• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy új 70 literes

Nem használok eheim szűrőt, most megnéztem, ettől függetlenül én feleslegesnek tartom. 😊 Egy simmer akkor szív levegőt ha nincs megfelelően beállítva a vízfelszínhez, vagy elpárolgot a beállításhoz képest. De bocs, nem szóltam semmit, csak nekem ez furcsa. 😊
Na szóval :)

Mivel ez nem önálló skimmer, ezen nincs mit beállítani én úgy gondolom, vagy tudatlan vagyok :) Ettől csak magasabb pozícióba tudnám állítani, akkor bele sem érne a vízbe kb.

A képek kedvéért maximumra nyitottam a szívó ágat, hogy szemléltetni tudjam mi történik, a visszafojtott állapothoz képest. 3-4 hete nem pucoltam az üvegeket, látszik a képeken bocsi 😃

Ezen látszik a normál állapot. Piros vonallal jelöltem azt a részt ameddig a vákum okozta örvény leér.
BD995D65-17F0-4AC4-9163-D44D49E353C3.jpeg

A következő képen az látszik amikor fojtás nélkül megy a szívó ág. Itt is pirossal jelöltem ezt a légüres teret. Na most, ha ez a légüres tér túl közel kerül a kereszteződéshez, amerre a víz folytatja az útját, akkor kezd el szörcsögni, hiszen beszívja a légüres térben lévő levegőt.

35BE6EB9-F8B7-4EE8-8C0E-61B7256AEE1F.jpeg

A maradék két képen, pedig jól megfigyelhető mindkét ágon a levegősödés. Hangot nem tudok adni hozzá, de képzeljétek oda 😅

E8B16BD2-E769-46E0-8533-5CD570E16308.jpeg
8C86F4F7-2EEC-48A2-AB8E-06299778413A.jpeg

Ez az oka annak hogy vissza van fojtva a szűrő :) Ezt a szívóerőt azért nem egy 70 literes akváriumhoz találták ki, szerintem normális hogy vissza kell fojtani. Azt nem is említettem hogy ha fullon megy akkor simán be lehetne nyomni a másodfokú viharjelzést, arra meg végképp semmi szükség semmilyen szempontból, de leginkább azért mert az összes Co-t kiveri a vízből 😃
 

Attachments

  • 6B0CA9A3-1D61-42B8-84C2-481F580DAEB2.jpeg
    6B0CA9A3-1D61-42B8-84C2-481F580DAEB2.jpeg
    153.3 KB · Megtekintések: 12
Na szóval :)

Mivel ez nem önálló skimmer, ezen nincs mit beállítani én úgy gondolom, vagy tudatlan vagyok :) Ettől csak magasabb pozícióba tudnám állítani, akkor bele sem érne a vízbe kb.

A képek kedvéért maximumra nyitottam a szívó ágat, hogy szemléltetni tudjam mi történik, a visszafojtott állapothoz képest. 3-4 hete nem pucoltam az üvegeket, látszik a képeken bocsi 😃

Ezen látszik a normál állapot. Piros vonallal jelöltem azt a részt ameddig a vákum okozta örvény leér.
View attachment 174696

A következő képen az látszik amikor fojtás nélkül megy a szívó ág. Itt is pirossal jelöltem ezt a légüres teret. Na most, ha ez a légüres tér túl közel kerül a kereszteződéshez, amerre a víz folytatja az útját, akkor kezd el szörcsögni, hiszen beszívja a légüres térben lévő levegőt.

View attachment 174697

A maradék két képen, pedig jól megfigyelhető mindkét ágon a levegősödés. Hangot nem tudok adni hozzá, de képzeljétek oda 😅

View attachment 174698
View attachment 174700

Ez az oka annak hogy vissza van fojtva a szűrő :) Ezt a szívóerőt azért nem egy 70 literes akváriumhoz találták ki, szerintem normális hogy vissza kell fojtani. Azt nem is említettem hogy ha fullon megy akkor simán be lehetne nyomni a másodfokú viharjelzést, arra meg végképp semmi szükség semmilyen szempontból, de leginkább azért mert az összes Co-t kiveri a vízből 😃
Ha alul az állítható szívóágat úgy állítod be, hogy több vizet engedjen be ne keveset, szerintem akkor nem szívna levegőt. nekem így logikus. a képet nézve neked fullba be van tekerve... de mivel nem használok ilyet, hülyeséget sem akarok mondani. :)
Biztos van ennek egy precíz beállítása, és akik itt használnak ilyet, talán okosabbat tudnak mondani mint én.
 
a képet nézve neked fullba be van tekerve...
Szerintem éppen ellenkezőleg, de tegyük hozzá, marha nehéz arról a fotóról megállapítani :) Egyébként igen, ez lenne a módja a felső szívás "fékezésének". Van viszont - gondolom szűrőteljesítmény, rés-koszolódás stb. függvényében - hogy hiába van alul csumira kitekerve, az is kevés, akkor is ugrál vagy "lerántódik" a felső úszó rész. Ezellen valóban jó megoldás a szűrő IN fojtása? Tényleg érdekel, nem tudom hogy nem árt-e többet, mint amennyit használ. Sosem próbálgattam (mindig csak az OUT-ot fojtom), de én azt gondoltam, hogy ha a kimenetet fojtom, akkor a szívás is ugyanúgy csökken.
 
