• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wild Pear

...A blyxa hullajta az öreg leveleit. Nem tudom sok e a makro vagy kevés, de vannak táphiányra utaló jelek. A friss levelek is halványak néhány növényen. Valószínű ez vas lesz. Ennek fejében felemeltem 5-5 ml-re az adagolást. Így már kezd helyre rázódni a dolog. GH 6, KH 10-11, ph 7. A kh marad. Ebbe bele törődtem... Hamarosan jön egy sera teszt-box. Így már több értéket is mérni tudok majd. Köztük a foszfát amire nagyon kíváncsi leszek. A friss talaj végett szerintem közel nulla lesz. Nyomon fogom követni. Az üvegen a por alga is vissza szorult, valamint a pont is. Talaj közelében néhány alacsony növényen barna alga volt, van. Kicsit gyér még az előtér és a szűrő keveri rendesen az aljzatot. Sok a mulm. 50 cm a tank hossza és van rendesen visszacsapó áramlat lefele is és a co2 is gyorsabban távozik. Meguntam ezt a jelenséget és egy hirtelen mozdulattal felére húztam vissza szűrőt. Így már kevésbé mozog a felszín és kissebb ugyan a flow, de nekem ez most kedvez, ugyanis kevésbé keveri a talajt és a szén-dioxid szint is magasabb. Halakat kitelepítettem. Csak 5-6 sziámi algázó maradt bent. Garnikat szeretnék ezért hal fronton marad ez a helyzet. Tele van növénnyel az akvárium. Már pá éve növényezek, de nem régóta van co2 beoldás. Érzem is a különbséget rendesen. Eddig azt sem tudtam mi az a zöld alga. Most már vele is fel kell vennem a harcot néha. Viszont megéri mert így már átfogóbban, összetettebben látom, hogyan reagálnak a növények, amikor mindenben megpróbálok a kedvükben járni. Azt hiszem ez az első olyan felállás amit igazán tanuló növényes akváriumnak tekinthetek...
 
Voltak kisebb változások. A fát majdnem fullra bemoháztam. Gyakorlatilag teljesen újra lett ültetve minden. :) Az előtér elég vegyes, viszont kötöztem oda is mohát lávakövekre.
A restart után most 3 hetes. Tegnap volt az első nyírás. Csak a háttérhez nyúltam. Még mindíg nem versenytank, de egyre egészségesebb növényeket tudok nevelni és fenntartani egy számomra nagyszerű állapotot...;)

Bandázás
26121685302_049a2a8b52_b.jpgP4030157 by Adrian Fakas, on Flickr

26214143055_9c71d6f5eb_b.jpgP4030274 by Adrian Fakas, on Flickr

Ő most a kedvenc. Nem tudom rubin e vagy glandulosa?
26121677852_c0cd022d65_b.jpgP4030260 by Adrian Fakas, on Flickr

26147834471_d3f66e8727_b.jpgP4030305 by Adrian Fakas, on Flickr

Fullos
25609380414_8c02d4763a_b.jpgP4030173 by Adrian Fakas, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére