• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kis nyugalom

A barna alga hamar el fog tünni, amint beáll az akvárium. A fonalat szedegetheted pl fogkefével (azt érdemes megjegyezni, hogy utána száj-higéniai célokra ne használd már :))

Egyébként meg türelem-türelem-türelem. 3 hetes akvárium esetén teljesen normális, hogy ilyen-olyan algák felütik a fejüket!



Ez elég magas szint, egyrészt ez is okozhat algásodást, másrészt, ez nagyon a határon van, amit a halak elviselnek. Emiatt szokás halak/garnélák betelepítése elött 4-6 hetet várni!

Egyébként a sziámi algaevök nagyon jó megoldások algapusztításra. Viszont hátrányuk, hogy miután elfogyott az alga, rá fognak járni a finomabb levelü növényekre. (Miközben ezt írom, két sziámi márnám most tép szét egy nagy adag flammenmoos-t.) Pár hónap múlva meg már túl nagyok lesznek egy 64literes akváriumba. Nagy mozgásigényü, gyors halakról van szó.

Köszönöm szépen a tanácsokat.
A fonálalgát rendületlenül szedegetem, csipesszel, fogkefével de reggel kiszedem, délutánra vissza nőnek :(, mennek a fény felé :mad:.
Amiket leírtam azok a reggeli mérések voltak, most délután is mértem ezek a következők:
KH - 9
PH - 7
GH - 12
NO2 - 0,07
NO3 - 20
NH4 - 0,05
FE - 0,2
PO4 - 1

A nitrát szint 30-ról vissza ment 20-ra
A PO4 a Phosphorus hatására felment 1-re.
Az algaevőket kb. 6 hónapig terveztem megtartani, mert ahogy mondod elég nagyra nőnek.
Remélem az én növényeimet békén hagyják.
Törpe szívóharcsát szerettem volna, de egyenlőre azt nem kaptam.
Majd idővel az is lesz. :)
Köszi a segítséget.
 
Sziasztok!
1 hónapos a telepítés, a két halacska szépen teszi a dolgát, egész nap serénykednek az alga pedig fogy.
Vissza vettem a tápozást a gyári adagolásnak megfelelően ennek és az algaevők hatására a fonálalga szépen visszahúzódott.
A kövek is szépen tisztulnak, ami van az pedig jót tesz a látványnak (szerintem).
Nyírás után így nézünk kiDSCN7037.JPG
 

Attachments

  • DSCN7043.JPG
    DSCN7043.JPG
    315 KB · Megtekintések: 15
  • DSCN7045.JPG
    DSCN7045.JPG
    355.1 KB · Megtekintések: 14
  • DSCN7047.JPG
    DSCN7047.JPG
    398.7 KB · Megtekintések: 12
  • DSCN7049.JPG
    DSCN7049.JPG
    329.7 KB · Megtekintések: 10
  • DSCN7052.JPG
    DSCN7052.JPG
    252.7 KB · Megtekintések: 12
  • DSCN7053.JPG
    DSCN7053.JPG
    315.3 KB · Megtekintések: 22
Sziasztok!
Egy ideje már nem jelentkeztem, a munka mellett sajnos kevesebb idő jut a napló írásra :(
A jó hír az, hogy a fonál alga teljessen eltünt, gondolom az idő és a helyi Excel kúra hatására, viszont a levelekről a barnás réteget nem tudom letakarítani, ez alga vagy valamilyen hiánytünet? Főleg az Alternanthera reineckii Mini és a Helanthium quadricostatus levelein figyelhető meg. Rakok fel képet, valaki tudna rá megoldást?
Víz paraméterek: NO2 - 0,1; NO3 - 5; NH4 - 0; KH - 8; PH - 7,4; GH - 10; FE - 0,2; PO4 - 1
Tápozás naponta: Green Aqua Micro - Macro: 3-3ml; Excel: 2ml; Advance: 2ml; Phosphorus: 2ml

Pár napja beköltözött 10db Villásfarkú kalászhal, végre egy kis élet az akváriumba :), egész nap kergetőznek, de még a négyszer nagyobb algaevőket is hajtják.
Egy kérdés a halakkal kapcsolatban: a CO2 fél9 kor kapcsol be, kb. 10 óra felé az összes kalászhal fent pipál a felszínen, de 11 után mikor a világítás felkapcsol már mindegyik lent úszkál mintha nem történt volna semmi. Én arra tudok gondolni, hogy ennyire feldúsúl a CO2 a vízben 2 és fél óra alatt, hogy nem jutnak elég oxigénhez, a világítás felkapcsolása után a növények bubizása hatására pedig visszaál a rend. Erősítsetek- vagy cáfoljatok meg ezzel kapcsolatban.
A világításom 6 órát megy naponta ezt emelhetem feljebb 1-2 órával?
Pár kép a mostani állapotról, este próbálok jobb képeket készíteni.
Köszönöm, hogy benéztetek.
 

