• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark and Hopeful

A DC gyönyörű lime színű, amano takarít ezerrel, a verticillata kedvencem, imádom, a pinnatifidával meg óvatosan, legyen kéz közelben az olló.✂️✂️✂️
Pinattifidát most próbálom először. Azt hittem lassabb a koma. De ahol van fény bőven ott rohan mint egy őrült. Heti kétszer is leszoktam csipkedni azokat a leveleket amik már túl nagyra nőnek. Pont ma csináltam azt is.
 
Sziasztok,

Mivel tegnap nem tudtam részt venni a GA bulikán, gondoltam megosztok veletek itt néhány képet az új akva jelenlegi állapotáról. Van még teendő növény fronton és még akadnak részletek amik nem kerültek be. Az akvárium most 5 hetes, ha jól számoltam.

A képek tegnap készültek, azóta került be jó pár anubias csomó még és úton van a HC utánpótlás is, hogy pótoljak és ráerősítsek a gyengébb részekre.

View attachment 165476
View attachment 165475
View attachment 165477
View attachment 165478
Mindegy hol látom, nagyon tetszik. Azokkal a "satnya" venyigékkel sokkal részletgazdagabb a hardscaped. ✌️
Pedig ott voltál a bulin, mert valahogy kezembe került egy Hikari. 😘
 
Sziasztok,

Alakulgatnak itt a dolgok, de természetesen utolsó pillanatokban problémák is előkerültek. Múltkor volt egy probléma a tápadagolóval és beleürített rengeteg APT Zero-t. Ez. Megborította és előkerült a BBA. Ezzel kűzdök most, de legyűröm. Sajnos ezzel egyidőbem egy jó adag HCnak is gondja lett, de köszönhetően @inadsz -nak most egy kis monte carlo-val tudtam pótolni ❤️ Hátha még valami pofája lesz. Még részletek kerülnek bele, ezeket a hétvégén előkészítem és áztatom és csak fotó előtt kerülnek be, hogyha bármi gond van még könnyedén navigálhassak.

Itt egy maintenance utáni fotó.

IMG_20220506_193632_edit_435165657929950.jpg
(DC színe csak azért kék mert friss.)Üdv, Norbi
 
Ez egy ilyen kattintgatós nap. Ma délelőtt izgatottan estem neki a fotózásnak. Azt gondolom, hogy magamhoz és a korábbi bukkanókhoz viszonyítva egész jó lesz a dolog. Most épp válogatok. 563 fotót sikerült lőni.
View attachment 167146
Ha még nem szedted szét, lőnél egyet, hogy mi van a karton mögött? 🙏
(Erről soha sehol nem írnak, beszélnek, pedig érdekel.)
 
Ha még nem szedted szét, lőnél egyet, hogy mi van a karton mögött? 🙏
(Erről soha sehol nem írnak, beszélnek, pedig érdekel.)
Màr szétszedtem sajnos. Most, hogy mondod, nekem is érdekes lett volna 🥲 A karton mögött volt még vízszintesen is karton, hogy jobban lesötétítsem a jobb és baloldalt. Ezek ék alakban voltak vágva. Továbbá a tenisz ár lámpa kicsit feljebb állítva magasságban és 100%-on üzemeltetve. Emellett volt egy fotóslámpa ami 400wattot küldött a fehér falra. Ami érdekes, hogy a bútor mögül kilógó párnák pedig helyet adtak egy kis RGB videós lámpának amivel egy kis naplemente hangulatot próbáltam a képbe csempészni.
 
Màr szétszedtem sajnos. Most, hogy mondod, nekem is érdekes lett volna 🥲 A karton mögött volt még vízszintesen is karton, hogy jobban lesötétítsem a jobb és baloldalt. Ezek ék alakban voltak vágva. Továbbá a tenisz ár lámpa kicsit feljebb állítva magasságban és 100%-on üzemeltetve. Emellett volt egy fotóslámpa ami 400wattot küldött a fehér falra. Ami érdekes, hogy a bútor mögül kilógó párnák pedig helyet adtak egy kis RGB videós lámpának amivel egy kis naplemente hangulatot próbáltam a képbe csempészni.
Köszi a leírást, de velem az a baj, hogy vizuális típus vagyok.
Sebaj, kibekkelem valahogy a következő 365 napot, amikor a kulisszák mögötti dolgot is lefotózod. :D
Az afterpartyn @keszalvo Viktor előadása felvillanyozott, és én is szeretnék néhányra (na, nem az IAPLC-re) benevezni.
 
Sziasztok,

Eléggé későn érő típus vagyok és valahogy kellett ez a 17 év akvarizálás, hogy igazán elmerüljek Heiko Bleher munkásságában.
Egy Youtube video miatt alakult ez az érdeklődés az elmúlt hetekben és teljesen lenyűgöz!

Ettől felbuzdulva gondoltam eggyet és a kis Dennerle nano kockámat ami mondhatjuk növénytárolónak volt tartva már jó ideje, átalakítottam.

Szóval egyik reggel felkeltem és hardscape ragasztgatásba kezdtem. Így lett ebből egy kis biotóp szerű kis próbálkozás.

Dél borneo téma lesz és Boraras Brigittae lakói lesznek. Növények szempontjából Buce és Crypto félék lesznek benne. Addig is egy két random növényt betettem.

