• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti álmodozás (240l)

.
Az jutott még eszembe, hogy nincs valami jó kis akvárium tervező program? Mint az IKEA-s konyhatervező? Ahol lehetne játszani különbőző elképzelésekkel, mielőtt az ember belevág.
Rákerestem, de csak tizenéves Flash app-okat találtam, amit már elindítani se lehet.
Biztosan lehetne, csak igény nem nagyon van rá. A mi fajtának élőben jobban szeret tervezni, matatni, pancsolni. Nincs 2 egyforma hardscape, ahogy nincs 2 egyforma kő, vagy faág. Az IKEA-s tervezők kész, uniformizált elemekkel dolgoznak. Ez nem nagyon tervezhető a mi kellékeinkkel. Egy-egy érdekes kő látványa nem adható vissza egy beszkennelt alakzattal. Itt fény-árnyjáték van, játszani kell a természet adta különböző Lego elemekkel, és a profik sem mindig tudják 2-szer ugyanúgy összerakni ezt. Próbálkozni kell. És persze nem spórolni a cianoakriláttal, meg a cigifilterrel... 🤭
 
Kis helyzetjelentés.

Sokat gondolkoztam az eddig hallottakon és barátkoztam mindenféle gondolattal, egyelőre odáig jutottam, hogy mégis fedett lesz az akvárium, 3 ok miatt:
1. ablak alá kerülne (annak "háttal"), és nyitva hagyva egyfelől felülről is érné a szabályozatlan fény, másfelől ablak elé belógatni a világítást nagyon nem venné ki jól magát
2. a (biztos) párolgás és a (lehetséges) szökés miatti félelem miatt jobb szeretném "zárva" tartani az akváriumot
3. fényszennyezés - a mostani akváriumnál is ha pár centit lejjebb van a peremnél a vízszint és bevilágít emiatt a fénycső a szemembe, az nagyon tud zavarni

Az eredetileg kinézett Rio 240 fedele szépen felhajtható, a karbantartásban nagyon nem fog akadályozni, és ha akarom, a szellőzést is valamennyire meg lehet így oldani - úgyhogy ezzel fogok menni.

Ami a másik nagy dilemmámat, a talajt illeti, két lehetőségre szűkített a választást:
1. Tropica Aquarium Soil + powder
2. valami táptalaj + Dennerle gravel

Itt az a megfontolás, hogy az Amazoniánál a Tropica kicsit kezdőbarátabb, de mégiscsak aquasoil. Még nem teljesen zártam ki a gravel alapú megoldást, ennek a tartóssága vonz, de a vége szerintem aquasoil lesz.

CO2 felől még hezitálok.
 
ablak alá én nem tennék akváriumot, a rio 240-et pedig nem növényezésre találták ki... 😁
egyébként meg kiváncsian várom a folytatást! 😊
 
ablak alá én nem tennék akváriumot, a rio 240-et pedig nem növényezésre találták ki... 😁
egyébként meg kiváncsian várom a folytatást! 😊
Csatlakozom. Nem szerencsés. Ha meg a nyugati, déli, vagy keleti állású az ablak, akkor biztosan érheti nap. A fényt még takarhatod nem átlátszó háttérrel, de a meleget má nehezebben. Nyáron gondod lesz a vízhőfokkal. 🌞🌡️
 
Csatlakozom. Nem szerencsés. Ha meg a nyugati, déli, vagy keleti állású az ablak, akkor biztosan érheti nap. A fényt még takarhatod nem átlátszó háttérrel, de a meleget má nehezebben. Nyáron gondod lesz a vízhőfokkal. 🌞🌡️
Szerencsére árnyékolt terasz van az ablak mögött, és északnyugati fekvésű. Az akvárium teteje kb az ablak peremmel lenne egy magasságban.
12pW-yr4b0PMXHsCSQl-t-08=w1275-h1057-no?authuser=0.jpg
 
Még mindig tervezős üzemmódban, de tettem egy fontos lépést: elmentem a Green Aquába, és a kis akváriumhoz vásárolt cuccokon kívül kiválogattam egy nagy kupac sárkánykövet, hogy el tudjak kezdeni játszani a leendő berendezéssel. Valami sziklás-hegyes témában gondolkodom, inspirálódva neten talált scape-ekből.
Különösen tetszik pl a GA Scaping Day 2-ből a sárkányköves:

Amint kicsit jobb idő lesz, viszem ki a köveket a kertbe átmosni, hogy ne nyakig porosan játszadozzam. Ha nagyjából megvan a hardscape koncepció, indul a projekt következő része, és elkezdem beszerezni a technikát!
 
Szervusz Milopapa. Ha még nem vettél filtert ,vedd meg egész nyugodtan az Aquaelt, nekem is az van(1500l),nem hallani,jól dolgozik,kitünö kütyü.
Köszi az ajánlást, még nem vettem meg.

Egyelőre az Aquael a befutó (legfeljebb ha kevésnek bizonyulna később, veszek mellé még egy szűrőt), bár most felmerült bennem, hogy egy nagyobb Eheimot vegyek használtan esetleg, ahogy nézegettem itt az aprót.
 
