• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy új 70 literes

Bojlis_Tibi

Főkertész
Sziasztok!

Nem is tudom hogyan kezdjem, zöldfűlűként. Azt hiszem ömlesztve leírok minden információt.
Két napja indítottam egy Dennerle Scapers tank 70 literes akvát. A bemutatkozómban említett 60 literesből mentettem át szinte a komplett növényzetet, illetve egészítettem ki néhánnyal. Az előző low techként üzemelt, az új viszont kapott nagynyomású GA-s co2 rendszert diffúzorral. Picit félek tőle hogy a környezetváltozás, a co2, az aktív talaj, szóval sok minden ami más mint az előzőben, gondokat fog okozni és szeretnék segítséget kérni, hogyan kerülhetném el őket. Minden meglátást szívesen fogadok, legyen az akár negatív is. Mindössze 4 hónapja kezdtem ezt az egészet, rengeteget tanultam már, de még 1000x annyit kell :)

Akvárium méretek:
50x39x36
Nettó 58 liter víz van benne nagyjából.


Vízparaméterek (még nem állt be, JBL cseppteszteket használok):
Gh: 6
Kh: 2
Ph: 6.4
Nh4: 0.05
No2: 0.4
No3: 5
Po4: zéró gyakorlatilag
Fe: 0.2
TDS: 160 körül

Hőmérséklet: 23-24 között mozog

Visszasózott RO vízet használok, teljes egészében, nem keverem csapvízzel, ez eddig jól működött nálam. GA-s GH+ és GH/KH+ van itthon, de mostanában csak a GH+ használom és 6-ra sózom vissza.


Talaj:
ADA Amazonia ver.2 13 liter és a csomagolásban található kapszulák egyenletesen talajba helyezve, 10 centi távolságra egymástól. ADA La Plata sand.

Hardscape:
Red moore fa és seiryu kövek

Szűrés:
Eheim Biopower 200, 250 ml Seachem Matrix töltettel. Tudom hogy a külső szűrés lenne a legjobb, több szempontból is, de sajnos a hely adottságai miatt egyelőre marad a belső szűrés (amivel egyébként eddig nem volt semmi gond, tőkéletesen végezte a dolgát).
Eheim 350 Skimmer


Világítás:
JBL Led Solar Nature 22W/2400 lumen és a hozzávaló JBL Led Solar Effect 8W/160 lumen
Napi 8 órában megy a világítás. Holnap érkezik az új világítás, ami egy Aqua Week M-Series 450D lesz 28W/1680 lumen. Azt gondolnám hogy ez a számok alapján kevés, de elég sokan használják high tech vonalon, maximális megelégedettséggel és még csak ki sem használják a maximális fényerejét. Remélem rendben lesz.


Tápozás:
Green Aqua Macro 0.8 ml/nap
Green Aqua Micro 0.8 ml/nap
Seachem Flourish Exel 1.5 ml/nap
Az előző bruttó 60 literesben 0.6-0.6-1.5 volt a napi adag
Az utóbbi időben, mióta megszaporodtak a piros növények, adagoltam napi 3 ml nitrátot pluszba, jó néhány héten keresztül, mert iszonyatosan zabálták.


Co2:
1 bubi/mp-re állítottam az első nap, majd minimálisan növeltem, így most 10 mp alatt tol 6-7 bubit. Nem tudom hogy ez mennyire megfelelő, mennyivel kellene emlenem a tápozást, így hogy most már van co2, illetve hogy megfelelő-e ez a bubi szám.

Vízelőkészítők:
Seachem Stability
Seachem Pristine

Növények:
Ammania Bonsai
Althernathera Reineckii mini
Anubias nana gold
Anubias nana pinto
Bucephalandra mini red
Cryptocorine wendiiti
Hygrophilia pinnatifida
Hemianthus callitricoides
Ludwigia super red
Ludwigia repens rubin
Riccia fluitans
Rotala rotundifolia
Rotala H'ra
Staurogyne repens
Taxiphyllum spiky

A vizet teljesen üres akvárium mellett üzemeltetem már több mint két hete. Az első héten természetesen mindennap ment az 50% vízcsere, azóta megy két naponta az 50%.

