• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wild Pear

cayne

Főkertész
Sziasztok!
Szeretném bemutatni jelenlegi akváriumomat. Most 3 hetes.
Semmi extra, van benne mindenféle növény, egyetlen fa alkotja a hardscapet, szóval nem egy verseny-tank, de most már nagynyomású co2 befecskendezés megy, aminek most ismerkedem az előnyeivel és még ki kell tapasztalnom mennyi az annyi. Értve úgy co2, táp, fény, flow...
Már az első hét után éreztem, hogy nem egy low-vonal :)
 
Technika:

Tank
:70 liter (snassz üveg)

Szűrés: EHEIM 2071, EHEIM skim350
-1liter EHEIM Substrat pro, 1liter BioMech keverék
-1liter BioRio
-perlon, felette 100as puri

Fény: DIY led (fehér,kék,piros)
-mindhárom szín külön dimmelhető

Aljzat: Tropica Aquarium Soil
-alatta JBL Aquabasis plus

CO2: GW Reduktor
-2kg palack
-Up Aqua inline atomizer

Hardscape: vadkörte-gyökér
 
Utoljára módosított:
Szia!
Örülök,hogy lett akváriumod,és hogy megmutattad,de egy dolog érdekelne.
Alapjáraton ilyen sötét az akvárium ,mármint a világítás miatt,vagy a fotó sötét csak
 
Szia!
Örülök,hogy lett akváriumod,és hogy megmutattad,de egy dolog érdekelne.
Alapjáraton ilyen sötét az akvárium ,mármint a világítás miatt,vagy a fotó sötét csak

A világítás pörköl :) én vagyok a gyenge láncszem, nameg a fényképező :D
Legközelebb próbálok világosabb képeket készíteni. Egyébként az elsőnél pont azt akartam, hogy fekete legyen a háttér(húztam merészen az árnyékoló csúszkát a szerkesztőben :) ) és valahogy a többi kép is úgy maradt.
 
Utoljára módosított:
Tápozás:
Green Aqua Micro Macro 3ml/nap
co2 1bubi/ sec
Úgy tűnik ez a felállás elégnek bizonyul. Világítás napi 7 órát megy a kezdetektől.
Eleinte barna algám volt. 1 hét alatt lezajlott. Most viszont jön a zöld pont ha jól azonosítottam. Ebből kifolyólag EL fosfóval egészítettem ki napi szinten a tápozást. Be kell szerezzek egy fosztát tesztet, mert így nem fogom tudni belőni azt a bizonyos értéket 1ppm
 
Hoztam egy szép színes, telefonos képet, ami kicsit világosabb :)
Így már jobban kivehető a kavarodott összkép. :p
Elől tenellus van. Szeretem. Már terjeszkedik szépen. Mögötte blyxa. Ő is rákapcsolt. Elvétve stau, crypto flamingo. A fára moha és anibias nana mini van kötözve.
A háttérben stemek. A sessili nagy sprinter. Utálom :D Pár nap alatt elfogja a fényt középtájt.

23107600820_334cbb235d_b.jpgwp04 by Adrian Fakas, on Flickr
 
Sziasztok kedves Látogatók!
AZ ünnepek alatt durván leamortizálódott a kis tank. Nulla tápozás, semmi vízcsere... Gyakorlatilag minden növényt újra ültettem és kivakartam az algából az egészet.
Co2 újra hangolva, folyékony táp megy ezerrel és kiegészült a technika egy kínai twinstarral azaz Chihiros Dr. :)
Jelenleg is jön a zöld alga (por,pont) De remélhetőleg ha nem hanyagolom el vissza tudom szorítani.
Másik topikban írtam, hogy a vízkémia nem az igazi. Magas a KH. Ezzel nem tudok mit kezdeni csak egy RO oldaná meg a problémát. Gyantával lágyítok, illetve már semmivel. Csapból tolom a vízcseréket és a GH így is 3-4.
 
Szépek a halak, de a nanacara anomala electric blue-ra figyelő tekinteted rendszeresen vesd rá, mert ha majd felnőtt korba lép, hajlamos saját feje után elkezdeni a kertészkedést.
Gyönyörűek, nekem is van 4 db, de már egy jó ideje be kellett költöztessem őket a 940 literesbe a ragadozók közé, ahol kitűnően érzik magukat a termetesebb afrikai sügérekkel. (meg is védik magukat, mert soha nem volt elszakadva/kicakkozva egyiknek egyetlen uszonya sem)
Jó kis világításod van! Az utolsó előtti képed alapján megesküdtem volna, hogy RGB, de visszanéztem az elejére és látom, hogy a G hiányzik. Nagyon durva fénye van(y)
Látom, szereted az extrém szögeket, fényeket, beállításokat;)
 
Szépek a halak, de a nanacara anomala electric blue-ra figyelő tekinteted rendszeresen vesd rá, mert ha majd felnőtt korba lép, hajlamos saját feje után elkezdeni a kertészkedést.
Gyönyörűek, nekem is van 4 db, de már egy jó ideje be kellett költöztessem őket a 940 literesbe a ragadozók közé, ahol kitűnően érzik magukat a termetesebb afrikai sügérekkel. (meg is védik magukat, mert soha nem volt elszakadva/kicakkozva egyiknek egyetlen uszonya sem)
Jó kis világításod van! Az utolsó előtti képed alapján megesküdtem volna, hogy RGB, de visszanéztem az elejére és látom, hogy a G hiányzik. Nagyon durva fénye van(y)
Látom, szereted az extrém szögeket, fényeket, beállításokat;)

Köszi a hozzászólást! Tudtam, hogy electric blue, de sejtettem, hogy nem fajtiszta. Sehol sem találtam rá mi a fene lehet. Nagyon köszi a segítséget ;) Remélem nem nő nagyra. Egyébként már most oda-oda tép a mohának és éreztem rajta, hogy nem egy klasszikus ramirezi. Sokkal bátrabban mozog a medencében, mintha ki akarná sajátítani. Kicsit sok a hal az akiban most. Felelőtlen voltam, mert mindíg megtetszett ez-az. Azt hiszem át kell gondolnom a faunát. Párat elajándékozok vagy vissza viszem a kereskedésbe. Mivel pedig jó képeket nem tudok készíteni ezért kicsit próbálom valóban így feldobni extrém szögekkel, szerkesztővel...stb. Megyek utána is olvasok a nanacarának :)
 
A "sima" nanacara anomala viselkedésben és méretben is jócskán szerényebb tőle, színe is inkább zöldes.
 
Back
Oldal tetejére