyik megoldandó feladat, a gyors lebomlásának a megakadályozása. Ha ez megvan, sínen vannak...
A TV is tele van az "aktív oxigén"-t tartalmazó csoda mosószerek reklámjával. Mi más lehet ez lehet az aktív oxigén?
 
Úgy gondolom (bár lehet, hogy butaságot írok), minden ilyen jellegű fehérítőnek (HYPO-nak) a H2O2 lehet az egyik fontos adaléka. Az egyik megoldandó feladat, a gyors lebomlásának a megakadályozása. Ha ez megvan, sínen vannak...
A TV is tele van az "aktív oxigén"-t tartalmazó csoda mosószerek reklámjával. Mi más lehet ez lehet az aktív oxigén?

Szerintem a hypo-ban inkább a klór ami fehérít, fertőtlenít, a szaga is elárulja, nem hiszem, hogy lenne benne hydrogénperoyid. Az aktív oxigénes mosószerek nyilván más tészta.
 
Back
Oldal tetejére