Ha alul az állítható szívóágat úgy állítod be, hogy több vizet engedjen be ne keveset, szerintem akkor nem szívna levegőt. nekem így logikus. a képet nézve neked fullba be van tekerve... de mivel nem használok ilyet, hülyeséget sem akarok mondani. :)
Biztos van ennek egy precíz beállítása, és akik itt használnak ilyet, talán okosabbat tudnak mondani mint én.
Az alsó állítható dugó nálam teljesen nyitott állapotban van, hogy a lehető legtöbb vizet szívja azon keresztül. Nyilván, ha azon zárnék akkor kevésbé kellene fojtani a szűrőt. Viszont a szűrőn a karhoz lényegesen egyszerűbb hozzáférni, mint túrkálni a vízben és tekergetni a dugót :D Nekem is most van először ilyen szerkezetem. Vásárlás után azt sem tudtam hogyan működik, mert a skimmer rész (az úszó) totál kint volt a vízből. Aztán megvilágosodtam, hogy azért nem fekszik fel a vízfelszín tetejére mert tele van levegővel alatta. Megoldás, egy keskeny (1 milis) fecskendővel kiszívom alóla a levegőt, ezt követően már fekszik is a víz tetején és teszi a dolgát....voila :ROFLMAO:
 
Szerintem éppen ellenkezőleg, de tegyük hozzá, marha nehéz arról a fotóról megállapítani :) Egyébként igen, ez lenne a módja a felső szívás "fékezésének". Van viszont - gondolom szűrőteljesítmény, rés-koszolódás stb. függvényében - hogy hiába van alul csumira kitekerve, az is kevés, akkor is ugrál vagy "lerántódik" a felső úszó rész. Ezellen valóban jó megoldás a szűrő IN fojtása? Tényleg érdekel, nem tudom hogy nem árt-e többet, mint amennyit használ. Sosem próbálgattam (mindig csak az OUT-ot fojtom), de én azt gondoltam, hogy ha a kimenetet fojtom, akkor a szívás is ugyanúgy csökken.
A fotóról tényleg nehéz megállapítani, pár hete nem volt takarítva :X3: Rátapintottál a lényegre :) Ez egy időszakosan változó tényező, más mértékű a fojtás egy frissen takarított szűrőt követően, illetve amikor már 2 hónapja nem volt takarítva. Ahogy tömődik el a perlon, koszosak a csöveg stb stb, ez mind mind befolyásolják ennek a skimmeres szűrőágnak a viselkedését. Ezért is írtam hogy egyszerűbb az üvegen teljesen nyitott állásban használni, mert ahhoz lényegesen macerásabb hozzáférni, mint a szűrőn a kart lejebb vagy feljebb tolni. Nem gondolom egyébként, hogy ha egy pillangószeleppel szabályozod a vízátfolyás mennyiségét, azzal ártanál a szűrőnek. Miért rakná akkor rá a gyártó? :)

Egyébként jól gondolod, természetesen az IN/OUT fojtása szoros összefüggésben van. Hiába nyitod ki az egyiket teljesen, ha a másik tökig el van zárva, nyilván nem lez átfolyás. A két kart nagyjából azonos állásban használom mindig, tehát ha a nyomó ág kb 3/4-re van fojtva, akkor a szívót is ugyannyira húzom vissza. Ekkor van a finomhangolás és addig játszok vele amíg meg nem szűnik a szörcsögés :)
 
Köszönöm a tapasztalat részletes leírását, ezek szerint mégsem annyira működik jól ez a szívó ágra épített skimmer? Viszont nem olyan "szürke" mint az Eheim 350 ...
Van a nyomó ágba épített, ott ilyen gond nem lehet , de lehet más hátránya
 
Köszönöm a tapasztalat részletes leírását, ezek szerint mégsem annyira működik jól ez a szívó ágra épített skimmer? Viszont nem olyan "szürke" mint az Eheim 350 ...
Van a nyomó ágba épített, ott ilyen gond nem lehet , de lehet más hátránya
Nagyon szívesen! :) Nem mondom hogy nem végzi jól a dolgát, mert a felszín tiszta, DE egy Eheim 350 skimmer annak ellenére hogy nem túl esztétikus látvány 100x hatékonyabban dolgozik, mondjuk napi 3x10 perc üzemidő alatt. Az összeszed apró fizikai darabokat is ellentétben ezzel, ami csak odaszívja, majd magad távolítod el egy csipesszel pl. Másik akváriumban használom, illetve használtam már korábban is az Eheim skimmert és ha esetleg valami miatt van felszínhártyásodás ebbe az akváriumban, akkor bizony be szoktam rakni ebbe egy 10-15 percre a másikból, mert ez nem boldogul vele.
 