Néhány fotó a projektről:
7ACF89FB-7654-45D8-94A1-C687D64EB782.jpeg
A441C6A7-478F-4033-A506-70C877DC0D57.jpeg
D9E7DB4C-E63E-4E3C-83D2-7B504A8C30A9.jpeg
E4B67994-B67F-45B8-A969-E51551EB04AC.jpeg
 
Sziasztok,

Eléggé későn érő típus vagyok és valahogy kellett ez a 17 év akvarizálás, hogy igazán elmerüljek Heiko Bleher munkásságában.
Egy Youtube video miatt alakult ez az érdeklődés az elmúlt hetekben és teljesen lenyűgöz!

Ettől felbuzdulva gondoltam eggyet és a kis Dennerle nano kockámat ami mondhatjuk növénytárolónak volt tartva már jó ideje, átalakítottam.

Szóval egyik reggel felkeltem és hardscape ragasztgatásba kezdtem. Így lett ebből egy kis biotóp szerű kis próbálkozás.

Dél borneo téma lesz és Boraras Brigittae lakói lesznek. Növények szempontjából Buce és Crypto félék lesznek benne. Addig is egy két random növényt betettem.

Néhány fotó a projektről:
View attachment 167738
View attachment 167739
View attachment 167740
View attachment 167741
E témában a YT keress rá a Tamilan TV-re. Marten Luter Salossa környékbeli, és anno sokat segített nekem.
 
Sziasztok,

Eléggé későn érő típus vagyok és valahogy kellett ez a 17 év akvarizálás, hogy igazán elmerüljek Heiko Bleher munkásságában.
Egy Youtube video miatt alakult ez az érdeklődés az elmúlt hetekben és teljesen lenyűgöz!

Ettől felbuzdulva gondoltam eggyet és a kis Dennerle nano kockámat ami mondhatjuk növénytárolónak volt tartva már jó ideje, átalakítottam.

Szóval egyik reggel felkeltem és hardscape ragasztgatásba kezdtem. Így lett ebből egy kis biotóp szerű kis próbálkozás.

Dél borneo téma lesz és Boraras Brigittae lakói lesznek. Növények szempontjából Buce és Crypto félék lesznek benne. Addig is egy két random növényt betettem.

Néhány fotó a projektről:
View attachment 167738
View attachment 167739
View attachment 167740
View attachment 167741
Nagyon klassz. 👍
 
Sziasztok,
Néhány kép a Boraras Brigittae biotópról. Jelenleg azon dolgozom, hogy lejjebb vigyem a PH-t emiatt kapott a szűrő 70ml tőzeg golyót. Nagyon szépen és lassan viszi le amit a halacsok örömmel fogadnak és mindemellett remekül színezi is a vizet. Mivel vízcserét csak két hetente csinálok ezen az akván RO vízzel, szerintem kicsit előkészítettebb vízzel fogom ezt tenni a továbbiakban. Tervem, hogy külön csinálok nekik majd vizet és beleküldök egy zacsi tőzeget előkészítés gyanánt. Jelenleg a meleg miatt nem megy semmi fűtés, de ha hazaértünk a nyaralásokból, elindítom a fűtést és egy kicsit felküldöm a hőmérsékletet. Kiváncsi vagyok, hogy szaporodásra tudom-e bírni őket.

Image from iOS (1).jpgImage from iOS (2).jpgImage from iOS (4).jpgImage from iOS (3).jpgImage from iOS (5).jpg
 
Sziasztok,
Néhány kép a Boraras Brigittae biotópról. Jelenleg azon dolgozom, hogy lejjebb vigyem a PH-t emiatt kapott a szűrő 70ml tőzeg golyót. Nagyon szépen és lassan viszi le amit a halacsok örömmel fogadnak és mindemellett remekül színezi is a vizet. Mivel vízcserét csak két hetente csinálok ezen az akván RO vízzel, szerintem kicsit előkészítettebb vízzel fogom ezt tenni a továbbiakban. Tervem, hogy külön csinálok nekik majd vizet és beleküldök egy zacsi tőzeget előkészítés gyanánt. Jelenleg a meleg miatt nem megy semmi fűtés, de ha hazaértünk a nyaralásokból, elindítom a fűtést és egy kicsit felküldöm a hőmérsékletet. Kiváncsi vagyok, hogy szaporodásra tudom-e bírni őket.

View attachment 168441View attachment 168442View attachment 168444View attachment 168443View attachment 168445
Néhány hal kissé beesett pocival bír, ezért javaslom, hogy egy kis fekete szunyit adj nekik. Azzal egyúttal ívókondiba is hozod őket.
 
Néhány hal kissé beesett pocival bír, ezért javaslom, hogy egy kis fekete szunyit adj nekik. Azzal egyúttal ívókondiba is hozod őket.
Nemtudom miért, pedig esznek napi kétszer. 5 féle tápot variálok. Fagyasztottból Cyclops és Microplankton, szárazból Hikari, Dennerle Complete és a GA táp. Most pedig épp artémia tojásokat vadászok, hogy legyen valami élő eleség is.
 
Nemtudom miért, pedig esznek napi kétszer. 5 féle tápot variálok. Fagyasztottból Cyclops és Microplankton, szárazból Hikari, Dennerle Complete és a GA táp. Most pedig épp artémia tojásokat vadászok, hogy legyen valami élő eleség is.
Azért nagyobb falatokat ne sajnáljad tőlük. Fekete szunyi, tubifex, stb.
Milyen artémiát keresel? Dekapszuláltat, vagy keltetni szeretnél?
 
Back
Oldal tetejére