Köszi az ajánlást, még nem vettem meg.

Egyelőre az Aquael a befutó (legfeljebb ha kevésnek bizonyulna később, veszek mellé még egy szűrőt), bár most felmerült bennem, hogy egy nagyobb Eheimot vegyek használtan esetleg, ahogy nézegettem itt az aprót.
Ha már ajánlás kaptál, akkor a 2000l/órás Aquael. Egy kicsivel drágább csak, cserébe nagyobb erő, eggyel több kosár. (1.9l+) Nekem az 1500-as van 200literen, amikor vettem, nem lehetett kapni a 2000-est, pedig azt szerettem volna. Ez is szépen muzsikál, tényleg csendes. Nincs benne fűtő, UV lámpa, de helyette nagy a vödör... 😁
 
Ha már ajánlás kaptál, akkor a 2000l/órás Aquael. Egy kicsivel drágább csak, cserébe nagyobb erő, eggyel több kosár. (1.9l+) Nekem az 1500-as van 200literen, amikor vettem, nem lehetett kapni a 2000-est, pedig azt szerettem volna. Ez is szépen muzsikál, tényleg csendes. Nincs benne fűtő, UV lámpa, de helyette nagy a vödör... 😁
Ezt gondoltam én is, csak sajnos a legújabb verzióban 17/25mm 19/25mm a csövezés, és ezt bármi mással macerásabb összeilleszteni később (lily, co2 reaktok, uv stb).
Ráadásul beszerezni sem lehet éppen.
 
Utoljára módosított:
Ezt gondoltam én is, csak sajnos a legújabb verzióban 17/25mm a csövezés, és ezt bármi mással macerásabb összeilleszteni később (lily, co2 reaktok, uv stb).
Ráadásul beszerezni sem lehet éppen.
Nocsak. Ez a 17/25mm nekem új. Gondolom sajátmárkás szilikon cső jár hozzá 3m. 4mm falvastagságú szilikoncső? Biztos ez?
 
Megnéztem a honlapján. 19/25 a cső. Kicsit kihívás. De. Egy ekkora aki már igényelhet 2-2 szívó nyomó ágat. Csak a szűrő előtt kell összehozni Y csatlakozókkal a 19/25-ös csőhőz. Addig mehet az eggyel kisebb csővel.
 
Nocsak. Ez a 17/25mm nekem új. Gondolom sajátmárkás szilikon cső jár hozzá 3m. 4mm falvastagságú szilikoncső? Biztos ez?
Szabad ide ilyet linkelni?

Plusz lásd még itt:
 
Megnéztem a honlapján. 19/25 a cső. Kicsit kihívás. De. Egy ekkora aki már igényelhet 2-2 szívó nyomó ágat. Csak a szűrő előtt kell összehozni Y csatlakozókkal a 19/25-ös csőhőz. Addig mehet az eggyel kisebb csővel.
Uh, most nézem, elírtam, 19/25-öt akartam, javítottam is fentebb.
 
Vagy két ezer literes aquael,szerintem két kissebb jobban müködik, mint egy nagy, és 240 literhez talán kell is
Egy nagyobb előszűrővel kötve 2000l/h-s. Kettéosztva a nyomó-szívó ág. Talán így olcsóbban kivitelezhető. Létezik olyan Y elágazás, ahol szabályozható golyóscsappal az áramlás és az egyik elvihet egy skimmeres befolyót. Én ezt tenném. 🤔Na most jól összezavartuk @Milopapa -t. 😁
 
Haha, erről szólt az elmúlt két hónap kutakodása kb - mire valamit kitalálok, jön valami új info és kezdhetem elölről.
A jó hír, hogy egyre inkább értem a gondolatmeneteket, meg lehetőségeket, illetve addig is gyakorlok a kis akváriumon. Egyáltalán nem bánom.

De ha már szóba került, az itteni hozzászólok mit gondolnak a a két szűrő vagy egy témáról? Nyilván jobb szeretnék csak egy szűrőt üzemeltetni, de ha ezen múlik a víz tisztasága, halak és növények jóléte illetve hosszabb távon csökkenti a munkámat, akkor bevállalom.
 
Haha, erről szólt az elmúlt két hónap kutakodása kb - mire valamit kitalálok, jön valami új info és kezdhetem elölről.
A jó hír, hogy egyre inkább értem a gondolatmeneteket, meg lehetőségeket, illetve addig is gyakorlok a kis akváriumon. Egyáltalán nem bánom.

De ha már szóba került, az itteni hozzászólok mit gondolnak a a két szűrő vagy egy témáról? Nyilván jobb szeretnék csak egy szűrőt üzemeltetni, de ha ezen múlik a víz tisztasága, halak és növények jóléte illetve hosszabb távon csökkenti a munkámat, akkor bevállalom.
Szerintem 240 literre még bőven lehet megfelelő szűrőt találni. Részemről tuti nem érné meg a plusz macera, amit a 2 szűrő jelentene.
 
Back
Oldal tetejére