Végül a fotó az akváriumról :)

e084d5db2814093bbae6883efd2e468c.md.jpg

Előre is köszönöm szépen a sok segítséget 🤗
 
Nem is tudom hogyan kezdjem, zöldfűlűként.
Ne aggódj, sokan így kezdtük itt 😉.
Nekem két tanácsom volna:
- foszfátot emelni kellene picit(nitrát-foszfát arány kb. 10:1; 15:1)
- co2 a fény felkapcsolás előtt 1-1.5 órával induljon, lekapcs előtt kb. fél órával már leállhat
A növények tápanyag igénye nőni fog a gáz és az új lámpa miatt, a csepptesztek a barátaid az első időkben. Jó lesz ez! 👌
 
Ne aggódj, sokan így kezdtük itt 😉.
Nekem két tanácsom volna:
- foszfátot emelni kellene picit(nitrát-foszfát arány kb. 10:1; 15:1)
- co2 a fény felkapcsolás előtt 1-1.5 órával induljon, lekapcs előtt kb. fél órával már leállhat
A növények tápanyag igénye nőni fog a gáz és az új lámpa miatt, a csepptesztek a barátaid az első időkben. Jó lesz ez! 👌
-Foszfátot jelenleg napi 3ml-t teszek bele pluszba, makro és mikro mellett. Igyekszem a 10:1-es arányt beállítani, ahogyan az előzőben is volt, de itt az aktív talaj miatt ez kicsit nehézkes.
-A co2-t úgy állítottam be hogy fény kapcsolás előtt 2 órával kapcsol és 3/4 órával lámpaoltás előtt kapcsol ki.

Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat 🤝
 
ápozás:
Green Aqua Macro 0.8 ml/nap
Green Aqua Micro 0.8 ml/nap
Seachem Flourish Exel 1.5 ml/nap
Az előző bruttó 60 literesben 0.6-0.6-1.5 volt a napi adag
Az utóbbi időben, mióta megszaporodtak a piros növények, adagoltam napi 3 ml nitrátot pluszba, jó néhány héten keresztül, mert iszonyatosan zabálták
Jó lesz az akvárium! 🙂 Annyit javasolnék, hogy ne a nitrátot tápozd pluszba, hanem a macro-t emeld, mert a kálium ugyanúgy kell. A foszfátot meg addig add pluszba, amíg telítődik a talaj. Sokunknak volt tapasztalata az, hogy több macro kell, mint micro. A vasteszttel tudod egyszerűen beállítani, hogy kell e emelni a micro-n (szines😃, mindig keverjük a nevét). Jelenleg a 0,2ppm vas alapján az jónak tűnik.
Algamenteset! 😉
 
Utoljára módosított:
Jó lesz az akvárium! 🙂 Annyit javasolnék, hogy ne a nitrátot tápozd pluszba, hanem a macro-t emeld, mert a kálium ugyanúgy kell. A foszfátot meg addig add pluszba, amíg telítődik a talaj. Sokunknak volt tapasztalata az, hogy több macro kell, mint micro. A vasteszttel tudod egyszerűen beállítani, hogy kell e emelni a micro-n (szines😃, mindig keverjük a nevét). Jelenleg a 0,2ppm vas alapján az jónak tűnik.
Algamenteset! 😉
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsaidat :) Kevertem én is egy időben, rá is írtam a Macro üvegre hogy "No3 Po4 K" 😂😂😂
 
Update

Sziasztok!

Eltelt 2 hónap az akvárium indulása óta és elég sok minden történt, illetve változott. Talán a technikai változtatásoknál kezdeném.

Lecseréltem a belső szűrőt és kapott egy Eheim Experience 350-et. Vettem 1 liter Seachem Matrix-ot és a belső szűrőből még 250ml-t átraktam. A gyári Eheim Substrate egy nagyon minimális részét meghagytam, mert befért még a Matrix mellé. Az alsó kosárból kiszedtem két durva szivacsot a háromból és ment a helyére a Matrix. A következő kosár teli Matrix, plusz az a minimál Eheim töltet. A felső réteg pedig gyári perlon és a tegnapi nap folyamán kapott egy 100 milis Purigent a tetejére.

A másik lényegi változás egy hete következett be, amikor is lecseréltem a Week Aqua 450D-t. Úgy éreztem hogy kevés lesz, ezért cseréltem le. Az új egy Chihiros WRGB II.

Természetesen azóta már a lakók is belakták az új otthonukat.

18db ékfoltos razbóra

5db oto

5db cory panda

15db amano

15db red cherry (azóta született 5db kicsi)

2db sepregető garnéla

2db verseny csiga, 2 sisak, 3 hagyma, 3 sün

Volt egy kis átrendezés és bekerült egy nagyobb adag Rotala Wallichi, ami a belső szűrő helyét vette át J

Algám van sajnos. Nem boldogulok az agancs visszaszorításával és nagyon minimális szinten, de van némi szőralga is. Ezt leszámítva egyébként szépen fejlődnek a növények, az utóbbi időben. Szépen jön a Hra színe, amit nagyon vártam. Sajnos a Rotundifoliák színe nem igazán úgy alakul, ahogyan szeretném. Illetve a Cuba sem hozza azt, amit szerettem volna. Persze tudom, hogy ezeknek idő kell, nem vagyok türelmetlen…csak egy kicsit :D

Napi 8 órát megy a világítás, fél óra napfelkeltével és fél óra napnyugtával, 65%-on. A Co2 2 órával villanykapcsolás előtt indul és egy órával előtte áll le. Nagyjából 130 bubit adagolok percenként, szóval ez kicsit több mint 2 bubi/mp.

Hullámzó az elmúlt 2 hónap. Volt hogy visszaszorult az alga, aztán megint elindult. A szőr az tényleg nagyon minimál, egyáltalán nem zavaró, de az agancs ellepi a mohát, illetve a diffúzor közelében lévő növényekre megy rá jelentősebb mennyiségben.

Napi 3 pumpa Green Aqua Macro, 1 pumpa microt és és 2 pumpa Seachem Flourish Exelt kap. JBL csepptesztekkel néha mérek, de igazából nincs változás. Vas 0.1, Foszfát 0.1, Nitrát 1. A nitrátot annak ellenére sem sikerült egyszer sem egynél magasabb értékkel mérnem, hogy volt olyan hét amikor napi 3 milit adtam pluszba, a többi mellé. A microból egy időben 2 pumpa ment, de a vas miatt levettem egyre, mert úgy tudom hogy elég a vízben 0.1 ppm vas. Heti 50% vízcsere van.

Holnap lesz aktuális a következő vízcsere és akkor elkezdem használni az ADA tápokat, mert egy ideje izgatja a fantáziám és ki szeretném próbálni a vékony tápozást is.

Tanácsokat elfogadok, köszönöm! :)

a6e259f22d33d6fb79db85f9446b9bbe.md.jpg
c5327da44bedb517af3b7d13069c66b7.md.jpg
d47d2a15b52b41f76d4ecd1e25e6944d.md.jpg
006f643b72ce4546b667a99ee4e1d3fb.md.jpg
48682ddaea1c7bbb1bfa0f4f324f35b2.md.jpg
73dbb3fc26c8d3edf8af01348e20b7e9.md.jpg
1f540f7aea507a87a74a09f8cd11ca28.md.jpg
b929acf385adfac7fb129717f13c42c0.md.jpg
a8f3c98bdab8bd92421b77516704338d.md.jpg
09eddc190a86242dd45a9b7569fa52d8.md.jpg
6a2215f356f9a38934e581d018542447.md.jpg
0896288ea82fb3cd8320c16f4b6e4609.md.jpg
52f5bbc056798145f4df67e0efc6d0f1.md.jpg
 
Sziasztok!

Sok idő telt el a legutóbbi jelentkezésem óta és sok minden történt, úgyhogy rászántam magam egy updatere.

Augusztus 7-én egy új scape lett berendezve. Teljesen ki lett pucolva az akksi, gyakorlatilag nulláról indult újra, de minden maradt a régi, talaj átmosva, növények, tereptárgyak, élőlények. Mint azt a képeken is látni fogjátok most a köves vonal felé vettem az irányt. Jó sok Seyru került bele, ami kezdetben jelentősen keményítette a vizet, de most már úgy látom hogy mérséklődött a dolog. GH+al sózom vissza az RO vizet, olyan 3-4 dkh körüli értékre és ezzel csinálom a heti 50%-os vízcserét. Nagyjából 6/3-7/4 lehet a GH/KH vízcsere után és ez vízcsere előtt 10/7-re kúszik fel. Előtéri növényként bekerült a Brasiliensis, mert elegem lett belőle hogy a cubát álllandóan kitúrták a csigák a talajból. Bekerült néhány buce és anubias is.

