• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes 60P

Kissé elhavazódtam hétvégén, elmaradt a pénteki helyzetjelentés. Teszteket elvégeztem vízcsere előtt. Megjelent időközben zöld pontalga az üvegen, és valami rozsdavörös/barna pontok a köveken, azt passzolom, hogy mi.
Tesztek eredményei:
Foszfát - nem színeződik, alacsony
Nitrát - 30, ez magas
Vas - 0,1-0,2 között, ez jó
Ph - 7,1, fogjuk rá, hogy jó
Gh - 15, lesz jobb is ro után
Kh - 8, szintén zenész

Ma lesz vízcsere ro-val, visszasózva. Mondjuk a kiskanál nem tudom hol van a dobozban, de kimérem max mérlegen:D
A rotala elolvadt, sajna nem maradt meg egyik cafat sem. A tápozáson mit és hogy módosítsak? Eddig 3ml ment a GA tápokból naponta.
 
Utoljára módosított:
Kissé elhavazódtam hétvégén, elmaradt a pénteki helyzetjelentés. Teszteket elvégeztem vízcsere előtt. Megjelent időközben zöld pontalga az üvegen, és valami rozsdavörös/barna pontok a köveken, azt passzolom, hogy mi.
Tesztek eredményei:
Foszfát - nem színeződik, alacsony
Nitrát - 30, ez magas
Vas - 0,1-0,2 között, ez jó
Ph - 7,1, fogjuk rá, hogy jó
Gh - 15, lesz jobb is ro után
Kh - 8, szintén zenész

Ma lesz vízcsere ro-val, visszasózva. Mondjuk a kiskanál nem tudom hol van a dobozban, de kimérem max mérlegen:D
A rotala elolvadt, sajna nem maradt meg egyik cafat sem. A tápozáson mit és hogy módosítsak? Eddig 3ml ment a GA tápokból naponta.
Tolni kellene bele foszfátot. A talaj felszívja a makróból, ezért külön kéne hozzá adagolni. A gazok foszfát hiányában nem bírnak a nitráttal. Az elején sokat kell majd foszfátot mérned, hogy megtudjuk mennyi a napi fogyás Foszfátból.
 
Tolni kellene bele foszfátot. A talaj felszívja a makróból, ezért külön kéne hozzá adagolni. A gazok foszfát hiányában nem bírnak a nitráttal. Az elején sokat kell majd foszfátot mérned, hogy megtudjuk mennyi a napi fogyás Foszfátból.
Oké, így már világosabb a dolog, ahogy Te leírtad.:D Holnap veszek foszfátot, aztán elkezdem tolni azt is! Easylife foszfátja megfelel a célnak?
 
Oké, így már világosabb a dolog, ahogy Te leírtad.:D Holnap veszek foszfátot, aztán elkezdem tolni azt is! Easylife foszfátja megfelel a célnak?
Persze, jó lesz. Tápozás előtt mérsz, dózist számolsz az akvára, másnap megméred mennyi maradt. Ezt addig ismételd, amíg kialakul egy egyensúlyi állapot, miszerint a tápozás előtt a nitrát-foszfát arány már eléri a 15:1 arányt. Utána tartod azt a napi dózist egypár hétig, amíg telítődik a talaj. Fontos lesz a mérés azután is, mert a mérés mondja majd meg, mikor lett tele az aktív talajod. Utána a monofoszfát elhagyásra kerül. 😉
 
Persze, jó lesz. Tápozás előtt mérsz, dózist számolsz az akvára, másnap megméred mennyi maradt. Ezt addig ismételd, amíg kialakul egy egyensúlyi állapot, miszerint a tápozás előtt a nitrát-foszfát arány már eléri a 15:1 arányt. Utána tartod azt a napi dózist egypár hétig, amíg telítődik a talaj. Fontos lesz a mérés azután is, mert a mérés mondja majd meg, mikor lett tele az aktív talajod. Utána a monofoszfát elhagyásra kerül. 😉
Szuper! Köszönöm szépen a részletes leírást, hatalmas segítség ez így kezdő kertészként!😁
 
Kissé eltűntem, sok dolog közbejött. Viszont az akvát nem hanyagoltam el, megy bele a foszfát mostmár egy hete, a talaj brutálisan nyeli. Már 10-12ml/nap az adagolás, de alig színeződik a teszt. Jó hír, hogy legalább a nitrát már nincs az egekben, 15 felett van egy kicsit, már majdnem jó.:D Foszfáton emelek még, hogy meglegyen a javasolt arány. A víz már teljesen RO, 160-170tds a kövek miatt, ezen még lehet finomítani.
Megérkeztek az első cukiságok is, 10 Amano és 13 süni. Szökni nem próbálnak, szóval nagy baj nincs.
És akkor jöjjön a rossz hír: Megjelent nálam is a zöld por. Üvegen, köveken és a növényeken is. Nevelgetem pár napja, kezd szép egybefüggő lenni, hétvégén vízcserénél majd adok neki a kaparóval.
 
