• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes 60P

Nyuszi96

Kertész szaki
Sziasztok! Gondoltam indítok egy naplót, ha bármi lenne, akkor itt könnyebb lesz nyomon követni.

Szóval első növényes akvárium, kis minimalista egyszerű. Jelenleg csak Lilaeopsis brasiliensis és Anubias bonsai van benne seiryu kővel és csapvízzel. A többi növény (Rotala wallichii, Cryptocoryne viridifolia, Hydrocotyle verticillata) és az RO masina(Többetek ajánlására:D) szerdán érkezik remélhetőleg,

Akvárium 60P
Szűrő OASE Biomaster 350 2l Matrix és 1,5l más szinterelt üveg, 100ml Seachem Purigen
VIlágítás Chihiros WRGBII Slim 60
Talaj Amazonia ver2 kb 11l, alatta kb 2l Tropica táptalaj
Hardscape 8kg Dark Seiryu
CO2 nagynyomású palackról difivel
Tápok GA tápok
Víz csapvíz kezelve (lassan cserélve lesz RO-ra)

Az akvárium pénteken lesz két hetes. Az első héten megjelent a talajon a fáknál megszokott fehér penész (vagy valami olyasmi), azt egyszer leszívtam, azóta nem jött vissza. A növénykék lassan, de fejlődnek, hozzák az új hajtásokat.
A teljes RO-ra cserét követően mik azok a tesztek, amiket ajánlotok? Olvasgattam itt pár hozzászólást a témában, de változatos mindenkinek a véleménye. Mik azok az alapok, amik mindenképp kellenek? (Eddig low-tech akváriumnál sose teszteltem, nekem ez teljesen új dolog, de a vegyészkedés megy szakmából adódóan)
Tippeket és minden segítséget elfogadok!:D

És egy friss kép, csak hogy legyen az is:
 
Ilyen minimalista lesz, vagy még tervezel más növényeket is?
Szerk: ja, már látom a növény kérdést :)
Igen igen, a befejezett akvárium topicban már kérdezték és tippet is kaptam. Az alapján rendeltem a felsoroltakat, de lehet érkezik bele majd buce vagy ilyesmi. Javarészt garnélás akvárium lenne, de azért szeretnék halat is, úgyhogy kell a búvóhely. Halra is elfogadok tippeket, ami jól elvan garnikkal és nem nagyon gyors mozgású!
 
Komoly mennyiségekkel rendelkezem, megbeszélhetjük, ha aktuális lesz.
Mivel nem túl nagy az akvárium, kis méretű halakban gondolkozz...viszont azok gyorsak 😁.
Uuu azzal szerintem élni fogok majd! Nem is vitorlásra gondoltam, kicsiből is valami szerényebbre vagy nem olyan "dinamikusra", nem tudom hogy fogalmazzam meg a nem olyan gyorsat.😅
 
Olvasgattam itt pár hozzászólást a témában, de változatos mindenkinek a véleménye. Mik azok az alapok, amik mindenképp kellenek?
Nitrát, foszfát, vas. Gh-kh-ph. Esetleg kálium, de azt túladagolni nem nagyon tudod, a hiányát meg lyukas levelek jelzik, tehát elhagyhatkd. Az NH4 és NO2 szerintem felesleges, mert csak indítás után 1 hónapig indokolt a használata. Utána, ha nem csinálsz marhaságot, a szűrőd ezeket rendezi.
 
Nitrát, foszfát, vas. Gh-kh-ph. Esetleg kálium, de azt túladagolni nem nagyon tudod, a hiányát meg lyukas levelek jelzik, tehát elhagyhatkd. Az NH4 és NO2 szerintem felesleges, mert csak indítás után 1 hónapig indokolt a használata. Utána, ha nem csinálsz marhaságot, a szűrőd ezeket rendezi.
Köszi! Akkor ezt az 5-6 alapot beszerzem. Előző akváriumnál "nem sikerült" hülyeséget összehozni, remélem itt se fog. Gh-kh-ph az jó az olcsó neptun is, vagy inkább minőségibbet?
 
