• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kis nyugalom

Smiciferi

Kertész szaki
Sziasztok!

2008 óta vagyok megfertőződve ezzel a csodálatos hobbival, abban az időben igen kevesett tudtam a növényes akváriumokról, inkább egy kavicsokkal és halakkal teli medencém volt. (se táptalaj, se külsűszűrő, se CO2)
Aztán 2011-ben rátaláltam a Green Aqua-ra és a szebbnél szebb akváriumaira (ez a reklám helye :)), innentől kezdve kezdtem átalakítgatni a meglévő akimat, több-kevesebb sikerrel. Majd 5 év kihagyás után újra belekezdtem, de most az elejétől fogva szeretnék egy nővényest építeni, ezt szeretném most Veletek megosztani napló formájában. Szeretném, ha segítenétek a fejlődésbe, hogy ne hibázzak túl sokat.

Indítás ideje: 2020.03.28. 18:00
Akvárium:
GA 60x30x36 optiwhite 64 l
Aljzat:
-
Dennerle Deponitmix 9in1 táptalaj 2,4kg
- Dennerle FB1 baktériumkultúra
- Dennerle Scaper's Soil általános talaj
Szűrő:
Tetra EX800 plus 4l töltettel
Szűrőanyagok lentről-felfelé
- Eheim Mech kerámiagyűrű 1L
- Szivacs egy réteg
- Seachem Matrix 2L
- Perlonvatta
- Seachem Purigen 100ml
Világítás:
Twinstar 600S 45W 6500K 3100lm
11 - 17 óráig 6 óra
CO2:
Nagynyomású rendszer 2kg palack
10 - 16 óráig 6 óra
Dekor:
Seriyu kövek, ADA La Plata Sand dekorhomok
Növények:
- Micranthemum spec. ´Montecarlo' - zselés
- Lilaeopsis mauritiana
- Alternanthera reineckii Mini
- Anubias nana Bonsai
- Helanthium quadricostatus
- Bacopa australis
- Ludwigia sp Mini Super Red
- Staurogyne Repens
- Lindernia rotundifolia
Vízcsere:
Minden reggel 8-9 óra között 50% (két hétig tervezem), utána hetente 1-2 alkalommal 50%
Vízcsere után Seachem Stability 4ml, Prime 2,5ml
Tápozás:
Flourish excel 7,5 ml/nap
Green Aqua Micro+macro 9-9ml/nap, ezzel két hét után vissza fogok állni 3-3ml/nap adagra.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
Szívesen fogadok mindenféle kritikát, meglátást.
Nemsokára töltök fel képeket is az indításról.
Köszönöm szépen, hogy elolvastátok.
 
Utoljára módosított:
Pár kép a tegnapi állapotról
 

Attachments

  • 20200331_114838.jpg
    20200331_114838.jpg
    308.2 KB · Megtekintések: 78
  • 20200331_123858.jpg
    20200331_123858.jpg
    230.5 KB · Megtekintések: 64
  • 20200331_123907.jpg
    20200331_123907.jpg
    262.5 KB · Megtekintések: 44
  • 20200331_123916.jpg
    20200331_123916.jpg
    226.5 KB · Megtekintések: 38
  • 20200331_123927.jpg
    20200331_123927.jpg
    251.3 KB · Megtekintések: 37
Legfőképpen arra lennék kiváncsi, hogy a világítás és co2 időtartam megfelelő-e, ill. a tápozás elegendő-e ebben a formában.
De minden egyéb dologra vevő vagyok :)
 
Szia!
Egész jó kis HS, de van még mit csizsolgatni rajta.
Én mindenképp raknék még a hegyek lábához apróbb köveket, kis kavicsokat, ne legyen ennyire éles a homok és talaj találkozása.
Hátul középre nem tennék semmit, inkább mást találj ki vagy hagyd szabadon.
Nagyon jó köveket találtál.
 
Szia!
Köszönöm az észrevételeket.
A kis kövekre én is gondoltam, de most a vírus idején nehezebb hozzájutni efféle dolgokhoz, a homok végére nem tettem eredetileg semmit, de ami kijött az áramlással az oda nyomtam vissza. Mindenfélekép megfogadom amit mondtál. :) köszönöm
 
Legfőképpen arra lennék kiváncsi, hogy a világítás és co2 időtartam megfelelő-e, ill. a tápozás elegendő-e ebben a formában.
De minden egyéb dologra vevő vagyok :)

A Co2-nél a lámpa felkapcsolás előtt kevésnek érzem azt az 1 órát, amivel előbb indul, mint a pilács. Azt mondják az okosok, hogy 2 óra kell a világítás bekapcsolása előtt, hogy elérje a megfelelő koncentrációt.
A scappel kapcsolatban csatlakozom @star67 Csillához, az út végén a stemek elrontják az amúgy szuperul megalkotott, távolba vesző út hatását.
 
Szia! Nekem tetszik, hangulatos, részletekkel pedig a lelkesedést látva úgy is el leszel foglalva az elkövetkezendő időkben, finomítani lehet menet közben is. Hátul a stem nekem is fura, de ha szépen visszavágod olyan 3-4 cm-re, akár egyik oldalra "emelkedve" elég jó hatást lehetne elérni, ezt próbáld ki mielőtt kiveszed, ha úgy is döntesz. Az Excelt én sokallom, tudom, hogy 5ml/40l nagy vízcsere után, gondolom ezt az első két hétre írtad napi adagnak, de én inkább a felével próbálkoznék és venném vissza a majdani normál adagra, ami ugye napi 1,5-2 ml.
 
Szia!
Egyenlőre vágni nem akarom mert 3 napos a telepítés, nem tudom mennyi gyökere van már, de elgondolkodom ezen is, köszi.
Igen ezt az adagolást az első 1-2 hétre gondoltam, utána visszaállok a normál adagra.
 
Sziasztok!
Tegnap volt egy hetes az aki.
A növények szépen növögetnek, kivéve az Anubias nana Bonsai. A bal oldali sziklánál a levelek szépen elolvadtak. A jobb oldali még tartja magát.
Nem tudom, hogy az új közeg vagy valami más okozza, a levelei elöszőr bebarnultak majd a szára is elvékonyodott, mára teljesen tönkre ment.
Hátul a stemek (Ludwigia red és Lindernia rotundifolia) nagyon gyorsan növekednek, ma már meg is nyírtam őket, már nagyon árnyékoltak.
Az első kép tegnap készült a második pedig a mai napon nyírás után.20200403_135716.jpg20200405_111803.jpg
 
Vízcsere továbbra is naponta 50%
Stability-t és Prime-ot minden vízcsere után adagolom
Flourisch Excel 5ml
Micro+Macro 9-9 ml
Világítás továbbra is 6 óra (11-17-ig)
CO2 7 óra (9-16-ig)
 
Egy kis tő Anubiast felraktam a bal oldali szikla tetejére, szerintetek jó helyen lesz ott, vagy tegyem inkább máshová?
 
Back
Oldal tetejére