Ahogyan azt korábban írtam tápozás terén megtörtént a váltás, immáron ADA tápokat használok és követem a gyári előírt mennyiséget (illetve már nem, mert tuti hogy baromi sok volt). Ez jelen esetben azt jelenti hogy napi 3-3 pumpa Brighty mineral, Brighty K és Iron megy (ment). Nem is tudom hol kezdjem...sok az algám :D Nem tudom hogy miben van a hiba, már elég sok variációval kísérleteztem, fényerő/Co2/tápmennyiség kombinációkkal kapcsolatban, de mindig van. Nem tudom hogy ez fonál alga, vagy szőr alaga igazából, de nagyon tele van a hócipőm vele :D Volt egy időszak augusztus végén amikor 2 hét szabadságon voltunk, ez idő alatt a tápozás hol volt, hol nem, de a világítás ment a megszokott napi 7 órában, fél-fél óra naplemente, napfelkelte. Volt már a világítás 100%-on, 90-en, 80-on, a Co2 volt már 1 bubi/mp és 2 bubi/mp, a tápozás 2-2 pumpa/nap és a gyári előírás szerinti 3-3. 1-2 hetente mindig egy dolgon állítottam valamit, de sehogyan sem jó :(

Most eljutottam arra a szintre, hogy kipróbálok egy blackoutot, amit tegnap kezdtem, vízcserét követően. Ezt megelőzően 1 héttel a világítást a gyári "Red" beállításokra állítottam, ami 100% red, 60-60% green-blue. E mellé kb 1.4 bubi/mp-et lőttem be és a tápokat minimalizáltam és 1-1 pumpára redukáltam. Úgy láttam az elmúlt 1 hétben hogy talán nem nőtt az alga mennyisége és talán így már jobb úton járok. A blackout ennek ellenére megy. Csináltam egy nagy nyírást, a lehető legtöbb algától megszabadítottam az akváriumot. Visszatéréskor még lejjebb fogom venni a vilígítás erejét és most már teljesen lentről fogok indulni. A világítást csökkentem 80-50-50-re (RGB), ez 60%.

Szívesen fogadnék néhány tanácsot, hogy mit csinálok rosszul, vagy milyen irányba menjek hogy ne legyen algám. A többi vágyamról már nem is merek írni, mint pl olyanokról hogy a HRA-im mikor lesznek már tűzpirosak?! :D Egyszerűen nem akarnak azok sem vörösödni, ahogyan szeretném, pedig már fél éve megvannak.

És akkor jöjjenek a képek :)

Augusztus 7-i állapot, közvetlen az indítást követően:
cc602ea2088934f8be398d133a894088.jpg


A következő Augusztus 25:
462bbb554bce5c1f6024e2003b9de194.jpg


A legutolsó kép Szeptember 11.:
e75c6d86b57249c8b899b2335d8917ea.jpg
 
HRA-im mikor lesznek már tűzpirosak?! :D Egyszerűen nem akarnak azok sem vörösödni, ahogyan szeretném, pedig már fél éve megvannak.
Az akkor lesz tűzpiros, ha alacsony a nitrátszinted... így visszaolvasva, hogy milyen lakóid vannak, az rengeteg ebben az akvába, így magasabb marad a nitrát szint. Viszont a co2 sem oszlik el rendesen szerintem, mert a poppy nam tartja lent a co2-őt. én pipere cserélném ami lenyomja és elteríti.
Én is ADAs vagyok és a gyári adagolást használom, simán elég... vasból szoktam kicsit többet rakni.
a szálas algákra 1db. sziámi algázó csodákra képes...
 
Az akkor lesz tűzpiros, ha alacsony a nitrátszinted... így visszaolvasva, hogy milyen lakóid vannak, az rengeteg ebben az akvába, így magasabb marad a nitrát szint. Viszont a co2 sem oszlik el rendesen szerintem, mert a poppy nam tartja lent a co2-őt. én pipere cserélném ami lenyomja és elteríti.
Én is ADAs vagyok és a gyári adagolást használom, simán elég... vasból szoktam kicsit többet rakni.
a szálas algákra 1db. sziámi algázó csodákra képes...
A lakók számára valóban nem gondoltam, a nitrát szintet illetően. Ez tényleg okozhatja a nem bepirosodást, köszi :) A poppyval nem értek egyet mert én úgy látom szépen tolja lefelé az áramlatot és ahogy a buborékok elhagyják a diffúzort, azonnal oldalirányba teríti őket.
A tápozást illetően pedig szerintem félreértettél. Én nem keveslem a gyári előírást, éppen hogy soknak találom és éppen erre irányult a kérdésem, hogy lehetséges-e az hogy sok bele a napi 3-3 pumpa, vagy akár a 2-2 is. Értelemszerűen ez Co és világítás függvénye. Ennek a háromszögnek próbálom megfejteni a tökéletes állását :) A sziámi algázón elgondolkoztam én is, de ez egy 70 literes akksi, a GA-ban is lebeszéltek róla, hogy nek ebbe a méretben való. Illetve az is csak egy ideiglenes megoldás az alga ellen :)

