• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes 60P

Mini helyzetjelentés:
Mértem ma tápanyagszinteket, úgy néz ki sikerült belőni végre a 15:1 arányt.😁
Nitrát - 5
Foszfát - 0,3
Vas - 0,2
A lágyítással még kicsit küzdök, van hogy 200tds-t mérek 3-4 nap után, van hogy csak 170-et, de már láthatóan javul az is a kezdeti 280 körüli értékhez képest. Ma lesz vízcsere, úgyhogy lesz ez még lágyabb is.
Világítással játszottam kicsit hétvégén, raktam több pirosat és lejjebb húztam a zöldet, kéket, így már nem olyan vad az akvárium. Hátul a rotala is sokkal pofásabban mutat így.😍 (meg úgy en bloc minden)FF58ED3E-0289-4431-80D4-CC46D4C97D6C.jpeg
 
Mai napon megérkeztek az új lakók @star67 Csillának köszönhetően, már fedezik fel az új helyüket. Mégegyszer köszönet értük! Holnapi program a skimmerre garnivédőt venni, biztos ami biztos.
 

Attachments

  • 15D64CFE-8DEE-4AA6-A155-68D10BCF4A29.jpeg
    15D64CFE-8DEE-4AA6-A155-68D10BCF4A29.jpeg
    405.1 KB · Megtekintések: 24
  • EA00E190-8A68-4AFC-A862-B5D70624B4FB.jpeg
    EA00E190-8A68-4AFC-A862-B5D70624B4FB.jpeg
    364.7 KB · Megtekintések: 19
Ma érkezett volna az új 13-as lily és skimmer, de a futárszolgálat volt olyan ügyes, hogy rossz futár kapta a csomagot. Sebaj, majd holnap rakom össze az új cuccokat. Legalább van időm állni hagyni az ro vizet. (A kaja reggel azért elfogyott a tálból:D)
 
Végre idetalált a csomag, össze is raktam mindent.😁Apró ritkítás itt-ott, a zöld szőr érdes békanyál lesz inkább, rotalán legalábbis olyan, mint a smirgli. Kövi feladat az új lilyhez belőni a co2-t. (Talaj is alakul már foszfát ügyileg, remélem nemsokára elég lesz csak a mic-mac)
És persze az elmaradhatatlan kép:D
2B01F7D9-D0A3-4AA3-9C41-086E6B45F11E.jpeg
 
Ma szúrópróba szerűen rámértem a vízre csere és tápozás előtt, jól is tettem, mert úgy néz ki megtelt a talajom végre.😁
Nitrát - 15
Foszfát - 1
Vas - 0,2
GH - 9
KH - 4 (kövek egy hét alatt ennyit keményítenek, annyira nem is vészes)
Végre elég lesz a mic mac, már csak az a kérdés mennyi is pontosan.:ROFLMAO:
Algás leveleket vágom folyamat, remélem lassan eltűnik ez a hülye békanyál is, co2-n is emeltem direkt.
Ja és egy zebracsigám meg eltűnt, háza sincs meg sehol, még a rotala közt is kerestem...
 
Nitrát - 15
Foszfát - 1
Vas - 0,2
GH - 9
KH - 4
Ezek tök jó arányok így. 🙂A békanyál majd kikopik.
Ja és egy zebracsigám meg eltűnt, háza sincs meg sehol, még a rotala közt is kerestem...
Nézz körül az akvárium körül. Gyakran kimásznak és nem tudnak visszamenni. Egy fél napot szárazon is ki szoktak bírni.
És ne tessék spórolni a pixellel. 📸Egészalakost kérünk.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére