• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark and Hopeful

Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést @mmccannon @Ádám_ 🙌
A kezem, köszönöm már jól van. Még gyógytornázgatni kell, de alakul. Használni már remekül tudom.

Az elmúlt hetekben még csak érdeklődés képpen se jöttem fel a fórumra, mert hirtelen annyi minden történt, hogy nem is jutottam el ide fejben. Munka rengeteg volt, mert egy nagy projektet le kellett darálni és belekeztem egy kis edukációba is.

Az akvárium sajnos teljesen trágya álapotban van, nem sikerült az alga elleni harcot sikeresen venni. Nem adtam fel, mert minden héten elvégzem az elvárt teendőket, de sajnos ebből kifolyólag előre sem haladtam.
Az allga annyira bele ette magát néhány növénybe, legfőképpen a HC-ba, hogy egyszerűen esélytelennek látom, hogy ebből bármiféle versenyképes dolog jöjjön ki 3 hét alatt. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mi a péket csináljak, hogy ez jó legyen. Egy ötletem van egyébként, mégpedig, hogy kiszedem a HC-t és a kívűl növesztettet adagot beragasztom és megnyírom, hogy valami elfogadható dolog legyen belőle. Nem tudom, hogy ez mennyire működőképes ötlet. Elvesztem ebben.

Azt kell mondjam, hogy nekem ez az Ei koncept ez óriási csalódás és túlzottan sok tényezős tápozási forma. Szerintem ebben véreztem el.

Még egy két dolgot megpróbálok, hátha valami fotót kitudok belőle hozni, de, hogy ebből már siker nem lesz az szinte elkönyvelhető. Azon is gondolkoztam, hogy hagyom az egészet a francba, tartok egy pihenőt és majd jövőre újra próbálom.

IMG_20210507_193438_edit_10779752939500.jpg

Ami nagyon király, hogy tegnap megérkezett egy nagyon régi vágyam. Két óriási csomag Banyán fa vessző. Ezzel aztán lehet majd indonézkedni :ROFLMAO:

Ennyi, sajnos semmi jó az akvakertész céljaim körül. 😅🤷‍♂️
 
A kezem, köszönöm már jól van. Még gyógytornázgatni kell, de alakul. Használni már remekül tudom
Ez a legfontosabb.

Egy ötletem van egyébként, mégpedig, hogy kiszedem a HC-t és a kívűl növesztettet adagot beragasztom és megnyírom, hogy valami elfogadható dolog legyen belőle.
Szerintem a HC csere abszolút járható út. Ha hosszú távra terveznél az akvával nyilván butaság lenne, mert pár hét múlva kezdődne minden elölről, de egy jó kép kedvéért jó ötlet!

régi vágyam. Két óriási csomag Banyán fa vessző
Régi vágy, új dekoráció, ez nem úgy hangzik mint egy hosszabb szünet. Úgyse fogod kibírni, hogy ne legózz velük! ;)
 
Szerintem ilyen kevés növényhez tényleg nem való az EI tápozás. Valamilyen vékony tápozás szerintem jobban illene ehhez a berendezéshez. Ekkora méretben még az ADA is megfizethető.
Nem valós EI amit én követek, már egy ideje. Korábbi beszélgetésünk és sokak tanácsára visszavettem a tápozást és most olyan 5 körüli a nitrát pl. De kicsit az a gyanúm, hogy ez nem is jó így. Én eddig az akváig az ADA tápjait nyomtam. Kiváncsiságból váltottam, de már megbántam. Az ADA tápozás sokkal kiszámíthatóbb és kezelhetőbb.
Régi vágy, új dekoráció, ez nem úgy hangzik mint egy hosszabb szünet. Úgyse fogod kibírni, hogy ne legózz velük! ;)
Jelen pillanatban nagyon úgy érzem, hogy remekül fogom bírni enélkül :p Vannak amúgy ötleteim, még nem találtam ki hogyan tovább.
 
Nagyon örülök, hogy tényleg a gyógyulás célegyenesébe jutottál! :love:
Szerintem kérdezd meg a fiúkat Viket meg Tomit, hogy ők mit javasolnak. Azért csak jobban otthon vannak a témában.
OK, nem kerülsz az első 100 közé, de csakazértis megpróbálnám, hogy ilyen kihívások után mire tartják a szképet.
 