Köszönöm a meglátásaidat :)
 
A lakók számára valóban nem gondoltam, a nitrát szintet illetően. Ez tényleg okozhatja a nem bepirosodást, köszi :) A poppyval nem értek egyet mert én úgy látom szépen tolja lefelé az áramlatot és ahogy a buborékok elhagyják a diffúzort, azonnal oldalirányba teríti őket.
A tápozást illetően pedig szerintem félreértettél. Én nem keveslem a gyári előírást, éppen hogy soknak találom és éppen erre irányult a kérdésem, hogy lehetséges-e az hogy sok bele a napi 3-3 pumpa, vagy akár a 2-2 is. Értelemszerűen ez Co és világítás függvénye. Ennek a háromszögnek próbálom megfejteni a tökéletes állását :) A sziámi algázón elgondolkoztam én is, de ez egy 70 literes akksi, a GA-ban is lebeszéltek róla, hogy nek ebbe a méretben való. Illetve az is csak egy ideiglenes megoldás az alga ellen :)

Köszönöm a meglátásaidat :)
A sziámi az valóban úgy kell, ha később odatudod adni valakinek, de pucolni tökéletes. A poppy lehet, hogy oldalra viszi a co2-tőt de nem tartja lent és ez látszik a DCn is a képek alapján... nem igazán lime zöld. A z.szőr alga is arra utal, hogy nem stimmel a co2 beoldás. Ha van Chihiros doctorod azzal tökéletesen lehet látni az akváriumon belüli áramlást.
 
Lenne esetleg valakinek SOS-ben Budapesten egy buborékszámlálója fölöslegbe? Természetesen nem ingyen kérem :) Történt egy kis baleset az enyémmel és az 5 napos BO után indítanám ma az akksit :( Sajnos nincs elég kommentem ahhoz hogy az adok-veszek csoportba írjak bárkinek is, pedig találtam :(
 
Lenne esetleg valakinek SOS-ben Budapesten egy buborékszámlálója fölöslegbe? Természetesen nem ingyen kérem :) Történt egy kis baleset az enyémmel és az 5 napos BO után indítanám ma az akksit :( Sajnos nincs elég kommentem ahhoz hogy az adok-veszek csoportba írjak bárkinek is, pedig találtam :(
1. Ha találtál, @-cal idézd be a gazdáját
2. A bubiszámláló - főleg diffúzor esetén - egy simán nélkülözhető eszköz. Ráadásul DC-t is használsz, így még inkább. Vannak, akik még reaktorral is tudják nélkülözni (pl. kuchi is asszem). A diffúzor porlasztásán jól látható a CO2 tempója. Állítsd be óvatosan (inkább kevesebb legyen), aztán ha kevés, óvatosan növeld. Ha picit kevesebb lesz a beoldott mennyiség egy(-két) napig, semmi nem fog történni.
 
1. Ha találtál, @-cal idézd be a gazdáját
2. A bubiszámláló - főleg diffúzor esetén - egy simán nélkülözhető eszköz. Ráadásul DC-t is használsz, így még inkább. Vannak, akik még reaktorral is tudják nélkülözni (pl. kuchi is asszem). A diffúzor porlasztásán jól látható a CO2 tempója. Állítsd be óvatosan (inkább kevesebb legyen), aztán ha kevés, óvatosan növeld. Ha picit kevesebb lesz a beoldott mennyiség egy(-két) napig, semmi nem fog történni.
1. Köszönöm a segítéget :)
2. Közben rájöttem én is, hogy a bubiszámláló kiiktatásával direktbe kötöttem a diffúzort és minden megy ahoyan kell :) Itthon is vagyok, szóval tudom figyelni, holnap meg már tudok venni :)

Köszi még egyszer a segítséget ;)
 
@miles Szia, sajnos privát üzenetet sem tudok írni, elég csöves vayok :D Köszönöm szépen, közben ráköttem hogy bubiszámláló nélkül is mehet a dolog, holnap meg már tudok venni :) Még rgyszer nagy köszönet, hogy felajánlottad :)
 
Sziasztok!