Algátlanítás megvolt tegnap, most estére még semmi jele az üvegen, remélem így is marad. A héten jöttek újabb lakók 3 zebracsiga és 3 oto személyében. Sajnos a legnagyobb oto 2 napon belül elpusztult, ő már akkor necces volt, amikor hazaértem vele.:cry: A többiek vígan elvannak, takarítanak ezerrel.
Vízparaméterek is egyre jobbak, kezd beállni a dolog.
GH - 11
KH - 4
PH - 6,8-7 között
Nitrát - 15 felett valamennyivel, de nem olyan sötét már a teszt
Foszfát - 0,2 (már 30-35ml megy, mikor hogy sikerül, de ezt is nyeli a talaj brutálisan)
Vas - 0,2

Foszfátot már lassan vizespohárral kell önteni, normális ez így?😅 Oké, teszt alapján még mindig sehol sincs a 15:1 arányhoz, csak már elég soknak néz ki a cucc, amit öntök.
És akkor még egy aktuális kép a takaítás utánról:
0505F8B7-ACA6-442A-814B-5D51D8DE153A.jpeg
 
Ismét eljött a heti nagy minden mérés ideje, folyamatosan lágyítom a vizet, de a kövek keményítik vissza rendesen.😅
Gh - 11
Kh - 3-4
Ph - 7
Nitrát - 10 környéke (végre)
Foszfát - 0,1 (ezen már emeltem, de még így sem jó)
Vas - 0,1

Az elhullot oto-t pótoltam és ha minden igaz, holnap érkeznek új növények is @cs_z_ Zoli jóvoltából.

A vízfelszín mozgásával kéne kezdenem valamit, mert így a ph az életben nem fog lejjebb menni, túl gyorsan kicsapódik a co2 (de a szűrőt nem igazán szeretném csappal fojtani). Meg persze tovább lágyítani a vizet, az sem ártana. Esetleg 1 rétegnél több perlon vagy mi lenne az igazi? (Oké, 60p-be nem a nagy lily való, az is igaz, de ezt kaptam ajiba.)
 
Tudod te a választ 🙂. Esetleg még próbálhatsz valahogy dönteni rajta, hogy ne fodrozzon annyira, de lehet inkább cserélni kellene...
Annyit sajnos nem tudok dönteni rajta úgy, hogy ne legyen ronda. Akkor "fájó szívvel" lecserélem... meg akkor már a nagy skimmert is egy kisebbre, csak hogy ne legyen felemás.🤣
 
Mai napon bekerült az akiba @cs_z_ Zoli jóvoltából 4 új növény, hatalmas adagot kaptam(ezért ezer hálám, volt miből variálni bőven😁). A vicc az, hogy bele is ment az egész adag, amire őszintén nem számítottam.😅 A növények: rotala h'ra, microsorum 3(?) féle, orange narrow, windelov és talán sima narrow, bucéból szerintem kedagang meg valami nagy dög, ami passz.🤣 (A kedagangon 5 bimbó van, odáig meg vissza vagyok értük, köszi Zoli😍) Az amanok azonnal elkezdték felfedezni az újdonságokat, most is a bucékban járkálnak összevissza.
Képek:
 

Attachments

  • 74A1E198-746B-416A-BC49-4049AB850F9A.jpeg
    74A1E198-746B-416A-BC49-4049AB850F9A.jpeg
    258.4 KB · Megtekintések: 26
  • E60A7853-B39F-44D7-9951-90A702DE86BE.jpeg
    E60A7853-B39F-44D7-9951-90A702DE86BE.jpeg
    396.4 KB · Megtekintések: 26
  • 7E706086-0D92-4725-B7C9-620E948737D9.jpeg
    7E706086-0D92-4725-B7C9-620E948737D9.jpeg
    415.4 KB · Megtekintések: 24
  • E5D75664-BC1D-4EC8-937F-DC2FBF6E98B7.jpeg
    E5D75664-BC1D-4EC8-937F-DC2FBF6E98B7.jpeg
    422.3 KB · Megtekintések: 22
Mai napon bekerült az akiba @cs_z_ Zoli jóvoltából 4 új növény, hatalmas adagot kaptam(ezért ezer hálám, volt miből variálni bőven😁). A vicc az, hogy bele is ment az egész adag, amire őszintén nem számítottam.😅 A növények: rotala h'ra, microsorum 3(?) féle, orange narrow, windelov és talán sima narrow, bucéból szerintem kedagang meg valami nagy dög, ami passz.🤣 (A kedagangon 5 bimbó van, odáig meg vissza vagyok értük, köszi Zoli😍) Az amanok azonnal elkezdték felfedezni az újdonságokat, most is a bucékban járkálnak összevissza.
Képek:
Örülök, hogy tetszik, remélem hamar beindulnak nálad...
Igen, az ember el sem hinné, mennyi hely van egy akváriumban 🤭🤭.
 
Back
Oldal tetejére