Sziasztok,
Röviden szeretném megosztani veletek a kudarcomat. 😊
Szóval a döntést meghoztam, nem jó kedvemben, inkább kényszerből. Idén nem nevezek semmilyen versenyre, mert ez az akva egyszerűen nem jött össze. Korábban csináltam tesztfotót amit megosztottam veletek ami esetleg alkalmas lett volna egy gyenge nevezéshez már csak a verseny kedvéért. Egy ideig azt tartottam alternatívaként, hogy legrosszabb esetben ezt a képet elküldöm. Egy dologgal nem számoltam csak amikor a teszt fotót csináltam, hogy lustaságból nem szedtem ki ezt-azt. Szóval a kép nem alkalmas nevezésre. Az egyetlen megoldás a photoshop lenne, de azt semmiképpen nam tartanám etikusnak ezért döntöttem úgy, hogy ez idén kimarad. A saját kedvemért azért megcsinálgattam kicsit a képet már csak azért is, hogy emléknek megmaradjon.

Itt is van a már korábban megosztott kép kicsit kipofozva:
Dark and Hopeful.jpg

Később majd írni akarok arról is, hogy mit tanultam ebből az akvából, de most nincsen energiám ezt kibontani. Viszont amit szeretnék megosztani, hogy továbbra sem hagy nyugodni, hogy nem sikerült legyőzni az algaproblémákat. Szóval nem adom ezt még fel. A múlt héten egy új tápot szereztem be az APT Zero-t (Köszi @viktorlantos és @inadsz ). Mivel ez összetételét tekintve közelebb áll az ADA tápozáshoz én már nagyon vártam, hogy ezt kipróbálhassam. Szóval egy nagyobb takarítás és hatalmas vízcsere után, amit kétszer is megismételtem két egymást követő napon, elkezdtem adagolni.

Egyelőre még csak 3 napja kapja ezt a tápot szóval nem tudok nagy konklúziókat vonni, de majd időnként azért megosztom a tapasztalataimat. Hozzá kell tennem természetesen, hogy könnyedén előfordulhat, hogy már nem fogom tudni összeszedni ezt az akvát, de bízom benne, hogy nem így lesz.

Többek között elkezdtem kiszedegetni növényeket amik nagyon ramatyul bealgásodtak és abban az esetben, ha sikerül megállítani a problémát visszatelepítem. Ilyen többek között a HC. Néhány fát is ki kellett szednem, hogy letudjam tisztítani normálisan. A tervem továbbá, hogy nekiesek majd a moháknak is, jól megnyírom őket és megritkítom a növényzetet alaposabban majd. Meglátjuk mi lesz a dologból.

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

Általában vasárnap és szerdán szokásom vizet cserélni az akvámban. Vasárnap viszont azt konstatáltam, hogy nem gáz az algahelyzet a szokásoshoz képest. Ez igen nagy újdonságként hatott mert általában 3 nap alatt annyira visszatermelődött, hogy már élvezhetetlen volt. Mielőtt tápot váltottam GA-ról az APT Zero-ra csináltam két nagy vízcserét kb. 70-80%. Ezalatt amennyire tudtam leszedtem az algát és kiszedtem néhány növényt is amik már túlzottan algásak voltak.

IMG_20210526_205941.jpg

De a lényeg amiért írok, hogy direkt nem cseréltem vizet vasárnap, mert kiváncsi voltam, hogy mi történik most. És nagy meglepetésemre így egy nap híján egy hete stagnál az alga. Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez 100%-ban a táp miatt lehet, vagy csak keményebben takarítottam a szokásosnál és annak az eredménye ez, de a reményeim új erőre kaptak. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi sül ki ebből. Minden esetre majd jelentkezem és beszámolok.