A blackout egész jól sikerült, bár maradt némi alga. Ezt követően már nagyon örülnék neki ha nem lenne megint tiszta alga az akvárium, szóval a világítást levettem 55% körülre, inkább innen megyek fölfelé. Szerintetek ez elegendő lehet? A DC lime zöld, szép világos, percenként nagyjából 130 bubi megy. Ehhez megy napi 2-2 pumpa Brighty Mineral és Brighty K, valamint 4 pumpa Brighty Iron. A heti 30%-os vízcsere előtt JBL cseppteszttel mértem egy kálium, nitrát és egy vas szintet. A kálium okénak tűnt, 15-20 között lehet valahol, a nitrát nulla. Viszont a vas egyáltalán nem volt kimutatható, egy leheletnyit sem színeződött el. Gondoltam hátha nem jó a cseppteszt, ezért csináltam a 30-as kockában is egyet, de ott működött. Szóval tuti hogy nincs benne.

A kérdésem arra irányul hogy ADA tápozás esetén ez normális, tekintve hogy vékony tápozási rendszerről van szó, vagy kevés ez a napi 4 pumpa?

Sok a stem növény, Hra, Rotundifolia, walichii, reinicki, ammania bonsai. A rotalák gondolom zabálják a vasat…

Tegnap estére elkezdett bubizni a növények nagy része, amit pozitívumként élek meg a BO-ot követően.
 
Az akkor lesz tűzpiros, ha alacsony a nitrátszinted... így visszaolvasva, hogy milyen lakóid vannak, az rengeteg ebben az akvába, így magasabb marad a nitrát szint. Viszont a co2 sem oszlik el rendesen szerintem, mert a poppy nam tartja lent a co2-őt. én pipere cserélném ami lenyomja és elteríti.
Én is ADAs vagyok és a gyári adagolást használom, simán elég... vasból szoktam kicsit többet rakni.
a szálas algákra 1db. sziámi algázó csodákra képes...
Hali :)

Közben eszembe jutott hogy szerintem az egész leírásból kihagytam, hogy a perlon tetjén van egy 100-as Seachem Purigen, így az No3 szintem az zéró, amit a cseppteszt is igazol. Szóval a pirosodás hiányát nem ebben keresem. Lassan 2 héttel a BO után úgy látom csak annyi alga van ami megmaradt. Várok még néhány napot és szerintem emelem tovább a vasat, mert abból pl nincs kimutatható szint a csepptesz szerint, pedig megy a napi 4 pumpa :rolleyes: Emeltem a co beoldáson, azóta gyönyörű, világos lime zöld :)
 
Hali :)

Közben eszembe jutott hogy szerintem az egész leírásból kihagytam, hogy a perlon tetjén van egy 100-as Seachem Purigen, így az No3 szintem az zéró, amit a cseppteszt is igazol. Szóval a pirosodás hiányát nem ebben keresem. Lassan 2 héttel a BO után úgy látom csak annyi alga van ami megmaradt. Várok még néhány napot és szerintem emelem tovább a vasat, mert abból pl nincs kimutatható szint a csepptesz szerint, pedig megy a napi 4 pumpa :rolleyes: Emeltem a co beoldáson, azóta gyönyörű, világos lime zöld :)
Ez türelem játék lesz, ugyanis kell az erős fény és a sok co2 is hozzá.
Tehát mivel óvatos vagy a fénnyel algát illetően, ezért ez még várat magára.
Persze ha tudod már az algásodás okát, ez nem jelenthet problémát.
 
Ez türelem játék lesz, ugyanis kell az erős fény és a sok co2 is hozzá.
Tehát mivel óvatos vagy a fénnyel algát illetően, ezért ez még várat magára.
Persze ha tudod már az algásodás okát, ez nem jelenthet problémát.
Az biztosan nem tett jót al alga hleyzetnek, hogy 16 napig voltunk szabin és ezidő alatt kb 5-6 nap kapott tápot, cserébe a világítás ugyanúgy ment :/ Meglátjuk hogy alakul, majd jelentkezem, már ha érdekel mi történik a továbbiakban :) Időközben vettem egy ADA Green Gain Plus-t, úgy veszem észre gyorsabban jönnek az új rügyek :)
 
Back
Oldal tetejére