Köszi! Akkor ezt az 5-6 alapot beszerzem. Előző akváriumnál "nem sikerült" hülyeséget összehozni, remélem itt se fog. Gh-kh-ph az jó az olcsó neptun is, vagy inkább minőségibbet?
pH-ból szerintem JBL, de a szűk skálájú, Gh/Kh jó a neptun.
 
Na a tesztek beszerezve, szerencsére a közeli kisállatbolt tart neptun cuccokat.:D
Frei café, aztán robogok haza tesztelni.

RO kütyü a növénykékkel a vámon csücsül épp, következő 1-2 napban érkezik. Ezzel kapcsolatban fel is merült bennem mégegy kérdés. Mivel van 8kg dark seiryu az akvában, elég lesz a gh+ a visszasózáshoz? Az olvasottak alapján elég az, de inkább rákérdezek, mielőtt vásárolok. (oké, a gh-kh+ most úgysincs készleten, de azért legközelebbi adag szempontjából is)
Szerk.: vettem vödröt is az ro vízhez.😁
 
Na a tesztek beszerezve, szerencsére a közeli kisállatbolt tart neptun cuccokat.:D
Frei café, aztán robogok haza tesztelni.

RO kütyü a növénykékkel a vámon csücsül épp, következő 1-2 napban érkezik. Ezzel kapcsolatban fel is merült bennem mégegy kérdés. Mivel van 8kg dark seiryu az akvában, elég lesz a gh+ a visszasózáshoz? Az olvasottak alapján elég az, de inkább rákérdezek, mielőtt vásárolok. (oké, a gh-kh+ most úgysincs készleten, de azért legközelebbi adag szempontjából is)
Szerk.: vettem vödröt is az ro vízhez.😁

Elég, ha agyagos talajt használsz
 
Megvan a mérés, most csak gh és kh volt, 1-2 nap múlva úgyis elkezdem az ro vízcserét.
Gh 15-16, kh 8 jelenleg. Többit majd a cseréknél méregetem.
 
Tegnap este átvettem a csomagot, RO kütyüt most fogom bekötni a csap alá. Találtam neki helyet a szennyeskosár mellett, úgyhogy mégsem szekrénylakó lesz.😁
A kosaras növények túlélték az utat, szépek, de baromi nagyok. (crypto, hydrocotyle) Egyelőre rontják a képet sajna. Majd ha jönnek az új hajtások, akkor levágom a nagy szárakat, aztán szép lesz. A rotalaból egy szárat se tudtam megmenteni, teljesen összetörve érkezett...
Holnap tesztek és vízcsere, mostmár lágyvízzel. (Mondjuk nemtudom, hogy 50%-ot merjek-e teljesen lággyal, vagy keverve?)
Jelenlegi stádium:
 
Tegnap este átvettem a csomagot, RO kütyüt most fogom bekötni a csap alá. Találtam neki helyet a szennyeskosár mellett, úgyhogy mégsem szekrénylakó lesz.😁
A kosaras növények túlélték az utat, szépek, de baromi nagyok. (crypto, hydrocotyle) Egyelőre rontják a képet sajna. Majd ha jönnek az új hajtások, akkor levágom a nagy szárakat, aztán szép lesz. A rotalaból egy szárat se tudtam megmenteni, teljesen összetörve érkezett...
Holnap tesztek és vízcsere, mostmár lágyvízzel. (Mondjuk nemtudom, hogy 50%-ot merjek-e teljesen lággyal, vagy keverve?)
Jelenlegi stádium:
A Rotala egy kis vágásból(2-3 sor levél) is ki tud hajtani. Ha nem turmix, akkor még lehet, hogy használható. 😉 Ugye nem dobtad ki?
 
Back
Oldal tetejére