Tápozás tekintetében egyébként a következőt csinálom:

  • Jebao dózispumpa
  • 2ml/Nap adagolás
  • Plusz seachem nitrát (5ppm/h) vízcsere után a kevés hal miatt

Extra agymenés:
Ma éjjel azt álmodtam, hogy bent voltam a GA-ban (a bolt inkább hasonlított ezekre a zsúfolt Japán boltokra 😅 ) és örömmel számoltam be arról, hogy az APT zero az ilyen meg olyan csodaszer. Meséltem a fejleményeket amire mindenki kicsit kételkedve reagált. Emlékszem, hogy a @viktorlantos kérdezgetett róla de nem hitte el, a @danyi03 csak szimplán lehetetlennek tartotta. Mire hirtelen megjelent @Nigro és mondta, hogy "én megmondtam, hogy k..vajó és nem hittetek nekem". :ROFLMAO:

Szóval, ha valóban beigazolódik majd hogy a táp jó, akkor már nem kell költenetek reklámfilm ötletre és színészi alakításomat is baráti áron nyújtom majd. 🤪
 
Ma éjjel azt álmodtam, hogy bent voltam a GA-ban (a bolt inkább hasonlított ezekre a zsúfolt Japán boltokra 😅 ) és örömmel számoltam be arról, hogy az APT zero az ilyen meg olyan csodaszer. Meséltem a fejleményeket amire mindenki kicsit kételkedve reagált. Emlékszem, hogy a @viktorlantos kérdezgetett róla de nem hitte el, a @danyi03 csak szimplán lehetetlennek tartotta. Mire hirtelen megjelent @Nigro és mondta, hogy "én megmondtam, hogy k..vajó és nem hittetek nekem". :ROFLMAO:

Hatalmas mákod van, hogy B nem szerepelt az álmodban mert jól lecseszett volna, hogy ezt használod 😂
 
@xman hol tartasz az álmodozásban? Jó régen hallottunk felőled.
Szia Csilla,

Köszönöm az érdeklődést. ☺️
Rengeteg minden történik az életemben, szerencsére pozitív dolgok, ezért mostanában nagyon meg kell választanom, hogy mivel foglalkozok. Ebből kifolyólag a fórumozás az most nagyon lecsúszott a prioritási listámon.

Épülőben van egyébként egy új akva amihez kicsit megnövesztettem a 60P-t 10cm extra mélységgel. Kicsit ugyan aggódom, hogy hogyan fogok IAPLC-ig bármit is összehozni belőle de azért reménykedem. Jelenleg éppen az tart vissza a haladásban, hogy a GA-ban nincsen Amazonia 🥺 Egy két apró WIP fotót azért megoszthatok itt.


IMG_20220203_201539.jpg

IMG_20220203_202508.jpg

IMG_20220123_192435.jpg

IMG_20220120_204305.jpg

IMG_20220203_205147.jpg

Így állok nagyjából. Na jó, ennél egy fokkal jobban, mert már beköltözött az üvegbe.

👋 Norbi
 
Sziasztok,

Mivel tegnap nem tudtam részt venni a GA bulikán, gondoltam megosztok veletek itt néhány képet az új akva jelenlegi állapotáról. Van még teendő növény fronton és még akadnak részletek amik nem kerültek be. Az akvárium most 5 hetes, ha jól számoltam.

A képek tegnap készültek, azóta került be jó pár anubias csomó még és úton van a HC utánpótlás is, hogy pótoljak és ráerősítsek a gyengébb részekre.

IMG_20220402_183504.jpg
IMG_20220403_125526_553.jpg
IMG_20220402_183352_291.jpg
IMG_20220402_184632.jpg
 
A DC gyönyörű lime színű, amano takarít ezerrel, a verticillata kedvencem, imádom, a pinnatifidával meg óvatosan, legyen kéz közelben az olló.✂️✂️✂️
 
Kár, hogy nem tudtál jönni, fantasztikus volt.
@keszalvo épp azt ecsetelte, a versenyzés megtanította, nem kell 15-20 féle növényt bezsúfolni, hanem a kevesebb, néha több elv alapján kell bűvészkedni.😁
Örök érvényű igazság. Épp ebből a felindulásból rendeltem még több HC-t és azt egy kicsit jobban megtolom, mert ez még így 0 karakterrel rendelkezik.
 
Back
Oldal tetejére