Attachments

  • DSCN7077.JPG
    DSCN7077.JPG
    333.7 KB · Megtekintések: 21
  • 20200509_110938.jpg
    20200509_110938.jpg
    120.1 KB · Megtekintések: 20
  • 20200509_111322.jpg
    20200509_111322.jpg
    174.9 KB · Megtekintések: 20
  • DSCN7059.JPG
    DSCN7059.JPG
    108.4 KB · Megtekintések: 19
  • DSCN7060.JPG
    DSCN7060.JPG
    182.9 KB · Megtekintések: 31
  • DSCN7078.JPG
    DSCN7078.JPG
    317.2 KB · Megtekintések: 32
Sziasztok!
Egy ideje már nem jelentkeztem, a munka mellett sajnos kevesebb idő jut a napló írásra :(
A jó hír az, hogy a fonál alga teljessen eltünt, gondolom az idő és a helyi Excel kúra hatására, viszont a levelekről a barnás réteget nem tudom letakarítani, ez alga vagy valamilyen hiánytünet? Főleg az Alternanthera reineckii Mini és a Helanthium quadricostatus levelein figyelhető meg. Rakok fel képet, valaki tudna rá megoldást?
Víz paraméterek: NO2 - 0,1; NO3 - 5; NH4 - 0; KH - 8; PH - 7,4; GH - 10; FE - 0,2; PO4 - 1
Tápozás naponta: Green Aqua Micro - Macro: 3-3ml; Excel: 2ml; Advance: 2ml; Phosphorus: 2ml

Pár napja beköltözött 10db Villásfarkú kalászhal, végre egy kis élet az akváriumba :), egész nap kergetőznek, de még a négyszer nagyobb algaevőket is hajtják.
Egy kérdés a halakkal kapcsolatban: a CO2 fél9 kor kapcsol be, kb. 10 óra felé az összes kalászhal fent pipál a felszínen, de 11 után mikor a világítás felkapcsol már mindegyik lent úszkál mintha nem történt volna semmi. Én arra tudok gondolni, hogy ennyire feldúsúl a CO2 a vízben 2 és fél óra alatt, hogy nem jutnak elég oxigénhez, a világítás felkapcsolása után a növények bubizása hatására pedig visszaál a rend. Erősítsetek- vagy cáfoljatok meg ezzel kapcsolatban.
A világításom 6 órát megy naponta ezt emelhetem feljebb 1-2 órával?
Pár kép a mostani állapotról, este próbálok jobb képeket készíteni.
Köszönöm, hogy benéztetek.
Jol gondolod, a halak azert pipalnak. Ph- t mikor merted? A vilagitast nyugodtan emelheted 7 orara.
 
Jol gondolod, a halak azert pipalnak. Ph- t mikor merted? A vilagitast nyugodtan emelheted 7 orara.
Köszi
A PH-t megmértem ma reggel is 7,5 és 26 fokos a víz
Tegnap délután is 7,5 volt a PH és 27 fokos a víz.
Levegőztessek vagy nem gond, hogy reggel kevés az oxigén a vízben?
 
Sziasztok!
A napokban 7.4 - 7.5 PH-t mértem, gyanús volt nekem, ezért újra kalibráltam a PH mérőt.
Kalibrálás után 7.04 lett az akvárium vize. (pedig nem régen kalibráltam)
Ezt csak azért írom, hogy másnál is előfordulhat ilyen.
 
Köszi
A PH-t megmértem ma reggel is 7,5 és 26 fokos a víz
Tegnap délután is 7,5 volt a PH és 27 fokos a víz.
Levegőztessek vagy nem gond, hogy reggel kevés az oxigén a vízben?
A co2 indulasahoz kepest mikor milyen erteket mersz? Indulas elott, vilagitas felkapcs elott, vilagitas kozben, vilagitas vege elott. Akkor lenne az idealis, ha nem lenne ingadozas
 
Back
Oldal tetejére