Az alsó állítható dugó nálam teljesen nyitott állapotban van, hogy a lehető legtöbb vizet szívja azon keresztül. Nyilván, ha azon zárnék akkor kevésbé kellene fojtani a szűrőt. Viszont a szűrőn a karhoz lényegesen egyszerűbb hozzáférni, mint túrkálni a vízben és tekergetni a dugót :D Nekem is most van először ilyen szerkezetem. Vásárlás után azt sem tudtam hogyan működik, mert a skimmer rész (az úszó) totál kint volt a vízből. Aztán megvilágosodtam, hogy azért nem fekszik fel a vízfelszín tetejére mert tele van levegővel alatta. Megoldás, egy keskeny (1 milis) fecskendővel kiszívom alóla a levegőt, ezt követően már fekszik is a víz tetején és teszi a dolgát....voila :ROFLMAO:
Konkrétan az állítólap nyitva van az alján... Csak a miheztartás végett... Légy szíves tedd vissza a szoknya alá a levegőt, majd alul azzal ferde lapkás tekerővel fojtsd addig, amíg lehúzza az úszót. Csak akkor kell a szoknya alól elvenni a levegőből, ha teljesen záródós a skimmer alján a lapkával és úgysem húzza le eléggé. 🙂
Szerk. : Ha nem tudja lehúzni a szűrőd teljes levegőszoknyával, akkor gyenge a szűrő a skimmerhez.
 
Konkrétan az állítólap nyitva van az alján... Csak a miheztartás végett... Légy szíves tedd vissza a szoknya alá a levegőt, majd alul azzal ferde lapkás tekerővel fojtsd addig, amíg lehúzza az úszót. Csak akkor kell a szoknya alól elvenni a levegőből, ha teljesen záródós a skimmer alján a lapkával és úgysem húzza le eléggé. 🙂
Szerk. : Ha nem tudja lehúzni a szűrőd teljes levegőszoknyával, akkor gyenge a szűrő a skimmerhez.
Köszi a tippet, de így próbáltam az elején és nem működött, ezért trükköztem ki a fentebb írt módon. Sajnos nem működik úgy. Az a vicces hogy az van megadva a skimmerhez hogy minimum 650l/h teljesítményű szűrő kell hozzá. Experience 350-es szűrőm van, aminek a névleges teljesítménye 1050l/h. Vicces azért hogy ez kevés hozzá…van aki ezzel a szűrővel üzemeltet, 180 literes akváriumot…amivel én 70-et 🤷🏻‍♂️
 
Köszönöm a tapasztalat részletes leírását, ezek szerint mégsem annyira működik jól ez a szívó ágra épített skimmer? Viszont nem olyan "szürke" mint az Eheim 350 ...
Van a nyomó ágba épített, ott ilyen gond nem lehet , de lehet más hátránya
A nyomó ágba építettel is ugyanúgy játszani kell az elején , csak könnyebb hozzáférni.
 
Sziasztok!

Nagyon rég nem jelentkeztem, de igazából nem történt semmi említésre méltó az akvárium életében. A rotaláknál a kívánt piros színt nem tudtam elérni sehogy. Próbálkoztam több táppal, kevesebbel, több fényerővel, kevesebbel, ugyanígy a Co-val is. Egy örök rejtély marad :) Arra gondoltam talán az lehettt a fő probléma hogy kimerült már az Amazónia és nem táprudaztam, ki tudja. Ennek ellenére végül neveztem a TAC-ra, mert hát miért ne. Tulajdonképpen gyönyörű volt az akvárium, jó érzés volt mindig ránézni. Kristálytiszta víz, minimális BBA a köveken, meg egy kevés zöld pont alga volt az anubiasokon, de ezeket leszámítva gyakolatilag algamentes volt és a növények szépen gyarapodtak. Szóval végső soron elégedett voltam vele.

Múlt időben azért beszélek róla, mert 3 nappal ezelőtt szét lett bontva. Az utódja átvette a helyét, amiről természetesen nyitok egy új naplót :) A utolsó képet, ami egyben a versenyfotó volt azért itt hagyom. Találkozunk az új naplómban :)1F927824-E771-45DB-B1B9-3C20B3471753.JPEG
 
Back
Oldal tetejére